• Česko

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 88 min

Zombie a upírské filmy mají pořád potenciál. Mimochodem, pro mě nejlepší role Woodyho Harrelsona. Chci dvojku. A prequel. Ten si představuju jako drama o tom, jak se ze starostlivého otce stal kovbojský zombie-bijec. Dvojka by pak mohla být ještě větší nářez než jednička. (A možná by moh' přijít i Eddie Van Halen. :-)(1.12.2009)

Dobrá ujeťárna v době, kdy si myslím, že mě nemůže překvapit už naprosto nic. Najednou ejhle a vznikne Zombieland, tisícekrát omýlený téma, který už nemůže být úspěšný jinak, než komediální formou. A tady se to povedlo hodně slušně. Možná jsem se nebavil tak jako u Soumraku mrtvých, ale zato film byl natočen originálně a zajímavě a tím se to vcelku schopně vyrovnává. I když asi tenhle film nezkouknu snad tisíckrát jako Soumrak, na to prostě nemá. Hlavně teda kvůli hudbě, která v tomhle filmu není skoro vůbec? Na druhou stranu ale obsahuje Billa Murraye a nejvtipnější a nejparadoxnější scénu, kterou jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Zombieland je příjemný závan do průměrnosti současných filmů, který ukáže, že originalita stále existuje a může to být klidně tisíckrát omýlené téma.(16.11.2009)

3,5* Ľudia milujú zombie filmy a zombie komédie ešte viac. Keď sú mľaskavé zvuky špagiet vyťahovaných z tiel uhryzených nešťastníkov pretkané cool hláškami hlavných hrdinov s kvérmi v rukách. Ja na zombíčiny nijako zvlášť netrpím. Vlastne vôbec. Ale nemôžem ani tvrdiť, že som sa nebavila. Oceňujem racionálne pravidlá prežitia mladého lúzra Columbusa, aj neodškriepiteľnú coolovosť Woodyho Harrelsona. Kto ho do tohto filmu obsadil, určite tušil, že bez neho by to nemalo tie správne gule.(17.12.2009)

Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick .. When the zombie outbreak first hit, the first to go, for obvious reasons... were the fatties. _ Pravidland. Námět o zombie's zase z trochu jiného úhlu s neskutečným (ale nenaplněným) potencionálem, který rozhodně není vyždímaný na plný plyn. I tak Ruben Fleischer vytasí nejeden skvělý nápad. Nakonec sice čtyři hvězdy, ale na velice ostré hraně sešupu níže. Záchranou budiž střídmá stopáž a skvěle sestavená herecká čtveřice. Spokojenost tak vládne, záchvěvy smíchu a pobavení se dostaví často. Stejně tak v romantické linii nehrozí nudná rozladěnost, jako když se Jesse pokoušel o Kristen v jiném, zážitkovém parku. 70%.(3.11.2009)

Road-zombie-movie so skvelo namiešaným pomerom humoru a horroru, skvelým výberom hercov a nekompromisne úderným soundtrackom. Keď ma v úvodných titulkoch naštartoval song From Whom the Bell Tolls od mojich obľúbencov z Metallicy, tak som niekde v kostiach cítil, že ma čaká skvelá zábavná jazda, čomu nasvedčuje aj umiestnenie v imdb rebríčku. Miešanie zavádzajúcich romantických sračiek si však Amíci nemohli odpustiť, a keď im to doma ľudia žerú, tak budiš, ale mne to už jednoducho nešmakuje. Na to majú právo len Angláni, len v tom je citeľný rozdiel medzi týmto filmom a jeho mladším zrkadlovým odrazom, ktorým je neprekonaný Shaun of the Dead. Piata hviezdička tak unikla filmu len o vlások, ale ja som bol rád, že môj zrak mu neunikol a bol som naozaj spokojný. A keďže kvalitných zombie masakerov je dnes ako šafranu, tak sa z neho predsa musíme tešiť a užívať si aj maličkosti. Woody 'Tallahassee' Harrelson by o tom vedel rozprávať. 85%.(7.11.2009)

• - Woody Harrelson byl jednou v Columbusu zatčen, tehdy však ještě nebyl slavný. (sssssycak)

• - Když Columbus a Tallahassee jdou po ukradení Escalade po městě, tank v pozadí je britský Chieftain. (sssssycak)

• - S 25 miliony dolarů za otevírací víkend v kinech se snímek stal nejvýdělečnějším filmem Harrelsonovi kariéry. (HellFire)