Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

mirec88

Jeden z najzábavnejších seriálov na našich obrazovkách s výborným Miňom, Hurkom, Boborovskym a nástupom Miša Hudáka je to pre mňa ešte zábavnejšie a vtipnejšie, lebo je tam "naš vychod, ňe?" :DD ()

rubik1

Jeden z mála slovenských seriálov na ktoré sa dá aj pozerať. Čo pozerať, "Profesionáli" sú bezkonkurenčne najvtipnejší seriál aký tu u nás kedy bol. Výrazne tu ale dominuje Minko Demovič :D ()

tommy187

Skvelý slovenský seriál. Úplne dokonalé vtipy, perfektný výkon Kronera, Batthyanyho, Latináka, Kostelného a Krajčivovej. Miňko Demovič sa stal na pár týždňov súčasťou našej obývačky, keď som tento seriál pozeral. Ale aj tak tomu jedna hviezdička chýba, preto, lebo seriál v niektorých častiach nevkusný, a vulgárny - a preto, lebo posledná séria nestala prakticky za nič; ale do úvahy berme prvú sériu, ktorá bola tip-top. ()

Jello Biafra odpad!

Prvé diely boli celkom zábavné. S postupom času ako to tak chodí sa z toho stala sračka prvej kategórie. Tie postavy sú ako otravný hmyz a hromada retardovaných fízlov sa pitvorí na jednej stanici. Ich zabrzdené charaktery sú ako z klasickej učebnice lacných seriálov: je tu veliteľ podpantoflák, ustrašnený žid Vyšný, umastenec Hurka, hyperaktívny magor Boborovský a ako bonus je tu retardovaný východinar Hudák. Nehovoriac o podvodníkovi menom Miňko Demovič ktorému naši vymletí hrdinovia zožerú akúkoľvek hovadinu. Mne tento "skvost" trochu pripomína novácky seriál "Policajti z předměstí" kde sa podobne ztrapňovali známí herci. ()

Arius

Oddychovka ktorej neprospieva 30 min. v hrubom...príliš vela trápnej vaty vrhá zlé svetlo na všetky vydarené a vtipné scény ktorých nie je zas tak málo. Odporúčam nepozerať pravidelne,niektoré situácie tak stratia na atraktívnosti. ()

Forsberg11

Vtipný seriál z dobrého prostredia, s vynikajúcim Ľubošom Kostelným a Jánkom Krónerom. Naozraj sa bavím pri každej časti a dobre si pri tom oddýchnem. ()

The Viper

To že je Slovenská kinematografie o dost horší než ta česká (a to je co říct, naše nová tvorba je jedna velká sračka), tak tohle má hodně co do sebe. Zabijácky vtipné a pohodové a když už se seriál dostává do fáze ,,nudy'' vyřekne něco Boborovský a je to zpátky v kolejích. ()

Mr.Floyd

"Jedna hviezda za kvalitu, druhá kvôli vlastenectvu." Mením môj pôvodný komentár, ak to objektívne zhodnotím tak je to predsalen o niečo lepší seriál než je slovenský a jojkársky priemer, ale je to stále tak za dve hviezdičky akurát to vlastenectvo som si odpustil :). ()

casioa.... odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :( ()

Tipek_14

No ta predtým nič moc, ale teraz jak prišol Miki Hric s mäkkým i, ta me idze rozdrapic od smiechu. Nenormálne hlody tote hlášky co on pušťa z papule, že originál. :D ()

borec999

"Šaňo, ty si debil-Neviem ti to, takto z hlavy povedať-Nebíčko v papuľke." Jednoduchý, neurážajúci humor a ľahká oddychovka na pobavenie, to sú pre mňa v skratke Profesionáli, ktorí uspeli hlavne kvôli dvom faktorom: 1.dobre napísané postavy(kapitán Nagy pod papučou, mierne zabrzdený Šaňo (Debil) Vyšný, neustále sa opakujúci Boborovský) a 2. ešte lepší kasting, v ktorom každý jeden herec zapasoval dokonale do svojej úlohy(zamiloval som si postavy Kostelného,Krónera a Oľhovej ktorí u mňa dominovali, pozitívne prekvapil Batthyány, ktorého dovtedy poznali všetci iba ako Banána z Mafstory a ktorému sadla aj táto úloha a potešili Latinák,Krajčiová a Kassai). Po zhliadnutí všetkých sérií je jasné, že kľúčovým prvkom bol poctivý slovenský podnikateľ a krčmár Miňko Demovič v podaní Janka Krónera, bez ktorého seriál na konci už nefungoval a len varil z vody. Prvých 5 sérií však považujem na slovenské pomery za mimoriadne vydarenú záležitosť, ktorú v mojich očiach predbehli asi iba Susedia a Mafstory a ktorej úspech sa snaží Jojka neúspešene napodobniť už dlhé roky mnohým ďalšími pokusmi o komediálny seriál. Ale darmo. Šarm Boborvského,historky Skajkinej mamy či poctivé podnikanie Miňka Demoviča a jeho stanovovanie cien je nenapodobniteľné. Či? 90% ()

Sancty

Príchod Miša Hudáka sa dá prirovnať k nočnému vetru, ktorí príde po príliš dusnom dni. Až natoľko dokázal jeho Miki Hric oživiť skapínajúci Nagyov tím a mňa opätovne pritiahnuť k jeho sledovaniu. ()

ChrisBa

Ako seriál profesionálov beriem a hodnotím najmä prvé série v pôvodnom zložení a pôvodných charakteroch postáv. A to bolo geniálne, vrámci slovenských sitkomov a kadejakých seriálov to najlepšie. Potom to miestami začalo upadávať, aby to v piatej trochu vyzdvihol Miki Hric.. no a nakoniec aby to zabili odchodom Balážikovej, a príchodom nevstrebateľnej Šiškovej..vtedy som to prestal pozerať,pretože to bolo otrasné. Ale spomínané prve série impozantné. No a tie postavy, Latinákov Húrka s mastnými vlasmi a hláškach s jedlom, Boborovského zanietenie, večne odstrkovaný a ponižovaný Vyšný, kapitán Maroš Nagy ako veliteľ s nižším IQ, Balažíková vicemiss, Króner alias podvodnícky krčmár...týmto hercom sadli tieto úlohy skvele a doslova sa v nich vyžívajú..a ja im to žeriem.. tie komické zvodky, miňove podvody a vysvetľovačky, tie prípady.. jednoducho nezabudnuteľné..škoda, že to potom dobabrali.. ale za tie najlepšie série jasných 5* ()

Angelino

Podľa môjho názoru jeden z tých lepších. Chvíľu mi väčšinou trvá kým to prepnem. Asi hlavne aj preto, že Janka Kronera, Ľuboša Kostelného aj Csongora Kassaia môžem. A zároveň ma trochu aj mrzí, pretože si myslím že pri tomto obsadení by mali určite aj na viac. ()

Prochy38

Na tento seriál kouknu jenom sem-tam na JOJ-ke. Místní hodnocení mě moc nepřekvapuje. Je to typ seriálu, který se Vám buďto fakt líbí, anebo ho nesnášíte... Já jsem z těch, kterým se to líbí a většinou se prochlámu celý díl... 5* nedám, protože nejsem pravidelný divák, to by nebylo fér. Hlavně kočka H. Krajčiová, na tu se fakt dá koukat :) ()