Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

DeathRock

Nerikam, ze je to super komedie a nerikam, ze je to brak. Kazdopadne druha cast opravdu hodne pokulhava. Doknce se da rici ze je preplacana. Jakoby autori jiz nevedeli jake vtipky pouzit a udelalli odvar ze vseho mozneho. I kdyz to je posledni dobou stale to same klise hollywoodskych komedii. 3 hvezdicky ale jenom diky prvni casti ;-) ()

kucny

V úvode vtipná paródia na všetkých Bondov a Bournov sa zvrháva na prehliadku sexu s geriatričkami. Začiatočné bolenie bránice a lícnych kostí sa postupne prepracováva cez mierne úsmevy až po skamenenie tváre v neutrálnej polohe. Sandler má síce šmrnc a jeho prízvuk je viac než chutný, dĺžka humoru však siaha len po špičku Zohanovho prirodzenia. ()

Astrebleue

V rámci svého subžánru standardní kousek a plus skvělý náčrt vztahů mezi palestinci a židy. Dala bych možná i čtyři, ale to vyplňování prostojů nechutnostma to někdy až moc kazí...Ale to hlavní, o co tu jde je zábava a to splňuje naprosto v pohodě. ()

zElina

V případě tohoto filmu vždy přemýšlím nad tím, co se dá ještě považovat za humor a co hraničí s perverzí. Scénárista nebo snad režisér tento snímek pravděpodobně natáčeli pro chlapeckou část populace. Nebo alespoň mě to takhle připadne. Nepopírám že toto dílo je vtipné, ale doporučila bych ho asi jen puberťákům, kteří z něj budou mít obrovskou radost. ()

Dantte..

Dávám 3* , bylo to zábavné a u některých scének jsem se plazil smíchy, ale na konci už to nudí. Mělo to být o 20 minut kratší, pak by to možná získalo 4 hvězdu. Jde ale vidět, že Adam Sandler spolu s Benem Stillerem jsou mi humorem nejblíže. 60 % ()

wOOzIe

dennis dugan? NO nic jsem si od toho nesliboval, čekal jsem , že to bude jeho klásická řádka dětských džouků, ale musim říct, že tenhle film měl nápad a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné:-D , i když to není film u kterého bych se smál od začátku do konce , má nějaká zbytečná místa, ale prostě ta myšlenka je tak prostá a absurdní, že nejde tento film brát jinak než film na odlehčení a do pohody, a tím zohan rozhodně je, za čtyři tak akorát... ()

hero_bk

Nabizi se mi prime srovnani s Boratem - strefovani se do prislusniku jineho naroda atp. Jenze proti Boratovi je Zohan mnohem vice na urovni - i pres mnohem vetsi sexisticnost si drzi uroven, je vtipny prakticky po celou dobu a narozdil od Borata ma i poselstvi :-) Jednoznacne skvely film, Sandlera mam cimdal radsi :-) ()

Euchrid

Se zohanem je to těžší, protože jak se mi poprvé skoro hnusil, tak čím víckrát jsem ho viděl tak tím víc jsem mu přicházel na chuť. Problém je v tom zatímco většina fórků je neskutečně trapných a stupidních, dost z nich je i výborných (hlavně prodavači elektroniky u mě vedou), ale celkové se dá té dementní náladě příjít na chuť a docela se bavit. ()

Nijura

Viděla jsem poprvé a říkám sis super film, podívám se podruhé a ahele ono to zas až tak dobrý není a napotřetí už se mi to nelíbilo skoro vůbec. Ovšem jsou zde světlé momenty. ()

skejpa

Mrzí mě, že takhle famózní komedie, ma tak slabé hodnocení. Pro mě to je top film z kategorie komedií a zaslouží si plný počet hvězdiček. Tolikrát mě film smíchy nerozbrečel ani nepamatuju. A ani napodruhé to nebylo špatné :) ()

jadran90

Jednodušší Borat s trochou Tropické bouře. Nejobávanější izraelský lovec teroristů, Zohan, předstírá svou smrt, aby se s heslem "Mám sen" vydal do Ameriky stát se holičem. Po skvělém úvodu zakončeném strhujícím ping-pongem s granátem přichází dlouhý, nevýrazný střed. Obsluhování stařenek mě zkrátka moc nebralo. Sporné téma Palestiny se mi nechce komentovat z důvodu nezasvěcenosti. Jedná se o Sandlerovu one man show, protože další postavy nedostávají prostor, ať jsou to ty lepší (protivník Turturro, neokoukaná a roztomilá Chriqui, začínající teroristi v čele se Schneiderem a tou úžasnou bombou), nebo horší (prasečí hlava Swardson, nadržená máma Kazan). Kde Zohan ztrácí na Borata, snaží se to dohnat triky. Vlastně je používá dost často. Tím ale nechci říct, že je Borat o třídu lepší, jen si každý utahuje z něčeho trochu jiného a jiným způsobem. Vlastně i nějaká ta pecka z přelomu tisíciletí Zohanovi pomáhá. V rámci současných parodií nadprůměr, ale tu čtvrtou hvězdu se mi nechce přihodit. ()

dannyd14

Pre mňa asi najlepšia komédia od Sandlera. Ústredná postava je fakt mimoriadne komická a drsná, až to pichá pri srdci. ()