Samantha Darko

S. Darko

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Mitin

Jakožto milovník Donnieho Darka, za kterýho bych dal ruku do ohně a který je pro mě legendární film, timhle filmem naprosto opovrhuju. Stokrát opakovaná chyba, natočení nechtěného "volného" pokračování filmu. V tomhle případě navazuje na Donnieho tím, že je to jeho sestra a naráží na podobný problém. Jenže!!.. tohle je naprostý fail, který nikdy vzniknout neměl a jestli ano, tak k nasrání fanoušků Donnieho! Režisér Chris Fisher si asi v tomhle libuje - viz. Street Kings 2... Takže díky moc za nasrání kreténe!(2.9.2014)

• El_Rabbit

Nakonec jsem se odhodlal, že se do toho přece jen pustím a kupodivu jsem se nenudil, ani jsem nebyl naštvanej, ale na druhou stranu mě to ani nijak nenadchlo. Donnieho, už si tolik nepamatuju, ale tohle byla prostě recyklace. Bylo to divny s tajemnou atmosférou, docela to uspokojilo mou touhu po mystery filmu, ale to co se tam dělo byl akorat hůř natočenej Donnie. Celkově film, kterej nebyl potřeba, ale když už vznikl, tak nedopadl úplně nejhůř.(28.6.2009)

• wohna

Na místě musí být srovnání s Donniem Darkem, takže to tak udělám. Tenhle film byl akorát ztráta času. Tu hodinu a třičtvrtě mi nikdo nevrátí, bohužel. Podruhý bych takovou chybu neudělal. Celou dobu se akorát kopíruje Donnie. Jinak já myslel, že Donnie byl speciální, byl jedinej, a v tomhle filmu byli hned tři? To tak to pardon. To mi hlava nebere. Herecky to nebylo už vůbec zvládnutý, ale máme je vůbec vinit, když dostali do ruky scénář, jako by to napsal někdo za večer když byl pod vlivem bůhví čeho. Prostě špatný, špatný, extremně špatný. Miluju Donnie Darko a z tohohle se mi chtělo brečet, pokud to mělo být pokračování.(16.8.2012)

• dr.horrible

"Conejo Springs bolo slušné mesto.A potom prišli drogy a análny sex." Pôvodne som chcel dať dve hviezdičky; technická stránka újde, soundtrack je zrovnateľný s jednotkou a je to vcelku dobre natočené.Lenže je to nezmysel. Už Donnie bol v závere trochu nezrozumiteľný, ale rozhodne mal hlavu a pätu a jeho vyústenie logiku.S. Darko sa snaží tváriť ako najkompaktnejší film histórie a pritom je iba nepriznanou surrealistickou kravinou, nepochopiteľnou z dôvodu totálnej scenáristickej bezradnosti.Podľa môjho názoru, scenár vznikal od konca.Niekto si asi povedal, že to bude dobre vyzerať a ako sa k tomu dopracovať, už je ďalšia vec.Na záverečnú (mimochodom nepostačujúcu) pointu, by mal pasovať aj nejaký príbeh a nie len hromada postáv, do jednej iných ako sa zdajú byť; a mätenie diváka by tiež nemalo fungovať iba z princípu.Jeden zvrat, druhý zvrat, tretí zvrat...To dokáže vymyslieť hocikto.S. Darko si vlastne sám podráža nohy, prehnaným úsilím byť sofistikovaný a cudzopasiť na úspechu prvej časti.Čo sa dalo čakať.Jak rád by som si pozrel sequel, keby bol chronologicky pozliepaným jednoduchým príbehom bez jediného twistu a s normálnymi hercami!Casting zas prebehol v modelingovej agentúre a keď dáte zlým hercom papierové dialógy, výsledok sa blíži tragédii. A najhoršie na tom celom je, že ak sa aj dokážete preniesť cez všetky tie magoriny (ktoré sa tam rozprávajú a dejú) až k záveru, dostanete ten istý koniec ako mala jednička, akurát out of topic.Z tohoto kult nebude. "Mám osobný vzťah s Ježišom Kristom. Naozaj?A aký je? Je...hm..veľký a silný.Vysoký, veľa svalov.A z očí mu šlahajú blesky..."(10.3.2013)

• joker.george

Rozhodně se jedná o jeden z nejvíce podhodnocených filmů nejen na této databázi. Svému staršímu bratříčkovi nedělá žádnou ostudu, ale naopak ho důstojně rozšiřuje. Všechny důležité mytologické prvky jsou zachované a používány s citem a ve správný okamžik. Moc se ale nezměnilo i rozvržení postav a jejich předepsané šablony, to ale neznamená, že by byly ploché nebo nevyužité...(15.3.2016)

• - Rozpočet filmu sa vyšplhal na 10,000,000 dolarů. (sellsakul)

• - Filmy, které má kino v programu kina jsou 12 opic (1995) a Zvláštní dny (1995). (joker.george)

• - Daveigh Chase, která se po 8 letech vrátila k roli Samanthy Darko, je také jediná, která si zahrála v předchozím filmu Donnie Darko (2001). (Stanley619)