Castielo

Bomba! Jak se z malýho rváče stane velká ryba. Taková sonda do podsvětí, kde se nikdo s nikým nesere! Plus za akční scény, kameru, výkon herců a děj. Mínus za slabší druhou půlkou (míň akční). Slabších 5* ()

B.e.n.Q

Film dá se říct splnil moje očekávání. Dobrý příběh, dobré bitky, plno drsných týpků :) Škoda, že většinou takové filmy, o kterých není moc slyšet, jsou jedny z nejlepších :) Ale o to víc to pak člověka potěší, když najde nepříliš známý film a je to pecka. Stejně tak jako tento :) ()

Kingjiri

Biják má povedenou atmosféru 80. / 90. let minulýho století a solidní explicitnost (s krví nebo nahotou se tvůrci vůbec nemažou). Jenže příběh mi neřek vůbec nic. Jednak jsem nikdy nepodleh kouzlu gangsterek, ale hlavně se toho vypráví tolik najednou a tak rychle, že je v tom hroznej guláš. A žádnou z jinak nejspíš zajímavejch etap Leachova života se nedaří pořádně napínavě nebo aspoň fakt záživně popsat, jelikož na to neni vůbec čas. Navíc jsem se i přes zběsilý tempo vyprávění místama nudil. Druhá hodně silná hvězda za perfektní atmosféru a neřešenej rating. ()

bakeero

V první řadě musím upozornit, že se nejedná o film, který se zabývá problematikou rowdies. Toto téma je vyčerpáno hned v úvodu a dále se pak snímek věnuje vyprávění osudů hlavního hrdiny a jeho kumpánů pohybujících se v londýnském podsvětí. Bohužel není držena žádná stěžejní linka příběhu a jedná se spíše o řadu historek. To sice ruší celistvost filmu, ale scény násilí a vandalismu jsou podány výborně. ()

Theker

Futbalové chuligánstvo - posilovňa - prachy - drogy - kurvy a nepredstaviteľná krutosť s ktorou si budujú rešpekt. Rešpekt z ktorého im nakoniec zostane paranoja na celý zvyšok života. Rise of the Footsoldier nieje len o Anglicku. To isté sa odohrávalo (a odohráva) aj u nás. Ak chcete vidieť ako si "užívajú život" európsky hrubokrkí zabudnite na kmotra a pozrite si tento snímok. Film má zo začiatku až pekelné tempo. Tvorcovia nás neušanujú od žalúdok zdvíhajúcich scén, pretože tie sú v tomto prípade asi najviac vypovedajúce. Len pre silné žalúdky! 9/10. ()

kwaicheng

Velmi kvalitní anglický snímek. Přišlo mi to trochu jako dokument o podsvětí. Působivé, reálné, kruté, násilné, uvěřitelné. Některé scény zůstanou v paměti dlouho. Rowdy s lékařskou rouškou, jak vytahuje mačetu v nádražní hale. Patt s pusou prostřelenou brokovnicí. Policajti jak se plíží k autu v zasněženém lese. Vůbec scéna s Range Roverem. Sekera v hlavě C. Turci. Je to síla. Jen pro otrlé. Autentický film. Tarantino s těma sračkama co točí se může jít zahrabat oproti tomuhle. ()

Dave Lister

Tento snímek Juliana Gilbeyho, mě dostal svou drsností, syrovostí a autenticitou. Nahlídneme zde do kuchyně, ba přímo podpokličku Essexským typosům, které by jste nechtěli v životě potkat a pokud by se tak přeci jenom stalo, obešli by ste raději celý Essex, jen aby jste je potkat nemuseli. Po dlouhé době opravdu drsná britská gangsterka, s které mrazí. ()

balcazar

Keď v priebehu filmu ho máte chuť vypnúť, tak niečo nie je v poriadku. Množstvom násilia sa film snaží vyznieť maximálne dôveryhodne, čo sa mu síce darí, no na môj vkus a na moje hranice bolo množstvo násilia aj jeho zobrazenie a spracovanie také, až sa mi hnusilo natoľko, že ma to už prestalo baviť. Hlavným problémom teda nie je fakt, že som sa pri pozeraní občas stratil, ale dôvod môjho stratenia sa... ()

GTS_PUNK

Pozoruhodné ako sa z futbalových štadiónov dá prepracovať až na jedného z najnebezpečnejších zločincov v Anglicku. Presne to sleduje tento film, natočený na motívy skutočného životného príbehu Carltona Leacha (Ricci Harnett). Ten sa od chuligánskej základne West Ham United, I.C.F., prepracoval cez vyhadzovača v londýnskych podnikoch ku svetu posilňovien, anabolických steroidov, brutálnych činov a stal sa súčasťou zabehnutej firmy organizovaného zločinu. Nemôže si byť ničím istý a musí sa mať stále na pozore. Dostať nielen jeho, ale aj ostatných členov firmy a ich rodiny, chce kadekto - či už je to turecká mafia alebo niekto iný. Na ružiach ustlané pri takomto štýle života nemôže mať nik. A nebezpečenstvo, koniec koncov ako to v týchto prípadoch býva, môže nakoniec prísť aj zvnútra, od ľudí, ktorí sú najbližšie. K samotnému filmu som sa dostal cez futbal, čo sa dá odvodiť už od samotného názvu. Aj keď som vedel, že futbalu bude venované minimum screentime-u, dal som filmu šancu. A práve o to viac som sa potešil, že firmou, ktorou bol Carlton Leach súčasťou, je práve I.C.F.. Futbalový úvod do filmu je skvelý, scénu metra som sledoval so zatajeným dychom. Postupne však futbalové prostredie mizne z obrazovky a na rad prichádza zvyšok autobiografického príbehu hlavného protagonistu. Ale ani ten nie je vôbec zlý. Z akčných filmov som už síce viac-menej vyrástol, ale v tomto prípade som sa celkom dobre bavil. Štýl, akým je film natočený mi sadol hneď na viacerých frontoch. Či už je to práca s kamerou alebo vyobrazené násilie, ktorého si miestami divák užije aj možno viac, než by chcel. Poriadnou atmosférou tak film rozhodne nešetrí a jeho prvá polovica ide veľmi rýchlym spádom a diváka musí baviť. V druhej je to už o poznanie horšie a kvázi "hlavná" scéna filmu mi prišla až moc natiahnutá. Dej tak prestáva o čosi baviť. Čo sa týka hereckého obsadenia, britské "hooligan" ksichty mi sadli a moje prvé divácke stretnutie s väčšinou hercov bolo bez väčších výhrad. Až na vlasy Terryho Stona, na to sa naozaj nedalo pozerať. Rise of the Footsoldier je nadupaným akčným snímkom z ostrovného kráľovstva. Minimálne jeho prvá polovica s výborne na seba nadväzujúcimi udalosťami zo života hlavnej postavy. Futbal, bitky, krv, násilie, drogy, mafia, krásne ženy a to všetko na základe príbehu podľa skutočných udalostí. Príbehu, ktorý má však vo filme najprv spád a neskôr pád vo svojom rozprávaní, čo mu v konečnom dôsledku škodí. Vďaka tomu sa tak z relatívne solídneho filmu stáva len dielo, ktoré možno ohodnotiť ako lepší priemer. Stále sa však jedná o poriadnu dávku akčnosti vystrelenú smerom k divákovi a vrelo ju môžem odporúčať. ()

Nix

Nenechte se zmást názvem, fotbal je jen na začátku, pak Vás čeká šílená jízda, kde Turci jsou drsnější než hlavní postava. Hodně zajímavý počin a rozhodně se tu krví nešetří. ()

Jerry_87

Veľmi tvrdý a surový film, ktorý sa hneď od začiatku rozbehne nezadrzateľným tempom. Po prvých minútach pripomína drsnejšiu verziu známych filmov o chuligánoch ale to sa rýchlo zmení a začne sa vojna v podsvetí. Skutočný príbeh opisuje ľudí akých by sme radšej v živote nechceli stretnúť a ako to beží v tomto tvrdom biznise. Film je natočený skvele, Ricci Harnett predstaviteľ Carlton Leacha hra výborne takže mi neostava nič iné len vrelo doporučiť. ()

mimozakon

Pripadalo mi to ako keby som sledoval viacej filmov po sebe nasledujúcich alebo nejaký seriál. Celkovo mi to však prišlo veľmi príjemné ak sa také slovo k takémuto žánru vôbec dá použiť. ()

flu

Mafiánské vraždy z Rettendonu už tu byly dřívě ve filmu "Essex Boys" a posléze též v "Bonded by Blood". Navíc o neslavném konci Tonyho, Pata a Craiga napsal tři prdele true crime "literatury" autor Bonded by Blood Bernard O´Mahoney (nemluvě o autobiografii samotného Carltona Leache) a na internetu se válejí hromady detailních fotek z místa činu a pitevny. Stejně tak příběhy ostrých chlápků z chuligánských "firem" už jsme všichni viděli asi tak stokrát. Jinými slovy, aby film obstál s takto provařeným tématem, musel by přijít s něčím originálním a netradičním (vizuál, struktura příběhu, nejaký přesah atd.), což se v případě "Rise of the Footsoldier" bohužel nestalo. Naprosto průměrný a zbytečný film (stejně jako ostatní filmové verze příběhu hochů z Essexu). 50% ()

Looka

60% sbírka odpudivých existencí proti sobě chystá podrazy. Není komu fandit, není s kým se ztotožnit. ()

BUBO26

Videl som Hooligans (2005) a povedal som si: "Jé, pekný príbeh o priateľstve a o tom, keď chlapi chránia jeden druhého. Síce brutálnym spôsobom, ale aj to k tomu patrí." Potom som si pozrel toto a celá romantická predstava sa rozplynula. Až sa mi zastavuje rozum, keď si uvedomím, akej brutality sú ľudia voči sebe schopní. | Vynikajúco spracovaný príbeh o mužoch, ktorý sa z výtržníctva vypracovali až na vrchol podsvetia a o ich strmom páde. O ich rodinách, priateľoch, o tom, čo získali a akú to malo nakoniec cenu. Herecké výkony sú obstojné. Bitky, vraždy, mučenia sú však zobrazené veľmi autenticky, teda brutálne. Ale ak sa zaujímate o futbalových chuligánov, tak odporúčam pozrieť. ()

wege

Podle popisu jsem čekal něco jako Hooligans, který mám mimochodem velmi rád a který velmi věrně ukazuje to zákulisí na fotbale a jak vypadají ty třetí poločasy. Dostal jsem jen tři herce z toho filmu a jinak úplně něco jiného. Celé to je takové chabé, vůbec to není výpověď o době, prostředí. Celé to je takové zkratkovité, odfláknuté v detailu a ta roztřesená kamera tomu nic nepřidává. Možná je to ale jen proto, že jsem čekal příběh z tribun. Raději se opět podívám na Hooligans, jak kluci z Chelsea hrají pohár s Millwallem, jak dědové vzpomínají nostalgicky na válku a chápou ty mladé, proč chodí na fotbal. Každý chodí na fotbal, ty roky, co jsem strávil na výjezdech byly skvělé, strašně rád na to vzpomínám. Jet ve středu na pohár do Brna, o víkendu do Podbořan, abych mohl dojít do té vesnice vedle, co hrála taky ligu, ve dvaceti lidech se bránit velké přesile ve starém Edenu, být s těmi tisíci stejně se cítících duší v sektoru hostí na Spartě, v podobném počtu zažít návrat do pohárů v Německu a přes velkou prohru být hrdý na kluky na hřišti, na klub, na nás všechny. ()

stephano

Je to sprosté je to drsné, plné sexu, drog, násilí, krve, mučení, fotbalu, mafie, vražd. No ale od začátku musí být každému jasno, že to sem prostě patří. Možná by to mohlo být kratší a možná by hlavní představitel nemusel bejt první půlku takovej zmrd, když druhou je z něho úplnej Brandon Walsh. ()

Zlaticko1

Zacatek nahodi velmi drsnacky pohled, pote se to uklidnuje,a pak nabira gangstersky nadhled plne nasili, sprostych nadavek, revu a sexu xD Vyborna akce plna vybornych momentu. Bohuzel kamera se mi zda slabsi a nekdy se to k dane scene nehodi.. ()