Akční komedie Zombieland společnosti Columbia Pictures vypráví příběh dvou mužů, kteří se snaží přežít ve světě, ovládaném zombies. Columbus (Jesse Eisenberg) je obrovský zbabělec – ale jak se ukazuje, pokud máte hrůzu z toho, že vás sežerou zombies, dokáže vás strach udržet naživu. Tallahassee (Woody Harrelson) je drsňácký zabiják zombie, který je motivován touhou získat poslední čokoládovou tyčinku na světě. Když spojí své síly s Wichitou (Emma Stone) a Little Rock (Abigail Breslin), které také objevily vlastní způsoby, jak přežít nadvládu zombie, budou muset zjistit, co je horší: spoléhat se jeden na druhého nebo se nechat přemoci zombies. (oficiální text distributora)

Trailer 3

Recenze (1 709)

Isherwood

Slávu provolávající zámořské ohlasy sice chápu, ale odmítám se k nim přidat. Zombieland totiž jede tak na půl plynu, i když by s klidem mohl 85 minut tlačit pedál skrz podlahu. Nápady ze soudku černohumorného tvůrci vysypou během úvodních titulků, aby se pak hodinu víceméně nic nedělo, dojelo se k B. M. a pak do zábavního parku. Sem tam se vzpomene popkultura (Facebook, herci, filmy), občas se přeladí do videoherního módu (jízda na horské dráze je datadisk Painkillera), ale opravdu málokdy se vynoří něco opravdu kulervoucího, co bych nevypustil z hlavy navěky a chtěl si kvůli tomu snímek pouštět znovu… na to mi vlastně stačí trailer. PS: Woody Harrelson patří k absolutně nej frajerům roku, o tom žádná. ()

Matty

Lidi jsou čím dál větší hovada a svět se kvůli porušování pravidel řítí do řádných sraček... tohle film odráží, ale vůbec nijak neřeší. Naopak tento fakt bere jako vhodnou záminku k rozpoutání divoké, stoprocentně bezohledné zábavy. Sympatické. Jedinou stabilní hodnotou sice nadále zůstává rodina, ale v tomto případě rodina poněkud umělá a stmelená litry krve a kopci tělesných orgánů. Bezplatný (thx POMO) večer v Zombielandu byl srovnatelně příjemný i přínosný jako den v nejmodernějším zábavním parku. Ničím víc film být nechce, na nic víc si nehraje. Vy-víte-která scéna s BM se pak nachází mimo jakákoliv hodnotící měřítka - so fucking unbelievable! Kéž by šlo o pilotní díl televizního seriálu. Apendix: Abigail Breslin (ta málo pěkná dívenka z Little Miss Sunshine) rychle dospívá v mnohostrannou herečku. 80% Zajímavé komentáře: genetique, 2-Xtreme, JFL ()

Cival

Zábavná kravinka na jedno použití, která zombie koncept nejen vyztužila vtipem, ale i vykastrovala. Zombieland plní sny teenagerů, svou stopáží, přístupností, lehkostí a celkovou rychlokvašeností ale možná cílí na ještě mladší diváky. Každopádně chytrý manuál, jak vysoustružit hit zároveň pro geeky, i pro konzervativní rodinky. ()

J*A*S*M

Přiznám se, že i přes vynikající ohlasy jsem Zombielandu absolutně nevěřil. Trailer mě ani v nejmenším nezaujal a vzhledem k tomu, jak se mi líbila (nelíbila!) jiná velice vychvalovaná zombie-komedie (Soumrak mrtvých), jsem očekával 80 minut nudy a utrpení. No naštěstí jsou hrdinové Zombielandu mnohem větší sympaťáci než partička kolem Simona Pegga... V čem se ale zásadně rozcházím s většinou zdejších komentujících, je hodnocení průběhu filmu. Začátek považuju za nejslabší část (takovejch prvních patnáct minut se mi plnily obavy nového Soumraku a příslušejících dvou hvězdiček), neakční prostředek za nejlepší (interakce mezi postavami) a akční závěr jen za zábavnej dojezd. Cameo BM naprosto odzbrojující! ()

Gemini

Smál jsem se docela často a celé to bylo celkem zábavné - tady zombáckou krví, tamhle vtipem, tam zase vnitřnostmi. Ale nejsem si úplně jistý, jestli bych dal peníze za lístek do (multi)kina a jsem opravdu, opravdu, opravdu rád, že jsem se netáhnul do Práglu na CSFD premiéru, protože v opačném případě bych peněz za cestu dost litoval;) Zombieland je zábavka na jedno zkouknutí - na dvě, pokud máte nějakou zvláštní slabost pro "jak prdel drsné" cowboye s vysokým zombie-killer skillem - ale nutno zdůraznit, že to není žádný dead walk survival okořeněný humorem. Naopak - je to rodinná komedie (pravda, pro rodiny s poněkud odrostlejšími dětmi;)) využívající zombácký nájezd na náš svět jako nosnou rekvizitu, na kterou nabaluje problémy nesmělého a světu odcizeného chlapce s rodinným životem a vztahy s jakýmikoliv lidmi, kteří si maso před konzumací aspoň trochu propečou. Také je dobré říct, že čím víc jste viděli filmů, v nichž hrál hlavní roli make-up poněkud poškozené mrtvoly - Thriller se nepočítá - tím se koeficient pobavení zvyšuje;) Celé to drží pohromadě celkem dobře, snad až na drsné procitnutí ohledně Bucka a na to, že lidstvo skoro neexistuje, sestry by vraždily pro sprchu, ale Wichita si stejně drží svoji rockerskou fazónu s výrazným líčením:) Čtvrtou hvězdu dávám za důkladnou práci tvůrců na výtvarné podobě filmu a za k smrti vtipného Billa Murrayho, k jehož slovům o Garfieldovi není třeba nic dodávat. Takže ano, jsem ochoten dát 80%, ale bez v minulé větě uvedeného by podobná osmdesátiminutová jednohubka neměla na víc než šedesátku. BTW pokud někdo podobně jako já nepochopil číslo 3 na Tallahasseeho autě, nalezne poučení v záložce Zajímavosti. Tedy děkuji těm, kdož je doplňují a používají přitom mozek. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 25. září 2009 na Austinském FF. (Varan)
  • Když skupinka přijede do města a vystupují s auta, na blízké budově je vidět plakát filmu 2012 (Arbiter)
  • Wichita je jediná postava, která se nejmenuje podle hlavního města některého státu. (sssssycak)