Samantha Darko

S. Darko

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Krimi

USA, 2009, 101 min

• Raketka29

To že jsem místy tápala v Donnie Darko jsem nakonec pochopila ale S.Darko pro mě bylo opravdu více nepochopitelné. Místy jsem si připadala jako když koukám na béčkový horor a něco pro mě neslo stopy Butterfly Effect. Myslím, že kdyby to tak bylo i pojaté, ocenila bych to více. V tomto "druhém" díle se mi líbila jen přítomnost Eda Westwicka jelikož je to pro mě charismatický "bad guy".(2.3.2010)

• Radiq

Uplně zbytečny pokračování. Snaží se to "napodobit" atmosféru Donnieho Darka, ale je to jenom pouhy kopírování bez nápadu. Hlava démonickyho králíka, která tam měla smysl, je tady jenom kvůli své démoničnosti, ale kde se vzala, tu se vzala... a přitom se vubec brát neměla... Divná náměsíčnost, divny náhody, divny postavy, divny vracení času, ale né dobře divny, ale špatně divny. Nesmyslně divny. Divny tak, jak kdyby si to někdo vycucal z malíčku bez sebemenšího náznaku logiky. Prostě to jenom těží z kultovního jména Darko... zneužití jména Darko. Jediny zajimavy na tom bylo, že se ta místní restaurace jmenovala "Kozy" Cafe. Ale zas tak zajimavy to nebylo...(26.1.2015)

• Curlyman

Zmiešané pocity. V podstate to ani nebol zlý film, miestami mal celkom slušnú atmosféru, ktorú ale mnohokrát zabíjali nezmyselné dialógy a konanie postáv (Jeremy what?). Hoci malo ísť o akési pokračovanie Donnieho ak som dobre pochopil, miestami mi to pripomínalo skôr pokus o takmer remake. Donnie by sa v hrobe obracal, keby to videl. Za jediné väčšie pozitívum filmu považujem hlavnú postavu (Samara nám ale vyrástla), ktorá niekedy síce vyzerala, že nevie ktorú bije, ale aspoň sa na ňu veľmi dobre pozeralo. A úplne to zabil koniec okopírovaný s Donnieho. Po tomto a "trilógii" Butterfly Effect som sa rozhodol, že pokračovaniam kultoviek sa už asi budem z princípu vyhýbať.(7.1.2010)

• JASON_X

Řemeslně sice dobře provedené, ale zoufale nudné a nezajímavé volné (rádoby)pokračování Donnieho Darka, kterému se sice S.Darko křečovitě snaží vnějškově připodobnit seč může, ale jehož obsah a herecké obsazení je na úrovni telenovely pro mírně retardované teenagery. Dvě hlavní "herečky" v rolích povrchních, duchoprázdných a vrcholně otravných a vypatlaných husiček, jsou od první minuty na odstřel. Nejvtipnější (nejtragičtější) je, když se snaží tvářit a mluvit vážně a dospěle. Nejzajímavější z celého tohohle blábolu byla pro mě duhovkově heterochromicky krásná Elizabeth Berkley s tváří kurtizány a s duší pohlcenou osobním vztahem s "vysokým a svalnatým" Džýzysem; škoda, že její přitažlivě šílená postava nedostala víc prostoru...(2.8.2013)

• kritiklon

Možná bych dal i hvězdičku navíc, ale mám neblahé zdání, že "S.Darko" je filmem který si hraje na něco víc než čím je! Přesněji řečeno, na důstojné pokračování "Donnie Darko", kterým bohužel není ani zdaleka. To je asi věc která mi na tom filmu vadila nejvíc. Proč tomu tak je? Protože tak přespříliš zmatečný scénář s přiblblými dialogy se jen tak nevidí! Důsledkem toho je hojně namíchaný guláš nesmyslně navazujících scén. Zkrátka příšerně nepřehledná dějová kompozice. K tomu řada komických výjevů, na hraně nechtěné satiry. Nejhorší je že jsem čekal !!!ALESPOŇ!!! malinko důstojné pokračování prvního filmu, což byla chyba a já byl zklamanej jak dítě co mu ulítl nafukovací balónek. Je to k vzteku - příběh se dal rozvíjet mnoha možnými směry, potenciál byl přinejmenším nezanedbatelný! Teď mám z toho tak akorát náladu, jak ukrajinská uklízečka po mytí hajzlíků na "Hlaváku". Nikdy víc bože! 1,5* za 36%(5.7.2015)

• - V červenci roku 1995 se má v místním kině promítat film 12 Opic (1995). Tento film měl ovšem v USA premiéru až 27. prosince 1995. (Stanley619)

• - Snímek se převážně točil ve čtvrtích Salt Lake County, Coalville a Magnu (Utah, USA). (Terva)

• - Daveigh Chase, která se po 8 letech vrátila k roli Samanthy Darko, je také jediná, která si zahrála v předchozím filmu Donnie Darko (2001). (Stanley619)