Reklama

Reklama

Na malý ostrov v Pacifiku, kdesi u amerického pobřeží, přijíždí na pozvání svého bývalého velitele z armády mladý doktor Cal Taylor. Cal zde hodlá převzít lékařskou praxi hostitele, dr. Silvertona, jenž se už chystá do důchodu. Klid, který by zde, na tomto odlehlém místě, Cal čekal, je však narušen nálezem roztrhaných zbytků těl dvou turistů. Místní domorodec Brownie těla najde ve chvíli, kdy přiváží Cala z přístaviště hydroplánů. Než však místní šerif může věc vyšetřit, ostrov postihne katastrofa. Neznámí velcí hadi začnou napadat místní obyvatele. Hadi útočí na obyvatele doslova ve smečkách, jsou strašlivě rychlí a krvelační. Šerif donutí místní lidi schovat se v jedné z budov. Sám se vypraví najít dívku Maggie, která neměla možnost se před hady ukrýt v budově a zůstala venku. Šerifovi se sice podaří dívku najít, při dívčině záchraně před hady však zahyne její matka, která se svou dceru i přes varování šerifa vydala hledat. Sám šerif dokáže Maggie bezpečně dopravit jen na policejní stanici, kde ji skryje v cele. Poté je sám napaden skupinkou hadů a ukousán k smrti. Maggie se vypraví zachránit Cal s dívkou Nicky a otcem Maggie. Calovi se podaří za pomoci hasicího přístroje (odhání s ním hady) dostat na policejní stanici a Maggie zachránit. Všichni se s ostatními obyvateli shromáždí v jedné z budov, kterou se snaží společně před hady utěsnit. Zanedlouho u ostrova zakotví člun, ze kterého za pomoci chemických granátů vystoupí skupinka lidí - několik mužů vedených vědkyní, dr. Collinsovou, a doktorem Silvertonem. Ten před několika hodinami odvezl do blízké nemocnice malého chlapce rovněž uštknutého hadem. Místní jsou přesvědčeni, že je skupina přišla zachránit. Jenže brzy se ukáže, že tato skupina zaměstnanců výzkumné společnosti Biotech má jiné poslání, o kterém nejsou ani vědkyně a ani dr. Silverton informováni. Velitel bezpečnosti této společnosti dostal za úkol z ostrova přivézt několik hadů a zamést na ostrově po katastrofě stopy. Biotech dokonce plánuje celý ostrov, včetně lidí, otrávit jedovatým plynem shozeným z letadel. Cal a obyvatelé ostrova s tím nesouhlasí a rozhodnou se jednat. Na jejich stranu se přidává i vědkyně. Pod vlivem okolností se k obyvatelům nakonec připojí i muži z Biotechu. Cal vymyslí plán - prostřednictvím tepelné stopy vytvořené plynovým topením a infrazářiči nalákat hady do středu ostrova, do velkého zahradnického skleníku, a tady je za použití propanbutanových lahví vyhodit do povětří... (TV Prima)

(více)

Recenze (46)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Tara Reid, Don S. Davis a další o něco méně známí herci (například Aaron Pearl, který hrál mladého generála Hammonda ve Hvězdné bráně, ve stejném seriálu hrál právě zmíněný Don S.Davis stejnou postavu) -občas hodně stupidní chování postav, noční scény jsou méně viditelné/// V českém překladu Hadi útočí na první pohled vypadá jako další céčková kravina. A asi jí zřejmě i je, jen je při srovnání s podobnými filmy o stupínek, dva lepší. Užil jsem si herce, hlavně oblíbenou Taru Reid a další a stejně tak se bavil i nad filmem samotným. Na rozdíl od jiných herci tolik nepřehrávají a něco se o postavách dozvíme. Některé z nich nejsou jen maso na porážku. Celá hlavní zápletka je pak standardní a nevybočuje nijak ze zažitého trendu./// Celkem 52%/// ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Predvčerom som si pozrel film Tima Burtona "Mars útočí". Bola to výborná retro sci-fi komédia. Včera som si pustil béčkový horror "Žraloci útočia". To bola pre zmenu poriadne nudná teenagerská blbosť. No a dnes na mňa zaútočili zmyje prostredníctvom snímku "Hady útočia". Hodne som sa pri tom nudil. Vôbec ma to nezaujalo. Bola to hádam ešte väčšia somarina ako to o tých žralokoch. Mám taký pocit, že si s týmito filmovými útokmi dám na nejaký čas pokoj. * ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Pomalu ale jistě jsem vstoupil do druhé poloviny všech filmů z takzvané Maneater Series, na kterou poslední dobou upírám svou pozornost a opět se mi pod ruky dostal céčkový brak a adept na jeden z nejhorších filmů, které v ní figurují. Tentokrát si tvůrci vzali na mušku hady a opět to byla nezapomenutelná podívaná, kterou klidně můžete minout zcela bez povšimnutí. Příběh samotný nám moc kvalitní podívané nenabídne a to ať co se samotné zápletky nebo triků týče. Natož o nějaké alespoň trochu solidní atmosféře rovněž nemůže být ani řeč. I když pár světlejších okamžiků by se tu přece jenom našlo. Kupříkladu prvotní incident v laboratoři nebyl vyloženě špatný, stejně jako několik útoků digitálních šmouh (pardon zmijí). Dost valná část příběhu se totiž točí okolo příjezdu nového doktora na ostrov, problémů jedné rodinky (kdo s kým spí, proč je jejich dcera tak vzpurná) a následného pobíhání a ukrývání po městečku), kde tu a tam někdo zemře díky svému stupidnímu chování, nebo jej zmije překvapí rychlým a početným útokem. Samozřejmě nesmí chybět ani padouši, kteří rozhodně nepřišli někoho zachránit, ale situace se jim vymkne zpod kontroly. Co se hereckého obsazení týče, tak se tu sešlo několik známějších tváří, které měly svou největší slávu již za sebou a postupně se začali stále častěji objevovat v nejrůznějších podobných bracích. 20% ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Béčko z nejbéčkovatějších, kterému k dobrému hodnocenní chybí pořádná dávka zábavy. Z počátku to vypadalo nadějně, digitální zmije ohlodávaly své oběti až na kost, Harmony vypadala mnohem lépe než v Angelovi, ale ve chvíli, kdy se děj přesunul ke klasickému NOTLD schematu to krutě ztratí dech. Koukat na to jak je několik lidí obléhaných partičkou půlmetrových hadů je vážně utrpení. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Kurz náboženské herpetologie aneb vzpoura uřvaných digitálních špaget... A to bývávaly časy, kdy hadi dělali jen standardní Sssssss. Je nadevší pochybnost, že Vipers jsou asi stejně dobré, jako vnucování evangelia muslimskýmu fundamentalistovi. A že se v tomhle extrémním béčko-céčku dovolávají boha s kadencí kulometu AK-47 předeslal jsem už úvodní větou. Co mi však vrtalo hlavou víc než typicky mizerná digitální produkce, která nahradila dávno nepoužívaný papundekl bylo - co bych dělal, kdybych byl herec a nabídl by mi roli Bill Corcoran. "Korkorán, korkorán, to bude silná arabica i na kafaře!" (bez i s nadsázkou). Né vážně, smíchejte si prvoplánové užití prsatý ultra ex-teenagerky Tary Reid, mizerný počítačový efekty s vcelku koukatelnou obrazovou kvalitou a dostáváte nadmíru typický produkt dnešního DVD marastu, kterého lze na pultech trafik sehnat větší než veké množství. Tak špatný až vlastně celkem zábavný :-) [final rate: 20%] ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Dochází k tradičnímu zaměňování dvou si velmi podobných hadů, a to zmije perské a zmije rohaté. Týká se to tedy českého dabingu, kdy hned na začátku v laboratoři vědec představuje hada jako Pseudocerastes persicus - zmije rohatá. Jenže Pseudocerastes persicus je zmije perská. Latinský název zmije rohaté je Cerastes cerastes. (Prochy38)

Reklama

Reklama