Samantha Darko

S. Darko

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Lacike

Zbytocny film. Skoro doslovna vykradacka jednotky, z horsim scenarom, hercami, hudbou, proste vsetkym a hlavne bez akejkolvek atmosfery, ktora urobila z jednotky tak vynimocny film. Zobrali vsetky ingrediencie z jednotky, zmixovali ich, ale tentokrat z toho nevysiel chutny koktail, ale nechutna sracka.(13.5.2009)

• joker.george

Rozhodně se jedná o jeden z nejvíce podhodnocených filmů nejen na této databázi. Svému staršímu bratříčkovi nedělá ostudu, ale naopak ho důstojně rozšiřuje. Všechny důležité mytologické prvky jsou zachované, používané s citem a ve správný okamžik. Moc se ale nezměnilo ani rozvržení postav a jejich předepsané šablony, to ale neznamená, že by byly ploché nebo nevyužité.(15.3.2016)

Nezávislé pokračování výborného filmu Donnie Darko ve mě vzbudilo nejdřívě údiv,že si na takovéhle sousto vůbec někdo troufá a poté velký zájem tohle pokračování vidět.A stalo se tak,že jsem velice příjemně překvapen!Film sice nedosahuje takových kvalit jako Donnie,ale přesto mě to upotalo a nutilo se dívat a dobře jsem udělal.Musím zmínit,že film provází naprosto úžasně vybraná hudba naaranžovaná takovým stylem jaký není ani v některých velkofilmech zde zvukaři odvedli fakt kvalitní kus práce!Velice si mi líbila misteriozní stránka filmu a perfektně padnoucí role jak hlavní tak celé městečko ,které Donniho sestra navštíví.Podrtženo sečteno : 85% jsem difinitivně rozhodnut!(23.5.2009)

• ChewieDC

Ano, je to parazit, ale překvapivě ne tak strašný, jak by jeden očekával. Vlastně se to snaží seč může, aby to mělo stejnou atmosféru jako původní Donnie Darko. Nemá, ani zdaleka ne, ale jsou tam miniaturní momenty, u kterých mé fandovské srdce plesalo. Je jich hodně málo, ale jsou tam. Jinak je to skutečně příšerný parazit, který se dokonce ani nesnaží vymyslet něco nového. Vlastně kopíruje celého Donnieho Darka se vším všudy.(3.5.2009)

• Curlyman

Zmiešané pocity. V podstate to ani nebol zlý film, miestami mal celkom slušnú atmosféru, ktorú ale mnohokrát zabíjali nezmyselné dialógy a konanie postáv (Jeremy what?). Hoci malo ísť o akési pokračovanie Donnieho ak som dobre pochopil, miestami mi to pripomínalo skôr pokus o takmer remake. Donnie by sa v hrobe obracal, keby to videl. Za jediné väčšie pozitívum filmu považujem hlavnú postavu (Samara nám ale vyrástla), ktorá niekedy síce vyzerala, že nevie ktorú bije, ale aspoň sa na ňu veľmi dobre pozeralo. A úplne to zabil koniec okopírovaný s Donnieho. Po tomto a "trilógii" Butterfly Effect som sa rozhodol, že pokračovaniam kultoviek sa už asi budem z princípu vyhýbať.(7.1.2010)

• - Snímek se převážně točil ve čtvrtích Salt Lake County, Coalville a Magnu (Utah, USA). (Terva)

• - Filmy, které má kino v programu kina jsou 12 opic (1995) a Zvláštní dny (1995). (joker.george)

• - V červenci roku 1995 se má v místním kině promítat film 12 Opic (1995). Tento film měl ovšem v USA premiéru až 27. prosince 1995. (Stanley619)