poster

Suburbicon: Temné předměstí

 • USA

  Suburbicon

 • Velká Británie

  Suburbicon

 • Slovensko

  Suburbicon: Temné predmestie

 • Austrálie

  Suburbicon

Mysteriózní / Krimi / Thriller / Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2017, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (153)

 • verbal
  ****

  Prostě takové normální šosácké předměstí. Divný táta s divnou tetou vyautují divnou mámu, divný synek zůstává v autistické ulitě, záhy se objeví divný pojišťovák a spolu s divnými řidiči autobusu se všichni vzájemně semelou v divné vybíjené. A div se světe, je z toho zábavně divná, hravá, skvěle natočená i zahraná, výpravně vymazlená černotumorná popičofka, takový Hičkok na pervitinu, čtvrtý nejlepší scénář divných židích bratrů (mají jich dobrých přesně pět) a jednoznačně nejlepší film Žužu Žorže (zatím natočil jen samé otravně divné sračky). Z čehož opět plyne poučení zásadně nevěřit zdejším rozumbradickým milovníkům pánských rekt a vždy se raději přesvědčit na vlastní oči, jací jsou to divní a nevkusní kokotci.(3.2.2018)

 • Matty
  ***

  Clooney se po vzoru pozdních tvorby Prestona Sturgese snaží skloubit dvě zdánlivě neslučitelné polohy. Velmi pozvolna stupňovaný, černohumorný (pokud se dokážete smát tomu, že někdo vypil kafe s louhem) coenovský thriller o zločinu, který se vymkl kontrole (protože postavy jsou z větší části nekompetentní idioti) prokládá seriózní kritikou rasové nesnášenlivosti. Afroamerická rodina terorizována svými bílými sousedy je ve vyprávění dost upozaděna (známe jen jejich příjmení, skoro je neslyšíme promluvit), v čemž má zřejmě spočívat pointa filmu. Příslušníci majority jsou frustrováni kvůli problémům, které si způsobili sami (a které zastiňují závažnější problémy celé společnosti), a hledají, na kom by si vybili svůj vztek. Jako první jsou na ráně minority. Film je ovšem ve vytváření kauzality mezi oběma typy násilí dost neobratný a uchyluje se k němu poměrně pozdě (hodně na poslední chvíli zachraňuje závěrečný dialog). Zpočátku, kdy ještě neznáme skutečné záměry postav, jsme navíc vedeni k tomu, abychom soucítili s týmiž hrdiny, kterými budeme o něco později pohrdat, což mi zpětně přijde jako pouhá scenáristická zlomyslnost, nijak nenapomáhající v předání ústřední myšlenky. Jako nedotažený nápad vyznívá také volba dětské perspektivy, která není dodržována moc důsledně. Scény z pohledu Nickyho zejména zesilují pocit ohrožení, abychom zprostředkovaně zakusili, čím si prochází černošská rodina. Oceňuji, co se Clooney snaží o náladě v dnešní Americe (a nejen tam) sdělit, stejně tak skutečnost, že nezvolil tu nejsnazší cestu, ale výsledek je pozoruhodný zejména tím, proč a jak nefunguje. 65%(8.11.2017)

 • Malarkey
  ****

  Já bych si snad i dovolil říct, že Suburbicon je nejlepší film, co zatím George Clooney natočil. Co se Vám na tom jako nelíbí? Coeni příběh napsali bůhví kdy, George se ho rozhodl zfilmovat po vzoru jejich předchozích filmů a zvládl to doslova na jedničku. Že je film povrchní nebo absurdní? No dyť jo. Fargo před dvaceti lety nebylo jiný. Všechno to je o jednoduché zápletce, která se složitě zašmodrchá a o absurdnosti života, který nás dokáže stáhnout do nevídaných končin. Pořád dokola ohraná písnička ze strany pánů Coenových, ale pořád to dokáže parádně bavit. A herecky je to tady taky ňamka. Osobně nechápu, jak tu takový film může mít jen 56 procent. Buď už tu mnozí zapomněli na to, kdo to Joel a Ethan Coen jsou a nebo se tu všichni snaží vzájemně zalíbit. Nechápu to.(14.12.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $5,775,178Tržby Celosvetovo $12,650,000▐ Ako to len môže dopadnúť keď sa Clooney spojí s bratmi Coenovými. Máme tu ďalší bizardný film, ani nie čiernu komédiu, skôr čiernu drámu, ktorá načrie hneď niekoľko tém - rasové nepokoje, využívanie rodinných príslušníkov na poistné podvody. Herecky dobre zahrané, retro atmosféra splnená, aj keď len filmový priemer, ktorý sa ale oplatí vidieť. /60%/(18.3.2018)

 • Radek99
  ***

  Tedy musím se přiznat, že od spojení bratrů Coenů (scénář) a George Clooneyho (režie a podíl na scénáři) jsem čekal všechno, jen ne to, že výsledný film bude tak trochu divný a ve výsledku i celkem nudný. Název Suburbicon by se dal volně přeložit jako ,,satelitní městečko" a ten název je vševypovídající - Suburbicon vypadá jako většina satelitních městeček... Dvě dějové linie - jedna až didakticky popisná ve smyslu rasismus je špatný...ááánnooo a druhá kriminální, kterou shazuje všudypřítomná nadsázka...prostě takhle ne, jako by všichni výše zmiňovaní tvůrci byli jen ve stylu Járy Cimrmana průkopníky slepých uliček...tudy ne, přátelé! A jestli to všechno měl být Clooneyho aktivismus, tak je to asi ta nejhorší z variant...(10.2.2018)

 • hirnlego
  ****

  (3,5*, 56 % wtf)(16.3.2019)

 • Fr
  ***

  “NAJDI V SUBURBICONU SVŮJ DOMOV…“ /// Suburbicon – ideální místo pro život… Film o obavách bělochů z integrace černochů (řečeno na plnou držku), o rozhodnutích, který jsou dobrý pro rodinu (bílou) a postavách, se kterejma je po Coenovsku po právu zatočeno. Nakonec – nic z toho není dotažený do nejčernějšího konce. Teda možná je, ale … černoši jsou jen kulisou a rodina – tam to dopadlo podle vočekávání. Prostě je to plochý, jak žehlící prkno. Jestli si Clooney myslí, že ty nejlepší černothrillerový kusy vo zločinu budou nechávat Coenovi jemu, tak je magor! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umřela mi máma. Táta přežil… 2.) Vyrůstal jsem vedle černochů a náš dům byl (vobčas) plnej mrtvol. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(16.2.2018)

 • emma53
  ****

  George je samorost, ještě se v něm moc nevyznám co se režírování týká, ale tady u mě zabodoval. Jasné nosné téma s myšlenkou a ne jednou V druhé řadě je a doufám, že to bude i jediný film, kde mně byla Julianne strašně protivná, brrrrr....kdo umí, ten umí, ale Matt jí byl těsně v patách. Klučina už zmáknul tolik rolí, že snad i Matta může strčit do "kapsy", byl skvělý a sympaťák jako vždy. Celé to bylo zabaleno do retro atmosféry a ideálního městečka k přebývání Suburbicon, ale pak se to všechno nějak zvrtne. To, co bych chtěla ocenit, je ta stupňující gradace. Už jsem v to ani nedoufala. Ale chápu, že ne každého tahle forma zpracování osloví.(4.2.2018)

 • EvilPhoEniX
  **

  Tohle je takový nemastný, neslaný. George Clooney snad nikdy nenatočí dobrý film. Přišlo mi to hodně kostrbaté, nezábavné a zdlouhavé. Matt Damon se mi do role příliš nehodil, zápletka mi nesedla, vtipné jsem zde nenašel vůbec nic a ve finále dojde na menší krájení chyba, ale film to už nezachrání.Docela jsem se trápil. 35%(23.1.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Suburbicon, holení a sestřih 8.500. To mi přijde dost za holení a sestřih. I na Suburbicon." V Suburbiconu bych chtěl žít. Slunce tam svítí, klid z toho místa přímo vyzařuje, všichni mají stejné domy, domobrana funguje skvěle a těch pár mrtvol beru jako cenu za dokonalost. Jen mě trošku zaskočilo, že jsem tam nepotkal žádného sympatického souseda. Jediní sympaťáci totiž byli šikanovaní černoši, ale já mám podezření, že tady pouze scénárista popustil uzdu své fantazii. Takže sympaťáci chyběli, jako postava mě bavil jen strýček Mitch, ale brodění v krvi mi zas tak moc nevadí a navíc jsem se naučil nepoznat pachatele při rekognici. To by měl umět každý dobře pojištěný občan. Stejně jako zlikvidovat dotěrného pojišťováka.(3.6.2019)

 • Psema
  ***

  Coenovská tuctovka, která měla snad raději zůstat v osmdesátých letech. Ačkoli Clooney se svým dvorním spolupracovníkem Grantem Heslovem scénář podle všeho upravovovali, aby mu dodali aktuální říz, na filmu to není vůbec poznat a absurdní příběh o chlápkovi z předměstí, který chtěl oblafnout úřady, aby přišel o všechno, nenabízí nic, co bychom od Coenů neznali. Nabízí se otázka, jak dlouho se Coenům bude dařit udat stále stejný příběh, na druhou stranu film v základních parametrech rozhodně funguje a nabízí řadu individuálních scén, které dokáží pobavit (kraluje pojišťovák Oscara Isaaca). Zamrzí však to, že je Clooney nedokázal pospojovat se stejným kumštem jako to umí právě bratři Coeni. [TIFF17](9.9.2017)

 • castor
  ***

  Americká krása 50. let. Samozřejmě s nadsázkou. Prosluněné městečko, perfektně střižené trávníky, malebné domy, veselé děti prohánějící se po ulicích, spokojené rodiny. Ve skutečnosti je všechno jinak. Bratři Coenové, George Clooney, Matt Damon, Julianne Moore. Přesto jsou pochybnosti na místě. Jedno zvláštní přepadení čtyřčlenné rodiny (rodiče, jedno dítě a ségra Julianne Moore) a příchod první černošské rodiny do bělošské komunity rozjíždí směs pochybností, ambicí, černého humoru, rozpadajícího se plánu, krvavých momentů i zpěvu jižanské písně oslavující otroctví. Clooney bizarními momenty nešetří, ovšem po odhalení toho, o co váženému úředníkovi Damonovi jde, nepřichází nic moc úplně úderného. Přidaná xenofobní linie je sice univerzální, ovšem s hlavní zápletkou skoro nesouvisí – a coby společenský komentář úplně nestačí. Takže ve finále si zapamatujeme jen několik solidních scén a jízlivého pojišťováka v podání Oscara Isaaca. Není to moc, ale přesto u mě převládá spokojenost.(18.2.2018)

 • Spiker01
  ****

  Říkal jsem si, že kdyby to točili Coeni a Clooney v tom hrál, že by to bylo ještě lepší, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak z toho jejich pomalu zapadlého scénáře božský George vykřesal maximum. Musím přiznat, že první půlka je hodně o trpělivosti, teprve se zasévají zrnka pochybností do zprvu nepochopitelných událostí a nepozorný divák pak může být snadno oklamán. Nikoliv však při rozuzlení zápletky, to už to v té době musí být všem jasné, o co vlastně v tomhle podivném případu jde a jestli je Matt Damon-démon, nebo jen hloupý anděl. Jak je ale u coenovek zvykem, jde tu především o formu vyprávění, kterou George Clooney za ty roky docela dobře nakoukal a jakmile se začne něco dít, temné předměstí Suburbicon pevně sevře čelist a už nepustí. Akorát jsem tedy nepochopil význam podzápletky pro příběh s milými černošskými obyvateli, ovšem asi to bylo třeba nějak natáhnout.(17.11.2017)

 • Xmilden
  ***

  Nakonec tedy hlavně s příjezdem Oscara Isaaca na chvilku stoupne Suburbicon na zajímavosti a humornosti. Scénka s pojišťovacím agentem jako vystrižená z Coenovek. Mimoto ovšem dlouhou dobu nezajímavý Démon. Clooney je zcela určitě lepší herec než režisér. 50%(4.2.2018)

 • Wacoslav1
  **

  Hrozně divnej film. Neříkám, že úplně špatnej, jenom jsem nepochopil co mi vlastně chtěl říct...45%(8.2.2018)

 • LiVentura
  ***

  Divné až ujeté, přesně to lze čekat od bří Coenů..(15.3.2018)

 • Pilda17
  **

  První polovina ujetá, ale tajemná. Divák tak trochu neví, co přijde. Po vyjasnění přichází zlom, který snímek sune ke dnu. Předměstí plný rasistických chování, dementního a vyšinutého Matta Damona, který poslední dobou hraje v samých perlách. Na první pohled vypadá snímek dobře, ale jinak nemá absolutně žádný smysl. 4/10 = 45%(6.4.2018)

 • mzss1
  ***

  (55%) Tvrzení o tomto filmu, které má více diváků, že je to celé takové divné, tak s tím souhlasím. Po skončení jsem ale naštěstí tak nějak pochopil, co tím chtěl režisér říct. I když si stále myslím, že se mu to trochu vymklo z rukou a byla to taková žánrová patlanina. Do cca 40 minuty jsem se celkem bavil, řekl jsem si, že to má takový trochu ujetý, dobrodružný styl. Jenže po té cca čtyřicetiminutovce nastane dějový zlom, který není moc zřetelný, ale snad každý myslící divák si vše nahrubo uvědomí, co se asi bude dít dál. Byl jsem na rozpacích a nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Ale jakmile se snímek blížil ke konci, víc a víc to začínalo být praštěné a dokonce se našlo i pár dobrých scén, které mě zabavili. No, přesto je to rozporuplné snad ve všech ohledech. Sice jsem se nenudil ani na chvíli, ale i tak jsem z toho byl celý paf. Matt Damon mě zpočátku trochu vadil, ale pak jsem si na jeho postavu zvykl. Ostatní herce vcelku bez problému. Soundtrack obstojný. Těžko se to hodnotí, ale koukatelný průměr mi z toho nakonec vylezl.(18.2.2018)

 • dr.horrible
  ***

  Pravdepodobne najbolestivejšie premárnená príležitosť minulého filmového roku. Ten námet (vrátane niektorých konkrétnych scén) mal potenciál byť ďalšou Zbytočnou krutosťou, keby sa z toho Clooney nerozhodol spraviť - ani nie komédiu - grotesku, vďaka čomu naozaj funguje asi len úplný záver, celé to pripomína o niečo drsnejších Lupičov pani domácej, a jediné ozaj vtipné vtipy sú tie rasistické. Navyše tá mysteriózna hudba mala znázorňovať ja neviem čo. Herecky dobré, hlavne Moorová, decko v pohode.(9.2.2018)

 • cukorek
  ***

  Škoda, že už v druhej tretine padol náznak, že otec má v tom prsti. Dosť to oslabilo dobre rozbehnutú atmosféru.(23.5.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace