Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Aargh

Celá ta doplněná sci-fi zápletka je ukrutně béčková a hlavně zbytečná, stejně tak děj kolem vlezlého reportéra. Podívejte se radši na originál. ()

lennyd

Když se meteorologická stanice srazí s nějakým meteoritem a dopadne na zem, je to pořádný průšvih. A hlavně proto, že ve vesnici, kam družice dopadne, všichni občané (až na starého alkoholika a nemluvně) velmi rychle umírají na nějaký typ neznámé infekce, a stejně tak vojenská hlídka, která má místo prohlédnout. Na místo se vydává speciální tým mikrobiologů, kteří vezmou přeživší do tajné laboratoře uprostřed nevadské pouště, a začnou neznámý organismus zkoumat. Ale ten i přes přísná opatření opouští karanténu, a rychle se šíří k obydleným oblastem - a vše co mu stojí v cestě zabíjí. Vypadá to, že nás navštívila první návštěva z vesmíru? Tým biologů musí velmi rychle najít zbraň proti této bakterii, jinak je život na Zemi odsouzen k záhubě ... Velmi živě si pamatuji, že jsem knihu od Michael Crichtona vzal do ruky, když se přítelkyně učila na zkoušky. Ač měla strach, že ji budu rozptylovat :), kniha mě natolik pohltila, že o mě pár dní nevěděla. A stejně tak mne pohltil i tento film - i když je delší než dvě hodiny, i tak mne přichytil k obrazovce a nepustil.. Ačkoliv jde "jen" o TV film, i tak je velmi kvalitní, a řada filmových novinek by mohla závidět - jak docela slušné efekty (hlavně vlastní laboratoř), tak i příjemné herce v čele s Benjaminem Brattem... ()

majxik

Na to ze se jednalo o TV film me to az prekvapive ubec nezklamalo jak tomu obcas byva u Sci-fi filmu delanych jen pro televizi. ()

Moogwi

Scéna jak se vědec plazí oslepený k panelu aby na něj přidělal palec mě svou stupiditou vážně doháněla k šílenství. Průměrné zpracování, herci, efekty.. ideální k promítání na TV Nova / Prima .. Líbila se mi ale zajímavá pointa, i když konec byl už značně přehnaný a natahovaný, a fakt, že jsem se u 3 hodinového filmu nenudil, se nakonec postaral o 4 hvězdičku. ()

yeniczek

Až neskutečně atmosferický film na to, že je určen pro TV. Vydržel jsem v napětí po celé tři hodiny. Ale musím souhlasit, že je první část o hodně lepší než ta druhá. Efekty se povedly hodně, až na pár nechutných úletů (hlavně ve vesmíru, kde si někdo uvědomil, že jim chybí pár záběrů, tak to rychle dodělali) a kamera s hudbou jen dokonávají dílo + docela brutální scény:)... Moc pěkné! První adaptaci mám také rád, ale tahle mi asi přiroste k srdci víc. ()

Millanium

Na televizní zpracování, chvilkovou béčkovistost a některé herecké výkony (obzvlášť představitel prezidenta mi do jeho role vůbec nesedl) se jedná o velmi zajímavé a povedené sci-fi. 70% ()

Ichabod

Slušnou výpravou oplývající TV film vycházející z novely Michaela Crichtona, který má bezmála tři hodiny, se celkem povedl. Sice herci nejsou nic extra, ale svou roli plní a co je hlavní tak první hodina je opravdu solidní rozjezd. Bohužel druhá část jej docela podkopala, neboť závěr totiž je velké zklamání. A je to o to víc nečekané, že první díl rozpočtem (nebo alespoň se režisérovi povedlo navodit takový dojem) totiž strčila do kapsy například 24 nebo Heroes. Příběh je celkem atraktivní a právě ten mne donutil sjet tyto tři hodiny rovnou v řadě, opravdu škoda toho jak to nakonec dopadnulo. Ale jde určitě v rámci televizní tvorby o velmi našlápnuté sci-fi. ()

mirec88

Nakoľko som pôvodný film Kmeň Andromeda nevidel, tak toto spracovanie sa mi veľmi páčilo. Kniha je jednoznačne úžasná a tomuto sa nedá odolať. Výborné, napínavé spracovanie. ()

jefff

Oba dva díly jsou si celkem vyrovnané. Mají spád a na to, že to je TV film i pěkné triky, kterých zas tak málo nebylo. Herci jsou průměrný, ale špatně nebo trapně vyloženě nehrají. Možná na to, že má film 180minut, mohli lépe prokreslit postavy, ale tak dá se to prominout. Mě se Andromeda líbila a dávám ji čtyři hvězdičky. ()

Kangaxx

Konečne som sa dočkal filmu o smrtiacom víruse, v ktorom tým vedcov netvoria šaškovia s iq 450, ale normálni inteligentní ľudia. Všetky postupy sa dajú logicky odôvodniť a celkovo musím tvorcom uznať snahu natočiť snímok čo najreálnejšie. Pár nezmyslov sa síce nájde, ale vzhľadom na stopáž ich odpúšťam. Zaslúžené 4*. ()

Aqualung

Chce se mi zase konstatovat, ach ty remaky.Ale tak nějak jsem to během včerejšího koukání na první díl spolkl.Ono se to povedlo.Vnesli do vědeckého thrilleru nové rozměry.Myslím, že lidské.V duchu jsem to porovnával jak s románovou předlohou, tak s prvním zpracováním.A výsledné úvahy nejsou špatné.Jde sice opět o potenciálně katastrofu světového formátu,kontakt s živou entitou na nebílkovinné a nekyslíkové bázi, která bleskurychle zabíjí hostitele.No a než se najde medicína na to jak z maléru, tak je na co koukat.Počkám si na druhý díl, ale myslím, že čtyři hvězdičky postačí ke slušnému ohodnocení tohoto filmu. ()

iXtr3m3

Dokonalý príklad toho, ako môže aj TV film svojim malým rozpočtom ale snahou o pridanie "niečoho viac", čo bolo v tomto prípade "vysvetlením", čo v origináli chýbalo, jednoducho prekonať svojho predchodcu. Oproti rovnako starej TV produkcii Den Trifidú je Kmeň Andromeda lepší totálne vo všetkom, od výpravy, cez triky, akciu, napätie, vedecké-fantastické úseky, jednoducho vo všetkom. ()

MossIT

Obrovské zklamání. Od Mikaela Salomona jsem čekal daleko víc. Ikdyž je pravda, že s námětem asi moc dělat nemohl. V první půlce se to docela slušně rozjíždí, ale co měl sakra znamenat ten druhej díl? A ten hloupý konec? ()

Perry-

Na to, že to je "pouze" televizní film, jsem byl mile překvapen... jen mě trochu zamrzel tak nějak urychlený konec... ()

dopita

Pořádně zprzněnej klasickej román Michaela Crichtona. První díl ještě jakš takš byl ke koukání, asi proto, že tam sou pasáže který byly i v knize, druhej díl byl už pěkná srágora a závěr byl směšnej. ()

eagle-eye

Na televizní film celkem povedená věcička... Tento typ sci-fi filmů mě vždycky bavil, navíc to je podle Crichtonovy knihy, takže základ zřejmě také slušný (nevím,nečetl jsem). I přes viditelné nízký rozpočet a herce z vedlejších rolí Céčkových seriálů dokázal režisér vytřískat maximum a za to si vyslouží uznání... ()