Samantha se vydává se svou nejlepší kamarádkou Corey z Virginie do Kalifornie, kde se chtějí stát profesionálními tanečnicemi. Jejich sen ale skončí v malém městečku v Utahu, kde se začíná rozbíhat sled podivných událostí... (oficiální text distributora)

joker.george

Rozhodně se jedná o jeden z nejvíce podhodnocených filmů nejen na této databázi. Svému staršímu bratříčkovi nedělá ostudu, ale naopak ho důstojně rozšiřuje. Všechny důležité mytologické prvky jsou zachované, používané s citem a ve správný okamžik. Moc se ale nezměnilo ani rozvržení postav a jejich předepsané šablony, to ale neznamená, že by byly ploché nebo nevyužité. ()

novoten

Na svět se možná řítí zkáza, ale pořádná spoušť už byla nadělána s předstihem. Extrémně špatný scénář totiž hercům vůbec nepadá na tělo, kroutí šílené dialogy a na závěr naděluje pointy, které ani při největší snaze smysl dát neumí. Donnie Darko pro mě nebyl zázrakem, který jsem do něj čekal, ale mysteriózní a zcela originální sci-fi už ano. Tohle je pouze patvar, který drží nad odpadem nešťastně obsazení (a přesto v rámci úzkých možností snaživí a dobří) James Lafferty a Ed Westwick. ()

JASON_X

Řemeslně sice dobře provedené, ale zoufale nudné a nezajímavé volné (rádoby)pokračování Donnieho Darka, kterému se sice S.Darko křečovitě snaží vnějškově připodobnit seč může, ale jehož obsah a herecké obsazení je na úrovni telenovely pro mírně retardované teenagery. Dvě hlavní "herečky" v rolích povrchních, duchoprázdných a vrcholně otravných a vypatlaných husiček, jsou od první minuty na odstřel. Nejvtipnější (nejtragičtější) je, když se snaží tvářit a mluvit vážně a dospěle. Nejzajímavější z celého tohohle blábolu byla pro mě duhovkově heterochromicky krásná Elizabeth Berkley s tváří kurtizány a s duší pohlcenou osobním vztahem s "vysokým a svalnatým" Džýzysem; škoda, že její přitažlivě šílená postava nedostala víc prostoru... ()

Abes

Sam jde po stopách svého bratra, přestože v jeho stínu již žít nechce. Tvůrci filmu by naopak obdobný stín jistě uvítali, proto ve stopách předlohy taky poctivě kráčeli. Byla zde snaha vybudovat podobnou atmosféru, mystery atmosféru, nikoli atmosféru 80. let abych byl přesný. Objeví se spousta odkazů na předlohu ale ve výsledku to vůbec nefunguje. Po scéně pobíhají postavy zmatené, vykříkujíc cosi o konci světa, v dalším případě se po ní plouží postavy plytké bez jakéhokoli cíle a pro jistotu drží hubu, popřípadě ultra šablonovité jižanské charaktery, ke kterým konec světa a den zúčtování prostě patří. ()

sonnak

Takže zaprvé, jakkoli se to může zdát nefér: tenhle film jednoduše neměl nikdy vzniknout. Prostě tak. Pokud si totiž uvědomíte, jak pečlivě a hrozně křehce, ale přesto perfektně je všechno v Donniem poskládáno do solidního smysl dávajícího celku, je snad nemožné na něco takového vůbec navázat. Tím hůř, pokud se "navázáním" myslí jednoduchá kopie se zasazením do jiné lokality, s jinými herci a absolutně nesmyslným scénářem. Snaha je to ale strašně marná: Máme tu všechny kamerové vychytávky z Donnieho, otáčení, zpomalování, zrychlování, záběry bez střihu. Máme tu dokonce stejné dialogy, které ovšem probíhají mezi naprosto jinými osobami a mají být odkazem, ale ve výsledku působí strašně. Máme tu Franka, máme tu mumlající mrtvoly, hady z hrudníku, vracení v čase, pedofila, večírek, žhářství, Sparrow, konec světa a taky jednu stejnou herečku :) přidaly se do toho ještě zavirovaný Kryptonit, Superman a válka v Iráku... a je z toho brutální a nudný mišmaš. Co stojí za to? Bezpochyby roztomilá a do krásy vyrostlá Samantha, její ještě mnohem nádhernější kamarádka (kdyby je ukázala, přihodim 2 hvězdičky :)), místy sympatický Jack, který ale dostal opravdu málo prostoru a několik výborných záběrů (bazén). A to je bohužel všechno. Když je trailer lepší než samotný film, je zle. ()

• Daveigh Chase, která se po 8 letech vrátila k roli Samanthy Darko, je také jediná, která si zahrála v předchozím filmu Donnie Darko (2001). (Stanley619)
  • Rozpočet filmu sa vyšplhal na 10,000,000 dolarů. (sellsakul)