Ichi (Ayase Haruka) je slepá Goze, která aby přežila, vydělává si hraním na šamisen. Není však dobrá jen v hraní na šamisen, ale i v boji s mečem, který ji slouží jako slepecká hůl. Už několik let hledá jistého mistra Laidó, který ji nechal jako malou v domě Goze, aby se tam naučila hrát a zajistil ji tak nějakou budoucnost. Někdy ji navštěvoval a učil ji boji, ale Ichi se nikdy nedozvěděla, kdo to byl a jestli to třeba není její otec. Proto ho hledá, aby zjistila jeho pravý původ. Náhodou se dozví, že by se měl objevit ve městě Bitou. Jenomže čekat ve městě, které je zrovna terorizováno klanem Banki, není dvakrát bezpečné. Ichi bude muset využít své dovednosti, aby vůbec přežila, i když se jí snaží pomáhat jistý Toma (Osawa Takao), který ji náhodně potkal. Jenže i on má své problémy a jistý hendikep, kterého se bude muset, aby přežil, zbavit. (Kiyoshi)

VasaX

Akční, lehce "fantasy" film z období feudálního japonska, doby samurajů. Jedná se o variaci na "Ichi" - slepý rónin s neuvěřitelným sluchem a ultimátní iaidó dovedností. Já jsem si to užil velmi, protože tohle je můj oblíbený žánr a moc chyb se tu neobjevuje - je to sázka na osvědčenou jistotu. Ale ani to nepůjde do filmotéky - historické, kulturní a bojové reálie jsou zde na vedlejší koleji a jen v rámci nezbytnosti. Příjemné, ale ne nezbytné pokoukání. ()

Hollohlaway

Hodně melodramatické a dobře nasnímané dílo s krásnou Ayase jako slepou samurajkou, která pátrá po své minulosti. Akční scény celkem slušné, a výborná kamera s westernovými motivy táhnou film nahoru i když se to dost vleče. Potěšila i netypická západní hudba v podání Lisy Gerrard která už se ve filmové hudbě předvedla několikrát, např. Černý jestřáb sestřelen. ()

kenkaku

Od Japonských - akční filmů zabývajících se tématem samurajů mám jistá očekávání a v případě Ichi nebyla naplněna. Respektive byla ale jen z poloviny (i když z té lepší). Rozhodoval jsem se tedy jestli dát hvězdičky 3 nebo 4. Nakonec zůstalo jen u 3 díky přílišné nevyváženosti filmu. Film jakoby nevěděl "co" vlastně je. Na to že první skutečný souboj se uskuteční až v polovině filmu nelze říct, že je to film ryze akční. Na to aby byl brán emocionálně a k zamyšlení je tam zase toho šermování moc... Takže ani ryba ani rak. ()

Seti

Variace na klasický japonský příběh o slepém šermíři, jenž má tentokrát podobu mladé dívky (a to řádně sexy!). Ta se při hledání svého mistra (opatrovníka) dostane do centra střetu obyvatel malého města s gangem bývalých samurajů, při kterém narazí na muže, jenž jí pomůže nalézt novou životní cestu. Akce zakládající se povětšinou na jednom švihu je zpracována zpravidla ve zpomalených záběrech, což je takový neurážející oldschool standard. Pro schéma tichého neznámého bojovníka, který do pravého okamžiku skrývá svoje mistrné schopnosti, mám slabost, proto Ichi ty 4 s klidným srdcem dám. ()

Finskej

Ichi neboli ženský Zatoichi (ten Kitanův) je fajn a bojové sekvence odpovídající, ovšem zbytek filmu je taková rozbředlá cukrová poleva. Škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

ondrula

Je poměrně příjemné, že Ichiho tentokrát ztvárňuje kikina, ale řekl bych, že na kvality Zatoichiho z roku 03 se to nehrabe ani omylem. Jinak je to klasika - nekonečný sekání přes břicho podhmatem, šklebící se Žaponci a hektolitry digitální krve. Motá se tam taky kolem Ichi neuvěřitelnej týpek, kterej se vždycky vrhne do nějakýho boje a opakovaně nepochopitelně zjišťuje, že má katanu zaseklou v pochvě, takže se pak zatváří nešťastně a začne zmatkovat. Hezký záběry na přírodu a výborná hudba od Lisy Gerrard, která je opravdu slyšet. ()

Jayem

Po skvelej prvej polhodine to začina isť pomali dole vodou. Dosť stupidna hlavna dejova linia ako vystrihnuta z podobných filmov zo 70 rokov. Až nato že vtedy sa bolo okrem toho stupidneho deja načo pozerať. Akcia je tu dosť amaterska a väčšina subojov je točena tak, že tam prakticky okrem zaberov do tvare a od chrbta neni čo vidieť (česť vynimke asi jedna scena ktora ma 5 sekund v spominanej prvej polhodinke).Je to škoda čakal som od toho ovela viac. Aspoň že je ta Ichi sympaticka :). ()

Ricky_CZ

Příjemné překvapení, které mne ještě více potěšilo svýmy odkazy na mého oblíbeného Zatoichiho. Haruka je ve své roli přesvědčivá a nebezpečná k zulíbání :) ...Příběh klasicky předvídatelný, což však k tomuto žánru patří...Spokojeně strávené sobotní odpoledne za 70% ()

evil_ryu

Katanový ala Zaitochi oldschool krvák. Oscara za kostýmy asi nedostane. Veľké + za charaktery ktoré boli naozaj rôznorodé. Jdiné čo mi vadilo a preto také nízke hodnotenie je citová vyprahlosť. Škoda. ()

Bucounit

Aj napriek slušnému príbehu, nádhernou hlavnou predstaviteľkou, choreograficky a krvou pekne osolenými súbojmi to na mňa pôsobilo dosť rozvlačne a nedokázalo ma to vtiahnúť tak ako by som chcel, čo je škoda. Lepšie 3* ()

Crowen

Řekl bych, že je to spíše drama, akčnímu divákovi by možná některé dramatické scény přišly až moc protáhlé, porce krve ovšem nechybí. Nakamurovi bohužel role příliš nesedla, jinak má snímek moje doporučení, jedná se o kvalitní věc. ()

Radek.SCH

Ničím neoslňující záležitost. Jediné co potěší je stručný název a stylový plakát. Dějově je to vyplňovačka tvořená snad ze všech možných klišé, které bývají používané v samurajských a fantasy filmech. Haruka Ayase je sice hezká, ale ne dobrá herečka. "Tragický" konec mě naprosto minul. - 60 % ()

MickeyStuma

Velmi impozantní filmové dílo plného dobrodružství, romance, kapky poetizmu a bojových scén. Vyprávění je poklidné, pro někoho snad zdlouhavé a zbytečně natahované, ale právě to dává všemu vyjímečnou atmosféru téměř jako u spaghetti westernů. Haruka Ajase v roli slepé Ichi pátrající po svém otci předvedla úctyhodný výkon dodávající této postavě veškerou soudnost, úctu a pochopení. Velmi silný scénář dokáže uchvátit svým příběhem a také hlavně citlivostí na veškeré aspekty dramatu jak po citové, tak i po té romantické stránce. Akční scény jsou úchvatné a velmi dobře choreograficky ztvárněné. Sice jich tu není moc, neboť se děj zaměřuje hlavně na příběh, ale to na své podstatě nic nemění. Snímek, kterému patří uznaní ze všech směrů. ()

ZackSawyer

No bylo to pěkné, ne však dokonalé. Ke slepému Zatoichi to mělo daleko, ale mělo to potenciál. Té řežby tam mohlo být víc, ale i tak pěkná podívaná na šikovnou, smutnou a samostatnou Goze Ichi, která to vážně s mečem umí ;-) Dobrá variace ()

Calwen_

Ženská verze Zatoichiho a nemyslím tím jen to, že do hlavní role místo Shintara Katsua šoupli dívku. Celý příběh je tak nějak víc subtilní, emotivnější, poetičtější. Slepá Goze v sobě nemá špetku agresivity a (téměř) veškeré souboje jsou jen důsledek nutné sebeobrany. Překrásný melancholický soundtrack na mě působí jako z nějakého fantasy filmu a něha v něm obsažená jen umocňuje křehkost a smutek hlavní hrdinky. Velmi prazvláštní filmový zážitek, který mě místy emotivněji lízl ještě víc, než původní Zatoichi a to je co říct. Oba hlavní hrdinové jsou mimořádně sympatičtí a vůbec…vidět tohle ve 12ti tak jsem z toho mimo ještě týden:) ()

Dr.Cilka

Vizualne nadherny film s trochu rozpacitym scenarom, a aj postavy mi pripadali tiez ciastocne "nedotiahnute". Vsetko to boli pre mna ale iba male chybicky krasy, a film som si patricne vychutnal. A hoci skor oblubujem staru samurajsku klasiku, bolo pre zmenu prijemne vidiet v subojoch realisticky urobenu krv, pripadne ine bojove efekty. ()

Rado H.

Pravá japonská krvavá romantika. Absolutnímu hodnocení přeci jen brání fakt, že nejde o originální příběh. Zpracování je však excelentní a pro milovníka samurajských filmů jasná volba. ()

Acrobat

Pár chytrých japonských scenáristov rozmýšľalo úpenlivo nad originálnym neopakujúcim sa zasadením deja do časoch samurajov a vymyslelo .....slepý samuraj v ženskom prevedení medzi dvoma rivalmi v meste, skvele ovládajúcim meč. Prašivé mesto z dreva, pofukujúci suchý suchozemský vietor, chýba chumáč zvlneného kriaku, prepotené ksichty, Leone a osudový záver. Nie. Ichi je tu. Ichi a koláž viacerých známych (filmov). Tarantinovský boj? Zatoichiho meč? Ak máte radi Kitanovho majstrovského Zatoichiho, v podstate vymeň Kitana za priam halucinogénnu Japonku. Pridaj Zimmerovu Lisu, ktorá má patent na slzy, lyrickosť Malicka, nadpriemerný casting z úlisných samurajov v costumed by Gianni Versace. Trojuholník vzťahov ako trademarku ázijských filmov opäť na jednotku, na posvätný výstup na Kilimandžáro (pozor na geografiu!!) Žiadalo by sa veľa písať, veľa hodnotiť, nadstavovať argumenty....využívať tvoje schopnosti popísať myseľ, cítiť intervaly láskavého srdca a nenávistného pohľadu zúrivca....Čo z toho je pravda, v lyrike sa stratíš, pripravíš záver, vytvoríš koncept hviezdičiek, plusov, mínusov, keď tu zrazu - - - http://www.youtube.com/watch?v=HX21ppGU9gg ! Si istý, že si sa na to nevykašľal ? Kontroverzia pocitov v sivom opare ľútosti s nechceným odchodom a túžbou nikdy ju nestretnúť. (videné 21.06.2012, BDrip) ()

messi@h

Trochu prostříhat a bylo by to dobré. Hezká hlavní hrdinka a sympaticky uvěřitelné souboje bohužel nezabránily únavě z rozvleklého filmu. Romantická linie byla načrtnutá tak zlehka, že nevzbuzovala příliš emocí. 60 % ()

Sykon

Trochu rozvláčný příběh o boji slepé dívky nejen se životem, ale i se zlem v podobě gangu banditů, kteří terorizují blízkou vesnici. Přidejme do toho ještě rodící se vztah s roninem, který nedokáže bojovat s mečem a máme zajímavý námět na film. Jen to tempo mi tentokrát úplně nesedlo... ()

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)