Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Saur.us

Do chvíle, kdy začalo to příšerné pitvoření ve strašidelném mlýně, bych neváhal dát o bod víc. Do té mě totiž Peklo s princeznou víc než překvapovalo svou přirozeností, dobrými nápady a příjemným humorem. Jakmile ale došlo na melu ve strašidelném mlýně, vylezla na povrch ta příšerná papundeklovost a přehrávačnost některých herců a měl jsem pocit, že si režii půjčil Z. Troška. ()

Richie24

Úkaz mezi novými českými pohádkami. Mě to vážně bavilo! Skvělá a krásná Tereza Voříšková, výborní králové Petr Nárožný s Václavem Postráneckým a nebýt toho Mádla, tak snad dám i pět! :D Takže 4 ****. ()

mh.mail

50% - Obstojná pohádka. Trošku pitvoření, zápletka nikterak originální, ale dohromady to fungovalo a dalo se na to koukat. Mezi českou pohádkovou klasiku se tento film ovšem nejspíš nedostane. ()

Bozvav

Moc pěkná a vtipná pohádka, kde jako v mnohých je nejlepší Lucifer a pro tentokrát i dokonalá Muribanda.. za mne plný počet. Jedna z mých nej, nej pohádek. ()

pipapa odpad!

Další typická porevoluční pohádka, která už nemá s původní čs.pohádkovou tvorbou/kvalitou nic společného. Úplně mi stačí ta řvavá hollywoodská fantasy-film-hudba, která jede téměř bez přestávky a ruší v podstatě celý film včetně mnoha dialogů, kterým je pak těžko rozumět. Ne, díky, tohle jde na nervy, místo aby to přinášelo pohodu a dobrou zábavu. ()

Blackhawks odpad!

Opravdové peklo bylo, sledovat to do konce. Snad všechno bylo tak debilně předvídatelné že jsem si chvílema říkal jestli je to možné. A ten pekelný úkol vybrat si princeznu z několika pověšených pytlu.. což měla být asi velká napínavá scéna, bylo tak odbyté že prostě nemám slov.. opravdu ty "moderní" pohádky nestojí za nic. ()

zdeny99

Veliké pohádkové překvapení. Podle mě je Peklo s princeznou snad tou nejlepší pohádkou od PRINCEZNY ZE MLEJNA. Je hodně postavená na podle mě nejlepší české princezně Voříškové a na Mádlovi, který tu připomíná takového klasického českého Honzu. Jak mi tyhle slova připomínají právě tu PRINCEZNU ZE MLEJNA... Mádl s Voříškovou zde opravdu excelují. Líbí se mi, jak spolu flirtují a jak jim to jde od ruky. K tomu jim vizuálně pomáhá dobrá kamera a především prvotřídně vybraná výprava - hrad Frýdlant, zámek v Kroměříži s místní zahradou, Adršpach a ten čertovský Dolský mlýn. Jsou tu i čerti, vodník, no prostě paráda. A králové tu nejsou žádní vyloženě šišlaví prďolové, jak je poslední dobou zvykem. [13863. hodnocení, 508. komentář, 61%] ()

BathoryMan

Dosť rozpačitá rozprávka aspoň podla mna!Šmídmajer sa síce snaží o niečo nové a originálnejšie v tomto žánri ale mne osobne to prišlo dosť zvláštne.Pretože na jednej strane je dobrý hudobný doprovod(ktorý síce občas vôbec nespolupracoval s dejom ale to nevadí),krásne kulisy,skvelá kamera,obstojné herecké výkony,prijatelná ústredná dvojica(vzájomná chémia občas medzi nimi aj fungovala).Ale na strane druhej je tu blbý scénar,obkukané rozprávkové scény(hlavne tie s čertami) a dosť nevýrazná réžia.Troška síce neexperimentuje ale jemu to aj tým pádom zožeriem lahšie.Ale ako odvážný ( a z časti aj vydarený) pokus v dobre sa rozvýjajúcej českej kinematografii musím dať predsa 3*.A cameo Miloša Formana ako čerta nozaj nemalo chybu! ()

dj.kouba

Docela úsměvné, vtipné, akorát pohádkou, jako takovou, bych to moc nenazýval. Mádl a Voříšková skvělá dvojice a Luciferova nastávající je sakra kus. :-) ()

atmen

Škoda, že se nevytěžilo víc s ústřední neotřelé pohádkové dvojice Mádl - Voříšková. Ale i přesto se jedná o jednu s nejlepších porevolučních pohádek. Troufám si tvdit, že časem bude tahle pohádka vnímáná jako např. S čerty nejsou žerty nebo Pyšná princezna . A kritici budou tvrdit: " Jó, dnešní pohádky nestojí za nic. To tenkrát, když Mádl s Voříškovou, to bylo jiný..." ()

crha

Jsem rád, že s českou pohádkou to není vůbec tak v háji, jak jsem si myslel a budu moc rád, když Šmídmajer zůstane dál u tohoto žánru. Pro mě asi nejlepší porevoluční pohádka. A vůbec, tohle mám úplně nejradši, kouknu na ČSFD, vidím 62% a čekám zase nějákou troškovinu a ono to takhle překvapí. 80% ()

optimus0s

Wau překvapení jak hrom:-)čekal jsem něco ve stylu Z pekla štěstí a ono je to hezky odlehčené, s pár povedenými vtipy a hlavně sympatickou ústřední dvojicí. ()

hazaba

Samozřejmě že kvalit klasických pohádek, jako je Pyšná princezna nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele, nedosahuje a obávám se, že takových pohádek se už asi nenadějeme (ale třeba jsem příliš skeptická a přiliš si starší pohádky idealizuju), ale rozhodně patří mezi lepší, co se u nás za posledních dvacet let natočily. Má to švih, má to vtipné dialogy a docela dobrý vizuál, výborná je Tereza Voříšková i oba královští rodiče, jen Mádl mi moc nesedl. Sice se nepitvořil, jako obvykle, ale myslím, že jsou u nás mladí herci, kteří by roli zvládli lépe. ()

Luk Skywalker

Dobrá pohádka, jsou tam vtipné hlášky a komické scénky, trochu mi vadilo, že princezna tak osobně zná poddané, ale budiž není to historický film ze středověku. Děj taky není úplně nejprostší a herecké obsazení je velmi dobré. ()

alambert

Víte, doba se mění a musí se změnit i pohádky, aby si udržely dobrovolnou dětskou sledovanost. Jedna z možných cest vede přes zjednodušení kýčovitých výprav a "zpřirozenění" dialogů, a tu si vybrala i tahle pohádka, podle mě jedna z nejlepších vůbec. ()