Srbský film o mladom nadanom matematikovi Novicovi, ktorý navštevuje vysokú školu v Belehrade a snaží sa prekonať svoje postavanie medzi študentami v škole. Neskôr sa začne stýkať so šéfom hooliganského gangu Reljom a ten ho zatiahne do nebezpečného prostredia rasizmu hooliganov a skinheads. (God Thor)

Veronica27

Mladý a dost nadaný matematik se jednou trochu více přepočítá a udělá chybu, když se začne stýkat se šéfem gangu.A tak trochu více mu to vleze do palice.Oholí hlavu, nasadí kanady a s neuvěřitelnou pevnou vůli začne dělat pořádné akce " hygieny " a čistky. Docela drsný film, který se mi líbil. ()

jos_sep

Možná trochu spoiler, tak to kdyžtak nečtěte... Dle mého hrozně nereálný. Během pár dnů se ze šprta stane nácek, který zabije cikána a šéfuje bandě nazichuligánů, která vypálí ghetto, sejme místního šéfa podsvětí a všem nakopává prdel. Nevím nakolik je dneska obraz vyholeného ožralého týpka v bombru a kanadách, s vykérovaným SS na krku a hajlujícího na plakát Hitlera reálný s dnešní podobou NS nebo hooligans. Nejsem sice žádný znalec srbské scény, ale hádam, že moc ne. O tom fotbalovém zápase se ani vyjadřovat nebudu, protože to mi připadalo asi tak real jako non plus ultras.. Jinak by to ani tak špatný nebylo, ale tohle mě prostě vadí. Plus vidím v sympatických hercích (ti dva hlavní z té bandy, holka z bandy a ta bloncka). Když to tak čtu, tak musím jít asi s jednou hvězdou dolů. ()

doGof...

Bezveze film, nije uopste tako. Gore je. Ono je sve malo prenapumpano glupo. Samo komercijala. Pa pazi, gora je verujte mi, zato sto se sve to ne vidi a desava se ... tesko da cete me razumeti sve je kao mirno i fino dok neko tvog ne ubiju i to niko ne primeti ono mir tisina nista se nije desilo. 1 bod = Nikola Kojo [1/10] ()

Indyi

Mám rád Srbsko a Srby a taky mám rád srbské filmy. Viděl jsem už lepší, ale stejně mě to bavilo a líbilo se. Na 5* to není, příběh je takovej typickej, už asi tisíckrát použitej, ale přesto se mi to líbilo, takže 4*. ()

sosi

Ďalší futbalový snímok o hooligans a skinheads, ktorý ma hlavu a pätu. Krásne zachytená situácia, ako môže jedna udalosť a jedno rozhodnutie prevrátiť tvoj život úplne naruby. Jeden deň nadaný študent matematiky, ktorý ma pred sebou dobrú budúcnosť a na druhý deň futbalový chuligán a skinhead, ktorý sa pomaly dostáva do popredia celej skupiny. Dobre a drsne zachytená situácia skinhedov na balkáne, konkrétne v Srbsku. ()

Zombiepod

Skinning je jedným z mnohých filmov o neonacistoch a ich pomýlenej ideológií, ktoré sú v podstate všetky o tom istom. V tomto prípade však jeho srbský pôvod vnáša do filmu trochu odlišné svetlo, ako aj svojský štýl nakrúcania. V rámci tematiky slušný film s mnohými dobrými myšlienkami, navyše veľmi dobre obsadený, no ako celok nepôsobí inak ako mierny televízny nadpriemer. ()

Oxymoron5

Film podle mě spíše festivalový. Je jedno, jestli to je Srbsko, Velká Británie nebo Česká republika atd., fotbalévé gangy, hooligans a ultras jsou všude, to platí i pro fotbalovou mafii většinou tvořenou majiteli klubů, jimž jde spíše o prachy než o fotbal. Do toho zasazena skinhead/nazi(už to kurva rozlišujte) skupinka fanoušků, která je pravicově založena. Co si budem nalhávat, takových je v dnešní době spousta. Film nebyl celkově špatný, ale hlavní pointa mi asi unikla. Výpis zabitých Srbů na konci je mrazivý, ale nevíme jestli to byly nevinné oběti, nebo jen další hooligans ze znepřáteleného klubu. Pak je to: Buď on nebo já. ()

pepino

Klidně bych šel i na 4 hvězdy nebýt absurdního, naivního a místy dost křečovitého vývoje hlavní postavy. ()

Brano

Dej sa zameriava na mladého a nádejného študenta, ktorý sa neskôr pridá ku neonacistom a tak si zničí svoj život. Veľmi zaujímavý snímok zo Srbskej produkcie, ktorý sa nebojí zobraziť reálny pohľad nielen o rasizme, ale aj o tom, ako sa takýto ľudia dajú ľahko zmanipulovať. ()

Phex

Film ze zajímavého prostředí současného Srbska prohospodařil dle mě velkou šanci. Příběh o přeměně slušného studenta ve vůdce fašistické bandy fotbalových chuligánů je podán totiž tak šablonovitě a s využitím všech možných klišé, že to bolí víc jak rána boxerem do žeber. Postavy jsou nevěrohodné, chybí motivace pro to co dělají. Závěrečná konspirační pointa je jakoby opsaná ze "západních" filmů, kterým se jistě chtěli tvůrci přiblížit. Asi na to nebylo moc peněz - kamera digitální, výprava chudá - nejvíce tluče do očí při "řádění" chuligánů na stadionu, kde je atmosféra asi jako při zápase ČFL Letohrad - Kunice. Dle mě to může bavit tak možná Srby. U nás by to byl průměrný absoluventský film. ()

DonBraso

Je to tak dámy a pánové,jsme v Srbsku a můžeme o tom natočit hodně věcí.Proč třeba ne to,co Srbsko umí nejlépe,mít dobrý hooligans.Prvně musim říct,že to byla ta největší kanka,protože ten mini zápas jak v Blšanech byl hroznej a celkově jedinej,protože na stadion se nepodíváme už vůbec,docela průser,když film měl být hlavně o tom.Ale tak přidáme do houfu nacistickou ideologii a začně to mít lepší rozměr,což má,protože Novicu už nebaví slovní úlohy,on je chce rovnou zadávat,do toho se zahlídne do jedný holky z gangu a už je jasný,kdo bude kápo po chvilce filmu.Je to nerealistický,ale co se dá dělat,je to film,který má určitou stopáž.Poslání mi trochu uniklo,ale nejspíš že gangy jsou jenom zástěrka pro všechny,že politika a prachy tam hrajou,ale to není zas tak nic světobornýho,ale pořád ten film,už jenom tím Srbskem má nějaký drajf co si řiká,jak to tedy dopadne s Novicou.Zahrál to kluk přesvědčivě,jenom se zas dostávám k tomu,jestli to mělo být fotbalový hooligans,tak proč tak málo o tom,to si radši pustíte Hooligans - Zákon tribuny a máte to celý na podnosu,ikdyž zas člověk nemůže chtít všechno,že:) ()

jopal

Film bol asi na objednavku mimovladok a Amnesty International, kde vykreslil ciganov ako tych dobrych, vysoko vzdelanych (sami VS a profesori), ktorym kazdy ublizuje a oni ani nevedia preco. Akoby oni nelupili za chlast, nezabijali dochodcov pre par eur, neokradali poctivo pracujucich a neparazitovali (vo velkej vacsine) na slusnych obcanoch. Ale natocene to bolo putavo, so slusnou brutalitou, preto hodnotim umelecky zazitok a nie jednostranny pohlad na problem... ()

Mukade

pochybujem že "geniálny " matematik by so osvojil myšlienku že cigánsky problém sa dá riešiť ích zabíjaním LOL, trápne. ale ináč dobrý film ()

naytsirk

Celý film jsem měl pocit, že už jsem to někde viděl....Nebylo to špatné, to opravdu ne, ale nějak jsem tomu nedokázal zcela uvěřit....což je možná dobře, protože uvěřitelné to může být pro místní obyvatelstvo a v jejich kůži bych opravdu být nechtěl ()

Ruslan

Na to že to film z balkánu jsem čekal víc. Znám trochu fotbalovou scénu v Srbsku, a tak jsem čekal něco ve stylu okolofutbola. Třeba takové zfilmování nevrazivosti tvrdych jadrer CZ Bělehrad vs Partyzan by se mi moc líbilo. Tohle byl pouze prumernej film o bandě debilnich nacku. 55%. ()

dollie.m

Možno torchu viac komplikované, než by sa mi na film páčilo. Jemne klasická zápletka o tom, ako sa dobrý chlapec nechá naviesť na "zlé" chodníčky, ale keď ono je to tak časté! Ináč ako filmový počin veľmi sympatické (zaujímavé, napäté a emotívne). ()