Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

DJ_bart

Skvělý road-movie v kterým Simon Pegg a Nick Frost jedou na vejlet se zhulenym mimozemšťanem. Parádní komediální jízda! ()

Pepinec

Koukám, že hranice se posouvají i v mimozemských civilizacích. Zatímco E.T. si se slzou v oku vystačil s odhalováním ukazováčku, Paul na nás bezostyšně vystrkuje prdel a ještě se u toho chechtá. K tomu bych rád podotkl, že mi to stačí, ufonské tykadélko pro příště vidět nepotřebuju. Naopak bych rád viděl více Velké Británie a méně USA. ()

Big Bear

,,Lokalizovali jsme ho. Je s dvouma týpkama z Anglie. - Z Nové Anglie? - Ne , ze staré Anglie " :-) Pohodová letní road-sci-fi-akční komedie, která si dělá legraci jak ze sci-fi filmů jako takových, tak především sama ze sebe. Dva kámoši z UK cestují americkou Nevadou coby milovníci UFO a vůbec veškerých emzáků co jich jen v galaxiích je. Sami se pokouší psát a ilustrovat sci-fi knihu a tak je cíl dovolené jasný. Area 51. Že se cestou setkají se skutečným mimozemšťanem je pro ně šokem. Ten je umocněn tím, že ufoun Paul se chová jako správnej kalič. Hulí, chlastá, prdí, je drzej a neskutečně sprostej...Jeho loď kdysi havarovala a on po letech spolupráce s lidmi a vládou se chce vrátit zpátky. Vláda ho chce totiž pitvat. Samozřejmě ho už hledá parta agentů s černými brýlemi a černými vládními auty, jejichž jediným úkolem je ho chytit a dát kamsi do terárka... A tak se dva Angláni s Paulem na palubě jejich vypůjčeného obytného vanu stanou lovnou zvěří nejen vládních agentů, ale i místních starousedlíků... Musím uznat, že těch Paulových vulgarit tam bylo místy zbytečně dost, nicméně jsem se celou dobu dívání na film usmíval a někdy se i nahlas chechtal. To americko-bristké skřípění při setkávání anglickejch hochů s americkými starousedlíky bylo příjemné :-) Prostě mi to docela sedlo. A to asi nejsem ona cílová skupina jako lidé podobní Graemu a Clivemu. Stejně se bojim, že až jednou Paulové přiletěj tak budou sondovat....... * * * ()

JohnnyD

Film sa svojim priamočiarym rozprávaním príbehu odkazuje k osemdesiatym rokom, no niekedy až príliš cituje klasiky (nikdy som nevidel tak predvídateľné cameo). Napriek tomu príjemná oddychovka, najmä vďaka skvelému kvartetu Pegg, Frost, Rogen a Wiig. ()

Nin

Takový sympatický film, který se ale vyvedl jen zčásti. Narážky pro geeky jsou super, najde se i pár vynikajících fórů, ale množství vtipů, které jsou nedotažené nebo vyjdou zcela naprázdno, je bohužel docela dost velký. Další ránu Paul získává v podobě scenáře, který občas vypadá jako ušitý hodně horkou jehlou a který i na komedii občas působí dost křečovitě. Bohužel musím zkritizovat i hlavní obsazení, kde Simon Pegg (nebo "Simon Peeg", jak ho překřtili na plakátech naši distributoři), jinak převelice sympatický člověk, spíš jen tak přicmrndává a hraje druhý housle sympatickýmu loserovi Nicku Frostovi a mimozemšťanovi Paulovi. I s tím jsem měl trochu problém - Seth Rogen má super hlas, ale k tomu vyhublýmu okatýmu emzákovi mi ne vždy úplně pasoval... Každopádně je to velmi pohodová komedie a finále stoprocentně funguje. ... Ale po zhlédnutí filmu mě dost zarazilo, že ho natočil režisér tak skvělých a vyvážených filmů Superbad a Adventureland. Holt každý den není posvícení... ale Paul taky slušně zasytí. (6/10) ()

playboxguest

Od samého začátku jsem se nemohla dočkat, až zjistím, kdo je šéfka XD. A samotná cesta k tomuto zjištění byla nadmíru zábavná. ()

Boogeyman

Stejně jako Hot Fuzz a Soumrak mrtvých, i Paul není tak vtipný jak se zdá. Respektive je to přesně ten film, při kterém se neustále usmíváte, pořád si tleskáte že jste rozpoznali nějakou narážku či že chápete, z jakého geekovského idůlku si snímek zrovna utahuje. Bavíte se, těší vás to, ale jen minimálně dojde na hlasitý smích. Takže i Paul s řadou parádních hlášek a výborných akčnějších scén nakonec končí lehkým zklamáním. Každopádně druhá shlednutí dvou výše zmíněných předchůdců pro ně vyzněla výrazně lépe, proto by i Paul měl dostat druhou šanci. ()

Madsbender

Plnokrvná natlakovaná žánrovka a skutočne zábavná komédia plná desiatok, možno až stoviek popkultúrnych odkazov a geekovských fórov. Vidieť Simona Pegga biť sa si Sigourney Weaver (resp. Sigourney nakopávať Peggovi zadok) je na nezaplatenie. Ako vždy sympatický a príjemne hrajúci Jason Bateman ako doplnok ku geniálnej dvojke britských komikov je len čerešničkou na torte. ()

Ketri

Koncert pro jednoho mimozemšťana a dva i více mimoňů. Tak tohle sedlo naprosto dokonale, dlouho jsem se tak nenasmála. Chlapci, děkujeme! ()

hippyman

relativně příjemné překvapení, které jen místy zaskřípe nějakou tou suchou hláškou, čitelností dalších okamžiků nebo zbytečně (rozuměj nevtipně) sprostou mluvou... šel jsem do toho s přáteli, rumem, vínem a velkými obavami, ale (nebo proto?) to dobře dopadlo. 70%. [2. wayFUCKý HD FEST] ()

Pilda17

Ale ano, to co jsem očekával jsem dostal. Paul je vynikající komedie, ale co jiného čekat, když spolu hraje dvojka Simon Pegg a Nick Frost. Do toho malý a roztomilý mimozemšťan Paul. Sci-Fi komedie, která musí pobavit snad každého.. 8/10 = 80% ()

Deimos

Letní Kino/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +postava Paula, hlavní herecká dvojice, humor, dialogy, scénář -hlavní padouch se ukáže až na konci a za moc nestojí, rovněž hudební doprovod mohl být výraznější/// Předně řeknu, že už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Paul má velkou zásobu hlášek, vtipů a humoru a nebojí se je použít. Každý z nich je odzbrojující a přestože je film sprostější (podobně jako Your Highness) není to tady na překážku, působí to přirozeně. Navíc příběh je uvěřitelný. Klidně se tohle mohlo stát. Nevěříte? Je opravdu krásné jak si s tímto námětem tvůrci poradili a teď si představte kdyby to nebyla žánrově komedie...zajímavá představa./// Celkem 87%/// ()

-OverLord-

Rozhodně asi nejpovedenější komediální ztvárnění emzáků co jsem kdy viděl. Paul hlásí jako šílenej a já se neuvěřitelně bavil. Až nemožně inteligentní komedie, která dokáže pobavit snad každýho. Na svoje si přijdou i fanoušci komiksů. ()

S.Quentin QUALE

Ehm, tak toto ano! Před projekcí jsem si říkal, že Simon Pegg a Nick Frost jsou sice povětšinou zárukou zábavy, ale moc jsem toho od Paula stejně neočekával. Jaký hrubý omyl! Když si dva britští kámoši, pětatřiceletí pomalu panicové se závislostí na mimozemšťanech a scifi, vyjedou na road trip po USA, kde se chystají obrážet klišé jako Area 51, zní to jako průměrná komedie se závanem trapasu. No když po pár eskapádách potkají vulgárního a vyhulenýho mimozamšťana Paula, který je na útěku před FBI, zní to ještě trapnějc. Opět omyl přátelé! Hlášky jsou tak trefné, načasované a naspeedované odkazy na sci-fi kulty, že jsem se nejednou řechtal s otevřenou hubou jak ten debil. Připouštím pár slabších prvků, které trapné byly, ale co, hodně dlouho jsem regulérně nepobavil u regulérní komedošky. Doporučuju! 90% ()

misterz

Chémia Pegg-Frost obyčajne funguje na jednotku, v tomto prípade to však vidím len na lepší priemer. Nebavil som sa v takej miere na akú som u tejto dvojky zvyknutý. Pár frkov a podarených hlášok sa tu síce nájde, ale tiež sa tu nájde veľa hluchých miest, ktoré buď vyslovene nudili, alebo mi humor nesadol a nebavil ma. Mám dojem, že najlepšie z toho vyšiel štýlový Paul. 65/100 ()

pornogrind

Dvojici Pegg/Frost mám rád. Tohle ale nebylo tak vtipný jak bych si přál. Především první polovina byla co se týče humoru slabší. Ve druhé už se najde pár hlášek a vtipnejch scén. Celkově pro mě byl film ale spíš zklamáním. Hodně slabý 3 hvězdy. ()

liskam

Paul je skvělý.! Po dlouhé době něco nového a svěžího. Navíc od Britů (veliké překvapení),...:-) Na scénu s agentem v obchodě dlouho nezapomenu!! :-D ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team