Zábavná šou, ktorá vás presvedčí, že netreba dať na prvý dojem!  Úctyhodných jedenásť rokov nezabudnuteľná moderátorská dvojica Elena Vacvalová a Oliver Andrásy moderovala divácky veľmi obľúbená televíznou šou Aj múdry schybí, ktorá zábavným spôsobom sondovala znalosti slovenského národa v rôznych oblastiach.
Relácia, ktorá sa nakrúcala v bratislavskom v dnes už neexistujúcom Divadle West, odkrývala smiešno-smutnú nevedomosť ľudí, ktorých pôvabná reportérka či šarmatný reportér náhodne oslovili na ulici a kládli im v podstate veľmi jednoduché otázky, občas striedané nejakým tým chytákom. Elena a Oliver potom spolu so svojimi hosťami sledovali zostrih tých najzábavnejších, najzaujímavejších a najneuveriteľnejších odpovedí - a samozrejme ich nemenej vtipným spôsobom komentovali. (TV Markíza)

Eamby odpad!

Je to choré. V jejich hledáčku na ulici je to většinou člověk s minimálně dvojkou v krvi, který ještě stojí a jakžtakž mluví. Dále ženy romského původu, které vyplodí odpověď, která s otázkou nemá nic společného a další opravdu podivné existence. Pořad, který se snaží z těchto lidí udělat hlupáky, jen z nich nic dělat nemusí, oni to ze sebe udělají sami... někdy jsou ty odpovědi opravdu smutné- nevědět, co zkoumá anatomie? (mrtvoly a citróny) Dobrá, otázky z historie bych možná (možná) pochopila, i když jsou naprosto stupidního rázu, které by měl vědět snad každý, co vyšel aspoň základní školu... A stejně- všichni tleskají, smějí se, hahahahahaha. Největší tečka na konec:,,Čtverec má šest stran." ()

Tommassi3 odpad!

Platila-li již tuzemská frančíza tohohle televizního hnoje za naprostou zoufalost, pak naši bratři z pod Tatier ji dovedli skutečně k (ne)dokonalosti, ať již prostřednictvím zrůdného dua moderátorů, či výběrem toho nejzavrženíhodnějšího stáda dotazovaných, které se však nakonec příliš neliší od toho druhého plného do kolen se plácajících posměváčků.. Učebnicové peklo.. ()

tuberatanka

Pozeral som to už dosť dávno. Ak ma pamäť neklame, držalo sa to obvyklej schémy televíznej zábavy, kde tá najpodstatnejšia vec (v tomto prípade odpovede vrajže náhodne vybratých respondentov na vedomostné či občas absurdné otázky typu "vybrané slová po š?") tvorí minimum zo samotnej relácie, a zvyšok tvorí kotkodákanie moderátorov a hostí na kadejaké od veci témy (asi sa to volá "talkshow"). Ťažko mi po tých rokoch posúdiť, do akej miery išlo o zábavu a do akej miery o trápnosť, ale no, ako desaťročný som sa na tom bavil. Teraz by som si to už asi nepozrel. ()

Marek1991

Tento televízii program som rád pozeral. Veľa som sa zasmial na odpovediach. Na tom deji v štúdiu a častých historkách, ktoré mi prišli niekedy vymyslené som sa však veľmi nebavil. Čiastočne mi niektoré veci z toho prídu smutné. Ako spomínané veci ponižovanie a odchytávanie rôznych smiešne sa správajúcich a vyzerajúcich ľudí, aj keď oni za to možno nemuseli. Tlačenie na odpoveď. Prestrihy na smiech a ten smiech vložený do príspevkov. Niekedy urážajúce, primitívne, nevhodné, škodoradostné, ale predsa v niečom to smiešne bolo. Nehodnotím to až tak negatívne. Veľa z vtipných odpovedí dokáže aj dnes pobaviť, ľudí z tej ulice si už po väčšinou nepamätám, takže to nehodnotím ako ich ponižovanie. Skrátka to stálo na tom, aby sme sa zasmiali na tom ako vyzerá nie bežné správanie. Niektoré veci mi prišli veľmi nasilu, ako ten smiech moderátora v štúdiu, ale tiež som nemal rád, keď sa opakovali hostia, ale znova opakujem zábavné to svojím spôsobom bolo. ()

tron odpad!

„Test národa -“ tak to je jediná vec, ktorá „zábavno-súťažná relácia“ nie je. Zato je ponižujúca, trápna, urážajúca (mňa určite urazila), nevkusná, primitívna, vulgárna, ponižujúca, nadraďujúca sa, vyvyšujúca sa... a vôbec. Dobre platené moderátorky v uliciach slovenských miest odchytávajú chodcov, ktorí už na prvý pohľad vyzerajú hlúpo, duševne choro, patria k národnostným menšinám alebo sú opití, nafetovaní a bez domova. Takto "náhodne vytypovanému" (ha-ha-ha) chudáčiskovi pipka položí debilnú otázku (koľko prezidentov sme mali od r. 1993? Akej farby je červená? Čo alebo kto je to heterosexuál a ste to aj vy?) a ak to aj opýtaný vzdá s tým, že nevie, moderátorka naňho ďalej tlačí, len aby povedal najbližšiu kravinu, ktorá z neho urobí hlupáka, ktorým možno vôbec nie je. Nasledujú prestrihy na priemernú moderátorku a podpriemerného moderátora v štúdiu a otravne na „komické zážitky z nakrúcania“ spomínajúci hostia (prevažne herci, niekedy akožeherci) + zábery na rozosmiate publikum. Napriek tomu, že škodoradosť je najväčšia radosť a Slováci sa radi zasmejú na susedovom kreténstve, dodnes mi zostáva utajený dôvod úspešnosti tejto relácie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/152015/Aj-mudry-schybi.html ()

• Námet vymyslel Oliver Andrásy, ktorý v 80.rokoch 20.storočia moderoval rozhlasovú reláciu "Variácie", kde robil ankety na ulici a zistil, že ľudia nepoznajú odpovede na základné otázky. (VasylDeBylak)
  • V roku 1995 sa program začal vysielať na dnes už neexistujúcej televízii VTV, v roku 1997 ho prevzala TV Markíza, ktorá ho vysielala až do roku 2010. (VasylDeBylak)
  • Relácia sa začala vysielať v Slovenskom rozhlase na jar 1989, ale po pár mesiacoch ju zrušili, pretože vraj vrhala zlé svetlo na socialistické školstvo. (VasylDeBylak)