Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

Wishkah

Takové moje malé guilty pleasure:-) ten film stojí docela za prd. Masky jsou hrozné, akční scény průměrné, Shreder nebo chcete-li Trhač je jako padouch směšný.....ale co. Mě ten film bavil v pěti, bavil mě v deseti, bavil mě i ve dvaceti a a baví mě doteď ()

Paldiny

Miloval som ich! Dnes už to nebolo to pravé orechové, ale prežil som v zdraví. Navyše si zaspomínal na staré roztomilé kostýmy, z ktorých ten Třískov je najprepracovanejší. Naopak Trhač okrem plechu na ksichte a ramenách moc detailov nepobral. Akčné čísla sú dobré, ľudskí herci rovnako v pohode a ranná 90tková uletenosť v plnom prúde, spokojnosť aj dnešnými očami. ()

Lefty86

Jako malý jsem Želvy miloval. Samozřejmě ten kreslený seriál. Tenhle film, či celá trilogie byla sice fajn a jako malý jsem ji viděl několikrát, ale něco jí chybělo. ()

kritiklon

4* jen čistě z nostalgie ze svého dětství. V té době to pro mě byl akční biják :D Dnes je to tak napůl úsměvné jak je to vše zastaralé. Každopádně pro mě to má své kouzlo stále. 74% ()

Oralfabet

Jako malý jsem ninja korytnačky zbožňoval, ale hlavně v animované podobě, s hranými filmy moc zkušeností nemám, zrovna tenhle první díl jsem dost možná doposud vůbec neviděl. Před lety bych si ho určitě užil víc, ale díky síle nostalgie a určitému zastaralému šarmu jsem i při včerejším shlédnutím našel věci, co jsem ocenil. Místy to působí i docela překvapivě dospěle, i když samotné želvy dodávají potřebný infantilní nádech. Líbilo se mi vyobrazení jejich vztahu s Mistrem Třískou (ten je tady asi celkově nejsilnější postavou a taky nejlíp vypadá), jinak se tady ale není moc čeho chytit, hlavní hrdinové jsou definování víceméně jednou vlastností (a u takového Donatella mi přijde, že i na tu jednu tady docela pozapomněli). Je to ok. Silnějších 5/10 ()

Atheas

Jasně to je pecka. Velké plus jsou opravdu krásné želvy, takový kostým jsem vždycky moc chtěl. Nejlepší je v tomto filmu Michelangelo, který má krásný smysl pro humor a bratrské pochopení. Třiská je fakt hnusný , ale želvy pojídajíci pizzu, to je opravdu docela sranda :D Co by jste ještě vice chtěli lidi, to je uplně úžasné. ()

Honza dAve

Jako malý kluk jsem se pod vlivem seriálu na tenhle film tak stráášně těšil ..... nikdo se mnou nechtěl jít, tak jsem nakonec šel sám :o). Ne že bych byl zklamán, byl to docela zážitek a byl jsem pak šťastný, že jsem to viděl, nicméně to nenaplnilo moje dětské očekávání. Ono se jedná o opravdu bizarní a mizernou záležitost, příšerné masky a kostýmy, děsnou kameru, netrikózní triky a vůbec. Nic moc. Ta jedna hvězda je za to šťastné těšení se v dětství. ()

TETŘEF

Doznívající 80´ léta dávají skvělou retro atmosféru tomuhle akčnímu nářezu pro děcka. Kdyby se našlo více peněz pro honorář nějakého nápaditějšího kameramana, tak snad i za 5* . Na druhou stranu, pokud nemáte rádi výlety do minulosti, tak asi moc neoceníte želví maskování a náladu některých scén. ()

Vakomlok

Klasika mého dětství. Ještě někde mám plastové figurky Leonarda, Michelangela a Raphaela (Donatella jsem už z kapesného koupit nedokázal) a upřímně, kdyby tenhle film někdy v blízké době běžel v televizi, asi ty figurky s chutí vytáhnu. ()

Clu

Atmosférou své doby dýchající, stylový film s perfektním soundtrackem a skvěle napsanými charaktery, který umí být vtipný i dost drsný a má dokonce mírně filozoficko-buddhistický přesah. Opravdu si myslím, že je skvělý pro děti i dospělé, kteří jsou ochotni se do něj i přes pár "trapností" opravdu zahloubat. A ještě jednou - má skvělý feeling té doby. Co si přát víc? Želvy už potom nikdy nebyly lepší. A zřejmě už ani nebudou... ()

Anduril

Bola pre mňa veľká radosť zaspomínať si na staré časy bez špeciálnych efektov, nevhodných scén násťročných... Proste iba vtipy, nejaká akcia spomienky na detstvo, keď som ho pozeral na VHeSke. Tento film však odporúčam už iba ľuďom zo staršej školy, pre vás mladších to bude nuda. ()

char_t

Viděl jsem v kině jako dítě, a pak o nějakých 20 let později v HD... A pořád je to stejná pecka, pořád nejlepší film o želvách, novější pokusy plné CGI si můžete strčit víte kam. ()

MickeyStuma

Když se řekne ŽELVY NINJA, není nikoho, kdo by nevěděl, o koho jde. Zdánlivě banální postavičky, které se staly naprostým fenoménem. Jejich první celovečerní hrané zpracování na dnešní dobu plného digitálních efektů možná už přijde značně zastaralý, a není to jen atmosférou 80.let, ale pořád se ještě jedná o skvělou zábavnou a komiksům určené pro děti věrnou filmovou adaptací. Ano, pro děti naprosto neškodné, neboť akční násilné scény plné soubojů jsou drženy velmi na uzdě. Gumové masky želváků jsou povedené a maska Trhače dle komiksu věrná. Škoda jen značně viditelné topořenosti Třísky, ale na svou dobu to asi jinak nešlo. Mix humoru, dobrodružství a soubojů, které ani dnes neurazí. ()

helloween93

Želví mánie mě v té porevoluční době minula, a pak jsem na tuhle sérii nějak zapomněl. Hodně dlouho to v televizi nešlo, na sérii jsem narazil až na AMC. Je pravda, že v některých momentech se želvy i s tvůrci topí v trapnosti, což je dáno tím, že v tomhle provedení jsou TMNT fenoménem své doby a dnes film působí víc komicky, než by tvůrci chtěli, ať už kvůli infantilnímu humoru nebo choreografii bojů. V průběhu sledování jsem váhal mezi dvěmi nebo třemi hvězdičkami, avšak hlavně kvůli finálnímu souboji se přikloním k té třetí hvězdě. Tenkrát bych z toho byl na větvi, dneska je to spíš úsměvné. 3* ()

Rathalos

Korytnacky ninja a tento film z roku 1990 je uz fakt klasika,moje detstvo,v tej dobe to bola pecka,teraz je to taka nostalgia,musim pochvalit kostymerov,samotne korytnacky,Triska i Trhac mali excelentne kostymy,fakt klobuk dole pred nimi,takze davam plny pocet ako spomienku na vtedajsiu dobu...:-) ()