Reklama

Reklama

Samantha se vydává se svou nejlepší kamarádkou Corey z Virginie do Kalifornie, kde se chtějí stát profesionálními tanečnicemi. Jejich sen ale skončí v malém městečku v Utahu, kde se začíná rozbíhat sled podivných událostí... (oficiální text distributora)

Recenze (81)

joker.george

všechny recenze uživatele

Rozhodně se jedná o jeden z nejvíce podhodnocených filmů nejen na této databázi. Svému staršímu bratříčkovi nedělá ostudu, ale naopak ho důstojně rozšiřuje. Všechny důležité mytologické prvky jsou zachované, používané s citem a ve správný okamžik. Moc se ale nezměnilo ani rozvržení postav a jejich předepsané šablony, to ale neznamená, že by byly ploché nebo nevyužité. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tak se potvrdily moje obavy - tenhle film je naprosto zbytečný. Vlastně se v něm stane přesně to, co v Donnie Darkovi, akorát s jinými postavami (a Samanthou) a většinou nahodile, bez větší logiky. O atmosféru se to snaží sice hezky, ale až na pár scén to spíš dost nudí. Ono je tady dost znát, že takový druh filmu může natočit jenom pořádný režisér, protože jinak to dopadne jako tady. Nehledě na to, že je to tak jako tak dost rozvleklé. Nejhorší ale je, že to prostě nemá co předat, když to jenom kopíruje děj jedničky. Bůhvíjak strašný ten film není, natočený je docela slušně a pár scén má povedených (třeba závěr), ale na víc jak 2* to fakt není. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Nyní, o sedm let později, Donnieho mladší sestra Samantha, zdánlivě osamocená a ztracená, utekla z domova zničená smrtí svého bratra. Utápí se ve smutku, nedokáže snít, a propadá se hlouběji a hlouběji do temnot spánku. A až temnota pohltí světlo hvězd, noc ovládnou noční můry. Natáčet pokračování kultovního filmu Donnie Darko je bláhový nápad, a tento titulek, kterým film začíná, rozhodně mnoho důvěry nevzbuzuje. Scénáristé tento prakticky nesplnitelný úkol pojali tak, že prostě vzali co nejvíc prvků z původního filmu a poskládali je do nového filmu. Najdete tu prakticky všechno, na co si z prvního filmu vzpomenete. Odpočítávání do "konce světa". Zrychlené záběry na plující mračna. Červí díry a vracení v čase. Předměty padající z nebe. Králičí masku. Pedofila. Vyhořelý dům. "They made me do it". Náměsíčnictví a halucinace. Dokonce i některé nové postavy typově připomínají Maggie a Jacka Gyllenhaalovy. Prostě společných prvků je až moc, je jich tolik, že to už snad ani není neschopnost scénáristů, ale nějaký rafinovaný úmysl. No a jak to celé dopadlo? Překvapivě dobře. Neznámý režisér Chris Fisher a celý štáb odvedli výbornou práci, a pokud zapomenete, že jste někdy nějakého Donnieho Darka viděli, budete nadšení. Stejně působivá atmosféra, opět skvělý soundtrack (Cocteau Twins, Dead Can Dance a další nádherné songy), Daveigh Chase (Samara z Kruhu) vyrostla do pěkné roštěnky a po většinu filmu nosí šortky tak krátké, že už ani kratší být nemůžou. Takže já jsem spokojený, ale pokud někdo dostane zase nějaký úžasný nápad na další pokračování, tak doufám, že už to pojmou trochu jinak. ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

Uplně zbytečny pokračování. Snaží se to "napodobit" atmosféru Donnieho Darka, ale je to jenom pouhy kopírování bez nápadu. Hlava démonickyho králíka, která tam měla smysl, je tady jenom kvůli své démoničnosti, ale kde se vzala, tu se vzala... a přitom se vubec brát neměla... Divná náměsíčnost, divny náhody, divny postavy, divny vracení času, ale né dobře divny, ale špatně divny. Nesmyslně divny. Divny tak, jak kdyby si to někdo vycucal z malíčku bez sebemenšího náznaku logiky. Prostě to jenom těží z kultovního jména Darko... zneužití jména Darko. Jediny zajimavy na tom bylo, že se ta místní restaurace jmenovala "Kozy" Cafe. Ale zas tak zajimavy to nebylo... ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

... a smysl (vzniku) filmu? Smrt - přetočení času - smrt - přetočení času - *spoiler* happy-end *konec spoileru*. Seriously? Donnie, ty musíš *spoiler* rotovat v hrobě *konec spoileru*, protože tvůj "osobní" příběh se (vzhledem k tomuhle "globálnímu" problému) stává méněcenným. Jak mohl R. Kelly dopustit pokračování, je mi záhadou. Aha, prachy... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Rozpočet filmu sa vyšplhal na 10,000,000 dolarů. (sellsakul)
  • V červenci roku 1995 se má v místním kině promítat film 12 Opic (1995). Tento film měl ovšem v USA premiéru až 27. prosince 1995. (Stanley619)

Reklama

Reklama