Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Betmän

Film s velmi matným a hloupě se chovajícím záporákem, plný logických lapsů a gradující ve své polovině, se zbytečně natahovaným závěrem. Bez Pegga by to byla děsivá nuda. Brad Bird byl záruka toho, že to nedopadne špatně, pracovat s kamerou umí dobře, ale jinak filmu nedává vůbec nic navíc. Se současným konceptem můžou producenti sypat jeden díl za druhým, zábava je to solidní a vynášet to bude slušně, ale po pár dnech se mi z filmu nevybaví skoro nic. ()

El-Barto

Adrenalinová pecka jakou jsem v kině dlouho neviděl. Našlapané kupou hi-tech vychytávek, nápaditých akčních scén a příjemného humoru v podání bezvadně fungujícího, sympatického a napůl odepsaného týmu. A Paula Patton je nejkrásnější herecké překvapení roku. Celé dvě hodiny jsem si náramně užil, 8/10. ()

TaanStari

Pokud přijde vyvrcholení už v půlce, tak to potom je jen taková ehm... dojebávka. :) Ale na to, že film má 133 minut, tak vůbec nenudí, není tu žádné hluché místo. A pokud přidáme mého oblíbeného Simona Pegga a Paulu Patton, tak je to prostě super film. Nelíbil se mi záporák, který tam byl, jen aby se děj hýbal z místa na místo a nelíbily se mi faktické a logické chyby, ale nakonec je to akční popkorn, takže 4*. ()

warrenur

Som fanusik misii. Tato mala opat priehrstie vybornych napadov, akcie a celkom odsypala. Avsak na moje sklamanie, niekde za polovicou akoby dej len dobiehal. Proste zacal som si uvedomovat dlhsiu stopaz napriek akciou natrieskanemu deju. Kamera, zvukove efekty, triky, herectvo i napady velmi dobre. Skratit to a vygradovanie si nechat az nakoniec bolo by to vyborne. Skoda. Kazdopadne Pegg vyborne vyuzil svoj priestor a pobavil. ()

KOZEL84

Jo,Tom je možná magor,nevim,znám ho jen od vidění,ale jak vleze před kameru,je to pro mě většinou za pět (mě až samotného překvapilo jak často,když sem to tak čeknul).Minule přišel J.J. a udělal nejlepší díl série,možná nejlepší trojku vůbec (když neberu ságy) a jednu z nejlepších špionských misí (lepší než všichni Bondi dohromady) a Birdovi se ten nahozený drajv podařilo jakž takž udržet.Je to odlehčenější,Tom furt lítá po mrakodrapech (vzít si lano? Impossible),má na hraní parádní hi-tech hračky a já se výborně bavil od začátku do konce.Snad jen ten záporák nemusel být invisible (PSHáčko si zasloužil víc jak jeden díl) a 'Sawyer' taky mohl dostat víc místa.Jinak furt nesrovnatelně lepší než většina blockbusterů za posledních pár let (no ale ty tři (zaručené) pecky mají letos teprve přijít,že) a až mě mrzí,že sem nešel do kina.Chci pětku a chci ji s Cruisem.I když už celkem dědkovatí a nástupce je rozhodně super. ()

Filty

Ne, bohužel jsem se prostě nebavil. Trojka byla skvělá, čtyřka mě i přes moje nízké očekávání zklamala. Tom Cruise ve filmu působí, že ho natočil čistě proto, aby se on a jeho kamarádi ještě stihli předvést, než na to budou moc starý. Na to jim ale nejsem zvědavej. Sekvence v Dubaji je ovšem velmi slušná. ()

jorgus

prekvapive svizna a hodne dobre koukatelna zalezitost..predcasne finale v Dubaji neuveritelne dynamicke..pak tempo slo trochu dolu..ale porad nadstandartni zalezitost:) ()

zahadum

Škoda celkovej roztrieštenosti filmu na viacej pomerne dobre fungujúcich celkov.....samozrejme víťazí Dubai so scénou výmeny diamantov vs odpaľovacie kódy ktorá je skutočne originálna....celkovo ale Ghost protocol stráca na výbornú trojku ..finále bolo nemastné neslané a film nepôsobí súdržne čo sa týka tempa... ()

rounen

nejlepší díl ze série... dovolím si napsat, že je to jeden z nejlíp promakaných akčních filmů za posledních 10 let... postmoderní novatorská technika, Cruise hrál výborně a líbily se mi změny Států, třeba Dubai byla nádherná, Tom v akci a písečná bouře v zádech :) ()

Saur.us

Ulítaná, sebeironizující akční zábava přesně v duchu předchozích dílů. Jen přidali trochu víc humoru a ubrali trochu IQ, ale v rámci žánru se nezlobím. Slabší 4 ()

sNeDy

Cool agenti v eye-candy akci s nadhledem a bez velkých myšlenek (což je po trojce docela škoda). Popcorn v jedné z jeho nejlepších podob. A Cruisova hláška "no shit!" na oznámení, že má krátký lano, když visí z nejvyšší stavby světa, je naprosto dokonalá. ()

jane1106

Pro mě nečekané zklamání. Sérii nijak výrazněji nesleduju (trojka mě zatím minula úplně), ale po vesměs kladných hodnoceních jsem čekala víc. Opulentní vizuál a nápadité technické hříčky (projekční plátno, rukavice) shazuje nevyrovnané tempo a místy se výrazně vkrádající nuda. Některé akční scény jsou tak uměle natahované, až běda, viz závěrečná bitka o ovládací kufřík, který téměř žije vlastním životem a když ho Hunt ani na x-tý pokus nedokáže zachytit, začíná zívačka. Bird dost možná občas zapomněl, že netočí hravý animák a ne všechno se chová, jako rozpustilá zvířátka. Záporák Michaela Nyqvista mohl být výraznější a zápletka celkově už by se mohla odebrat na méně zoranou půdu než "hrozba jaderné války s Ruskem". O příběh jsem ztratila zájem zhruba po první půlhodině a poslední půlhodinu už jsem nervózně poposedávala na židli. Nenadchl mě ani tým agentů - Cruise je už tak nějak odosobněný, Pegg opět hraje srandovního sidekicka, Jeremy Renner je tentokrát neslaný nemastný a Paula Patton úchvatná krasavice - nic víc, nic míň. Jinak, prostřihávání mezi exteriéry Kremlu, Pražského hradu a interiéry Bubenečské čističky jsou pro pražského diváka poměrně rušivým elementem. Abramsovi dám zpětně šanci, ale do budoucna bych se už nebránila Huntově odejití do agentského důchodu. ()

Pidzey

Skvělá podívaná plná výborné, přehledné akce, vymazlených udělátek, promyšlených misí,skvělé hudby. Cruise moc nemusím, ale uznávám že tenhle tip filmu mu sedí. Zbytek týmu je perfektně obsazen. Pegg dodává odlehčení, Renner druhého borce do těžších úkolů a Patton ,mimo jiné umění, ten nezbytný ženský element. Výborná byla honička za písečné bouře, šplhání ala spider man, cameo Joshe Hollowaye a jiné různé maličkosti, které společně dávají dohromady skvělý, zábavný film i když to někdy je trochu přehnané. Za největší slabinu považuji trestuhodné nevyužití dobrého Nyqvista, jehož záporák by to Huntově týmu mohl všechno zavařit ještě víc, dostat prostor a pak ten jeho skon, to bylo trochu divný. Každopádně myslím že tohle je nejlepší MI díl, i když trojka byla taky hodně dobrá. ()

Wawer

První půlka je neskutečně nadupaná, zatímco druhá je spíš jak z bondovek konce 70.let. Ghost Protocol je bohužel ústupem z Abramsem dobitých pozic. Ethan Hunt je zase superpřesnou mašinou, což celkové vyznění posouvá od špinonážního thrilleru kamsi ke popcorn sci-fi akci, na kterou se sice dobře kouká, ale nelze od ní očekávat víc než jen onu akci (ač je místy velmi nápaditá). Chemie v týmu sice jakš takš funguje, ale např. na jméno záporáka si druhý den nevzpomenu. Lepší 3* za nadupanou akci bez hlubších ambic. ()

kamigava

MI je asi jeden z nejlepších akčních filmů, který znám. MI4 je asi na stejném hodnocení jako předchozí díl, který byl podle mého o trochu soudržnější a příběh hezky popořadě navazoval. Tady skáčeme od jedné ke druhé a ptáme se, proč vlatsně. To je jediné co bych asi vytknul čtyřce. Ale o hvězdu méně nedám, to by si to nezasloužilo za ty parádní akční scény např. promítací fólie v Kremlu a následný výbuch je opravdu povedená a nebo promyšlená akcička v Dubaji. Jediná akce, která asi nebyla "dobrá" je ta honička v písečné bouři. Základem je přehlednost, která se občas nedodrží ani v normálním světle natož v písku. T. Cruise je na tom pořád dobře a umí nakopat pár zadků. Povedený film doufám, že se dočkáme MI5... PS: Tento komentář se zničí za tři, dva, jedna..... ()

kollma

Objeví se titulek "Budapest" a hned je záběr na celý Smíchov a v dalším střihu projíždí v pozadí CityElefant. V Moskvě zase jezdí Regionova. Půl hodiny po skončení filmu si už skoro nic jinýho nepamatuju. Jenom špatně zpracovaný digitální efekty, např. výbuch Kremlu nebo pády z výšky odporující fyzikálním zákonům na povrchu Země. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka