Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Ice123

Další pecka v podání Ethena Hunta. Nebyl jsem si jistý Simonem Peggem, zda z MI neudělá frašku. Naštěstí jsem se splet a režisér Brad Bird dokázal zakomponovat komické scény, hi-tech technologie a extrémní akce dohromady tak svkěle, že z toho vzniklo snad nejlepší Mission Impossible. Plynule přecházíte z výbuchů smíchu do akčních scén, aniž by jste postřehli tu rychlou změnu a ke konci samozřejmě nechybí ani melancholický konec ;) 95%. ()

laik_60

váhal som medzi trojkou a štvorkou, nakoniec som sa pridal k chlapčenskej polovici mojich obľúbencov, sú predsa len kritickejší k takým to crujskovskym akčňákom, ja som videl z tej série len tuto časť, a pochybujem , či ma to zláka pozrieť si aj ostatne, zaujalo ma par trikov a dosť vtipné riešenie útekov a vyjednávaní a balamútení divákov i protivníkov vo filme :) ()

animaxis

Po třetím díle jsem se na další M:I příliš netěšil, ale nakonec tomuto filmu dávám s čistým svědomím 5*. Ghost Protocol v podstatě z těch předchozích bere to dobré i to špatné. Ale s tím špatným tu schválně zachází tak, aby divákovi bylo jasné, že to už je prostě věc minulosti. Kladné stránky tu pro mě rozhodně zvítězily. Akce tu vypadá skvěle, při napínavých scénách jsem chvílemi nedýchal, postavy tu jsou skutečně dobře napsané a opravdu jsem o ně měl starost (maximálně záporák mohl být lepší, ale o něm tenhle díl prostě příliš není). Nádherná je tu i kamera, která je výborně použitá jak během akce a Cruisových šílených kousků, tak během "pouhých" konverzací. Za zmínku rozhodně stojí i samotné herecké výkony a hudba. Ghost Protocol pro mě prostě znamená Mission Impossible v plné síle. ()

reky

U mě rozhodně dobrý. Přechod k týmovce tomu sedí, stejně tak kombinace oldschool akce s moderními technologiemi a odpovídající míra nadhledu. Humor je dávkován akorát a i když vrchol celé jízdy přichází už během božské pasáže v Dubaji, finále to nijak extra nekazí. V kině to bylo příjemný pokoukání a někdy v budoucnu si to dám klidně znova z DVD. ()

otík

Tvůj úkol, jestliže ho přijmeš, je zevrubně sepsat recenzi na tento snímek. Pokud ho přijmeš, bude zachován pro další generace, pokud ne, bude do pěti sekund zničen. - OK, přijímám:-). Čtvrtá mise se ničím významným nevymyká ze zajetých kolejí a jen potvrzuje trend, že každý díl přináší sice něco nového a jiného, ale základ zůstává stále stejným - nabídnout divákům příběh, který určitě nikdy neprožijí, podívat se do míst, kam se jen stěží podívají a obdivovat Toma Cruise, který i s pátým křížkem na krku běhá jako mladík, lozí po mrakodrapech jako Spiderman a svým pohledem by uhranul snad i Bystrozrakého. Příjemné na této misi je především herecké kvarteto, které spolupracuje, seč mu síly stačí a ačkoli stále dominuje Cruise, přeci jen už část práce za něj odvedou mladší kolegové. Potěší také spousta humorných situací a hlášek, ve kterých dominuje Simon Pegg, jež skvěle zapadl již do party kolem Star Treku a nejinak je tomu i zde již od předchozího třetího dílu. Patton i Renner si určitě odvedli také své maximum, škoda jen, že se do party nezapojil starý známý Ving Rhames, který si svého důchodcovského camea sice užil, ale čekal jsem jeho přítomnosti daleko více. Cruise samotný nemá čím překvapit, snad jen na rozdíl od rozjuchaného frajírka v jedničce a totálního narcise ve dvojce se více přiblížil obyčejnému agentu s „jistým“ nadáním ze trojky. Vůbec film hodně připomíná geniální trojku, bohužel odlišuje se hlavně v tom, že z akční adrenalinem nabité jízdy zůstala spíše jen adrenalinová jízda, akce opravdu není mnoho a ta, která přeci jen zůstala, rozhodně není úžasná. Také mi zde tak nějak chyběla ona pro každý díl typická „nemožná mise“, při které divák oněmí. Ano, je zde několik úžasných záběrů a především Huntův spidermanovský počin si o ni doslova říká, ale přeci jen nádech je spíše vtipný než vážný. Tak nějak mi vychází, že plánem tvůrců bylo do kin nalákat mládí a připravit je touto starou partou na snad mladší a ještě modernější agentíky. V hodnocení ještě nesmím zapomenout na hudbu, kde se bohužel téměř vůbec nevyskytuje tolik profláknutý hlavní motiv, což je obrovská škoda – představte si, že byste při sledování M:I téměř vůbec neviděli Cruise. No prostě Cruise a slavný motiv k sobě neodmyslitelně patří. Tím ale veškeré nespokojenosti končí. Naopak musím konstatovat, že film mě výrazně potěšil, splnit to, co jsem od něj očekával a potvrdil, že staří dobří akční hrdinové stále nevymřeli (že, pane Expendable Stallone?:-) Slavnostně tak mohu společně s Ethan Huntem prohlásit: „Mise splněna.“ PS: nesmím opět zapomenout poděkovat Tomu Cruisovi za naši matičku Prahu - opět parádních pár záběrů včetně úžasného camea Pavla Kříže ()

SoolenJV

Po delší době zase dobrý pocit z akčního řemesla. Brad Bird ukazuje, že dovede režírovat i živé herce, ne jen polygony. V době, kdy se stárnoucí James Bond vrací ke kořenům a snaží se být urputně realistický a bohužel "nebondovský", Ethan Hunt jakoby mládl - má to švih, má to grády, Cruisovi všechny ty kousky jdou stále celkem věřit a celkově je to asi nejlepší M:I. ()

E=mc2

Čo šňupete ľudia? Chcem to aj ja!! S MI : II najslabšia časť. Celý film drží veľmi zaujímavo písaný scenár. To ako je to režírované a ako sú jednotlivé scény natočené je zaujímavý ale niekedy nie až tak. Brad Bird má isto pár vecí v oku ale ani zďaleka sa tento film nemôže rovnať MI : III ktorá je s MI : I najlepšou časťou. Postavy nezaujímavé, až trápne. Černoška hrošica z Madagascaru nesympatická. Tomuto filmu chýba tempo. Spád ak chcete. Tá ruská dvojica agentov je totálne smiešna. Na pár scén ako napr. Dubaj, obzvlášť lezenie a výmena kódov a diamatov, Väznica, úvodný útek bol skoro epický a Moskva aplikácia cool vynálezu na klamanie nepriateľa, tieto scény sú natočené naozaj fajn (netočili to znovu raz v Prahe?), ale zase veľmi podpriemerna časť z Indie. Všetko je to príliš umelo dejúce sa, čiže, ak som povedal že scenár to držal na úrovni, ten záver bol naozaj vykonštruovaný. Tie pointy a ako to celé do seba zapadlo, bez pojítiek pre diváka počas filmu aby mal možnosť na to prísť ešte skôr než to Ethan všetko povie v jednej vete je naozaj, naozaj zlééé. MI : III zostáva pre mňa najlepšou časťou, lebo je to skvelo natočený fílm ktorý ma koule. Toto ich nemá. A hlavne MI: III má záporáka ktorý je naozaj zlý. Ale tento? Čo je na ňom zlé? Čo bolo zlé na americkom prezidentovi keď nechal hodiť atómky na Japonsko? Záporák musí byť krutý k postavám aby sme vedeli že je zlý. Je to málo akčné, je tam málo napätia. Léa Seydoux príjemné prekvapenie. Cruise podáva snáď 1/3 výkon z toho na čo som pri ňom zvyknutý. Tak isto Renner. Bird prvý krát režíroval vo svojom živote skutočných, teda neanimovaných hercov. Tento film je v červenom háve asi len kvôli tomu lebo to chcelo byť až veľmi smiešne....nejak sa mi točí hlava, čo mi to ten Pomo dal do môjho vianočného punču...Uhaaa..asi nie som sám. Veľmi, veľmi nevyvýžený film. Len pár scén stálo za A, ostatné boli ako z Béčkového filmu. Hlavne ten úvod. A ešte k tomu "skrytá" reklama na BMW ktoré je ukázané ešte v reklame pred filmom ako aj v samotnom filme. O iphone nehovoriac. Škoda že si Cruise nehryzkal jablko v aute. To by bola skrytá reklama! :) V skratke. MI : III fungovala hlavne preto lebo Huntovi o niečo išlo, mohol niečo stratiť, ženu, kolegyňu. Čo mohol stratiť tu? To je najväčší problém tohoto filmu. Len dobrá nálada mi zabráni dať tomuto filmu to najhoršie ohodnotenie. Punctum ()

Langsuyar

Ve výsledku je čtvrtý film Mission: Impossible důstojným navázáním na výbornou trojku, které se podaří předčit i svého prvního předchůdce (o dvojce nemluvě) a dokáže příjemně zabavit i pobavit. Tom Cruise je stále ve formě, výborně mu to šlape se svými třemi kolegy, především Simonem Peggem, který trousí jednu hlášku za druhou a Jeremy Rennerem, který ujišťuje, že jako náhrada za Cruise by dokázal obstát, a záskok za Bourna by mu také neměl dělat problém. Brad Bird dokázal ukočírovat akci a díky nasbíraným zkušenostem při režii animovaných filmů výborně využívá možností kamery a dokáže rozpumpovat adrenalin do pěkně vysokých otáček. Film sice brzdí mdlé finále, malý prostor pro záporáky a některé scénáristické nedostatky, přesto je čtvrtá nesplnitelná mise povedeným filmem, který byste v chudé vánoční nabídce českých kin neměli minout. 7/10 ()

abenino

Parádní pokračování této již kultovní série. Tento díl sebou nese krom pořádné dávky akce i více humoru a trochu nostalgie, což film hodně zvedá nahoru a odlišuje ho tím od ostatních. Cruise je v plné formě, Renner dokazuje, že jeho herecká kariéra letí vzhůru a v novým Bourneovy bude určitě skvělý, Pegg, to je kategorie sama o sobě a krásná Paula Patton tento tým skvěle uzavírá (hold i dávka sexepealu je důležitá). Naprostá spokojenost a radost, že každá nová mise je pořád stejně kvalitní jako ta předchozí, zároveň pokaždé dokáže něčím novým, originálním, byť nereálným překvapit. 90% ()

sir-dave

Ethan Hunt jen na jedné ze svých několika misí. Brad Bird svým debutem nic nezkonil, dodal tomu svižnou akci, akorát nevyjel ze stereotypním kolejí. MI nepřinesl nic moc nového a působilo to na mě mírně průměrně. Cruise se postaral o akci, Pegg o vtip a Léa o krásu. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, ale v porovnání s trojkou to bylo o něco slabší pokračování. ()

sator

Slaboduchá pohádka pro malé děti, plná vyčpělých schémátek,* za pár zajímavých triků...kdyby nechali atomovku dopadnout, přidal bych ještě jednu *... ()

bartias

Akční scény a vtípky fungují parádně. Pokus vysvětlit backstory Ethana Hunta už méně. Brad Bird vdechl sérii Mission: Impossible novou dynamičnost i zábavnost Úžasňákových a Tom Cruise pověšený na nejvyšší budově světa Burdž Chalifa je něco, z čeho se příjemně točí hlava. Vidět ho běhat po Praze je navíc vždycky takový zábavný bonus. ()

panMartin

Tak tomu říkám pokračování který jsem ani nečekal. Veľmi příjemná špionážní týmová práce. Má to vše, co divák chce od filmu (akci, nadhled a humor, krásku). Nejlepší akce byla v Dubaji to byl luxus. Dokážu říct že Ghost Protocol byl nejlepší díl ze série, jen škoda že pátý díl nebude režírovat Brad Bird. A ještě něco ale to asi každej ví Tom Cruise i ve svých 50 letech vypadá hodně dobře. ()

dr.fish

Ethan Hunt nám zestárl, zmoudřel, ale zase už nejni tak rychlej a tvrdej, jako dřív. Už není dokonalej, dělá chyby a není si sám sebou jist. Přesto se pro vlast pořád ještě v klidu nechá zabít, takže se vrhá do nové mise a nejde o nic víc než záchranu celého světa. Doba pokročila a USA a Rusko jsou spojenci. Máme nového nepřítele- vychytralé teroristy. A nejsou to jako kdysi Rusové, ale jakýsi zkrachovalý pološílený vědec nedůležité národnosti. Tento námět zcela postačí na rozjetí akčního koktejlu, po obrazové a zvukové stránce vskutku pikantního. Film sice nepřináší nic nového pod sluncem, to ovšem asi divák ani nečeká. Prostě se chce odreagovat, a po odchodu z kina zapomenout. A to se myslím povedlo. Mission accomplished...60% ()

tomeek

Je to tak na lepších 3 hvězdičkách, protože nemůžu říct, že bych se nebavil. Děj odsýpá kupředu tak rychle, že není vůbec jakýkoliv prostor pro náznak nudy, akce je rozmanitá, lokace zajímavé. Občas sice mozek zařve "Tak moment!" a dožaduje se vysvětlení, jak je možné se dostat k jakémukoliv sejfu až TAK snadno, ale takové berličky si na pomoc bere M:I odjakživa, takže to přeskakuju. Plno zajímavých nápadů jako rukavice, magnetický vozík nebo projekční plátno a pak chutná akce v písečné bouři. Tom Cruise si zaplatil film, ve kterém bude vypadat jako neohrožený chlapík, a to se mu povedlo. Jeremy "Hraju uplně všude" Renner mě bavil hlavně na začátku, kdy platil za ňoumu, baba silně nezajímavá, Cruise klasický a jediná postava, jejíž smrt by mě mrzela, byl Simon Pegg. Jediný "lidský prvek" filmu. Naštěstí je to odlehčené, akce vyrovnaná, ale občas překombinované, jak tu mnozí zmiňovali. "That rope is not long enough!" -"NO SHIT!" A právě jsem si uvědomil, že jsem neviděl trojku :D ()

Nivenx

Jedna z nejlepších akčních sérií, které spatřilo světlo světa. Tom Cruise je stále tím dobrým Enthanem Huntem a akce jsou nezapomenutelné a mají grády. 75% ()

mr.filo

České lokace jsou příjemné, nápis Baťa na Bombajské ulici překvapivý. Jsem rád, že se štáb opět vrátil do Česka. ()

Prometheus69

vzhledem k ubohosti a vy-patlanosti předešlého dílu... jsem od tohohle už moc nečekal. Jaké však bylo mé nadšení když jsem se nadšeně mýlil.. :D Tedy až na finální přetahovačku.. tenhle díl prostě nemá chybu. Výborné vzkříšení téhle série.. fakt všechna čest. Fakt díky Birde.. :) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka