Jezero smrti

MondayWay

Tenhle film jsem ještě dlouho po zhlédnutí nemohla dostat z hlavy. Byl to tak skvělý a zároveň strašný film, že jsem tomu nemohla ani uvěřit. Skvělý byl díky až nečekaně sympatickým hercům, výborné kameře a perfektnímu hraní těch malých hajzlíků. Dějová linka je sice milionkrát omývané téma, aneb milenci/teenagaři jedou na víkend na chatu/do lesa/na párty/stanovat nebo cokoliv jinýho a upocenej stokilovej vrahoun je honí všude po okolí a celej film pomalu vyvražďuje. Tady to alespoň zpěstřili tím, že záporák nebyl jeden, nýbrž hned několik a byly to děti. Strašný byl ten film v tom smyslu, že já nenávidím takovýhle malý parchanty a ta bezmoc hlavních hrdinů nad takovýmahle stvořeníma byla až depresivní. Navíc závěr filmu mě fakt dostal. Ze začátku jsem si říkala, kdy se to rozjede? Na to jsem nemusela čekat moc dlouho. Nervy jsem měla napnutý jak starý kšandy, potom jsem si hryzala nehty a na konci jsem šokovaně hleděla na závěrečný titulky. VŠEM MILOVNÍKŮM HORORŮ: TOHLE VÁŽNĚ STOJÍ ZA TO! ŽÁDNÝ BÉČKOVÝ FILM!! :) ()

gicous

Moc jsem o tohoto filmu neočekával. Myslel jsem si, že to bude jen standartní vyvražďovačka a lá Hollywood. Ale hluboce, hluboce jsem se mýlil. Po skončení filmu jsem ohromeně seděl, díval se na obrazovku a přemyšlel co jsem zrovna viděl. Tohle se mi už dlouho nestalo. Film je výborně vystavěný, dvojce hlavních představitelů je sympatická, neměl jsem žádný problém vcítit se do jejich kůže. Ale hlavní "klad" filmu spočívá v přesném typovém obsazení nactiletých vrahů. Především vůdce gangu je nesympatický, hnusný a vyšinutý floutek, kterému jsem přál smrt hned od začátku. Bohužel jsem se nedočkal. Ke skvělému vyznění filmu přispívá výborná kamera, která se chvílemi vznáší ve vzduchu nad lesy a dává tak pocítit beznaděj a teror, které hlavní hrdinka prožívá. Většinu času je ale neustále v pohybu, vždy kousek od hrdinů a přispívá tak k tomu, že se film zadře pod kůží. Některé scény, jak tady napsal Isherwood jsou vskutku uchvatné (mě se nejvíce líbila scéna s trnem). Film není povrchní. Naopak nastavuje neúprosné sociální zrcadlo současným problémům ve společnosti, které jsou po nepokojích v Británii o to aktuálnější. A konec filmu? Ten je zlatým hřebem tohoto snímku. Je to jeden z nejsmutnějších konců, které jsem za posledních několik let viděl. Jezero smrti je pro mě největším překvapením ze všech filmů, které jsem letos viděl. Je neúprosný, brutální, napínavý, skvěle zahraný a natočený. Ale především vás přinutí přemýšlet, není to totiž prvoplanová podivaná, ba naopak je to hluboce znepokojivý film, který i přesto vřele doporučuju!!! ()

kristyy odpad!

Z toho filmu je mi zle... hnus hnus hnus. Nechutná zvrácená zábava pro psychopaty. Režisér by se měl jít asi léčit, tohle nemůže natočit normální člověk, ale pouze chorobná mysl... ()

Richie1

Trochu zvláštní horor - divák se zde nebojí a neleká neznámého nebezpečí, příšer nebo živlů. Hlavní roli zde hrají dospívající děti a především jejich velmi pokřivená morálka a chuť páchat násilí. A právě to násilí je zde ukázáno velmi syrově - okamžiky, kdy školáci postupně jeden po druhém řežou a bodají do přivázaného dospělého muže nejsou zrovna zážitky, které bych chtěl vidět častěji. Pro mě byl horor se na to jen dívat a po nějaké době jsem si zvráceně začal přát, aby byly děti zabity a film skončil. Je to hodně depresivní film a bohužel ani závěr to moc nevylepšil. ()

soviczka

Můj seznam tzv. antikoncepčních filmů se rozšířil o další velice výživnou položku. Většina "teoreticky-se-to-může-stát-i-vám" hororů se mnou otřese, tento mě ale úplně odrovnal. Ústřední dvojice Fassbender - Reilly mi byla tak sympatická, že jsem první půlhodinu protrpěla v očekávání hrůzy, kterou budou muset prožít. Zbytek filmu jsem prakticky strávila se zadrženým dechem a přála si, aby malí psychopati dostali, co si zaslouží. Konec ještě umocnil pocit zoufalství a bezmoci. Hodně přitažené za vlasy, ale čím dál tím aktuálnější...:-/ ()

J*A*M*B*O

Skupinka nadopovaných chlapcov, dvaja maželia, jeden výlet a kopa problémov. Skrátka opis celého filmu. Takýto tip horroru na mňa veľmi nešiel, i keď celkovo bol dobre zvládnutý. Za nápad dávam 5* a za dojem 3*. Z toho vyplýva aj hodnotenie. ()

A_san

Komentář Livingdead přesně vystihuje pocity, které mám z tohodle filmu. Krásná antikoncepce, ale i krásná ukázka dnešního ignoranství ze strany rodičů, kdy jejich malý miláček přece není schopen něčeho takového. Přesto dávám tři hvězdy, na můj vkus moc nahánění, předlouhé scény. Tohle by se hodilo spíše na nějaký krátkometrážní filmek s divokým spádem. Co mě taky rozčílilo, a je v dnešní době hodně vidět, jsou nevychovaní psí bastardi, které si jejich páničci pořídí jako módní doplněk nebo drsňácký přívěšek, jako v tomto případě. Proto mi tak nějak psa nebylo ani líto, a to obvykle při zabíjení zvířátek řvu jako malá, když jsem viděla v kině malého Simbu budit mrtvého Mufasu :D. A zrovna tady jsem fandila hlavní postavě, aby tam ty malé parchanty vymlátila všechny (třeba tím autem, ale tak co). A konec byl opravdu povedený, i když zrovna zde bych raději viděla ten happyend v podobě kopy mrtvých parchantíků (a být to ještě echt přehnané, tak i rodičů). Prostě ukázka toho, že někteří by bezdětní byli pro společnost více prospěšní. ()

worlik

Skvělý, skvělý, skvělý. I když nechtěl bych s nějakou roštěnkou potkat v lese takovouhle bandu psychopatickejch smradů. Nejhorší je, že i když by jim člověk dal všechno, co má u sebe, stejně by mu ukázali střeva zevnitř. První, co mě napadlo, bylo srovnání s dětským "gangem" v Hostelu, kterej proti těmhle působí jak banda amatérů. I když OK, v Hostelu byli tak o tři roky mladší, takže mají co dohánět...Takovej film na dobrou noc jak dělanej ()

PATWIST

Samotné jazero neskrýva nič hrôzostrašné ako by mohol názov napovedať. Skupina mladých zmagorených tínedžerov si ulieta na tyranizovaní návštevníkov ich dedinky. Skvelý koniec ako sa na horor/triler patrí, tušil som kam to prišla po pomoc.. Tento film vám ukáže čo je to zákon schválnosti, napätie, a nespravodlivosť. Na druhej strane bolo dosť smiešne ako tam jazdili na tých ich bicyklíkoch :-D ()

AlexUnited

Minimálne jedna hviezdička musí ísť dolu za neakceptovateľný koniec. Väčšina ho samozrejme považuje za akési excelentné neočakávané vyvrcholenie, mňa však nehorázne nasral. Vyprovokovanie diváka bol isteže zámer, ktorý sa vydaril, lenže takéto brnkanie na nervy okorenené hláškou "veď sú to len deti" od nejakej pseudohumanistickej puše - to už je silná káva, o nelogickom správaní postáv ani nehovorím. Na druhej strane napätie v niektorých momentoch funguje výborne, tak veľmi som si želal aby boli všetci pankharti zmasakrovaní jeden po druhom, spomínaný záver však priniesol pre mňa trpké sklamanie. ()