honeybunn2

Asi som očakávala niečo viacej, ale od začiatku bol tento film veľmi slubný. Mal celkom strhujúcu počiatočnú sekvenciu týkajúcu sa futbalu a potom pomaličky umieral, jak dej, tak prevedenie, tak pútavosť... skončilo sa to celé veľmi nudne. A dokonca ani dovetky typu, Carlton Leach žije so svojou rodinou...dodnes. Posledná kvapka, ktorá sa snažila filmu dodať nejakú vážnosť. Ale bohužial, nepodarilo sa. Prvá polovoca filmu bola skutočne celkom dobrá, ale potom film stratil dych a už nikdy ho nenabral, aj napriek tomu, že v druhá polovica filmu bola viac násilná a kontroverzná. Aj tak len 3 hviezdy. ()

JardaBauer

Brilantně natočená a velmi brutální sonda do života několika anglických gangstrů, kteří kolem sebe šířili hrůzu a několik desetiletí terorizovali vše, co se jim připletlo do cesty. Středobodem a vypravěčem je Carlton Leach, skutečná postava, který vypráví o svých začátcích fotbalového chuligána v Inter City Firm, práci vyhazovače a založení firmy plné namakaných vymaštěnců, která si nevydělávala jen legální cestou a druhá půlku filmu již vypráví o řádění drogových dealerů v Essexu. Režisér Julian Gilbey často skáče v čase a z místa na místo, ale dělá to tak zkušeně a zručně, jako kdyby podobné filmy točil celý život. Všechno to působí téměř tak, že to jinak ani natočit nešlo a hlavně tak, že to skoro natočil lépe nešlo. Například seznámení Carltona s jeho druhou manželkou na rave party pod vlivem extáze, do kterého je postupně prostříhán pohlavní styk, společné bydlení a porod, je natočeno s takovou lehkostí, že vám během několika minut odvypráví několik let života a přitom vám během zhruba pěti minut řekne víc, než mnohé romantické filmy za hodiny. Celý film je natočený tak, že vás chytne v první minutě a už vás nepustí. Jediná chvíle, kdy člověk uvažuje o tom, že by film přestal na chvíli sledovat, jsou některé scény zobrazující násilí tak otevřeně, že by se ani Eli Roth nemusel stydět. Film se zabývá hlavně třemi fázemi života Carltona Leache a působí jako tři filmy napasované na sebe. Ve výsledku působí jako mix Green Street Hooligans, Scorseseho Mafiánů a čehokoliv od Guye Ritchieho. ()

ratpile

Sonda mezi vygumované opice podsvětí Essexu. Dokonale zahraná, zábavná, plná násilí a sexu. Takový autentičtější Ritchie vymáchaný v troše hnusu. Bohužel, stejně jako Ritchieho produkce, ani tahle násilnější verze se nevyhnula roztříštění příběhu vklíněním několika nudných a pro vyprávění nepodstatných epizodek. Někdy je méně více. ()

arbeit

Napínavé od začiatku do konca. Čakal som že tam bude viac futbalových mlátičiek ale to bol len ten úplny úvod. Postavy fajnové a takého Pate Tatea by ste asi nechceli stretnúť nikdy. Proste tento film sa s ničím neserie, či je to brutalita, nadávky, nahota...Green Street Hooligans je proti tomuto filmu ten najslabší čajíček. ()

mikhail

Štart dobrý a celkom zaujímavý, ale po čase začne byť dej čím ďalej tým viac stereotypný. Režisér sa snaží, aby divák sympatizoval s hlavným hrdinom a partiou hrdlorezov. Pri najlepšej vôli som sa s nimi však nestotožnil. Ehm vlastne som ani nechcel. ()

GoustDog

Objektivně si tahle gangsterka plné hodnocení nezaslouží, protože ve druhé polovině se děj zcela odkloní od hlavního hrdiny - jako kdybychom zčistajasna koukali na jiný snímek, což je škoda. Přesto je tahle dynamická jízda fucking cool a Ricci Harnett je chodící esencí respektu. Pro mě nejlepší gangsterka posledních let. ()

DJ Kritik

Toto je temer sfilmovaná súčasná situácia u nás. Tá 20-30 ročná oneskorenosť je tu priam zarážajúca. Film nie je zameraný na futbalových chuligánov ako takých, je to skôr o tom ako sa postupne dostávajú k rôznym spoločenským vrstvám a násilnostiam. ()

warhammer

Jo tak to je libůstka!!! :D Těžko popisovat můj zážitek z tohoto filmu. Možná radši věci příliš nerozebírat, protože bych pak byl jistojistě označen za psychopata. Vraždy, násilí, vydírání, zbraně, rvačky, krev, steroidy, drogy a kurvy. No krása pohledět! Takový zvěrstvo nám tu chybělo :) ()

WolfIssen

Součet IQ všech osob v tomto krutě realistickém filmu činí, jako v jiných filmech o gansterech, mafiánech a podobném odpadu, výsledek nehodný zveřejňování :-D O to více je šokující absurdita a neschopnost orgánů spravedlnosti potírat zločiny takovéhle bandy. Jak může Carlton Leach běhat dodnes po svobodě? Nemám slov... Přesto je a pořád bude naléhavé natáčet snímky o takovýchto "lidech" a jejich "skutcích" a "životech", abychom viděli, co všechno může obsahovat dnešní společnost. ()

Mamlas odpad!

Nějací yntelektuálové od fotbalu se tam mlátí s jinýma. Hlavní bijec mě iritoval, jeho osud mi byl putna a jinak film ničím nezaujal snad vyjma protivné třepotavé kamery. Vypnuto. (4%) ()

Blazis34

Velice drsné akční drama s až brutálními scénami popisuje boj gangů (na začátku fotbalových hooligans). Perfektně natočený film, který Vás občas vtáhne svoji atmosférou do děje. Připomínám, že je inspirován skutečnými událostmi, o to je to horší pochopit. ()

Kazisvet III.

Kruťáckej film z prostředí hools, vyhazovačů, vymahačů, dealerů. Jsou to všechno propojené nádoby a tady to bylo velmi pěkně ukázané. Podle mě jedna z nejsurovějších gangsterek z prostředí ulic Velké Británie. 5/5 + doporučení ke shlédnutí ()

megajalec

Spojenie anglického chuligánskeho života so životom v podsvetí. Bohužiaľ, ten zmes scénok bol mätúci, dej skákal z jednej scény do druhej, čo bolo trochu na škodu. Pokazilo to trochu celkový dojem, pretože obe línie mali niečo do seba. Najmä koniec bol brutálny. Krvou sa vo filme rozhodne nešetrilo, nič pre slabšie povahy. Lepšie 3*. ()

DonBraso

Rozjetý to bylo jak centrifuga jak to začlo hnedka syrově a vůbec to nechtělo přestat.Takhle našlápnutej začátek se jenom tak nevidí,co začátek, do půlky filmu jsem se nemohl odtrhnout jak to jelo jak po másle.Ricci mě připadal trochu jak Mark Wahlberg tím zjevem a zahrál to tam suprově.Tedy všichni se činili a atmosféra dýchala až do mého křesla.Líbila se mi surovost,obsazení a hlavně hudba,která zas brala všechny žánry z dob minulých a skvěle zapadli.Jenom mě trochu zklamal už ke konci filmu,jak tedy nastali ty vraždy,najednou se Carlton jakoby dostal pryč z dohledu,už mě to tak nebralo a přišlo mi to jako nucený fakt,že tohle je právě ono a musí se to vysvětlit,bylo to sice 15minut,ale nějak jsem chvátal nad tím parádním začátek,jak začne z jednoho chuligána,jít dělat body před club a nakonec trochu toho ovoce:)Sečteno podrtženo, zas skvělý anglický filmek.85% ()

yangzhening

Mám rád filmy o mafiánech i proto, že vždycky ukazují národní stereotypy, které pro mnohé neexistují, ale ten zlý, reálný svět s nimi pořád počítá. Pro všechny, co nechtějí vidět jenom Big Ben a již nudný humor Mr. Beana... ()

calculus

Chvílemi neskutečná prasárna, brutální, syrové, drsné. Porovnávat s jiným filmem to asi moc nepůjde, protože frajeři "odjinud" by mezi těmito anglickými "týpky" tak možná mohli jen strašit děti. Doufám, že někdo nenatočí něco podobného například s Bradem Pittem v hlavní roli:-))) ()

kormoran92

Jeden z nejdrsnějších filmů, který jsem kdy viděl. Bohužel se jedná o skutečnou událost. Angličtí rowdies byli v té době na vrcholu a pro svůj milovaný klub byli schopni napadat jiné fanoušky a klidně i zemřít. Z téhle části filmu byla asi nejdrsnější bitka v metru. Hlavní hrdina, fanoušek west hamu, se nebojí opravdu ničeho. Poté co jej opustila manželka s fotbalem skončil a hledá nový smysl života. Zaplete se s obávanou drogovou mafií. Ovšem narazí na nelítostné Turky. To jejich mučení je opravdu martyrium, po kterém už není možné normálně existovat. Ta poslední část už je trochu slabší. Spolupráci s blbci, kterými byli Tony, Craig a Patt, byla složitá. Všichni nakonec dojeli na chabé myšlení, způsobené konzumací drog a jiných sraček. Hlavní hrdina je člověk, který se nebojí překonávat sebetěžší překážky a ani každodenní hrozba smrti a všudypřítomné násilé jej neodradí. Jeho touhla je uspět za každou cenu a nebojí se jít přes mrtvoly. Také v osobním životě to nemá hlavní hrdina uspořádané. Zkrátka strhující podívaná od začátku až do konce, kterou stojí za to vidět. 88%. ()

Mikecat

úvodné hooligans ma odradilo, potom sa film rozbehol na plné obrátky dve nadupané hodiny toho najhoršieho a najkrajšieho z podsvetia. Uvidíme šukačky,nahé krásky, zábavu, drogy, ich pozadie, psychiku a prežívanie postáv. Reálne spracované drsné bitky a mučenie hriešnikov so striekajúcou krvou a lámanými kosťami. Zároveň platí o tejto ľudskej nenažranosti a nenávisti napriek všetkým bujarým večierkom s éčkom, chlastom a prachmi a sexom ústami proroka: kto mečom bojuje, mečom zomrie. ()