Zmije útočí (TV film)

Vipers

Hady útočia

Horor

USA / Kanada, 2008, 95 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Tara Reid, Don S. Davis a další o něco méně známí herci (například Aaron Pearl, který hrál mladého generála Hammonda ve Hvězdné bráně, ve stejném seriálu hrál právě zmíněný Don S.Davis stejnou postavu) -občas hodně stupidní chování postav, noční scény jsou méně viditelné/// V českém překladu Hadi útočí na první pohled vypadá jako další céčková kravina. A asi jí zřejmě i je, jen je při srovnání s podobnými filmy o stupínek, dva lepší. Užil jsem si herce, hlavně oblíbenou Taru Reid a další a stejně tak se bavil i nad filmem samotným. Na rozdíl od jiných herci tolik nepřehrávají a něco se o postavách dozvíme. Některé z nich nejsou jen maso na porážku. Celá hlavní zápletka je pak standardní a nevybočuje nijak ze zažitého trendu./// Celkem 52%///(23.5.2010)

• kaylin

„Zmije útočí“ jsou sice béčkový film, ale je to film tragicky špatný, který není zábavný a který má jen pár scén, kvůli nimž stojí za to se na něj podívat. Herci jsou tradičně unylí a s jejich výkony se film rozhodně nikam neposouvá. Digitální zmije pak už všechno jen pohřbívají pod nános nudného balastu, jenž je ve většině scén obsažen, aby se to trochu natáhlo.(11.12.2016)

• Tommassi3

"Hlavu ?? Tu tady potřebují vyšetřit všichni.." ;) Tak kupříkladu muž, který se ptá své zakrvácené na první pohled mrtvé milenky ležící v posteli plné krve v pokoji plném krvavých stříkanců, jestli zase usnula, by vyšetření na pozitivitu IQ potřeboval docela určitě.. Hodně vtipný ek(l)ohorůrek hrdinného režiséra Corcorana, byť téměř beze zbytku zcela nezáměrně.. A s anorektičkou Tarou Reid se to má dost podobně..(10.8.2016)

• demented

Panečku...geneticky upravené zmije na úteku. Nielenže sú agresívne, lovia vo svorkách, systematicky útočia, ale neštítia sa ani takých zákerností ako ohlodávanie ubohých nešťastníkov až na kosť. A sú krásne digitálne a pri útoku pozoruhodne vystreté ako po požití modrej pilulky. A k tomu ešte zlovestne vrčia ako medveď. Ale výčtom uvedených kvalít sa zábavnosť tohto filmu končí. Škoda.(27.11.2009)

• xaver

Další bezduchý primitivní snímek. Kolikrát již se objevuje ten nesmyslný scénář vědce, popř vědeckého týmu (v tomto případě lékařky) s dobrým úmyslem, který je zneužit padouchem, který jde přes mrtvoly. Jednou jsou to žraloci, jindy pavouci či jiná havěť a v tomto případě geneticky upravené zmije. Proč ale kvůli větší produkci jedu jsou zbytečně rychlé a masožravé, to již nám režisér, zřejmě stejně primitivní jako jeho snímek, neříká. Nechci režiséra urážet, ale on uráží inteligenci průměrného, ba i podprůměrného diváka. Co víc k tomu dodat. Stručně, do odpadu.(16.12.2018)

• - Dochází k tradičnímu zaměňování dvou si velmi podobných hadů, a to zmije perské a zmije rohaté. Týká se to tedy českého dabingu, kdy hned na začátku v laboratoři vědec představuje hada jako Pseudocerastes persicus - zmije rohatá. Jenže Pseudocerastes persicus je zmije perská. Latinský název zmije rohaté je Cerastes cerastes. (Prochy38)