Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

bruceman7

Film určený pro ty, kteří mají v kůži seriál BSG, jiní se nechytnou - není čeho. Ale pro ostatní je to velice kvalitní vyplnění mezer v příbězích modelů cylonské strany. ()

Milan25

Převratné události z celého seriálu nacpané do ani ne dvou hodin a navíc z pohledu druhé strany. Ničeho nového se nám ale nedostane. ()

fantasmic

Musím sa priznať, že nerozumiem takémuto nízkemu hodnoteniu... ale to je jedno. BS: The Plan je pekným ohliadnutím a doplnením celého seriálu. Samozrejme pozerať tento film pred zhliadnutím všetkých štyroch sérií by bolo veľmi nevhodné, kvôli kanonáde spoilerov. ()

MulaNula

Spíš taková rekapitulace, trochu zasvětí do života cylonů, ale jinak nijak vyjimečné:) Ale také nijak špatné :) ()

Ricky_CZ

Odkrytí dalších střípků z toho nejlepšího světa, který nám můžou seriály nabídnout. Pro fanatiky pochopitelně nutnost, která však mohla být mnohem ideově dotaženější. Já jsem však spokojen, mnoho otazníků bylo smazáno...70% ()

geimz

Pár vystrihnutých scén z prvých dvoch sérií, trocha hlbší pohľad do životov cylonov po útoku na kolónie a to je asi tak všetko, žiaden hlbší príbeh, ale celkovo som si to užil. ()

tom.cube

Docela zklamání. Čekal jsem, že The Plan přinese šokující odhalení některých záhad z prvních sérií, komplexnější pohled na cylonské úmysly, půjde více do hloubky... To se mu povedlo opravdu jenom z nepatrné části, spousta věcí je drobně nakousnuta, děj je nevýrazný, nepřekvapivý a celý film působí dost nekompaktním dojmem. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe, ale co už. The Plan, pokud je brán jako bonusový materiál pro fandy seriálu, je poměrně lehce stravitelný bonbónek, se seriálem samotným se měřit nemůže. ()

Illy

Pouze pro diváky s BSG pod kůží. Příjemná vzpomínka na seriál, kus mozaiky doplňující děj. Pro mě není tento film určitě zbytečný i když vidíme v podstatě viděné.. ()

Carbo

Rozhodně nečekejte nic nového nebo souvislého. Starý děj sledovaný a rozvíjený z jiných úhlů. Pro neznalce světa BSG na nic. Pro fanouška zajímavý bonus. ()

TaanStari

"They evolved. They rebelled. There are many copies. And they have a plan." No kdo by kurva tušil, že ten plán je zničil lidstvo? To dopiče není plán, ale cíl! Zatímco Razor nabídl zajímavou sidestory, The Plan nabízí kozy a zmatený děj. ()

Hapretor

Napadá mě jedna otázka: Má cenu dělat film jako slepenec několika dílů stejnojmenného seriálu? Podle Edwarda Jamese Olmose nejspíš ano, podle mě rozhodně ne! Opravdu zbytečný "datadisk". Když je viděn poctivě seriál, toto není třeba. ()

char_t

To si takhle E.J.Olmos vzpomněl, že mu v BSG chybělo pár zajímavých záběrů. Tak je dotočil a ukázalo se, že stačí sotva na půl hodiny. Tak to doplnil hodinou a půl vystříhaných scén z celého seriálu, a vznikl The Plan. Neucelená sbírka epizodek, některých lepších, jiných úplně zbytečných. Pro největší fanoušky seriálu celkem fajn doplněk, ostatní ruce pryč. ()

Shakaar

Spíše zklamání. Podobně jako konec samotného seriálu se vůbec nevydařil ( dle mého názoru ) tak v tom pokračoval i poslední film z dilny Galactiky. Pokud mohu zhodnotit tak se prakticky jedna z půlky o vystřižené scény ze seriálu ( takový flasback ) a půlka, teda zbytek o pár scén zamýšlejicích o tom jestli Cyloni udělali správně a podobně. Takže prakticky beru The Plan ne spiše jako samostatny film ale jako epizodu, která jakoby rekapituluje co vše se v seriálu událo ( podobně jako má Lost ty svoje speciální epky ). A tak 3* si mě zdají vhledem k závěru seriálu oprávněné, ale zárověn když beru v potaz všechny 4 řady, tak jak jsem řekl "spíše zklamání". ()

E lan

Film pro zaryté příznivce BG, jedním z nich jsem. Osvětlování některých momentů seriálů je zajímavý počin, ale dohromady to zas tak fantastická zábava není. Hurá na čtvrtou řadu ať neztratím o tenhle čím dál nudnější seriál zájem, hlavně najděte zemi:-) ()

hlína

Srdce zarytého fanouška mi nedovolí jít pod tři hvězdy, pokud bych ale nebyl fanoušek, byly by jen dvě a pokud bych nebyl ani divák který shlédnul celou sérii, sotva bych omlouval jedinou hvězdu řekněme zpracováním a soundtrackem. Zajímavá na filmu byla snad pouze ta myšlenka ukázat příběh z druhé strany pohledem Cylonů, ta se ale ve filmu zmizela rychleji než se vypařuje Baltarovo svědomí... A ono není se čemu divit, svět BSG je a byl naprosto komplexní a do sebe zapadající. Navíc příběhová linie odhalená celým seriálem měla tolik zvratů a na sebe navazujících událostí, že je těžké na toto paralelně naroubovat další zajímavý příběh a ještě nám vnutit myšlenku, že tento příběh byl primárním spouštěčem všech dějů, které jsme v BSG sledovali. Ač se autoři snažili sebevíc mě rohlíkem neopili... ()

Ceberus

Nechápu nedocenění tohoto snímku. Pohled cylonů je velmi zajímavý a zobrazení jejich marného boje proti lásce v různých formách bylo velmi šikovné. ()