Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

vojo

Love, Piece and freedom, vystriedali vďaka zhulenému vyhláseniu médiam peniaze o ktoré hlavne organizátorom vopred šlo. Kto by čakal pohľad priamo na na festival, nech sa ani na tento film nedíva (tým odporúčam dokument Woodstock). Aj bez čo i len jedného záberu na pódium, dodáva tento film lepší pohľad na samotnú atmosféru a hlavne zákulisie, než by rozprával príbeh priamo z "kotla". Príbeh "moteliéra" Elliota Tibera a jeho rodičov je príbehom festivalu, ktorý zmenil myslenie mnohých ľudí. Na konci až trochu zamrazí pri zmienke o chystanom koncerte Rolling Stones, ktorý pochoval radosť z Woodstockého chaosu a hlavne éru Hipies. . . ()

Olík

Zvedněte ruku, kdo z Vás nebyl v polovině srpna 1969 na farmě Maxa Yasgura a nezažil na vlastní kůži vrchol květinové síly?? Ááá, les rukou, tak teď můžete s přimhouřením obou očí přičuchnout k vůni svobody, nespoutané lásky a LSD. Zážitek z tohoto filmu se jistě ani z 1% nevyrovná pocitům účastníků legendárního Woodstocku (že Miloši Skalko), ale i tak je tato komedie příjemným podíváním. ()

sadlokan

Hihihi...Neudělali jsme nějakou hloupost,mámo?Vždyť by k nám,do našeho malého městečka,mohlo přijet třeba 5.000 lidí?TŘEBA!A nebo taky 1.000 000!TRAMTADADÁ: ()

JakeG

Nu .... po delším čase jsem viděl něco, co Angovi sedlo a několikráte jsem jako obvykle u jeho filmů měl Gustava na návštěvě mých rukou. Btw. taky jsem dostal cuť na tripa :D ()

Rockerman

No, skoro jsem záviděl těm "dětem květin" tu naprostou svobodu a souznění. I já bych rád zkusil ty nádherné představy a halucinace po LSD. Nevím, jestli pravda, ale určitě láska tehdy zvítězila nad lží a nenávistí. Aspoň po ty tři dny konání festivalu. ()

Clu

Vezměte hudební festival Woodstock (vůně "podle skutečné události" mě vždycky trochu změní náhled na film), k tomu přidejte hlavní postavu připomínající mladého Dustina Hoffmana z Absolventa, smíchejte to s atmosférou a postavami filmu Vlasy, Jimovým tátou z American Pie, majitelem Comic-Book obchodu z Big Bang Theory a Wolverinovým bráchou v sukni. Vyjde vám dost zábavný, zvláštní atmosférický prožitek, který, řekl bych, stojí za to vidět (zažít). ()

..Anya

Pokoukáníčko pěkný. Ale jakožto člověk, kterej cítí s touhle subkulturou jsem zůstala absolutně bez emocí. Film postrádá přesně to nejdůležitější - atmosféru. Taking Woodstock není o Woodstocku ani o hippies, ale prostě jen o klukovi, kterýmu se vymknul z rukou malej lokální hudební festival. ()

BadCough

Z tohto filmu som bola sklamaná. Od mien ako Ang Lee či Danny Elfman com čakala nadupanú jazdu 60-tymi rokmi. A neveľmi som sa dočkala. Celý film sa mi zdal len ako spojenie viacerých, od seba nezávislých sekvencií. Nevedela som sa rozhodnúť, či to chce byť psychologický ponor do mentality mladých hipíkov, alebo sa film zaoberá problémom vzťahu rodičov a detí, alebo chce nebodaj podať výpoveď o samotnom megafestivale. Z každého rožku trošku, povedali si zrejme tvorcovia, ale bohužiaľ tento prístup v mnohých ohladoch škrípe. ()

wejaxinka

Taking Woodstock bez Woodstocku. Keďže som veľkou spriaznenkyňou tejto doby, veľmi ma potešil tento počin a pokus zachytiť zrod tohto festivalu. Ukázať svetu, že hippisáci, -to nie sú feťáci a smažky ale predovšetkým slobodomyselní dobrí ľudia, ktorí sa pokúšali zmeniť svet. Vo filme sa však napriek názvu a téme na festivale ocitáme len v stanovom mestečku. Pódium kde vystúpili najväčší bohovia, kvôli ktorým tam všetci boli, tvorcovia vynechali. Možno to ale bol lepší nápad. Nejedná sa o veľdielo ktoré zmení život, no táto ľahká komédia proste musí potešiť. ()

Dementra

Fajn hippie dippie atmosféra, kostýmy, hudba, pohled do zákulisí. Ale člověk by řekl, že film o asi nejikoničtějším hudebním festivalu všech dob bude zajímavější. Zkrátit to alespoň o 30 minut, dala bych hvězdičky 4. ()

HONXX

Hipíkem nutně nemusí být zhulený člověk v batikovaných hadrech a kalhotama do zvonu, může se jím na pár dní stát i distingovaný mladík z vesničky Woodstock, který přijel rodičům pomoc s krachujícím motelem. Zažijeme teror s despotickou matkou hlavního hrdiny Elliota, podíváme se na nečekaně komerční zákulisí festivalu a jak se dostává uvolněná atmosféra Elliotovi pod kůži. Pohodový film bez hudby o nejznámějším hudebním festivalu. ()

Lumberjack

První půlka byla super (hlavně nápad jak do města přilákat více turistů - poslat židy do koridy mě téměř srazila do kolen) a má obava z toho, že přítomnost Eugena Levyho srazí kvalitu filmu se naštěstí nenaplnila. Druhá půlka byla o něco slabší. Určitě je velké mínus, že film neobsahuje kvalitní soundtrack, jelikož z té doby pochází desítky nádherných hitů (ve filmu mě zaujala jen jedna skladba od Canned Heat)... ()

sehe

Oscarový film to určite nieje,ale mier,hudba,drogy a pol milióna mladých ľudí na zablatených pastvinách je zachytený dobre.Záver je pekný.A ,,Stouni´´ v San Franciscu mohli byť dobrí. ()

BDMarty007

Je to něco hodně jiného, než jsem čekal. Čekal jsem film o květinové generaci, Janis Joplin, Grateful Dead etc. A dostalo se mi pohledu z druhé strany a hipícké kultury vlastně jen velmi málo. Chudá vesnička bojující o přežití a spíše shodou okolností dostane místní židovský chlapec nápad, nabídnout místo organizátorům slavného festivalu. A pak už to tak nějak začíná žít vlastním životem. Celé to sledujeme z pohledu Eliota a jeho rodiny. Film tak trochu osciluje mezi žánry. Chvílemi komedie, karikující židovskou matku a vesnický lid ... a pak velmi mysticky pojatý LSD trip. Trochu divné a nefunkční jsou časté spilt screeny. Působí jenom jako pokus ušetřit čas. Celkově je film trochu nekoherentní celek s velmi rozdílnými momenty. Chvílemi se mi líbil, chvílemi mě nudil. LSD trip je vynikající, asi nejsilnější moment filmu. ()

ShossGrey

Keby sa v názve neoperovalo co slovíčkom "Woodstock", aj očakávania by boli iné. Ale vďaka názvu som čakala nárez nehynúceho rocku s troškou marihuanového oparu. A namiesto toho dostanem voľačo suché a ťažkopádne, kde sa vlastne dokopy nič neudeje Nuž možno sa nabudúce nebudem tak spoliehať na názov a psychadelický plagát v pestrých farbách. ()

bearmeedek

Film může oslovit hlavně ty, kteří ví, co byl Woodstock. Neukazuje žádné záběry z koncertů, vše je jen o příbězích lidiček okolo této neopakovatelné akce. A všechno je zde podáno tak přirozeně a mile. Dávno zmizelá atmosféra hippie časů a propracované barvy. Chvíli po začátku mi na tváři naběhnul mírně přiblblý úsměv a pocit strašně dobré nálady a to mi vydrželo až do konce. Jen ještě musím doplnit tu "pravdivou" stránku a podívat se na dokument z roku 1970. ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)