Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

Likan7

Vůbec nerozumím proč vznikl tenhle paskvil. Seriál je ukončený, vše hotovo a oni udělají "film", který je ve skutečnosti slepenec nepoužitých záběrů z prvních dvou řad. Zajímavé to je maximálně prvních 5 minut, před útokem na kolonie, pak to ale zase spadne do filozofických řečí, který seriál ve druhý polovině zabily. ()

zipacna

Pro mě to bylo velmi dobré. Minimum Baltara, a ukázali také konečně nějaké jiné planety Koloniální říše, než neustále jen Capricu. ()

Allegro.g.

Musím se přiznat, že už v samotné galaktice jsem měl rád těch pár dílů, které se vracely k motivům Cylonů, k možnosti pochopit jejich chování. Zde se mi toho dostalo v míře vrchovaté. // Prostě mne fascinuje sledovat nějaký, třeba už odvyprávěný, příbeh z povzdálí ...// A řekněte ... v kterém jiném filmu můžete sledovat disputaci (přímou i na dálku) dvou verzí téže postavy? ()

Hydr0gen

Edward Olmos je pravděpodobně lepší herec než režisér, nicméně také by nesměl dostávat tak doslova strašné scénáře. Půlka filmu jsou záběry ze seriálu (včetně původní hudby) a neustálé přeskakování dějů, aniž by se opravdu něco dělo připomíná masturbaci, která k ničemu nevede:-P. Prostě takové frustrující uuuughuu:(. Ani herci toho moc nepředvedou až na jednu novou variantu six, která má i jednu z mála zapamatovatelných scén (s Cavillem a flaškou). Jinak opravdu slabé a bohužel naprosto zbytečné, váhal jsem mezi 2 a 3*. P.S.: Triky jsou bohužel horší než v Xeně...no škoda mluvit, tenhle pokus rychle vydělat peníze se nepovedl, snad radši nechte Galacticu spát. ()

Elegnor

Dovětek k jinak parádnímu seriálu. Nic víc a nic míň. Kde v seriálu našli filmaři trochu volnýho místa, tam nacpali scénu a sestřihali The Plan. Je to trochu smutný, do jak bezatmosférový situace se tady dokázalo původní napětí a dokonalost Galacticy dostat.. 2,5* ()

Quendi

Spíš než film je to jak sestřih nepoužitých scén. Finální Cavilovo prozření pak stojí na tak chatrných podkladech, že nevím jestli ho myslel vážně nebo jen kecal... ()

Ernie_13

Film sám o sebe nemá veľký zmysel a musí pôsobiť dosť zmätene. Ciže pozerať ho má význam iba pre ľudí čo videli/pozerajú seriál. Dejovo dopĺňa a vysvetluje niektoré veci zo seriálu a ta môže byť pre fanúšika hodnotným. 70% ()

M1K0

tento film vznikol asi z jediného dôvodu, a to ešte raz zhodnotiť kulisy a postavy zo seriálu, a polovica filmu je aj tak zostrihaná z epizód seriálu, ale inak je to pozeratelné ()

schwejk

THEY HAVE A PLAN! Ještě nedávno jsme s kamarádem razili teorii, že Cyloni žádný plán nemají a nikdy neměli. Teď už víme, že plán existoval - všechny zabít. Hmm.... To je tedy plán. Ty hvězdičky jsou za hudbu k závěrečným titulkům. ()

lomikarus

Televizní film doplněnuje zkrácený seriálový děj o několik nedořešených linií, hlavně se zaměřuje na nepříliš úspěšný vývoj cylonského plánu. Znalost seriálu je tady nutností, obohacení o nové znalosti však není nijak zásadní a ani nejsou příliš zajímavé. Celé to působí jako trochu zmateně poslepovaný televizní projekt, ze kterého se vytratila původní síla postav. Cavil je ale opravdu řádná bestie! ()

spawnxp

Seriál sestříhanej jakoby z opačnýho pohledu - chápu, že pokušení recyklovat úspešnej námět je velký, ale od J.O.Olmose (režie & admirál Adama) bych opravdu čekal víc. Utkví snad jedině scénka s malým klukem, jinak je to dost nezajímavá jízda po seriálových lokacích. Slabota, upocený 3/5 ()

alex011

Kto mal rád seriál tak si tento film určite tiezž zamiluje. Jedná sa o také doplnenie seriálu. Vyplnenie niektorých dejových medzier medzi určitými epizódami. A myslím si, že im to vyšlo perfektne. Znovu som sa cítil vtihanutý do sci-fi sveta kde ľudstvo bojuje so sovjim vlastným výtvorom. Perfektné filozofické myšlienky, ktoré sú s hereckými výkonmi dovedené k dokonalosti. Vôbec to nesklamalo ako predchádzajúci doplnok "Razor", ktorý mi nejak prišiel ako keby vyrobený nasilu. Vystihli tu skoro presne tie momenty, ktoré som si aj počas sledovania seriálu chcel ozrejmiť. Ako to vlastne bolo? Ako mohla Caprica Six len tak zmiznúť z Galactici pri pokuse zdiskreditovaľ Gaiusa? Bravúrna, dosť krutá a bezcitná hra modelu One. ()

Erico

Vůbec netuším jak na The Plan nahlížet. Na jednu stranu dobře nastinuje pohled cylonů na okupaci a ukazuje divákovi jak malé jsou rozdíly mezi člověkem a cylonem, navíc konečně trochu poodhaluje model 1. Na druhou stranu si myslím, že BSG mělo být ukončeno posledním dílem, který byl opravdu důstojným rozloučením se seriálem. Škoda že i The Plan nevysvětlil vše a stále zbývá dost nezodpovězeného ()

jackalsc

Film funguje jako velmi dobrý doplněk, ale asi opravdu záleží v jaké fázi vývoje příběhu je film sledován. Po obecném doporučení po S04E15 to zde velmi pasovalo a film doplnil zajímavou linku s Cavilem v příběhu. ()

Sparhawk68

Pokud si chcete tento snímek opravdu vychutnat, je nutné se znovu podívat na celou první serii... aby jste měli všechno v živé paměti. A pak se vám tady dostane odpovědi na některé otázky typu "proč" ... Na to, že se převážně jedná jen o spojení několika vystřižených scén, se tento film opravdu povedl. A moc rád jsem jej viděl! Ale znovu předesílám, nedá se na něj koukat samostatně. Takže oprašte svoje staré CD a DVD disky a teprve potom ... se alespoň vám vnímavějším ukáže, jaký byl PLÁN a proč tak úplně nevyšel :) ()

lele

a tohle bylo jako co? Nejdřív jsem myslela, že se dívám na Válku světů 3, jen s lepšími triky. Pak jsem myslela, že si někdo udělal srandu, namátkově vybral tisíce replik z různých sci-fi filmů a zcela náhodně je poskládal do scénáře, který pak donutil na kameru odříkat skupinu nesympatických herců-zoufalců. Úplně nejvtipnější (za to jeden bod, protože jsem se fakt smála) ze všeho byla skupinka blbečků hrající jakýsi futurobasket a jejich stupidní plky a jednání po výbuchu. No nic. ()

Hadascz

A já jsem si řikal, co mi na tom tak vadí. A pak mi došlo, že je to ta naprostá vata co tam po útoku na kolonie přišla. ()

zekon odpad!

Naprosto nehorázný odpad, sestříhání větší části seriálu do nic neříkajícího zmateného "filmu" který evidetně vznikl pouze pro peníze. Dementní výcuc který dokáže jen odradit případné nováčky seriál shlédnout. Fuj ! ()