Samantha se vydává se svou nejlepší kamarádkou Corey z Virginie do Kalifornie, kde se chtějí stát profesionálními tanečnicemi. Jejich sen ale skončí v malém městečku v Utahu, kde se začíná rozbíhat sled podivných událostí... (oficiální text distributora)

ChewieDC

Ano, je to parazit, ale překvapivě ne tak strašný, jak by jeden očekával. Vlastně se to snaží seč může, aby to mělo stejnou atmosféru jako původní Donnie Darko. Nemá, ani zdaleka ne, ale jsou tam miniaturní momenty, u kterých mé fandovské srdce plesalo. Je jich hodně málo, ale jsou tam. Jinak je to skutečně příšerný parazit, který se dokonce ani nesnaží vymyslet něco nového. Vlastně kopíruje celého Donnieho Darka se vším všudy. ()

Dadel

Nyní, o sedm let později, Donnieho mladší sestra Samantha, zdánlivě osamocená a ztracená, utekla z domova zničená smrtí svého bratra. Utápí se ve smutku, nedokáže snít, a propadá se hlouběji a hlouběji do temnot spánku. A až temnota pohltí světlo hvězd, noc ovládnou noční můry. Natáčet pokračování kultovního filmu Donnie Darko je bláhový nápad, a tento titulek, kterým film začíná, rozhodně mnoho důvěry nevzbuzuje. Scénáristé tento prakticky nesplnitelný úkol pojali tak, že prostě vzali co nejvíc prvků z původního filmu a poskládali je do nového filmu. Najdete tu prakticky všechno, na co si z prvního filmu vzpomenete. Odpočítávání do "konce světa". Zrychlené záběry na plující mračna. Červí díry a vracení v čase. Předměty padající z nebe. Králičí masku. Pedofila. Vyhořelý dům. "They made me do it". Náměsíčnictví a halucinace. Dokonce i některé nové postavy typově připomínají Maggie a Jacka Gyllenhaalovy. Prostě společných prvků je až moc, je jich tolik, že to už snad ani není neschopnost scénáristů, ale nějaký rafinovaný úmysl. No a jak to celé dopadlo? Překvapivě dobře. Neznámý režisér Chris Fisher a celý štáb odvedli výbornou práci, a pokud zapomenete, že jste někdy nějakého Donnieho Darka viděli, budete nadšení. Stejně působivá atmosféra, opět skvělý soundtrack (Cocteau Twins, Dead Can Dance a další nádherné songy), Daveigh Chase (Samara z Kruhu) vyrostla do pěkné roštěnky a po většinu filmu nosí šortky tak krátké, že už ani kratší být nemůžou. Takže já jsem spokojený, ale pokud někdo dostane zase nějaký úžasný nápad na další pokračování, tak doufám, že už to pojmou trochu jinak. ()

Allien.9

... a smysl (vzniku) filmu? Smrt - přetočení času - smrt - přetočení času - *spoiler* happy-end *konec spoileru*. Seriously? Donnie, ty musíš *spoiler* rotovat v hrobě *konec spoileru*, protože tvůj "osobní" příběh se (vzhledem k tomuhle "globálnímu" problému) stává méněcenným. Jak mohl R. Kelly dopustit pokračování, je mi záhadou. Aha, prachy... ()

dr.horrible

"Conejo Springs bolo slušné mesto. A potom prišli drogy a análny sex." Pôvodne som chcel dať dve hviezdičky; technická stránka újde, soundtrack je takmer zrovnateľný s jednotkou a je to vcelku dobre natočené. Lenže je to nezmysel. Už Donnie bol v závere trochu nezrozumiteľný, ale rozhodne mal hlavu a pätu a jeho vyústenie logiku. Dvojka sa snaží tváriť ako najkompaktnejší film histórie a pritom je iba nepriznanou surrealistickou kravinou, nepochopiteľnou z dôvodu totálneho scenáristického pozérstva a bezradnosti. Podľa môjho názoru scenár vznikal od konca. Niekto si asi povedal, že to bude dobre vyzerať a ako sa k tomu dopracovať, už je ďalšia vec. Na záverečnú (mimochodom nepostačujúcu) pointu by mal pasovať aj nejaký príbeh a nie len hromada postáv - do jednej iných ako sa zdajú byť; a mätenie diváka by tiež nemalo fungovať iba z princípu. Jeden zvrat, druhý zvrat, tretí zvrat... To dokáže vymyslieť hocikto. S. Darko si vlastne sám podráža nohy prehnaným úsilím byť sofistikovaný a cudzopasiť na úspechu prvej časti. Čo sa dalo čakať. Jak rád by som si pozrel sequel, keby bol chronologicky pozliepaným jednoduchým príbehom bez jediného twistu a s normálnymi hercami! Casting zas prebehol v modelingovej agentúre a keď dáte zlým hercom papierové dialógy, výsledok sa blíži tragédii. A najhoršie na tom celom je, že ak sa aj dokážete preniesť cez všetky tie magoriny (ktoré sa tam rozprávajú a dejú) až k záveru, dostanete ten istý koniec ako mala jednička, akurát out of topic. Z tohoto kult nebude. "Mám osobný vzťah s Ježišom Kristom. Naozaj? A aký je? Je... hm.. veľký a silný. Vysoký, veľa svalov. A z očí mu šlahajú blesky..." ()

novoten

Na svět se možná řítí zkáza, ale pořádná spoušť už byla nadělána s předstihem. Extrémně špatný scénář totiž hercům vůbec nepadá na tělo, kroutí šílené dialogy a na závěr naděluje pointy, které ani při největší snaze smysl dát neumí. Donnie Darko pro mě nebyl zázrakem, který jsem do něj čekal, ale mysteriózní a zcela originální sci-fi už ano. Tohle je pouze patvar, který drží nad odpadem nešťastně obsazení (a přesto v rámci úzkých možností snaživí a dobří) James Lafferty a Ed Westwick. ()

• V červenci roku 1995 se má v místním kině promítat film 12 Opic (1995). Tento film měl ovšem v USA premiéru až 27. prosince 1995. (Stanley619)
  • Daveigh Chase, která se po 8 letech vrátila k roli Samanthy Darko, je také jediná, která si zahrála v předchozím filmu Donnie Darko (2001). (Stanley619)
  • Snímek se převážně točil ve čtvrtích Salt Lake County, Coalville a Magnu (Utah, USA). (Terva)