Jezero smrti

MonDie72

No tak já tedy nevím, taky mi to přišlo místy dost nelogický. "Spoiler:" Při scéně, kde byl Steve (Fassy) přivázaný ostnatým drátem a ty děcka do něj řezaly jako by se nechumelilo, jsem měla asi tak 500krát větší vztek než hlavní "hrdinka" a věřím, že kdybych měla po ruce nějakej ten klacek, tak bych s ním určitě umlátila monitor, tak moc mi stoupla hladina adrenalinu. Hold Michaela asi miluju víc než ona. Jinak film byl pode mě dost realistický, věřím že takových skupin psychopatických děcek je na světě fůra, jen jsem doufala, že alespoň jeden z nich (Fassy!) to přežije.... bohužel.... Na film se "ráda" podívám znovu. ()

DavidAAAA

Dobré dílko se správně hustou atmosférou. Ty děcka ale nejsou zas tak šílený, jak se tady všude píše, vlastně jen jeden z nich je magor. Pár herců, docela solidní scénář, pěkná kamera, moc co vytknout není. Mám rád takovéhle konce, jaký je zde, ale přeci jen, nepřišlo mi to fér.. Ke skouknutí lze doporučit. ()

Dracek003

Hodně drsné. To jsem viděla už docela dost hororů u jezera- které se nedají srovnat. Jsem ráda, že se z toho nestalo klišé. Konec hodně překvapil. ()

Staceyn

Jednoznačně první film, který jsem viděla prvně a rozhodně naposledy. Nejde o lekavost, oplzlost či nechuť.. psychicky mě naprosto odzbrojil, velmi silný děj o bandě fracků, kteří se neuvěřitelně nudí a tak dospělým stěžují poklidný výlet v přírodě.. Viděla jsem hodně hororů, psychologických filmů, ale u žádného se mi ještě nestalo, abych se ještě dlouho po shlédnutí cítila deprimovaně, smutně, nervózně, vystrašeně, nepříjemně.. Naprosto vynikající režie a hercké výkony ()

Oxytocin

Tyhle řádky píši bezprostředně po shlédnutí filmu. Těžce se mi popisuje, co jsem zažil. Nepamatuji, v jakém jiném filmu jsem naposledy prožíval takový stav NAPĚTÍ a zvláštního strachu, jak to dopadne. Parta 12letých výrostků bude v lese nahánět páreček snoubenců, kteří si přišil užít společné krásné chvilky. Situace se na život a na smrt zvrtne po zabití jejich psa. V tomto nízkorozpočtovým snímku, což nebylo na škodu, budete svědky řady zvratů a scén, kdy Vám bude tlouct srdce kvapem. Cítím jisté zadostiučinění u těch, kteří zaplatili cenu nejvyšší a také lítost za hrdinku v závěru. Horor nemusí být pouze o lekavé scény, temné a komorní hudbě... Pro mě naprosto úžasné překvapení. ()

budejovice

Realisticky zpracovaný horor, u kterého si od samého počátku kladete otázku, jestli byste se ve stejné situaci zachovali tak jako hlavní postava - Michael Fassbender. Ten se svou přítelkyní chce strávit romantický víkend u jezera Eden. Film stojí na tom, že vykresluje chování místních lidí jako chování smečky a je skvěle vygradovaný. Přicházejí zvraty, které ale mají logiku. Nejzásadnější na tom, co z filmu vyznívá, je to, že ač je to horor, dá se uvěřit tomu, že by se mohl skutečně stát. A myslím, že tvůrci chtěli varovat před znepokojivým vývojem dnešní společnosti. Doporučuji komentáře J*A*S*M a Slasher. ()

Zacharod

Čtyři hvězdy dávám protože jsem čekal prostě mnohem víc,.. ano pořád je to nadprůměr, ale dalo se z toho dostat víc!!! Kelly Reilly a Michael Fassbender,.. no tak tohle mělo být top. Ačkoliv to vyznívá negativně, je to fakt dobrej thriller a nenechte si ho ujít, ale prostě,.. no neposadilo mě to na prdel. ()

Duffman 97

Tak tohle byl rulez.Horor který se nebojí ničeho.Hlavně dělat z dětí bezcitné svině.Hlavní dvojice je sympatická a děti zvládají role záporáků také dobře.100% ()

mdf

Atmosféra dobrá,i dobře natočené,ale mlaďasové tam byli trochu přes čáru,logika se kamsi vytratila,ale realita už je blízko,každý má dnes potřebu vše zaznamenat. Co není natočeno, nikdy se nestalo. ()

PravekyLovec

Chvíli se to rozjíždí, ale pak se z toho stane taková krvavá psychologická jízda která se nezastaví až do konce, kterej mě jednoduše dostal. A Kelly Reilly vypadá i přes všechny ty hnusy, bláto a krev kurva nádherně ()

serbero

po 9. rokoch od vydania sa dostal ku mne tento film. Nemám rád vyvražďovačky, lebo je veľmi predvídateľný dej, no tu vďaka skvelému hereckému obsadeniu som si to pustil a ostal som prekvapení. Počas celého filmu som bol v napätí a už keď sa kvázi blížil happy end tak všetko bolo inak. Je len málo filmov , kde hlavný hrdina aj pri maximálnej snahe ostať naživu zomiera a nieje mu postavený pomník. ()

silvia93

Jsem furt čekala, co se bude dít v tom jezeře a ono nic. (nečetla jsem o čem to je) Nakonec tam je parta kretenů, která fakt až psychopaticky jde po páru, kterého mi je i líto, ale na druhou stranu jsou tak blbí... Příběhově fakt nic moc.. ()

PRASÁK

Celosvětová premiéra napínavýho thrilleru „Eden Lake“ proběhla 12. srpna 2008 v Berlíně na 22. ročníku filmovýho festivalu Fantasy Filmfest, kterej se konal ve dnech 12. 8. – 10. 9. 2008. Český kina tohle šokující drama minulo a na DVD jej pod názvem „Jezero smrti“ vydala 12. ledna 2009 společnost Magic Box. Tenhle „pubertální masakr“ z britskýho prostředí současnosti poukazuje na jeden velkej, typicky anglickej problém s dospívajícími. Na jejich výchovu totiž nemaj mnozí rodiče čas, proto se tihle adolescenti pohybují ve dne i v noci venku v ulicích nebo v lesích a snažej se votravovat život druhejm lidem, prostě jen tak, z nudy. A státní orgány, včetně policie, s tímhle problémem nic moc nenadělaj, páč v Rothschildově zemi maj „divný“ zákony. Ústředními postavami snímku jsou dva dospělí lidé, Steve Taylor (herec Michael Fassbender) a jeho přítelkyně Jenny Greengrass (herečka Kelly Reilly). Oba chtějí na víkend opustit město a prožít romantický chvíle u jednoho jezera na venkově. Zpočátku jde všechno podle plánu, ale když si lehnou na deku u jezera, po chvíli zjistí, že opodál dělaj ňáký blbiny puberťáci se psem. Brzy nato dojde s dospívajícími děcky k prvnímu konfliktu. A jak film běží dál a dál, konflikty se začínají vršit a stupňovat. Všichni adolescenti v tohle dramatu, Adam (herec James Gandhi), Brett (herec Jack O'Connell), Cooper (herec Thomas Turgoose), Reece (herec Bronson Webb), Paige (herečka Finn Atkins) nebo Harry (herec James Burrows), jsou neuvěřitelně arogantní a agresivní. Divákovi je pak jasný, že to nemůže dobře dopadnout. Ovšem samotnej ZÁVĚR TOHOTO LESNÍHO DRAMATU JE NANEJVÝŠ ŠOKUJÍCÍ… Tenhle napínavej snímek se stopáží 91 minuta natočil britskej režisér a scénárista James Watkins (nar. 20. 5. 1973), kterej pouze zobrazil současnou britskou realitu. ()

And09

Zpočátku jsem myslela, že tento film bude hororové klišé, tedy podle názvu jsem odhadovala, že zásadní roli sehraje jezero, tak jsem čekala pořádně děsivé noční lekačky. Ale ono se to převrátilo v něco mnohem zvrácenějšího - tedy v to, že těmi hlavními protagonisty jsou děti. Co tento film bravurně dokáže, tak naprosto hlodat divákovu psychiku a než aby se člověk bál, tak spíš bude dost znechucen a zděšen. Jenny se přetvoří v naprostou stvůru, což je koneckonců pochopitelné po těch šílenostech, co se ji dostane. Dokonce bych ji snad i nazvala superhrdinkou, nejdřív to byla taková průměrná holka, ale pak mi (nemůžu si pomoct) připomínala Umu Thurman v Kill Bill, kdy sehrávala boj o přežití a fakt že ji to šlo, viz. ty její schovky a s tím souvisí i skvělá práce s kamerami. Když už je z toho divák zdeptaný a očekává nějakou pořádnou odvetu a záchranu, tak mu konec přinese ještě větší nálož, ale rozhodně nečekanou pointu. ()

Soronthur

Násilný a chladnokrvný triller. Už prvý stret s arogantnými a drzými teenagermi veštil problémy. A o pár minút šokujúca naháňačka o záchranu holého života, pri ktorej sa myšlienky miešajú medzi absurdnosťou a reálnosťou. Nemilosrdná odplata s ľútosťou. Každú chvíľu som čakal na trochu oddychu a úľavy. Film drží diváka v neustálom napätí až do prekvapivého konca. Nedávam mu plný počet len preto, že hoci mám rád psychotrillery, na mňa pôsobil tak drasticky, že mi stačilo vidieť túto snímu len raz. ()

Dalajlada

Velmi ožehavý námět, který je velice slušně podán. Film o partičce nevychovaných spratků, kteří nemají žádné hodnoty, protože je doma nezískají je v dnešní době trefný. Vidlácké "my tu držíme při sobě" je odrazem nejistot, které nám naše (jejich) vláda poskytuje (práva se nedovoláme, tak si to vyřídíme sami). Film sám o sobě je velice dobře udělaný. Kamera je výborná, výkony herců jsou převědčivé a postava antihrdiny je naprosto skvěle zvládnutá. Ale jako vždy je film plný idiotských a nelogických klišé, ze kterých už si člověk klepe si na čelo. ()

typa

Vynikající horor o zamilované dvojici, které dovolenou u jezera naruší partička nevychovaných děcek. Co začne obyčejnými naschvály a provokacemi ale skončí bojem o holý život. Znepokojující na filmu je, že je snadno uvěřitelný, nenarušují ho žádné mystické či nadpřirozené kousky, jedná se o psychologicky podložené jednání kluků, kteří jsou čím dál víc naštvanější a naštvanější, až se jim nebezpečný kolotoč hry vymkne z rukou. Všechno je to dobře vygradované, herci hrají skvěle, vévodí tomu vynikající Fassbender a konec je naprosto nečekaný. Hlavní hrdinové - milenci jsou natolik sympatičtí, že jim člověk celou dobu drží palce, aby to dobře dopadlo. A zrežírované je to na jedničku. ()

Wiceman

Teda ... jako, že jsem se u filmu, natož u hororu, dlouho nenasral. A u finále tohohle jsem cítil, jak bych nejradši někoho zaškrtil. Nenechte se zmást. Tenhle film určitě není horor v právém slova smyslu. Je to spíš Thriller s až dokonalým obsazením (hlavně Bratt - a.k.a. lídr celýho gangu, kterej by si zasloužil tak moc přes držku, že by to snad už ani do konce života nerozchodil). Zkrátka a dobře, kdo čeká happy end, nedočká se ho. A co z toho plyne? Nikdy nejezděte na sebevíc krásný jezero, když je v okolí absolutní Vidlákov. Radši běžte požádat svojí dívku o ruku někam na romantickou večeři :D Lepší 3 *. ()