pikovyeso

úááá tak tohle je opravdu gangsterka, jenže ne tak jak ji znáte ne tak jak jste ji někdy viděli, tohle je torchu jinak. Hrdina nesmpatický, výkony herců taky nejsou na oscara. ale přesto tenhle film je surová podoba zločinu od počátku až do "konce". Myslím že i když si tenhle film neshlédnou statisíce lidí tak si zaslouží stát se klasikou ()

ampex

Myslel som si, že idem pozerať další "povinný" hooligens film, to však po 10 minútach skončilo a nasledoval absolútne nepredvídateľný príbeh s neuveriteľným spádom. Veľa násila? Áno, ale nebolo bezpredmetné, bolo prirodzeným vrcholením emóciami a hnevom nabitých situácií a postáv, ktoré diváka, v priaznivom prípade, pohlcujú. Tento film má všetko čo od filmu očakávam - spád, nepredvídateľnosť, emócie a ako bonus krásny anglický prízvuk a slang. Taktiež je to najmenej nápadný film a zároveň víťaz kategórie "vzostup a pád gangstra". ()

lineker

Explicitou a neuvěřitelným drivem nadupaný film. Miluju fotbal, miluju anglickej fotbal. Situace ve fanouškovském sektoru v polovině devadesátých let je pro mne obestřena stále velkým tajemnem a každý film, který se jen trochu otírá o tuto dobu a toto prostředí je u mne vždy vítán. Jasně, nešlo tenkrát až o takovou lásku ke klubu jako k násilí. Doba, kdy policie byla zcela marná a brutální potyčky mezi fans byly součástí skoro každého matche, vyhrocenější, pokud se jednalo o městské rivaly. Z tohoto prostředí tehdejších hooligans králu ICF se vyprofiloval i Carlton Leach. Jsme svědky jeho postupného stoupání na gangsterském žebříčku pomocí abnormální, sadistické brutality za podpory drog, stereoidů a bůhví jakého dalšího svinstva. Skvělý Harnett, který Leache podal takovým způsobem, že před jeho pohledem jsem uhýbal i u televizní obrazovky. Je jasné, že tenhle hajzlovský do určité doby divoký život nemůže trvat věčně. Přijde doba zúčtování a dříve nebo později musí tahle ulítlá jízda skončit. ()

Katgatoo

Nemám nic proti násilí ve filmu, pokud má nějaký obhajitelný scénáristický důvod. Taky většinou čekám, že se užívá ve chvílích, kdy má film nějak emocionálně gradovat. V tomhle filmu se násilí používá jako běžná forma komunikace, krátké úseky mezi násilím se vyplňují nesrozumitelným sprostým a agresivním žvatláním (Což mi připomíná: https://www.youtube.com/watch?v=pPY-sCiRCeA). Sledujeme to, jak se z idiota, co se pro zábavu mlátí s jinými idioty stal ještě větší idiot, co mlátí jiné idioty pracovně. Není to nekoukatelný film, ale téma a protagonisté jsou mi vzdálení. Potřebuju asi ve filmu někomu trochu fandit, abych si to užila, tady nebylo komu. ()

Flatron

Surový náhľad medzi futbalových chuligánov, kde bitky a násilie na štadiónoch je len jedna časť, neskôr prichádza pravá dráma plná násilia, intríg, zrady a premýšľania o tom, "kto vlastne kurva som ?". Dalšie pozitívum je, že koniec je úplne perfektný. ()

GalaktikHero odpad!

To bolo čo? Oslava kreténov? Takto dopadne spoločnosť, ktorá odoberá bežným ľuďom právo sa brániť. Nech by to také vylízané kreatúry vyskúšali niekde v Texase.... prvá dôchodkyňa by tie ich prefetené šedé mozgové kôry poslala expresne na druhú stranu ulice svojou 357-mou. ()