Perníkový táta - Série 5

(série)
USA, (2012–2013), 12 h 56 min (Minutáž: 43–55 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jesse Plemons, Laura Fraser, Jonathan Banks, Steven Michael Quezada (více)

Epizody(16)

V poslední řadě už Walt nemusí roli drsného mafiána jen předstírat – morální úpadek ho přivádí až na vrchol drogového impéria, kde riskuje všechno a všechny. (Netflix)

Judhisthira

Koukal jsem s rodiči, kteří si seriál mimořádně oblíbili, po letech opět na poslední díly. A byl to filmový zážitek, tak jak by to mělo být. Walt je ultimátní nejednoznačný darebák, že nevím zda se smát, nebo být šokován z chování, intrik a celkového vývoje jeho postavy. Něco takového ztvárnit, to se jen tak nevidí. Divák nikdy neví, co on provede, jaký má plán. V tom je seriál pověstný. Scény z poslední řady, jako konfrontace s Hankem (druhá nejlepší postava) v garáži, točení hanebného obvinění proti Hankovi či Jesseho pokus zapálit dům, to je zlatý fond seriálu a esence dramatické filmařiny. Takovou show už těžko asi někdo natočí. Spolu s Wire, Shield a Sopranos je to to nejlepší. ()

kokofek

Pátá série je jedna velká jízda,chodím tak pozdě spát. Je to pořád ještě jeden díl a ještě jeden díl... Jen je mi smutno,že už postavy a postavičky ze seriálu nebudou se mnou. Ještě nějakou dobu budu večer před spaním přemýšlet a probírat si zpětně v hlavě jednotlivé scény,ale bohužel už jenom v hlavě. Takže hurá na El camino. ()

bonovox

Koniec asi naj seriálu nemohol byť lepší. Skvele vygradovany scenár a hlavne pôsobivé uzavretie príbehu Waltera Whitea, proste 100% hodnotenie je v tomto prípade nedostatočné. Guilty pleasure ()

Tumbik

JEDNOZNAČNĚ nejlepší série seriálu, s dokonalým zakončením, s neskutečnými, neočekávatelnými zvraty, vynikajícími hereckými výkony a nejlepším scénářem. Každý díl vás zarazí do židle a hned po konci máte neodolatelné nutkání si pustit další díl, protože konec dané epizody je prostě neskutečný. Dokonalé po všech stránkách... Spor Jesseho a Walta skončil prostě dokonale... Postava Heisenberga/Walta mi bude ještě dlouho chybět, protože takový výkon, co předvedl Bryan Cranston, je naprosto ojedinělý, neskutečný, výtečný, a zaslouženě za něj získal Golden Globe... Jen mě trochu mrzí, že Golden Globe nezískal i Aaron Paul, protože jako Jesse byl neskutečný. Dokonalé. Skvělé. Úžasné. Epické, Vynikající! ()