TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

eye candy

Zda-li jde o maximální vizuální a hudební hodobóžo, nebo jen vizuálně přitažlivou přehlídku klasického mainstreamového klišé, toť otázka vkusu, osobně v tomto případě považuji sklenici za poloplnou a rovnou se přiznám, že jsem si ty dvě hodiny v kině užil náramně. I přesto, že šlo o zážitek rychle pomíjivý, za ten chvilkový plezír lahodící smyslům určitě stál. Samozřejmě asi každého milovníka scifi může mrzet, že scénář je takový jaký je (průměrný), že film postrádá hloubku a myšlenkový přesah klasik typu BR. No člověk holt, není-li ruský oligarcha, nemůže mít všechno. A soundtrack DP k Tron je malý splněný sen. ()

ing.Frosty

Podivná spatlanina s odzbrojujícím vizuálem, hudbou a zvukem, ze kterého se člověk posadí na prdel. Vidět to v Imaxu, tak asi úžasem poslintám sedačku (stejně jako při pohledu na Olivii Wilde :-). Dějově se však jedná o zmatený slepenec scén, které vyplňují mezery mezi akcí a vedou odnikud nikam. Digitální Jeff Bridges vypadá spíše jako z nějakého nedodělaného animáku, než jako z mega drahého filmu co jde 2 roky po Benjaminu Buttonovi a rok po Avataru, a ten pravý pro zněmu hraje, jako kdyby se každou chvíli měl unudit k smrti. ()

Vraccas

Technicky vymakané vizuálni efekty prakticky od začátku pobytu v Gridu až dokonce. Jednodnodušší příběh tomuto filmu jistě zas až tak neubíral na kvalitě. Kdo by od tohoto taky čekal něco víc. Takovou světelnou motorku, káru či latexový oblek bych si taky nechal líbit a neříkejte, že vy ne. Hudba v podání dua Daft Punk se v tomto podání velice hodí. Kdo taky nepovažuje hudbu Daft Punk za scifistickou, že? ()

Cedr

Audiovizuálně naprosto úžasné. Animací omlazený Jeff Bridges je sice pořád dost nepřirozený, ale to plně vyvažuje jeho druhé fyzické já. A taky samozřejmě ultimátní kočka Olivia Wilde. Největší slabinou je samozřejmě příběh, který mohl být... důmyslnější. Nicméně i jako dvouhodinový videoklip Daft Punk to stojí za to. Silné čtyři hvězdy. ()

Mr.Ripley

Vítězství formy nad bídným obsahem. Tři hvězdy za dokonalé technické ztvárnění. Kdybych se měl vyjadřovat k ději samotnému nejspíš by hodnocení kleslo k jedné možná dvěma hvězdám. Tolik vychvalovaný požitek z poslechu soundtracku mě naprosto minul a tak můj zážitek byl poloviční. Animátoři umělého Jeffa Bridgese by měli pověsit řemeslo na hřebík! ()

miguel_111

Veľkolepé audio - vizuálne divadlo. Veľmi sa mi to páčilo len tá stopáž nemusela byť taká rozsiahla, ale inak nemám nijaké výhrady a výborne som sa bavil. Pre mňa 80% ()

AntonG.

Látka jako stvořená pro Wachovské. A kdybych nevěděl nic o tvůrcích a někdo by mi řekl, že to mají na svědomí oni, věřil bych tomu. Moc jsem si od toho ale nakonec jsem byl mile překvapen. Prima audiovizuální zážitek. Vlastně se na to ani nemá smysl dívat jinak než v kině nebo na domácím kině. A pár skladeb ze soundtracku se ihned zařadili k mým nejhranějším songům. Jo, děj je vlastně strašně jednoduchý, mladý Bridges vypadá divně, ale jinak ok. A Cilliana Murphy jsem prvně nepoznal:D ()

chelseaman22

Film kulhající na levou nohu a šilhajíc na obě kukadla - to je TRON (ať je to BŮHVÍCO). Dle mého úsudku brilantní odpad! prvého stupně, ALE "bohužel" musím vzít v potaz jisté faktory, jež nakonec DOTLAČÍ tu obludu na ***. Takže: ÓSTÉČKO naprosto supr (i pro dvacetiletého alergika na Hollywood), originalita těžko posouditelná (ale je) a herecké obsazení (lidově) TZV. NAPRD. Nezbývá Nám než doufat, že nebude dvojka, trojka, atd. 51% ()

Woody77

Netusim preco sa mi tento film povaloval skoro rok na polici medzi cakatelmi. Mal som obavy co zas za Sci-fi hovadinu to bude.Opak bol pravdou. Dej je taky priehladny ako samotne Jadranske more avsak hudba a vizualizacie boli jednoducho fantasticke. Nelutujem ani minutu sledovania tohto filmu. Efekty boli na pekne vysokej urovni a par z nich ma doslova ocarilo.Hlavnym predstavitelom ulohy sadli a posobili v nich presvedcujuco. Celkovo film hodnotim ako nadpriemerný 75% ()

Script

O proti předchozímu dílu je film vybavený výbornou vizuální technikou. Souboje jsou díky tomu parádní a ta hudba je skvost! Jediné čeho lituji je to, že i když film je vizuálně překrásný, tak se jim nepodařilo omládnout Jeffa Bridgese. Na něm jde vidět, že je vizuálně nedodělaný, a tak působí ve filmu jako figurka z videohry. Příběh je hodně zvláštní, ale není hloupý. Bavilo mě to, ale chtělo by to ještě pár drobností vyladit. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Černá díra? Co si budem začátek byl fakt slušnej, všechno pěkný, mladej rebel ukrade operační systém a hodí ho online for frý, všechno odsejpá jak se veze prdel na motorce. Avšak když ho chytí zaleze do nějakého baru zrovna náhodně vybere jedinej hrací automat, za kterým jsou dveře a vcucne ho černá díra, a tady se to dojebalo, takže film byl dobrý asi prvnich dvacet minut? Možná i míň tam spadne k nějakým borkam co ho hodí do toho debilního gala, a pak už vám jen umírají oči z toho světílkování, vpustí ho do hry proti programům, kde hrajou proti sobě bumerang. Pak se tam dokonce objeví oranžové světílka v čele s mladým otcem a nějakým typkem, co měl štít proti covidi v palici, zase ho nějaká borka sejvne odsviští za dalším taťkou a nakonec ten slavný bumerank celej film, hrozná nuda, nesou do nějakého portálu, kde se stejně chudáček tatík nedostane. Det's it. :)  ()

filmmovier

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou. ale (audio)vizuálně je to naprosto neskutečný nářez! Špičková podívaná, která po stránce vizuálních efektů nezestárla ani o den. Tvůrci se fakt vyřádili a využili možnosti naplno. Akce je fakt neskutečně nabušená, nápaditá, soundtrack je naprosto famózní, návaznost na jedničku je naprosto na pohodu a herci jsou vážně skvělí. Tohle je fakt paráda, která má navíc vedle neskutečného vizuálu taky sakra zajímavý příběh. A to se prostě počítá! 85%. ()

arbitr

Kybernetická nuda. Moje druhé letošní velké zklamání. Po HP jsem opět u filmu (v kině!) klimbal a navíc 3D projekce dojem z filmu nevylepšila právě naopak. Buď mně nefungovaly ty blikající brýle, některé titulky byly dvojité, prostorový pocit prakticky žádný, když jsem se díval bez nich tak byl obraz mnohem jasnější a ostřejší. Jediné co se mně líbilo byla hudba u které se dobře usínalo. Sorry pánové a dámy tvůrci, ale takhle ne. Takhle si film budoucnosti rozhodně nepředstavuji. Pustil jsem si doma v klídku 2D verzi a pridávám jednu hvězdu navíc, protože to bylo koukatelný, ale story bohužel nic moc. ()

plechulka

Jeden z filmů, který když vidíte "placatě" a nedejbůh ještě ne v kině, nechápete, proč jsou z něj někteří tak nadšení.... ()

Gothar

Technicky dokonalý film. Hudba od Daft Punk mu dodáva jedinečnú atmosféru a odteraz budem po elektronickej hudbe túžiť v každom sci-fi :) Niektoré scény tým získali veľmi veľa (hlavne tá s Derezzed). Príbeh je jednoduchší, ale rýchlo ubieha a vôbec mi to nepripadalo tak, že film má 2 hodiny. Spojenie 2D a 3D je tiež veľmi originálne a vylepšuje atmosféru v druhom svete. Ak by som ho nevidel v kine, tak by to asi bolo za 4*, ale takto dávam 5. Nebolo to úplne dokonalé, ale 5* si zaslúži. ()

Honzíno

První půlka těžká zívačka (spánek se o mě nejednou krutě pokoušel), druhá už si mou pozornost skoro udržela. Tron vypadá moc hezky, designově se jedná o skutečně zajímavé výtvory. Jenže postupy, scény a i detaily jsou plné klišé a často vykrádají starší a silnější formáty (Matrix, Star Wars, LOTR). Příběh prázdnota, finále odhadnutelné hnedka, navíc přehnaná snaha o dramatizaci každičké scény na stejně vyhrocenou úroveň na mě nefunguje. Tohle celé mě minulo. Přitom potenciál snímku či celého světa Tronu se nedá změřit. Chápu špatná i dobrá hodnocení. ()

JimmyII

Měl jsem z tohoto filmu takový příjemně oldschoolový pocit. Už když jsem se díval na původního Trona, říkal jsem si, jak parádně by to vypadalo v dnešních technologiích. A přesně to se Kosinskému, mimochodem vystudovanému architektovi, náramně povedlo - od designu prostředí, přes kostýmy až po triky a parádní 3D! K tomu mě mile překvapilo vcelku úsporné, sympatické herectví Olivie Wilde (a ano, taky je strašně krásná!) a Jeffa Bridgese, o němž ale dlouho víme, že je frajer (už by mu měl někdo napsat roli Boha). Hedlund je tam sice jen do počtu coby hláškující hezoun, od přírody talentovaný na všechno, ale dá se na něj překvapivě rychle zvyknout. A Michael Sheen coby sci-fi verze Davida Bowieho nemá chybu, a scéna bitky v jeho klubu za přítomnosti djingu Daft Punk opravdu nemá chybu. Scenář je samozřejmě úplně padlý na hlavu, ale občas si umí udělat srandu sám ze sebe, což mu budiž ke cti. Kosinski prostě natočil béčko zabalené do hávu nejmodernějších triků a podařilo se mu naplnit přesně to, co je cílem takového filmu. Královsky jsem se bavil. Jedna hvězdička dolů za to, že už mi není 12 let, ale to vlastně není chyba tvůrců... P.S. Nepochopil jsem cameo Cilliana Murphyho?! ()

Nový Tron nabírá obsazení

20.08.2020

Pokračování Trona našlo režiséra

Pokračování Trona našlo režiséra

11.08.2020

Deset let po Tron: Legacy a osmatřicet let po původním Tronu se studio Disney zdá nachystáno na nové pokračování. To vznikne v režii Gartha Davise (Lion, Máří Magdalena) s Jaredem Letem v hlavní roli… (více)