• Česko

Země zombií

Dobrodružný / Komedie / Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 88 min

Naředěný zombácký VŘÍSKOT, který bohužel není ani zdaleka tak vtipný, jak by mohl být aneb "Vy neznáte pravidla?"(20.12.2009)

Extrémně vtipná honba za krémovou buchtičkou, během níž se najde čas nejen na střílení zombíků, ale i na rady do života a jednu strašně milou romanci, kvůli níž mám chuť přihodit i "pátý pěticíp". Možná po druhém zhlédnutím. Zatím silné čtyři a spousta hezkých vzpomínek na ne úplně typickou zombie komedii s tunou odkazů, sexy Emmou Stone a famózním Eisenbergem, který útočí na post sympaťáka sezóny. P.S.: Druhé zhlédnutí rozhodlo.(5.11.2009)

Dobrá ujeťárna v době, kdy si myslím, že mě nemůže překvapit už naprosto nic. Najednou ejhle a vznikne Zombieland, tisícekrát omýlený téma, který už nemůže být úspěšný jinak, než komediální formou. A tady se to povedlo hodně slušně. Možná jsem se nebavil tak jako u Soumraku mrtvých, ale zato film byl natočen originálně a zajímavě a tím se to vcelku schopně vyrovnává. I když asi tenhle film nezkouknu snad tisíckrát jako Soumrak, na to prostě nemá. Hlavně teda kvůli hudbě, která v tomhle filmu není skoro vůbec? Na druhou stranu ale obsahuje Billa Murraye a nejvtipnější a nejparadoxnější scénu, kterou jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Zombieland je příjemný závan do průměrnosti současných filmů, který ukáže, že originalita stále existuje a může to být klidně tisíckrát omýlené téma.(16.11.2009)

Je to štýlové, má to nápady, je to vtipné a má to aj atmosféru. Ja som bol veľmi spokojný.(23.7.2011)

Příjemné a milé, ale nemá to styl, švih a šmrnc.(9.12.2009)

• - Když Columbus (Jesse Eisenberg) spatří klauna, zjistí, že už nemá náboje. Poté však v obchodě se smaženými Twinnkies, opět dvakrát vystřelí. (A7X92)

• - Připadala vám scéna v supermarketu natočená jako v doopravdickém supermarketu? Doopravdy si ho filmaři postavili sami, některé zboží není pravé, kupříkladu v lednici je zboží jen natištěné na papíře. Podle filmařů je to levnější, než si pronajmout skutečný supermarket a pak platit za rozbité zboží. (sssssycak)

• - Spoiler: Wichita (Emma Stone) je jediná, kdo odhalí své pravé jméno - Krista. Ve skutečnosti se tak jmenuje i Emmy matka. (salamandrr)