Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

bono22vox

Dávám tři hvězdičky pro ženské publikum... tahle komedie je příjemná jako nakupování, pro někoho zábava, pro jiného peklo... takže u mě by to bylo sotva na dvě hvězdy... Pokud se zastavujete u každé výlohy s botami a jen stěží odoláte výprodejům, tato holčičí komedie o lásce a nákupech by se vám mohla líbit... ()

BaronX

Úvod a závěr na prd, prostřední část ušla – bylo tam dokonce pár slušných fórů, jinak ale nic. Tuctová komedie, kterých bylo už mraky. Asi jsem hold chlap, a ačkoliv nemám vůbec nic proti nakupování, tenhle svět “shopaholiců” jde mimo mě, na štěstí. Přiznávám že pro “závislé” to ale může být jiné pokoukáníčko, pro nás normální je to bohužel hovadina. ()

elisinka

Klasický průměr. Myslím že je to škoda, občas jsem se totiž pobavila a nakupování a móda mě baví:). Dvě hvězdy za úžasné designérské modely které bych brala. ()

liberita

Nie som fanúšičkou tohto žánru, ale pred nejakým časom som si na odľahčenie a pre srandu prečítala román Sophie Kinsella "Závislá od nákupov". Na moje vlastné prekvapenie som sa na nákupných, profesných a milostných patáliách Becky ako aj na jej "fínčine" celkom dobre pobavila. Zo zvedavosti, nakoľko sa podobá na knižku, som si teda pozrela tento film. A bola som sklamaná, pretože mu chýba jej vtip a sviežosť a stáva sa z neho tuctová romantická komédia. Isla Fisher si svoju rolu viditeľne užíva, ale mám pocit, že tam, kde by mala byť chémia medzi ňou a Hughom Dancym, to dosť viazne a je to trápne. Sophie Kinsellu považujem za dobrú spisovateľku oddychovej literatúry a preto je škoda, že jej potenciál zostal v tomto filme nevyužitý. ()

TommyDiamond

Komedie nad kterou nesmíte zrovna moc přemýšlet. Shopaholička Rebecca (Isla Fisher) byla trhlá, vtipná i roztomilá. Což se u hereček ve filmech tohoto typu vyžaduje. Nakupování mi je na míle vzdáleno, ale musím říct, že film nebyl nudný a občas jsem se i zasmál. A když trochu přivřu oči, myslím, že film si tři hvězdy bez větších problémů zaslouží. Celkově 55% ()

Margerie

Kniha na náměty knižní série Sophie Kinsella. Opravdu jen na náměty. Možná že kdybych knihy nečetla, dala bych lepší hodnocení, ale takhle nemůžu jinak než říct, že je to paskvil. Tak trochu jsem čekala, že to bude plytké a silně odpočinkové až otupující, ale to co jsem viděla... No comment. 40% s odřenýma ušima, za ty rádoby vkusné variace na Amy Winehouse vlastně jen 35%. ()

Bobbles

Vlastním sice jen jednu kreditní kartu, ale jinak se od hlavní hrdinky filmu moc neliším. Občas si říkám, že bych se měla jít léčit...ale potom projdu kolem výkladní skříně mého oblíbeného obchodu a vedle figurín zahlédnu to krásné slovíčko SALE a na odvykací kůru si už ani nevzpomenu. Tento film se mi velice líbil =) nebude sice patřit mezi mé nejoblíbenější, ale rozhodně se na něj ještě někdy podívám, pokud tedy zrovna nebudu běhat ve městě a nakupovat =) ()

viky13

Tak přesně takhle by měla vypadat romantická komedie na kterou čekají miliony puberťaček. Nepopírám že nemá moc složitou zápletku a stejně jako u velmi podobného filmu "Kráska mezi muži" víme jak skončí ,to ale nevadí ,protože právě ten konec je ta část ,kdy se každé madé dívce toužící po princi na bílém koni zdá svět krásnější. ()

dogma97

Ačkoli svět módy je mi zcela cizí a nezajímá mě, díky svižným a vtipným dialogům a fyzickým gagům, které nesklouzly za hranu vkusu, jsem se docela dobře bavil. Kvalita komediální složky je mnohem lepší než ta romantická. 52% ()

hazdrova

Toto sa snažilo byť niečo na štýl Devil nosí Pradu, ale nepodarilo sa. Priemerný film, ktorý však neurazí, ak ste žena, máte svoje dni a chcete niečo, nad čím si netreba lámať hlavu, kľudne do toho. 3* ()

ANTYCHRYST

Teprve teď po letech jsem to dokoukal do konce :) a musím říci.. že je to v pohodě nedělní film.. Dobré herecké obsazení.. Občas se člověk i zasměje.. 70% přesně takhle si představuji oddychovy bijak :) Isla to zahrála dobře.. Hustá nakupující úchylka :) ()

Marrianna

Úsměvné na tom je, že Dámy - ano mluvím na Vás, ač kroutíte hlavami a říkáte si co je to za blbost - tak kolik z Vás je schopno si přiznat, že slovo slevy u Vás vyvolávají rychlejší bušení srdce a zvyšující se tep? Já to třeba přiznám, a tím víc se culím..... Ovšem jako celek tento film hodně pokulhává, chybí mi tam nenucenost, protože to je základ, který očekávám od dobré komedie. Herci v hlavních i vedlejších rolích se všeho chytli opravdu dobře, ale ani vzhled ani jejich umění "otáčet se" ve svém pracovním nasazení nemůže zachránit hluchá místa a nedostatek vtipu. Škoda, mohl z toho lehce vykouknout Ďábel, který nosí Pradu, laškuje se sexem ve městě a mou osobu drtí na gauči ať se ani nepohnu. Takhle jsem se pohla, zívla, prohlédla Elle a opět zívla. ()