Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

reqiuem

jasný, že to nezanechalo takovej dojem jako seriál..jak by taky mohlo..nejedná se o ucelenej děj..jednou jsme v době před útokem cylonů a vzápětí už sme skoro rok potom..přesto to, co nebylo úplně jasný v seriálu( a autoři o tom samozřejmě moc dobře ví ) je tu chytře naservírováno především z pohledu cylonů, zvláště pak jedničky, která hraje roli toho nezarputilejšího kata lidský rasy..i on je však člověkem a uvědomuje si i přes svý odhodlání, že nakonec člověkem zůstane..je mnohdy fakt vtipný poslouchat "stroj", jak chce být strojem, ale zároveň "člověkem"..tenhle film rozhodně přispívá k prohloubení znalostí o fenoménu battlestar galacticy a je povinností pro každýho fandu.. ()

Toj

Pro mě osobně trochu zklamání. Jsem velký fanoušek BSG, který věří, že tento seriál je jedna z nejlepších věcí, které nám současná seriálová produkce může nabídnout. Velmi pokrokové, velmi nevšední a částečně možná mnohdy odsouzený konzervativními fanoušky kvůli nálepce sci-fi a uhrovitými sci-fi tlouštíky, prostě jenom proto, že to ve skutečnosti sci-fi není. Není to seriál, na který by člověk měl koukat kvůli onanii nad různými senzačními přístroji, či ohromnými sci-fi bitvy. Jedná se o seriál přeplněný politikou, psychologií, filozofiií, náboženstvím, mytologií a to vše na trochu vážnější úrovni než jsme zvkyklí z pseudomoralizujících (či z pseudodilematizujích) stargateů apod. Seriál, který vás možná přiměje pochopit genocidu, vraha, diktátora, opilce, politika... Nic není jednoznačné všechno je mnohoznačné. Již před tím jsme mohli vidět Razor, který nám dal naprosto unikátní pohled na některé již odehrané události, šokoval některými scénami a opravdu předcházející děj silně rozšířil a celkově jsem z něj měl velmi dobrý pocit. The Plan není špatný film, ale přál jsem si víc. Opravdu dobrých momentů je velmi málo ("friends are dangerous things") a ve skutečnosti to trochu působí trochu jako vata. Tvůrci ve stávajícím ději našli místa, který by mohli zaplnit ještě nějakými novými dějovými liniemi. Ve skutečnosti to však nepřináší žádné velké odpovědi, žádné ochromující zážitky. Je škoda, že se člověk se seriálem loučí takhle, zasloušilo by si to nějáký finální nářez, který by posunul vše co jsme o BSG zatím věděli, závěrečný dvoudíl byl po všech stránkách mnohem lepší. Každopádně stále je to Battlestar Galactica a stále si drží svůj vysoký standart. Fanoušek The Plan to nesmí opomenout, alespoň si zkrátí čekání na Capricu... :) BTW. Jo a pro člověka, který neviděl celý seriál to nemá smysl :) ()

Scylla

Doufala jsem, že film rozšíří obzory trochu více... Berte to jako bonusový materiál sestříhaný spolu se střípky seriálu. A i přesto, že si s tímhle puzzle někdo dal dost práce, nejde v rámci děje seriálu o nic objevného. ()

honajz2

Fakt je to jen takový bonusový materiál k celému seriálu, který skrze vystřižené záběry, pár použitých a pár (aspoň mám pocit) nových rekapituluje události 1. a 2. série z jiného pohledu. Ale nutno uznat, že je velmi dobře sestříhaný a to je u těchto filmů složených z nepoužitých záběrů to nejdůležitější, což je dobře poznat i třeba v Twin Peaks: The Missing Pieces. A díky tomu jsem se v Plánu dočkal nejednoho zajímavého momentu a zároveň to bylo i takové příjemné připomenutí seriálu, dokonce i se samostatnou dějovou linkou ohledně dvou Cavilů. Jen je to pořád určitým způsobem zbytečné, protože to seriál rozšiřuje jen o pár drobností a taky je to nesmyslně natažené na skoro dvě hodiny, takže tomu místy chybí atmosféra seriálu a je to spíš nuda. A ani nemám potřebu to vidět znova. 3* ()

Martrix

Pokud jste ještě neviděli všechny čtyři řady seriálu, The Plan si určitě nepouštějte. Dověděli by jste se víc, než by se vám líbilo. A pokud jste ještě seriál neviděli, The Plan si už vůbec nepouštějte, protože vám bude připadat nudný a tak nějak ošizený. Začněte seriálem, protože scénaristi měli evidentně také Plán a vyplatí se ho držet. Sledoval jsem všechny díly, včetně celovečerních filmů popořádku, takže jsem si užil pěknou řádku hodin skvělé sci-fi ságy. Ale The Plan rozhodně není jejím vyvrcholením a drtivá většina seriálových epizod ho hravě strčí do kapsy. Nedovíme se nic nového, takže to trochu zavání snahou producentů zužitkovat nepoužitý materiál a pospojovat ho pomocí spoilerů do celovečerního filmu. Jenže výsledkem je jen jeden velký trailer. Zatímco seriál ve mě probouzel spoustu emocí, nutil mě zamýšlet se a uvažovat v úplně jiných rovinách, The Plan mi nenenabídl nic víc, než pár dobrých triků. Trochu mě mrzí, že se tvůrci tak výjímečného sci-fi nechali strhnout a neřídili se starým dobrým příslovím, že v nejlepším se má přestat. Přesto dávám 4* a bez mučení se přiznávám, že nejsem objektivní a jednu hvězdu dávám za možnost ještě jednou vidět Triciu Helfer jen ve spoďárech :o) ()

bartias

Vyloženě fanouškovská záležitost je návratem do universa kultovního seriálu. Díky tomu, že scénáristé po celou dobu vysílání vycházeli z myšlenky, že Cylony nehnala slepá nenávist ale předem promyšlený plán, může se tenhle televizní film vracet ke klíčovým událostem děje a ukazovat je „z druhé“ strany. Není to zlé, ale bez komplexního příběhu je dvouhodinová podívaná jen s částí oblíbených hrdinů trochu moc dlouhá. Vysoké hodnocení je spíše nostalgicky fanouškovské – hodně pomáhá i úplně nová skvělá hudba Beara McCrearyho. ()

Radiq

Takovej souhrn, kterej nic novýho nepřinesl. No něco maličko jo, ale nebylo to moc dobrý. Bratr Cavil je dobrej, pokud se na něho nemusíte dívat většinu filmu. Ten jeho záporáckej ksicht mi pak už lezl na nervy. Všechny hlavní postavy ze seriálu tam sice jsou, ale asi to jsou jenom nepoužité záběry. Tady hrajou spíš Cyloni... A můj oblíbenej Baltar skoro vůbec... ()

sir-dave

The Plan je takový sled několika za sebou jdoucích vynechaných scén z počátku seriálu. Doplňuje různé mezery v různých částech pro lepší pochopení a doplněni sérii. Nic výjimečného ale pro zavzpomínání na staré časy ideální. ()

TomStall

Plán je bohužel velmi nezáživný slepenec, od kterého jsem mylně očekával, že mi podá komplexní informace o světě BSG z druhé strany. Bohužel jsem se dočkal ze tří čtvrtin nezáživné a nudné kompilace starých záběrů a naprosto zbytečných pseudofilosovických dialogů (což byla všeobecně velká slabina BSG). Třikrát jsem to vypnul, třikrát mě přemohla zvědavost, jestli se přeci jen nakonec nedočkám něčeho zásadního. Nestalo se tomu tak. Předpokládám, že zdejší hodnotící nesahají po nižších hodnoceních z nostalgie a vztahu k BSG. Já ze stejných důvodů sahám právě po pouhé jedné hvězdě, neboť se mi nelíbí ta pachuť, kterou mi po celé sáze film bohužel zanechal. ()

Gonzi

Myslím, že je důležité podotknout, že plán cylonů je tady pár okamžiků a na pozadí a nijak víc se tady neřeší, proč vlastně na lidi útočí, nebo proč vedou celý útok tak, jak ho vedou. Jen se to zaměřilo na cylony, místo lidí. Je tam snaha o dost filozofických motivů a o pohled z druhé strany, mě ale nebaví dívat se, jak ti špatní nejsou možná až tak špatní... (ostatně na to u mě dojela už IV série) Celkově je to děsně nudné a táhne se to. Navíc to celé působí jako slepenec nějakých záběrů z různých dílů, aby jsme měli co prodat, ostatně i trikově je to daleko za seriálem samotným. V pár slovech: Nefunguje to, je to daleko za úrovní seriálu a vypadá to jen jako snaha vyždímat ze série víc peněz. ()

filmmovier

Můj poslední večer s Battlestar Galacticou, seriálem, který mě nikdy nechytil tak, jak jsem čekal. Každopádně se všechny čtyři série držel na hezkých 80% (zhruba) a na tenhle seriál, který se měl na počáteční událost seriálu podívat očima Cylonů jsem se dost těšil, ale výsledek byl v rámci seriálu přímo strašlivý. Zápletka o ničem, postavy nezajímavé, většina z nich už ani nic nehraje, nijak mě nebralo, to, co se tam děje a Olmos si taky asi moc nezarežíroval... A to opomíjím to, že by tenhle příběh byl slabý i v rámci seriálu, nejenom jako bonus, podle mě zbytečný. Holt si myslím, že v tomhle filmu je všechno špatně, nic nefunguje jak má. Zase na druhou stranu to mohlo být mnohem horší, takže mi těch 40% přijde jako celkem adekvátní číslo, i když ani neumím pořádně vysvětlit proč, prostě mě to nebavilo. Vysvětlím to tak: Plán je pro BSG něco jako Legenda o Strážcích pro Babylon 5. Problém je v tom, že B5 je mnohem, mnohem kvalitnější, Pokud jde o mě, já se s tímhle filozofickým seriálem rozloučil včera Břitvou. ()

Honzíno

The Plan bylo to nejhorší z univerza novodobé Battlestar, co jsem viděl (už jsem viděl vše - včetně webizod, The Plan jako poslední) a navíc mám nový seriál hodně rád. Vystřižené scény, na ně napasovaný děj - neděj. I když má Dean Stockwell obrovské charizma a nesleze z plátna, tak je na něj hodina a třičtvrtě moc a nemá v podstatě co hrát, což bohužel není jeho chyba. Za pochvali stojí akorát tradičně výborná hudba, zvuk a atmosféra. Zbytečné, skoro nekoukatelné. ()

Maki89

dalsi BSG film, tentokrat vsak o dost nudnejsi a mierne chaotickejsi ako Razor... mne osobne nic podstatne do sveta BSG nepriniesol a myslim,ze tie skoro 2 hodiny by som vedel prezit aj prijemnejsie... kazdopadne ziadna tragedia to ale nebola... 5,5/10 ()

MishKonn

Nijak extra výrazná vatička, která ani mne jako fanouška nijak výrazně nepobavila. Bylo tam toho zkrátka moc původního, a málo novýho. ()

VasaX

Cyloni mají plán. A vám se ho tenhle skoro dvouhodináček pokusí vysvětlit. Celé čtyři série BSG z pohledu cylonů. Nějaké nové, nějaké vystřižené scény, klasika. Je to bonus k pochopení, ale samostatné, obzvlášť po shlédnutí kompletní BSG, to nemá šanci, ani jako TV film. Každopádně pokud jste dojeli na konec čtvrté série a neznechutili se, chcete ještě něco navíc, tak tohle je jediné, co vám ještě zbývá. ()

Bagr_007

Už když proběhla první informace o tomto projektu, tak jsem nejevil ani známku nadšení a cítil silné rozpaky a zklamání nad tím, že geniální seriál bude po svém ukončení ještě jednou vytáhnut, aby odvyprávěl příběh, který vlastně nikoho nezajímá. A bohužel se mé zlé předtuchy naplnili. Děj vyprávěný ze strany Cylonů je nudný, nedokáže překvapit a neřekne nám vůbec nic co by stálo za skoro dvě hodiny vašeho života. A i když se dočkáme pár nových záběrů z úvodního vyhlazení lidstva, tak nečekejte ani zdaleka tak parádní podívanou jako v Razoru, celá akce je totiž tak nudná a opatřená tak špatnými triky, že si ji užije skutečně málokdo. Asi pětinu filmu zabírají záběry ze seriálu, které působí jako pěst na oko, protože na nich jako na jediných není vidět levnost a zároveň jako by vůbec nepasovali mezi zbytek. Navíc tvůrci nezapomněli ani na nás nevěřící a rozhodli se ve jménu boha vykreslit Jedničky jako zlé ateisty. Smutné. ()

Ichabod

Sice slabší než ostatní filmy a zejména seriál, ovšem jako po roce puštěný doplněk BSG univerza funguje jako nakopávač k tomu pustit si seriál po druhé. BSG je velice výjimečný seriál navzdory TV formátu v kombinaci se scifi tématikou (ano ostatním seriálům jako Star Trek či Star Gate se opravdu musím smát zvláště když tyto nepoužité záběry z prvních dvou sezón s přehledem smetou zmíněnou konkurenci) jde o skutečně kvalitní podívanou se solidními herci, velmi dobrým příběhem a nezaměnitelnou hudbou. BSG je seriál neskutečně živočišný, myšlenkově bohatý a příběhově epický, škoda že The Plan neposouvá toto dílo nikam dále spíše naopak odděleně působí relativně chudě a jako reklamu na BSG se doporučit nedá. ()

BMAJTZ

Upřímně čekla jsem něco jiného. Tenhle "film" totiž jenom odhaluje něco málo tajemství, které nebyly přímo řečeny v seriálu, ale jako celek výslednému ději moc nepřispívá. Pouze naznačuje, že někteří cyloni byli pro a někteří proti. Nic víc nic míň, pro mě osobně dost zbytečný film, který tak v podstatě pouze rekapituluje celý děj seriálu. Jinak lidi co neviděli seriál z toho mít nebudou vůbec nic. Dále prakticky souhlasím s uživatelem HAL. ()

Looser

Asi opodstatněný díl celé ságy, nicméně slabý odvárek z hlediska záživnosti. V podstatě na toto téma mohl být vytvořen jeden special díl a bylo by povinnosti učiněno zadost. ()

DavidS.

Jsem obrovský fanoušek seriálu, ale tento filmový návrat už měl pouze jednu hodnotu. Tou byla nostalgie a s ní fakt, že jsem opět mohl vidět své oblíbené postavy a znovu si připomenout báječné chvíle, které jsem s nimi strávil...Mimo to se jednalo už jen o samoúčelné ždímání tématu a nudu... ()