Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

blondboss

Štvrtý IM Force výjazd opäť v plnej paráde priková diváka do sedačky a ponúka opäť skvelý akčný, vizuálny, zároveň odľahčený snímok, ktorým sa definitívne táto séria stáva kultovou. Už len preto, že jednotlivé diely sú naozaj každým dielom kvalitné a nestrácajú na osobitosti. Scéna v Dubaji úchvatná a Cruise si opäť ide svoje. Tento diel je síce menej kvalitný ako trojka, ale zároveň predčil prvé dva diely, takže spokojnosť. 75 % ()

vodkasesemte

První polovina je výborná. Druhá taky. - This conversation never having taken place - Whaat happens after the end of the world? - What little remain is made stronger - Simply, world DESTRUCTION isnt unpleasant but necessary part of EVOLUTION - Rebuild from ashes - Monuments to unimaginaable dedicated to the concept of peace - Nuclear war might have a place in the natural order - But only if it could be controlled - Only if it attached every living song equally - Cobalt - Failure to a terrorist just a rehearsal for success - Nothing left to chance - Disavowed - I got all I need, thank you - On the break of war - Why am I Pluto? Its even not a planet now - Pinpoint Hendrics location - Meet me at the rally point - Next time, I gonna to seduce the rich guy - Todle je velký. Nukleární válka - Není vubec překlad - Disable the relay - We were unprepared, in the dark, disavowed - It wasnt your job to protect her, it was mine ()

Blazis34

Čtvrtý díl nemožné mise je znovu opět akční až po strop. Opět můžeme vidět známá místa i skvělé efekty. Děj po celou dobu neztratil tempo, důvtip ani překvapení. Hlavně o to, v tomto filmu jde. Za sebe velká chvála, bavil jsem se - 75%, čtyři hvězdy. ()

holka218

Můj milovaný čtvrtý díl, který zatím žádný jiný nepřekonal. Tohle prostě vážně nemá chybu. Celý děj filmu je zajímavý a není nudný. Některé hlášky jsou neskutečné a pobavila jsem se u nich. Dokonalý, skvělý a úžasný Tom Cruise lezoucí po nejvyšší budově světa. Tomu, co ve filmech předvádí se málem nedá ani uvěřit. Čím starší je, tím víc při natáčení filmů riskuje. Jasně že za to má slušné peníze a přitom by za sebe mohl nechat zaskočit kaskadéra, ale on to prostě neudělá a radši sám kvůli filmu riskuje. Myslím si, že i díky tomu je celá série Mission: Impossible tak úspěšná. Jeremy Renner patří mezi moje oblíbené herce a tady mi dokázal, jak skvělý herec opravdu je. Simon Pegg dodává filmu něco nevšedního, ale je to super. Krásná Paula Patton, která se umí hezky poprat dostat to co chce, taky nemá chybu. Ve čtvrtém dílu je podle mě nejlepší obsazení ze všech dílů. Ve filmu Mission: Impossible - Ghost protocol jsem vážně nenašla ani malou chybičku. Podle mě je to jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

PaTeXx

Druhý nejslabší díl. Antagonista nevýrazný, Cruisův tým nudný. A to, že se z Brandta vyklube agent, asi těžko mohlo někoho překvapit (i když se o to asi tvůrci snažili), těžko by Rennera obsadili pouze jako analytika. Uznávám, že Dubaj byla zajímavá pasáž (Burj Khalifa, dvě vyjednávání zároveň, písečná bouře), Moskva a Indie byly však nudné. Těžký podprůměr. ()

M_Bery

A to Masarykovo Nádraží tam bylo jako co? A proč byla Masaryčka v Rusku?! No nevadí... Jen je to pro Čecha trovhu divnej pocit... ()

koza3

První shlédnutí si moc nepamatuju, jenom pár střípků, ale to druhé v rámci maratonu celé série bylo lehce nadprůměrné. Od trojky to šlo trošku dolů, ale bylo to zajímavě "agentské". Občas to bylo až moc rychlé, takže jsem se nestihl v těch dějových zvratech orientovat, ale obecně to mělo příjemné momenty. Od počátečního ruského vězení, přes Dubai až po indickou Mumbai. Líbilo a těším se na další! ()

ernda

Tom Cruise je mi sice nesympaticky herec, ale nemuzu film odsoudit jen kvuli jedne postave (i kdyz zde vice nez zasadni). Prvni pulka filmu byla senzacni, zadne zbytecne pauzy, proste akce, spionaz, akce, vybuch... Bohuzel druha pulka uz takova nebyla - pribylo dialogu na ukor akce. Tim ale nechci rict, ze by to film nejak zasadne poskodilo. davam 4 hvezdy a myslim ze zaslouzene. Videno v IMAXu P.S. sceny kdy se obraz rozsiri opravdu stoji zato, hlavne sceny v hotelu - slabsi povahy at si radeji berou pytlik na vy vite co :) ()

maniak.sused

Musím priznať, že sa plne stotožňujem s častými poznámkami typu ,,MI4 je lepšie v jednotlivostiach ako v celkovom vyznení." Niektoré časti boli totiž skvelé. Úvod v ruskej väznici bol super. A Dubaj... Hmmmm..... Dubajská pasáž MI4 patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v rámci žánru vyskytlo za posledných veľa veľa rokov. Či už ultra-adrenalínová hotelolezecká scéna, taktické manévre v hotelových izbách pri prechcávaní záporákov, dobre posadené aj stvárnené ,,odhalenie" Rennerových ručných schopností, ale najmä temná pasáž s púštnou búrkou. Nápad využiť tento prírodný fenomén bol VYNIKAJUCI a s veľkou radosťou môžem konštatovať, že neostalo len pri skvelom nápade a že jeho potenciál bol využitý naplno. Ťažko povedať, či bol indický záver skutočne slabý alebo mal smolu, že šiel po Dubaji. Tak či tak, divákova recepcia je v závere pasívnejšia a tam, kde má napätie gradovať, človek sleduje Bombajský záver skôr s pocitom ,,povinnej jazdy". Nedá sa povedať, že by bol záver vyslovene zlý, ale nejak mu chýba akýsi moment prekvapenia, výraznejší režijný nápad, niečo, čo by diváka viac vtiahlo. Preto sú štyri hviezdičky skôr slabšie. Ale prikláňam sa k nim, pretože odľahčenosť filmu mne osobne sadla, Cruisovho Hunta s jeho šmrncom a šibalským pohľadom budem mať vždy radšej ako chladného Bourna, a postupom času si divák stále viac a viac zvyká aj na jeho tím. A navyše sa v MI4 vyskytnú dva páry pekných pŕs. ()

FEAR99

Díl udělaný na zakázku, aneb jak je možné udělat film, který po celou dobu jede na autopilota. A nic na tom nemění fakt, že Tom Cruise je stále akční star number 1 a že dělá šílené kousky, které mu může závidět jakákoliv akční hvězda minulých i současných let. Po dokonalé trojce (považuji za jeden z nejlepších akčních filmů dekády) jsem v kině dostal film, který po celou dobu baví (i ten často kritizovaný konec má něco do sebe), ale nedokáže přímo strhnout. Jasně, je tu pár naprosto excelentních okamžiků, občas se člověk pousměje některým hláškám a scénář rozhodně není demence roku, ale schopnost strhnout Ghost protocolu prostě chybí. Svým způsobem je to „téměř dokonalý film“, kde se chyby hledají opravdu těžce, ale je tak do sebe zahleděný film, že jsem měl silné problémy akceptovat fakt, že po emoční trojce dostávám něco, co jsem dostat nechtěl. Kdyby se ubralo na „coolovosti“ a místo toho se přidali emoční hodnoty a podpořilo se to charizmatickým záporákem, byl by to film roku. Takhle je nové Mission: Impossible pouze dost chladným snímkem, který sice spolehlivě zabaví a odreaguje, ale po již zmíněné trojce je to v mých očích krok zpátky. Zmínit se musí i „téměř žádný záporák“, protože ať už Michael Nyqvist vypadá jakkoli ďábelsky, nedostane prostor a vlastně je ve filmu naprosto k ničemu. Až na onu chladnost, neemočnost a žádného záporáka (s chutí vzpomínám na začátek třetího dílu, kdy jsem téměř nedýchal) však musím začít jen chválit. Birdova režie je rozhodně v pořádku, ten člověk prakticky nedělá chyby a co se týče „akčnosti“ a celkovému dojmu z dynamiky a intenzity je vše ok. Tento výběr byl od producentů a zejména Toma Cruise dobrou volbou. Dále tu máme správně vybrané herce a sehraný tým, který na plátně funguje. Klidně bych si se stejnou partou dal i další díl. A to je tak vše. Když vstoupil do kin třetí díl, chválil jsem ho všude, kde jsem mohl a klidně si ho dám kdykoliv znovu. Když vstoupil do kin čtvrtý díl, druhý den už jsem si prakticky nepamatoval, o čem byl. Ano, je tam největší budova světa, je tam písečná bouře, je tam výbuch Kremlu a je tam blázen Cruise a české interiéry a exteriéry. Stále je to velmi slušný akční film, ale protentokrát bez přidané hodnoty. Škoda. 70%. SPOILER: Závěrečné cameo Michelle Monaghan dost potěší. KONEC SPOILERU. ()

Elassar

MI je zpět a v plné síle! Tento díl je jeden z nejlepších z dnes již kultovní série. Prvotřídní akce se nabažíme do sytosti, sexy agentky, skvěle asistujícího IT maniaka a "pomocníka" Jeremyho" jak by s met, Ale hlavně nestárnoucí Tom Cruise a jeho Ethan Hunt stále táhnou celý film, který mně osobně připadal lepší, než předešlé dva díly. No uvidíme, zdali se dočkáme dalšího kvalitního pokračování. ()

veverysiak

Rutinérsky odvedená práca po všetkých stránkach s čerešničkou v podobe Simona Pegga a predsa bez nároku dosiahnuť top nielen v žánri ale aj v tejto sérii, pravdepodobne sme sa Ethana s jeho schopnosťami mierne prejedli a na to, aby bol opäť delikatesou, potrebujeme viac ako nadpriemernú kvalitu, tak sa tešme, nový tím vyzerá viac ako sľubne, takže 75%. ()

nightstalker

Skvělý návrat Cruise...taky bych chtěl umět v 50 běhat po stěnách dubaiského hotelu kolem nevěřících šejků, pak obličejem narazit do železné příčky, vybuchnout a nakonec spadnout z 20 metrů v autě na čumák, abych zmáčkl tlačítko a 1s před dopadem zneškodnil atomovku, nemluvě otom, že na druhý den bych neměl ani škrábnutí. Prostě vše, co si můžete v akčňáku přát doplněné o lehký humor a nádhernou reklamu na Apple, BMW...nonic du si koupit iPad, abych se mohl prostřílet do Kremlu tak zatím... ()

Obenny

Nová mise je v tomto neplodném období na akční filmy dokonalým zvratem a dokonce je i pěkně nabouchaná, prostě block buster jak má být. Za vystihnutí stojí především skvělá dějová linka, která z mise udělá jednu velkou jízdu, která Vás prostě nemůže přestat nudit. Zajisté jsou některé kousky lehce předvídatelné, ale celkově Vás T.Cruise skvěle pobaví, jsem rád že Ethan je zpět, je tady velká díra na Borny, Bondy a díky Huntovi se tento druh akčních snímků začne zase vracet. Vřele doporučuji, MI4: Ghost protocol skvěle pobavi. Já hodnotím 5* protože v poslední době jsem se takhle dlouho u akčního filmu nepobavil. ()

Abalzo

V popisu vidím Akční/Dobrodružný/Thriller. Chybí mi tam Komedie. Paradoxně však nejvíce vtipná na místech, kde vtipná být asi neměla. Například při té scéně v garážích jsem se bavil od začátku do konce tou nepřekonatelnou stupiditou. Nicméně první část filmu byla dost slušná, bohužel potom už to bylo jen směšné. Rozhodoval jsem se mezi 2* a 3*, nakonec díky dobré hudbě, pěkným záběrům krajin, dobré kameře a nějakým povedeným akčním scénám přiklonil jsem se k těm 3. Ale hodně těsné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka