Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

adamix

Už to nie je tá famózna trojka, ale stále ide o luxusné pokračovanie. Potenciál to stráca z nijak nepredvídateľného príbehu a zvratov a predovšetkým vďaka podceňovane nevyužitému Nyqvistovi, čoby ďalšieho teroristu, ktorí chce vyvolať celosvetový konflikt (!). Mohla to byť štýlová náhrada za Hoffmana. Na druhú stranu film neunudí, každá akcia má niečo do seba a aj ten adrenalín vám stúpne, čiže tie Cruisove čoraz väčšie risky so životom fakt stoja za to. Okrem toho, Paula Patton je to najkrajšie, čo táto séria mohla ponúknuť a Léa Seydoux tu tiež na pár scénok zažiari, takže ak ma láka dať menej ako 4*, z toho sexuálneho hľadiska určite nemôžem :). ()

JosefTomas

Jak málo stačí ke štěstí. Popravdě, nečekal jsem, že Bird dokáže zvládnout hraný film, ale zvládl a je to stejně zábavné, jako jeho animované filmy. O proti předchozímu dílu jde ale o krok stranou, co se realističnosti týče, protože ať už byli akce sebevíc ujetější, drželi se při zemi. To zde neplatí, tady jde čistě jen o zábavu, která šlape jak má, má spád a solidní akci. Možná jen zamrzí slabší záporák, který je na rozdíl od předchozích jen figurka, která se objeví, aby něco udělala a pak je hned pryč. Tuhle vadu ale nahrazuje akce, která je úžasná, kromě té finální, ta je jak neuvěřitelná, tak i dlouhá a po chvíli se v ní napětí vytratí. Celkově jde ale o obstojné pokračování. PS: Ve filmu je dost Českých lokací, které mají sice být Budapešť, ale věřím, že divák, který v Česku žije, pozná svojí zem. ()

liquuid

Po slabší trojce přichází zajímavé pokračování v podobě lezení po mrakodrapech a písečných bouří. Pocitvý mission impossible tak, jak ho máme rádi. Tom Cruise táhne tuhle sérii neskutečným způsobem. Je to taková bondovka podávaná jiným způsobem. Super super. ()

hrumsrt

Kdyby mi někdo tehdy po první M:I z roku 1996 řekl, že se série udrží na plátnech tak dlouho a navíc, že se jednou dočkáme tak zatraceně dobrých filmů, asi bych mu nevěřil. Ale nyní, když kultovní špiónskou sérii zase nakoukávám, tak to vidím na vlastní oči. Čtvrté setkání s agentem Ethanem Huntem je prozatím nejlepší kousek ze série a potvrzuje vzestupnou tendenci třetího filmu, kde J.J. Abrams odvedl pro tuhle značku možná i nejdůležitější krok.. Od předchozího dílu se toho moc nestalo, Tomík se věnoval spíše slabším kouskům z nichž za řeč stojí jen Valkýra. Až konečně po pětileté pauze opět přichází další M:I. Nyní se do obsazení přidává další agentík Jeremy Renner jako William Brandt, který měl dokonce podle některých plánů převzít Cruisovu pochodeň, ale to by sérii skoplo ze schodů, jelikož jak říkám M:I je Tom Cruise a naopak, avšak jejich vzájemná dynamika je dobrá a jako takový nahrávač funguje Renner dobře. Předešlé filmy jsou rázem zastíněny touhle peckou. Pokaždé mě překvapí, jak šla vždycky filmová tvorba nahoru, což díky dlouhé tradici je série odrazem. A můžete jen přemýšlet, kde se to v Bradu Birdovi stalo, že někdo, kdo má za sebou Ratatouille a Úžasňákovi je schopný natočit takovou akční pecku. Odpoutání se od Evropy je skvělým oživením, takže přenesení se do Spojených arabským emirátů či do Indie působí skvěle... Nejprve část v Rusku, která dýchla plnými doušky východní atmosférou, kdy si říkám, jaká je škoda, že Tom Cruise nemá filmů v uniformě více.. A jak to působilo sebevíc dobře, tak stejně co si budu pamatovat je pasáž v Dubaji, která prodává celou Burj Khalifu.. Dramatické, nevídané a zatraceně dobře natočeno.. Možná pak škoda, že závěrečná část odehrávající se jakoby v Bombaii nemůže za žádnou cenu navázat tak dobře a holt vrchol filmu přichází dříve než ve finálním aktu.. A jinak úplně závěrečná scéna je možná tou vůbec nejsilnější. Jaderná válka, Rusko a Dubaj, spiknutí.. Pecka! 90% ()

Pete

M:I-4 Přílišný příklon ke komediální, sebeparodické stránce mi tu vůbec nesedl, a to říkám jako milovník Mooreova 007. V linii Huntových eskapád je to krajně nepatřičné, když se přitom bere v ostatních dílech tak zatraceně vážně. Ghost Protocol na mě působí v rámci MI jako Octopussy v Bondovkách - zdánlivě je tu všechno na svém místě, některé jednotlivé scény mají fajn nápady, jenže celkově to zoufale nefunguje. Čtyřku prostě nějak nemám v oblibě - nic moc scénář plný klišé, a neohromí ani zpracování, které je takové uměle plastikové, a bezduchá akce prostě nemá srdíčko, i když Cruise jede zase na plný plyn. Jediná maličkost, kdy děj překvapí, je překroucená, pomalu dávkovaná zápletka kolem ztracené manželky, ale to je málo. Mimochodem úsměvné také je, jak Cruise po jedničce nadával na filmování v Praze, že prý už nikdy, a odrazoval od toho i ostatní. Střih o 15 let později, a příhodné lokace i nízké ceny zdejší produkce ho přilákaly zpět, byť Praha hraje Budapešť a Moskvu. S těmi americkými hvězdami bývá někdy Kříž. ()

PlysovyMacko

Milujem takéto filmy, ktoré ma bavia od prvej do poslednej sekundy. Zásluhu na tom má zaujímavo vystavaný príbeh o nebezpečnom teroristovi,  ktorý chce jadrovými zbraňami zničiť svet a tím agentov ho prenasleduje po celom svete a snaží sa mu v tom zabrániť. Akčné scény patria medzi vrcholy žánru. Rovnako všetky technické vychytávky. Je neuveriteľné čo Tom Cruise dokáže (šplhanie po mrakodrape). ()

ostravak30

Tom Cruise zkrotil své negativní vzpomínky ohledně České republiky a tak se opět mohlo natáčet u nás. A rovnou si v další Mission: Impossible zahrálo několik českých herců. Ve třech dílech jsem moc neviděl rozdíl, až na pár detailů, čtyřka je však vyladěná parádně. Opět jde sice o mazání viny ve vlastních řadách, ale tentokrát tu nefiguruje krysa. Podezřelá je rovnou celá IMF. Cesta kolem světa zahrnuje akci v Kremlu, Spojené arabské emiráty a Indii. Výbuch v Rusku je sám o sobě vlhký sen amerických imperialistů. Ale šplhat po Burdž Chalífě, pronásledování v pouštní bouři, boj na indickém parkovišti. To vše vypadá skvěle. Vizuál se tentokrát povedl na jedničku. Všechny ty skoky, triky vypadají úchvatně. Tentokrát se mi líbil i celkem trefný humor, hlavně v Kremlu během akce, ale nechybí ani hlášky. Běh po nejvyšší budově světa a následný skok do prázdného okna či některé další kousky sice jsou samozřejmě přehnané, ale v souvislosti s místem umístění to vypadá úžasně, A kdo ví...kolikrát jsme my ostatní zachráněni od globální války a ani o tom nevíme... ()

Bumerang

Rozhodně spokojenost. I když v tomto případě připomíná Mission Impossible více než kdy jindy nový příběh Jamese Bonda. Úvodní titulky, vytuněné hračičky, padouch, který má zájem vyhladit lidstvo atomovkama, horolezecká vložka na mrakodrapu, ne nepodobná úchvatné honičce na stavebních jeřábech v Casinu. To všechno ve mě evokovola jediné - pořád jsem čekal, kdy se ozve hláška "Bond. James Bond". :-) Každopádně Bird mi zase ukázal, že umí. A to jeho "old schoolové" pojetí, které mu tady mnozí vyčítají, mě nadchlo. Přesně tohle Mission Impossible sluší. Chci pětku. A zase s tímhle rejžou. ()

Mr.Keli

Čekejte nečekané, nový MI 4 jde s dobou a servíruje příběh s gradací a plynulostí. Některé meze, které v rámci současných blockbusterů již moc nejsou k vidění, zde fungují skvěle. Tom Cruise skáče, padá, skoro i vybuchuje, a přesto v dalším střihu skáče jako laňka. Pokud si chcete zkrátit čekání na nového Temného rytíře, MI 4 doporučuji: ve vzdáleném kontextu jsou si podobní. Hláškující oddychová podívaná dobře vyplňující tento slabší kino-kulturní rok. Brad Bird odvedl dobrou práci a z animáků dobře vykročil do hraného filmu. Viděno v kině, 75%. ()

MASH_4077

Když se řekne Mission Impossible, tak si představím super akci, hi-tech serepetičky, Hunta, který má víc jak devět životů a ještě výborně propracovaný děj. To vše v rovnováze na vysokém levelu. Od akce v Kremlu nuda. Občas mi scény připomínaly debatní kroužek, kde Hunt občas nahodí jiné téma. Příjemným zpestřením je Pegg. Někdo píše, že se MI vrací zpět ke kořenům. Ano, má pravdu a to je chyba. Film by měl být napěchován ještě více akcemi, více super věcičkami.... mám mě strhnout a né, abych koukal na hodinky a přemýšlel, co si koupím k večeři. Pro mě je zklamáním. A kdybych neměl tak v oblibě předchozí díly, dal bych klidně 2 hvězdy. ()

Slaboproud

Ale jo. Je to film, který se prokazatelně líbí i některým lidem, kteří nedovedou Toma Cruise vůbec vystát. Oproti M:I 3 se změnily jen detaily - sexy zástupcem menšin v týmu IMF je tentokrát černoška a obligátní finále v emerging marketu se odehrává v Bombaji namísto Šanghaje. ()

Unterschleif

Dosť podobné predošlému dielu. Takže áno je to nadupaná akčná jazda, ktorá nás zavedie do rôznych kútov sveta a darí sa jej držať napätie. Oproti predošlému dielu má, ale jedno veľké plus a tým je ústredná štvorica, ktorá mne osobne bola veľmi sympatická a určite by som ju nemenil (teda minimálne jej počet smerom nadol) ak by malo dôjsť na ďalšie pokračovanie. Hodnotenie 93% na rottentomatoes sa mi zdá prehnané, ale štyri hviezdy tomu v pohode dám. ()

Lubakus

Je to opravdu nabušené. Je to zábavné. Je to strhující. Je to občas, tedy asi jen jednou (Dubaj) napínavé a v neposlední řadě především vizuálně dravé (a zase ten Dubaj). Dokonce i ten konec, kdy se "TEAM"ová práce rozjede na plné obrátky mě tolik nepopudil, jako celková vykalkulovatelnost. Špatný scénář také není. Spíše trpí neoriginalitou a nezáživností. V časovém objemu malá účast záporáka, který na tak malém prostoru nedokáže v člověku vzbudit respekt je po třetím dílu, kde kraloval P.S.H. trestuhodný až odpudivý zločin, za který by někdo zasloužil pověsit hlavou dolů z Chalífovy veže. ()

-VINCE-

Celá série Mission Impossible je přesně moje krevní skupina. Na tomhle jsem vyrostl a rostu stále. Hned od začátku napínavé, akční. Jako v každém dílu spousta špiónských vymožeností a technologií. Tom Cruise i ve svých letech je stále frajer a ostatní se mohou stále jen a jen učit. Výborné herecké obsazení, spousta humorných scén především v podání S.Pegga a opět výborný hudební doprovod. Nejlepší scéna je samozřejmě v Dubají při slézání mrakodrapu a "jumpu" zpět do okna budovy. To mi opravdu bušilo srdce. Super film. ()

Dejff_2004

Odepisovat Toma Cruise jako člověka může, kdo chce, jako herce bychom ho ale ještě neměli házet do starého železa. Že tam rozhodně nepatří, dokázal dalším pokračováním restartované série Mission Impossible. Jakmile začne úvodní scéna v moskevské věznici a děj filmu pokračuje invazí do Kremlu, zapadnete do sedačky a přesto, že M:I 4 má přes dvě hodiny, neopadne z Vás ani na chvíli napětí. Tým složený z neohroženého Ethana (Tom Cruise), sexy Jane (Paula Patton), vtipálka Benjiho (Simon Pegg) a později přizvaného agenta-analytika Brandta (Jeremy Renner) má jasný úkol – zastavit padoucha Hendrickse (Michael Nykvist), který chce zničit svět pomocí jaderné hlavice. Více na mém blogu. ()

route60

Na Mission Impossible je zajímavé to že část od části je lepší a lepší neříkám že jsou předchozí části špatné ale 3 a 4 část jsou skvělé a jak poznamenal Enšpígl práce kameramana je výborná, herecká sestava Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg je dokonalá, Brad Bird prokázal že je stejně dobrý režisér hraných jakožto i animovaných snímku s Ghost Protokol jsem maximálně spokojen. A ten Pavel Kříž je jako terorista na fotce super. ()

lobo87

M:I 4 poteší a kvalitou sa u mňa radí na úroveň trojky. Brad Bird zvládol prechod z animovaného filmu na jednotku. Cruise dostal konečne skvelých spoluhráčov Rennera a Pegga, naopak, záporáci Nyqvist a čarovná Léa Seydoux mali dostať väčší priestor. Jednotlivé misie boli skvelo premyslené a zrežírované a chuťovka v podobe Dubaja jednoznačne dominuje. Jediné, čo mi trošku vadilo, bol záver, ktorý mi prišiel zbytočný a dal sa urobiť aj inak. Ale treba povedať, že stačí "nesmrteľná" titulná pieseň a trošku pohybu na plátne a chlapi sú nadšení... 75% ()

EggO

MIluju BMW Efficient Dynamic :D Sam jsem ho vymodeloval ve 3D...dokonalost sama :) Kdo by hledal muj vytvor na youtube tak je zde http://www.youtube.com/watch?v=kraN8wQLma4 , neberte to jako reklamu, tak to neni mysleno, pokud nekomu odkaz bude vadit, at napise a smazu ho. :) Jinak Ghost Protocol se mi libil, akce perfektni, cekal jsem trochu vice od posledni casti filmu, ale i tak jsem spokojen. ()

Allgreen

"President initiate Ghost protocol" + Paula Patton + BMW i8 koncept + Kopec skvelej akcie a vizuálnosti + Väčšina akčných scén stvárnená Tomom Cruisom = Skutočne vynikajúci akčný film ! Nebojím sa tvrdiť, že to je zrejme jedna z najlepších Mission Impossible. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka