poster

Rozpoutané peklo

 • USA

  Dante's Peak

 • Slovensko

  Rozpútané peklo

 • Austrálie

  Dante's Peak

Katastrofický / Dobrodružný / Thriller

USA, 1997, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  S trochu jiným přístupem mohlo být Rozpoutané Peklo dalším Twisterem - což si od něj ostatně producenti slibovali;) Žádná apokalypsa devastující minimálně celý kontinent, ale na poměry přírodněkatastrofického subžánru v podstatě komorní záležitost, kdy je zlikvidováno jedno menší horské město a přilehlé usedlosti:) Bohužel se kdosi rozhodl udělat z toho rodinný dobrodružný film kořeněný hodně za čárou byvšími blbostmi, takže poctivě odvedená práce na zvláštních efektech je pohřbena téměř stejně dokonale jako *spoiler*. A je to opravdu škoda, protože to má spád, sympatické hrdiny (včetně typických byrokratických záporáků) a několik skutečně vychytaných scén. Celkově rozhodně stojí za vidění podstatně víc než druhý obdobný sopečný snímek z téhož roku - ten s velmi nápaditým názvem Sopka, kde Tommy Lee Jones s Anne Heche povlávali nad lávovými proudy na hasičském žebříku;) Dávám 70%.(27.3.2011)

 • lamps
  ****

  Neškodná hollywoodská hračička, chytře orientující své omezené ambice do sféry nápaditě dobrodružného rodinného snímku. Okrajově ve stylu Twistera - s horším vizuálem a méně chytlavým akčním drajvem, zato však s neméně sympatickými hrdiny a uvěřitelnějšími hero-scénami, které jsou sice určeny k zábavě u domácího kina a s volume pořádně doprava, ale nesnaží se (snad jen s jednou výjimkou) dělat z diváků blbce (jako to prováděla stejně stará Sopka). Vzhledem ke kvalitám je zdejší hodnocení opravdu hodně zcestné.. 80%(31.7.2014)

 • Rosana
  *****

  Trochu mě, jako chemika, překvapilo, že při soptění sopky z celého jezera vznikne ohromná louže kyseliny sírové, pravděpodobně koncentrované, když to milé tchýni rozežralo nohy, protože při soptění sice síra s vodou utvoří nějakou tu kyselinku, ale na jezero by to nestačilo. Ale jinak to bylo napínavé.(13.9.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Jeden z "nejvelkolepějších" rodinných filmů všech dob. Pierce Brosnan v roli osudem zhrzeného milence, který se uchytí v další nekompletní rodině, předvádí svůj standard: tedy výkon pro mužskou část publika hodný zlomyslného úsměšku, pro tu ženskou, pokud vím, něčeho mezi mateřským přivlastněním a romantickou opicí. Jen tak dál, tohle přeju i bondovkám!(15.4.2005)

 • Davies182
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších guilty pleasure. Na Pierce Brosnana a dobrodružství zákeřné sopky se nezapomíná! A rozhodně se nezapomíná na srdceryvnou scénu se zachránkyní babičkou a její bolestivou obětí! Radši ani nemyslet na to, jak romantickou scénu mohl Donaldson udělat z koupání v sirném jezírku :-).(28.8.2008)

 • - Scény z kráteru byly natočeny na sopce Svatá Helena. Stav sopky, který po výbuchu zůstane, byl vytvořen podle fotografíí z 18. května 1980 z erupce stejné sopky. (POMO)

 • - Jako vulkanický popel filmaři použili ohořelé noviny. (POMO)

 • - Dětská říkanka "Row, Row, Row Your Boat" (česky "Pluj pluj, loďko pluj"), kterou se Harry (Pierce Brosnan), Rachel (Linda Hamilton) a babička Ruth (Elizabeth Hoffman) snaží uklidnit a rozptýlit děti ve člunu, se objevila také ve filmu Star Trek V: Nejzazší hranice (1989). (funmaker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace