Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

Pesosek

Důstojné ukončení celé kouzelnické ságy. Výtky bych asi spíše měl směřovat k autorce knih, než k samotným filmařům, jelikož ti mají jaksi svázané ruce, již samotnou knižní předlohou. Bohužel jsem však knihu nečetl, tak nemohu soudit, na čí straně je tento nedostatek. Jak již jsem tedy naznačil, nějaké nedostatky zde jsou, ale vzhledem k té melancholii z ukončení této rozsáhlé série, lze přimhouřit oko. ()

..Anya

Řekla bych nejslabší díl ságy. Díl, kde vyvrcholilo veškeré sexuální pnutí mezi mladými čaroději, což vyúsťuje v megamoc trapných momentů nad kterými se maximálně tak pousmát. Díl, kde by člověk čekal, že bude na 185% využito veškerých nasbíraných zkušeností co se počítačových triků vs. kouzelnické souboje týče. Nutno říci, že asi jen prvních deset minut jsem musela přemýšlet nad svojí hloupostí (a litovat vyhozených peněz za takovou pitchovinu jakou je hloupý reklamní trik jak z lidí vytáhnout ještě víc peněz - rada pro příště, pokud v multikině vidíte cenu, která je pod 60 korun, jde o pouhý oční klam - přijďte blíže a zjistíte, že za mixáčka zaplatíte 39 Korun, ALE ne za krabičku, NÝBRŽ za 100 g. Aneb pohádkový příběh o tom, jak jsem svojí mladší sestře zaplatila tu nejdražší kinovou pochoutku vůbec), posléze mě film vtáhl do děje a vzpomněla jsem si na tu trapnou příhodu asi jen tak 4 x. Konec příběhu 'o kvantum let později" mě dohnal k trhání si žil nad naprostou trapností těchto momentů. Do knihy to pěkně zapadá, ale dětští hrdinové na plátně v maminkovských a tatínkovských rolích jsou neřku-li k pláči. Och. ()

dlouha_potvora

"Možná jsou všichni mrtví, ale jsou tu pořád s námi, jsou v našich srdcích!" - tenhle výrok a jemu podobné si teda vážně mohli odpustit. Ale jinak dobrý. ()

shereen

Jednoznacne velike zklamani. Kniha je super a film absolutne nestiha komplikovanost pribehu a probarvenost charakteru jednotlivych postav...predevsim Brumbala. SKODA ()

Filmárik

Epický chaos s obrovským dôrazom na "epický" ale predsa chaos. Po výbornej konverzačno-komornej prvej časti sa podľa očakávania priložilo poriadne do ohňa a začína jedna famózna akcia za druhou a dve hodiny ubehnú ako nič. Tak ako v prvej časti aj tu sa priebeh filmu veľmi verne drží predlohy čo som osobne uvítal a nebyť dementného epilógu, ktorý mi do istej mieri pokazil záver knihy, dal by som filmu 5*. Celkovo však dôstojné zakončenie skvelej série a musím sa priznať že mi bude to tradičné hype čakanie na ďalší film dosť chýbať. ()

Mandalorian

Za co přesně tenhle film dostal tak vysoký hodnocení ? Za zmršenej konec a několik odběhnutí oproti knize, udělaný jen pro efekt, nebo za co ? Vskutku nevím. Ale čemu se divím ? Dostal to Yates. Už zas. Poslední díl, který se mu povedl, byl Fénixův řád. Princ dvojí krve byl běhání od ničeho k ničemu a tady už škoda mluvit. Komerční tah. Nic víc. A to mám sérii H.P. hodně rád. 40% za to, že áčkovej režisér a áčkově točenej film ještě neznamená áčkovej výsledek. ()

Majduska

Harry Potter je osobní záležitost, nelze tedy být objektivní. Nicméně celkem dobré zakončení filmové ságy. Já jsem měla celou dobu na krajíčku, každou chvilku prožívala realisticky a proto nemůžu hodnotit jinak... ()

Al44...

Tak a je to tady - poslední díl dlouhé série o Harrym Potterovi. Velké finále se sice na jednu stranu koná, na druhou stranu po tolika letech a dílech jsem čekal ještě něco daleko lepšího a kvalitnějšího. Sice je tu jeden významný příběhový twist (který byl ale značně předvídatelný již od konce dílu HP a Princ dvojí krve) a pak se tu i vysvětlují zpětně některé scény dřívějších dílů, ale mám takový pocit, že je to i tak málo. Celkově bych HP ságu shrnul asi takto. Jednoznačně kvalitní a řemeslně dobře udělané filmy, které dokáží zabavit. Velmi dobrá je ústřední příběhová line, kde se Harry již od narození chystá na konečné střetnutí dobra a zla. Velmi zajímavé je sledovat jak hlavní filmové postavy stárnou. Velmi dobrý odhad autorky knižní předlohy, která přišla s "nápadem" příběhu o HP v pravý čas a dokázala ho komerčně na 100% využít (přitom kvantita značně převyšuje skutečnou kvalitu). Na druhou stranu je celý příběh rozsekán celkem do 8 velmi dlouhých filmů, kde se v každém dílu skutečný a podstatný děj odehrává cca v hodině filmového času a zbytek je vyplněn nudnější vatou (je to zřejmé zvláště v prostředních dílech). Velké množství WTF (what the fuck) scén, které kazí atmosféru filmů a příběhové nelogičnosti a hlouposti (studenti si hrají a pořádají zábavy, i když je Harry v nebezpečí nebo i když umřela nějaká postava). Úplně minimální využití emočního faktoru v důležitých příběhových scénách, které knižní předloha nabízí (chladné podání úmrtí některých postav, sterilní romantika a vztahy). V temných scénách, kdy zlo dominuje by rozhodně slušelo více tlačit na pilu. Kouzelnické souboje jsou v podstatě od začátku do konce stejné - žádný nový nápad nebo vychytávka, což je škoda. ()

salamandrr

Za sebe mohu říct, že i zarytý Potter fanda si přijde na své. Tvůrci se snažili být věrní předloze jak jen to šlo, postavy nejsou jen černobílé a vizuální efekty jsou úžasné(ukrajinský drak, lety smrtijedů, obři). Byl jsem jeden z mála, který si počkal a viděl oba díly najednou, proto hodnotím společně. ()

pepa3rd

Film, kde akční finále díky prvnímu dílu začíná již v úvodní třetině filmu a od té doby sledujeme průtrž scén rozmotávajících nitky zašmodrchané v průběhu posledních deseti let. Svým způsobem je to velkolepé epické zakončení ságy, ovšem bez sebemenší inovace a překvapení. Mám pocit, že film by si po této stránce více užili diváci, kteří knihy nečetli, pokud by si ovšem nějakým zázrakem dokázali, i přes neznalost předlohy, udržet přehled v ději. Poslední knihu nepovažuji za nejlepší díl série a stejně tak ani tento film nepřekonává Vězně z Azkabánu. Nicméně i tak se jedná o důstojné zakončení ságy a odstraňuje největší vadu předchozího dílu, nekontinuálnost vyprávění. 80 % ()

karinakari

Hodnotím 5 hvězdami celou ságu. Bok po boku každého nového dílu tohoto mladého kouzelníka jsem vyrostla. Celý koncept měla paní Rowlingová proklatě dobře promyšlený. Z mladého šikanovaného smolaře se stal někdo, kdo měl v rukách osud lidstva. Harry Potter prostě rostl spolu se čtenáři a vyvíjel se stejně, jako se vyvíjeli oni. Ano, mám určité výtky k filmové adaptaci, ale to každý, kdo četl knihu. Snad kromě úplného konce, v knize mě vůbec nenadchl, ale ve filmu z toho komickým způsobem vyždímali, co mohli. Musela jsem na tenhle velký happy end jít do kina hned 2x. Přiznávám se, přepadl mě smutek jak v kině, tak při psaní tohoto komentáře. Ale vše musí jednou skončit, a že to byl ale dobrý konec! Na závěr mohu říct jen, děkuji za těch 10 let, kdy jsem mohla pomocí Harryho Pottera pronikat do kouzelného čarodějnického světa. ()

zekkx

Harry Potter je zářným příkladem jak z pohádky udělat postupem času thriller. Z počátku pohádka pro děti a ke konci film, který si už jen svou atmosférou zaslouží rating R. Co se týče Relikvií, rád bych vyzdvihnul - pro mně - skvělé výkony Ralpha Fiennese a Alana Rickmana. Očekávané epické finále se nakonec dostavilo, dobro poráží zlo, ke konci možná trochu přesentimentalizováno, ale to se dá překousnout. ()

bararich8

Určitě lepší než první půlka. Teď se to teprve vrátilo do starých kolejí kvality v rámci filmové ságy (samozřejmě na knižní předlohu to nemá a ani mít nemůže), jenom škoda, že až v posledním díle. ()

mi-ib

Komentář obsahuje SPOILERovité prvky! Film měl našlápnuto na bezvadné zakončení celé série. Už už to vypadalo. Spadla mi brada, ale po chvíli zase rychle sklapla. Panáček si najednou může vybrat, zda chce zemřít nebo žít... a pak už to bylo jen samé: bla bla... Harry v srdci... bla bla bla. Všechno se tam spárovalo. Ten konec tvůrci, hlavně scénárisa a spisovatelka, neuvěřitelně zvorali. Ale aspoň jim musím poděkovat, že očistili mého oblíbence Severuse Snapa, který jediný byl takový frajer, že dával tomu protekčňákovi Harrymu kapky. Přesto, i když nejsem žádný Potterofil, tak musím říci, že když jsem viděl všechny tři stát na tom mostě na konci, přišlo mi trochu líto, že už je konec. Ale ten potenciál zahozenej během posledních 30 minut, to je prostě hrozný. ()

Torgal

Objektívne jednoznačne najhorší diel série. Tento film tragicky zlyháva vo všetkých aspektoch, s výnimkou tvorby atmosféry zúfalstva. Okrem nej tu už ale nič nie je. Gradácia deja doslova neexistuje, akčné scény sú odfláknuté a nudné, vedľajšie postavy (a dokonca i Ron a Hermiona) sú odstavené na tretiu koľaj a ich osud nezaujímal mňa ani režiséra. Najhoršie na tom všetkom je, že žiadna scéna z filmu nenaplnila ani z polovice to, čo sľubovala knižná predloha. Tento film je proste emočne prázdny a s výnimkou Snapovho flashbacku neponúka žiadnu zapamätania hodnú scénu. Na vyvrcholenie desaťročnej ságy otrasný výsledok. 4-/10 ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)