Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Na TV tvorbu překvapivě slušně odvedená práce, přestože je celý film z velké části o dialozích mezi postavami. Naštěstí i tak dokáže film udržet divákovu pozornost, ačkoliv si na konci uvědomí, že se toho po celou dobu moc nestalo. ()

Yardak

Slušné vědecké sci-fi. Salomon si připisuje další dobře režisérsky odvedený počin, ale na The Company to fakt nemá (samozřejmě je to jiný žánr, ale i tak). 4 televizní hvězdy :)). ()

Pejpr

Vůbec nechápu proč je Andromeda rozdělena do dvou částí, daleko radši bych bral 3 hodinový ucelený balík. Popravdě nevím přesně, co se mi na tom tolik líbilo, ale herci to rozhodně nebyli, úžasný je příběh a taková ta nejistota, kdy divák v jednu chvíli (co chvíli, skoro celý film) neví, co vlastně ta Andromeda je a tu nejistotu s ním sdílejí hlavní představitelé filmu. ()

fleker

tohle je klasický "dej si palec do pusy" film...tedy remejk...abych to vysvětlil.. ja znal chapíka co mel dost špatnou paměť,,,hlavne kdyz vykladal naky ty vtipy co kde kolem popelnic pochytal vod majitelek pudlů.. nebo různý porekadla, co kde vyčet po zdech veřejných hajzlíků... ...jednou prisel a povidal mi, ze mu v praci rekli fákt dobrej jazykolam,ze mu to teda prve nešlo, ale že se jako "DÓST RYCHLE UČÍ"..a že teď,už to zmákne bez problémů i třikrát za sebou a pořad dokola opakoval "..dej si palec do pusy, dejsi palec do pusy...." ...ja se mu sice snažil, decentně, pohybem ruky a jemnými vulgarismy naznacit, ze je to trosku jinak...ale porad mi to nechtel verit.....dva dny na to, asi když mu to konečně došlo, se zhroutil a uz nikdy neprisel do "práce" (třídič)... takze opomeneme tech posledních dvacet pet minut hrůzy a necháme tomu ty tři hvězdy......tři rudé pěticípé hvězdy jež představují pět prstů ruky dělníka, ale též i pět kontinentů, jimž má komunistický systém vládnout...zbohem a strčte si tu všichni... prsty zkrs krky ()

JASON_X

Televizní zpracování a mizerné triky by mi vadily ze všeho nejméně. Spíš ta rozvláčnost a nadměrná stopáž... Tedy pokud máte čas a správnou náladu na trochu jiný sci-fi příběh než nějaké infantilní Star Treky a podobně, nudit se nebudete. Já osobně bych ale děj zkrátil aspoň o hodinu, vyházel spoustu "vědeckých" a hlavně vojensko-politických dialogů, vedlejších i slepých dějových větví a podobně. A hlavně bych na konci nechal nějak brutálně zhebnout tu nesympatickou novinářskou filcku. ()

Lacike

Pôvodná verzia bola zameraná hlavne na vedecké skúmanie smrtiaceho vírusu a na postupy, ktoré vedci pri tom aplikujú. Dianiu mimo laboratória sa venovala minimálne. Nová verzia sleduje obsiahlejšie aj konanie ostatných zložiek. Prezidenta, armády a napríklad detailne uvidíme aj jak Andromeda vykynoží to mestečko v úvode filmu. Ľúto mi bolo, že vedecké postupy upozadili a pôsobivé obsiahle scény dekontaminácie z originálu tu odbili krátkou montážou. Celkovo ma ale prvý diel, ktorý sa ešte snaží držať reality bavil snáď viac ako originál. V druhom diely sa ale z toho naplno stalo nereálne a konšpiračné sci-fi typu Aktov X v ktorom sú zlé frakcie v armáde, ktoré vraždia nepohodlných ľudí a vírus Andromeda na diaľku komunikuje so svojimi zmutovanými variáciami za účelom čo najefektívnejšie zničiť ľudstvo. To už bolo príliš pritiahnuté za vlasy. Aspoňže triková stránka je solídna a prekvapivo je táto verzia aj dosť krvavá. Celkovo boli postavy o niečo zaujímavejšie, ale na frfľajúcu vedkyňu z originálu nemala ani jedna. Takže po sľubnom prvom diely je vďaka šialenému vyústeniu v druhom výsledkom len mierny nadpriemer. 6/10. ()

Tommassi3

"To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou.." Tak nám bratři Scottovi a samozřejmě Frank Darabont, ten totiž podobná témata miluje, z pozice producentů dopřáli další remake, tentokrát v podstatě kultovního snímku Roberta Wiseho, byť se jedná spíše o tak trochu jiné filmařské uchopení románu spisovatele Michaela Crichtona, aby zde impotentní, tedy myšlenkově, nerad bych někoho urazil, uživatelé mohli znovu žonglovat s mě osobně silně urážejícím a především krátkozrakým a nesmyslným souslovím zbytečný remake !! Smysluplnost The Andromeda Strain dokládá především do očí bijící odlišný přístup k tématu, ať už co se týká komplexnosti příběhu, který tentokrát tvůrci využívají do mrtě, ostatně scénář si napsal sám Michael Crichton, byť tedy ve spolupráci s Robertem Schenkkanem, či co do žánrové stylizace, kdy zde tu původní až střízlivou autentičnost prostě a jednoduše Crichton, který jako scénárista podobně jako spisovatel vždy byl až protivně napínavý, s režisérem Salomonem překlápí do poněkud akčnější, moderní, chcete-li, roviny, díky čemuž tento snímek oproti tomu původnímu působí mnohem napínavěji a rozhodně i víc sexy.. Velmi pozitivně vnímám právě dánského režiséra Mikaela Salomona, kterému ty televizní minisérie prostě svědčí, protože jako bývalý skvělý kameraman ctí vizuál svého díla, který tentokrát vědom si svých možností, ačkoliv se pořád jedná pouze o televizku, tomu původnímu v jistém smyslu slova dává řádně na prdel, byť se na něj jasně mu vzdávajíc hold několikrát velmi efektně odkazuje, když nakonec dojde i na to proklamované dělení obrazu do dvou a více segmentů.. ()

Terva

ČÁST 1 - CITÁT - Je to družice a může být radioaktivní............ Klasika. Podobné knize a skoro stejné jako v předešlém příběhu z roku 1971. Tento je obohacen o cestování časem. Na televizní tvorbu je to celkem ucházející, ale na první příběh to nemá. CITÁT - Pokus se dostat z USA co nejdál a nejrychleji............ ČÁST 2 - CITÁT - Letoun se celý rozpadá a ta bomba se zase aktivovala....... Je v tom "cítit" ta televizní tvorba, ale ruku na srdce, kolik horších filmů se dokonce dostalo do kin. Má to napětí, dobrou předlohu a ucházející hudbu. Kamera normal, ničím nevyniká a triky jsou lehce televizní, lépe to asi nešlo. CITÁT - Bacillus Infernus...........Bakterie z Pekla........... Má to i několik chyb (třeba scéna v laboratoři ke konci filmu) a také byla možná zbytečně zdramatizovaná, naopak scéna s palcem mě hodně rozesmála - ikdyž to nebyl tvůrčí záměr. Natočeno podle stejnojmenné knihy Michaela J. Crichtona. Executive producer - Tony a Ridley Scott´s. ()

Dale

Námet je sľubný a keby sa mu dostalo primeraného spracovania, mohol z toho byť slušný katastrofický thriller. Hlavne to, ako vedci uvažujú a ako postupne prichádzajú Andromede na kloub, je zaujímavé. Žiaľ, slabých momentov je tu príliš veľa, vrátane celého diania v laboratóriu počas poplachu, ktoré mi prišlo smiešne, no určite nie dramatické. Herecké výkony sú taktiež dosť tragické, ale od takýchto druhotriednych TV hercov nemožno čakať zázraky. Proste spraviť z toho normálny film so slušným rozpočtom a kvalitnými hercami, tak by to mohlo byť na plný počet. Niečo v štýle Interstaellar, len bez scén z vesmíru. ()

JohnCZ

Velice slušný sci-fi thriller, který mi však po stránce scénáře přišel dost nedotažený a v poslední třetině používá zbytečně laciné oslí můstky. Navíc film nakousl množství otázek, na které jsem já osobně čekal mnohem uspokojivější odpovědi. Namísto toho tvůrci udělali klasickou věc: aby nemuseli vymýšlet nějaký dechberoucí moment (resp. nečekanou kravinu, která mě posadí na prdel), raději neřekli vůbec nic. Těžko odhadovat, jak moc se pan scénárista držel knižní předlohy... jednou se k ní snad také dokopu. Každopádně to bylo místy dost napínavé, dobře zahrané a na TV film s hodně solidními efekty. To dynamické bubnování v závěru tomu dalo hodně. ()

Crazer

Tak tohle byla pro mě velkolepá hostina a zase po dlouhé době geniální sci-fi, které Vás donutí přemýšlet a více se zamyslet nad celým průběhem děje. Občas můj mozek nestíhal různé chemicko-fyzikálně-vědecké tlachanice o nesmyslných věcech, které by pochopily jiné galaxie, ale i tak jsem byl více než ohromen. Musím zde ocenit nadčasovou hudbu, která samotný zážitek ještě více umocňovala. Kůži jak struhadlo jsem měl při prezentaci vědecké laboratoře - hlavně při efektně vypiplané detoxikační scéně, která zabíhala i do těch nejmenších detailů a to nemluvím o závěrečné scéně v letadle. Byl jsem tak neskutečně namlsanej prvním dílem, že jsem si v zápětí musel pustit i druhý (i když o něco efektně slabší díl). Od konce jsem čekal něco více, ale i tak jsem spokojen. P.S. díky Livingdead za titulky :) ()

draggo

Na televizní poměry velmi slušné dílo, originální zápletka, slušné obsazení. Ale přiznám se že jsem občas nestíhal vnímat děj a ten závěr mi přišel trochu divnej. Ale časem jsem tomu přišel na chuť, a dávám 75% a 4*. ()

ledzepfan

Kupodivu to není až taková břečka jakou jsem čekal.. Na údernost původního filmu se to samozřejmě nechytá, ale v rámci televizního formátu jde o koukatelnou záležitost. ()

nirvana91

Hm.. je celkom vtipné zistiť, že film, ktorý ste kedysi napálili na dvd s vedomím, že je spojený so seriálom Andromeda, má od Andromedy na míle ďaleko.. a ešte vtipnejšie je následne zistiť, že táto Andromeda má pokračovanie a vy máte len prvú časť! Dopozerať film s pokojom na duši je možné iba ak ho človek berie s humorom. P.S.: Pri tomto by sa dala perfektne hrať "drinking game", s tým, že by sa pilo vždy, keď niekto na obrazovke zahlási "Hoďte tam atomovku!" ako aj všetky podobné obdoby tohto slovného spojenia. ()

SaNcHeZ_cz

Efekty místy až příliš televizní, nicméně i tak se jedná o jeden z těch lepších televizních filmů. Atmosféra v rámci mezí funguje a obsazení mnoha známých tváří z širokého spektra televizních seriálů fandy určitě potěší. I přes tříhodinovou délku a značnou dávku naivity je Kmen Andromeda poměrně fajn. ()

katasta

Napínavý a vcelku promyšlený snímek, opět až na hraní si s časem. Je to celé velice inteligentně udělané, nicméně někoho kdo zrovna neholduje vědě to asi moc neosloví a bude se mu to zdát neúnosně dlouhé. Celý film v podstatě není o ničem jiném, než o rozebírání nového viru a snaze najít něco, co by ho zničilo. Akce a napětí tomu dodávají trochu tempo a ukázka vztahů a rodin jednotlivých aktérů tomu zase dává trochu na lidskosti. Konec mě ale trochu zklamal, byl zbytečně moc vyhrocený, ve snaze ohromit diváka tak, aby nebyl schopný ani dýchat. Čišelo to z toho ale až moc, když v samém závěru zemřou hned dvě hlavní postavy, pak rádoby chytrý "americký" projev na pohřbu a nakonec završeno blbostí vzniklou hraním si s časem. Ale až do konce dobrá podívaná. ()

Kreeki

Velmi příjemná televizní minisérie podle námětu Michaela Chrichtona, která dokáže "chytit" relativně široké spektrum diváků, nicméně jen obstojně zaujmout ty, co měli možnost číst předlohu nebo jen vidět původní zpracování (Kmen Andromeda (1971)), jež svou pomalou a depresivní atmosférou, ne nepodobnou Kubrickově 2001:Vesmírné Odyssee, vysoce převyšuje ve všech směrech dvoudílný snímek z produkce bratří Scottů, jež je poněkud uspěchaný, přeameričtělý a hlavně přibyly úplně zbytečně namísto vědeckého ladění místy pro mě jen těžce poživatelné militaristické tendence (o zápletce s novinářem ani nemluvě). Libivost a moderní efekty jsou sice fajn, ale celé by to nemělo být na úkor atmosféry, se kterou si opravdu autoři v sedmdesátých letech poradili lépe, ale je asi jiná doba a průměrný americký divák vyžaduje spíše takovéto ladění. Nic není dokonalé a tento snímek už vůbec ne, ale nakonec "televizní specialista" Mikael Salomon odvedl kvalitní práci, která si myslím zaslouží pozornost. 8/10 ()

Maq

Naletěl jsem na poměrně příznivá hodnocení. Film nijak nevybočuje ze žánrových klišé, ničím nevyniká nad béčkovou úroveň. ()

scroochy

Mám rád katastrofické filmy, takže vítám každý film s takovou tématikou. Celkově jsem byl spokojen. Na televizní produkci překvapily hodně slušné efekty a kamera. Silný příběh a občas i celkem drsné scény (motorovka, benzín...). Ale souhlasím, že druhá část je slabší než ta první. ()