Samantha Darko

S. Darko

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Abes

Sam jde po stopách svého bratra, přestože v jeho stínu již žít nechce. Tvůrci filmu by naopak obdobný stín jistě uvítali, proto ve stopách předlohy taky poctivě kráčeli. Byla zde snaha vybudovat podobnou atmosféru, mystery atmosféru, nikoli atmosféru 80. let abych byl přesný. Objeví se spousta odkazů na předlohu ale ve výsledku to vůbec nefunguje. Po scéně pobíhají postavy zmatené, vykříkujíc cosi o konci světa, v dalším případě se po ní plouží postavy plytké bez jakéhokoli cíle a pro jistotu drží hubu, popřípadě ultra šablonovité jižanské charaktery, ke kterým konec světa a den zúčtování prostě patří. Na indiánku se ale koukalo hezky.(11.6.2012)

• sonnak

Takže zaprvé, jakkoli se to může zdát nefér: tenhle film jednoduše neměl nikdy vzniknout. Prostě tak. Pokud si totiž uvědomíte, jak pečlivě a hrozně křehce, ale přesto perfektně je všechno v Donniem poskládáno do solidního smysl dávajícího celku, je snad nemožné na něco takového vůbec navázat. Tím hůř, pokud se "navázáním" myslí jednoduchá kopie se zasazením do jiné lokality, s jinými herci a absolutně nesmyslným scénářem. Snaha je to ale strašně marná: Máme tu všechny kamerové vychytávky z Donnieho, otáčení, zpomalování, zrychlování, záběry bez střihu. Máme tu dokonce stejné dialogy, které ovšem probíhají mezi naprosto jinými osobami a mají být odkazem, ale ve výsledku působí strašně. Máme tu Franka, máme tu mumlající mrtvoly, hady z hrudníku, vracení v čase, pedofila, večírek, žhářství, Sparrow, konec světa a taky jednu stejnou herečku :) přidaly se do toho ještě zavirovaný Kryptonit, Superman a válka v Iráku... a je z toho brutální a nudný mišmaš. Co stojí za to? Bezpochyby roztomilá a do krásy vyrostlá Samantha, její ještě mnohem nádhernější kamarádka (kdyby je ukázala, přihodim 2 hvězdičky :)), místy sympatický Jack, který ale dostal opravdu málo prostoru a několik výborných záběrů (bazén). A to je bohužel všechno. Když je trailer lepší než samotný film, je zle.(4.5.2009)

• JASON_X

Řemeslně sice dobře provedené, ale zoufale nudné a nezajímavé volné (rádoby)pokračování Donnieho Darka, kterému se sice S.Darko křečovitě snaží vnějškově připodobnit seč může, ale jehož obsah a herecké obsazení je na úrovni telenovely pro mírně retardované teenagery. Dvě hlavní "herečky" v rolích povrchních, duchoprázdných a vrcholně otravných a vypatlaných husiček, jsou od první minuty na odstřel. Nejvtipnější (nejtragičtější) je, když se snaží tvářit a mluvit vážně a dospěle. Nejzajímavější z celého tohohle blábolu byla pro mě duhovkově heterochromicky krásná Elizabeth Berkley s tváří kurtizány a s duší pohlcenou osobním vztahem s "vysokým a svalnatým" Džýzysem; škoda, že její přitažlivě šílená postava nedostala víc prostoru...(2.8.2013)

• dr.horrible

"Conejo Springs bolo slušné mesto.A potom prišli drogy a análny sex." Pôvodne som chcel dať dve hviezdičky; technická stránka újde, soundtrack je zrovnateľný s jednotkou a je to vcelku dobre natočené.Lenže je to nezmysel. Už Donnie bol v závere trochu nezrozumiteľný, ale rozhodne mal hlavu a pätu a jeho vyústenie logiku.S. Darko sa snaží tváriť ako najkompaktnejší film histórie a pritom je iba nepriznanou surrealistickou kravinou, nepochopiteľnou z dôvodu totálnej scenáristickej bezradnosti.Podľa môjho názoru, scenár vznikal od konca.Niekto si asi povedal, že to bude dobre vyzerať a ako sa k tomu dopracovať, už je ďalšia vec.Na záverečnú (mimochodom nepostačujúcu) pointu, by mal pasovať aj nejaký príbeh a nie len hromada postáv, do jednej iných ako sa zdajú byť; a mätenie diváka by tiež nemalo fungovať iba z princípu.Jeden zvrat, druhý zvrat, tretí zvrat...To dokáže vymyslieť hocikto.S. Darko si vlastne sám podráža nohy, prehnaným úsilím byť sofistikovaný a cudzopasiť na úspechu prvej časti.Čo sa dalo čakať.Jak rád by som si pozrel sequel, keby bol chronologicky pozliepaným jednoduchým príbehom bez jediného twistu a s normálnymi hercami!Casting zas prebehol v modelingovej agentúre a keď dáte zlým hercom papierové dialógy, výsledok sa blíži tragédii. A najhoršie na tom celom je, že ak sa aj dokážete preniesť cez všetky tie magoriny (ktoré sa tam rozprávajú a dejú) až k záveru, dostanete ten istý koniec ako mala jednička, akurát out of topic.Z tohoto kult nebude. "Mám osobný vzťah s Ježišom Kristom. Naozaj?A aký je? Je...hm..veľký a silný.Vysoký, veľa svalov.A z očí mu šlahajú blesky..."(10.3.2013)

• Curlyman

Zmiešané pocity. V podstate to ani nebol zlý film, miestami mal celkom slušnú atmosféru, ktorú ale mnohokrát zabíjali nezmyselné dialógy a konanie postáv (Jeremy what?). Hoci malo ísť o akési pokračovanie Donnieho ak som dobre pochopil, miestami mi to pripomínalo skôr pokus o takmer remake. Donnie by sa v hrobe obracal, keby to videl. Za jediné väčšie pozitívum filmu považujem hlavnú postavu (Samara nám ale vyrástla), ktorá niekedy síce vyzerala, že nevie ktorú bije, ale aspoň sa na ňu veľmi dobre pozeralo. A úplne to zabil koniec okopírovaný s Donnieho. Po tomto a "trilógii" Butterfly Effect som sa rozhodol, že pokračovaniam kultoviek sa už asi budem z princípu vyhýbať.(7.1.2010)

• - Daveigh Chase, která se po 8 letech vrátila k roli Samanthy Darko, je také jediná, která si zahrála v předchozím filmu Donnie Darko (2001). (Stanley619)

• - V červenci roku 1995 se má v místním kině promítat film 12 Opic (1995). Tento film měl ovšem v USA premiéru až 27. prosince 1995. (Stanley619)

• - Rozpočet filmu sa vyšplhal na 10,000,000 dolarů. (sellsakul)