Film vrací diváka do událostí před útokem Cylonů na dvanáct lidských kolonií a jejich téměř úplné vyhlazení. Dějově jej tak lze zařadit jako doplnění původní minisérie, sledující události před útokem Cylonů a následně po něm z jiného úhlu pohledu, a to sice očima Cylonů. Ti měli zpočátku jasný plán..... zničit lidské kolonie a vyhladit lidstvo (své stvořitele). S čím ale nepočítali, byli přeživší. Některým se podařilo uniknout a vést guerillovou válku na planetě Caprica. Zbytek lidské rasy vyráží hledat nové místo k životu jinde v nekonečném vesmíru, pátrajíce po bájné 13. kolonii, planetě Zemi. Krátce po zničení dvanácti kolonií se dva cylonští agenti setkávají a vedou debatu, jak řešit nastalou situaci a komplikaci s přeživšími zbytky lidské populace. Poprvé musí improvizovat... Každý se vydá samostatně svou cestou, jeden s povstalci na planetě a druhý s vesmírnými uprchlíky. Ve skrytu své anonymity jsou odhodlání bezezbytku uskutečnit svůj plán. (hlína)

SnOuWeX

Galactica je pro mě srdcovka. Ke každé postavě mám svůj vztah. Čekal jsem, že v tomtu druhém flmu bude více odpovědí, ale i tak, je to Galactica a to pro mě znamená jasných pět hvězdiček. ()

kreidlp

The Plan dokonale vyplnil nejasná místa. Neříkám, že byl potřeba, ale skvěle dokreslil celý příbeh. Prostě bomba. ()

J. K. Lister

Je to bezvadná rekapitulace prvních dvou serií očima Cylonů a různých souvislostí, které zapadají logicky do sebe. Těším se na další podobná zpracování, které ze seriálové mozaiky vytvoří jeden celek. ()

shurin

Popravdě řečeno, docela nuda, ale jelikož jsem na to podruhé koukal přesně v půlce 2x17, nebo kde Plan s tema 2 Cavilama začíná, tak mě to zase tak hrozný nepřišlo, jako když jsem to viděl poprvé, až po dokoukání celého seriálu. Takže takový 3*, ale opravdu jen pro fandy BSG. ()

BaseDallas

Ako doplnok fajn, ako samostatný film moc nie. Kľudne by to mohlo byť radšej rozsekané v pôvodnom seriály, alebo vo webizódach. Btw, tá vražda chlapca bola vážne krutá. ()

vitrouš

Docela zklamání, čekal jsem od toho víc a Razor byl určitě lepší. Tohle ani tak nic moc nevysvětlilo. Škoda že už Battlestar Galactica skončila, tohle mi ji jen tak připomnělo, jsem zjistil, že se mi po Battlestar Galactice stýská :-( Nevim jestli zrovna tohle měl Plán v plánu. ()

Marčus

Celé mi to připadalo tak nějak nezajímavé, rozvláčné a bez rozumné zápletky. Svým způsobem lituji, že jsem na film vůbec koukal. 45 % ()

Marcel1975

Doplnění toho jak se odehrál útok cylonů a střídání děje s pohledů cylonů na Galactice se vznikem odboje na Caprice.V podstatě vás to narychlo provede sériemi a doplní pohled druhé strany. Z mého pohledu,až na útok cylonů(který mohl být klidně detailnější a hlavně připlatit za digitální efekty,které připohledu na upadající města vypadali jako parodie na realitu)celkem zbytečné ,ale pro fanoušky určitě né nudné. ()

Matrix44

Bohuzial to bola velmi nedostojna bodka za inac fantastickym serialom. Bez deja, bez akehokolvek prinosu a bez hlavnych hrdinov (mimo zostrihanych zaberov) a z biedy to nevytrhla ani naha 6-ka :( ()

TONYNKO

Vôbec nechápem takéto zlé hodnotenie. Ved je to krásne dokreslenie událostí a dozviete sa mnoho vecí ktoré sa v seriáli nikdy nevyriešili ( najviac ma potešilo vysvetlenie ako zmizla Six z Galactici ). Úžasný doplnujúci bonus ale nepozerať pred zhliadnutím všetkých štyroch serií. 9/10 ()

Pcermis

Ač s nejnižším hodnocením považují za nejlepší filmový díl k BSG. Vysvětluje mnohé, vrací se k tomu jak to bylo či mohlo být. O hodně lepší než stupidní břitva nebo plochý krev a chrom. ()

modrapapaja

Pokračuje v trendu a kvalitě posledních dvou třetin!!! seriálu. Naprostý nesmysl. Nudné a bez nápadu. Bratr Cavil, co umí mazat vzpomínky ve skinjobech se neumí sám promazat ani upravit. Mezi 20 - 50 mld lidí zaseje 5 modelů. všichni díky intervenci boha skončí ve flotile posledních 50 000 přeživší (tj. šance 1 ku ~10^30) a upichne se do flotily, kterou chce zničit. Mučení finální 5ky ve virtuální realitě by bylo asi přiliš složité bo co. Do flotily dopraví své agenty. Místo jaderných zbraní, bakterií v zubech či lokátorů pro jeho base-ships (viz znovuzrození) si ale vezme na palubu klasické výbušniny. No to snad ne. Ani další sabotáže nedávají moc smyslu. A to jsem tu probral jen 1/50 nesmyslů a blbostí z Plánu. A mimochodem, o plánu Cylonů a plánování útoků na Kolonie tam není ani minuta materiálu. No prostě fůj. Jedna hvězdička za vyhození bratrů Cavilů do vesmíru, Stockwellovo hraní a prsa, která seriálu chyběla (viz neustálé ukazování 6ky---- ale ani jedna bradavka....). ()