• Česko

Země zombií

Dobrodružný / Komedie / Horor / Sci-Fi / Akční

USA, 2009, 88 min

Existují zábavné a jednoduché filmy, které vás ve svých slabých momentech přinutí myslet na svou přímočarost, nevychytanost detailů, stupiditu, či logické kiksy ale naštěstí jsou tu i primitivně zábavné a veselé jizdy jako Zombieland, u nichž se prostě nestačíte začít nudit. Přesto mě po výborném úvodu a celkově skvělém námětu mrzí, jak nevyužitý Zombieland ve svém celku zůstal. Chtělo to více přitlačit na pilu, ukázat nějakou pořádnou zběsilost, či černější humor a namísto teenagerských libůstek nechat Woodyho Harrelsona se více vyřádit... Každopádně i tak osvěžující a hravé. 7/10(6.11.2009)

No, od snímku jsem předem nic nečekal, ale moje filmová dušička tajně doufala v něco ve stylu Braindead či Bad Taste. Zombieland si sice šel svou cestou, ale k mému velkému překvapení jsem se u jeho sledování bavil. Je sice škoda, že po hodně dobře rozjetém začátku přišel trochu vyšťavený prostředek, ale od náštěvy domu Billa Murraye (jeho přítomnost film znovu nastartovala) to zase chytlo správné tempo, a to vydrželo až do velkolepého finále v zábavním parku. Ne že by Zombieland odzačátku filmu napadl moji bránici a nenechal ji v klidu až do konce, ale některé hlášky byly opravdu vtipné, k tomu možná nečekaná přítomnost romantiky, dále pak efektní scény, triky, masky, dobrá hudba, kamera a solidní tempo. Ikdyž je film asi tak na 1, max. 2 použití a ničeho převratného se divák nedočká, můži ho vřele doporučit, já se bavil.(28.3.2010)

Asi můj nejoriginálnější zombie zážitek. Zombieland před příchodem do kin neměl moc nadějí na úspěch, naštěstí díky krátké stopáži nemusel Ruben Fleischer ve svém celovečerním debutu vyplňovat mezery mezi zajímavými sekvencemi vatou plnou klišé. Woody Harrelson vyhlašuje do světa svůj návrat do skoro první ligy (on nikdy v té první sto procentně nebyl), Abigail Breslin zase všem dokazuje, že není žánru, do kterého by nezapadla. Ruben Fleischer dokázal spojit hororový akčňák se sociální satirou a výborným smyslem pro humor. Po případné apokalypse je pro mě Tallahassee první zombie kosič, kterého budu chtít mít vedle sebe. A hned potom B.M.(18.3.2010)

Jesse Eisenberg je sympaťák a talent, ale kingem filmu je über-tvrďáckej Woody Harrelson, kterej chce svý Twinkies:) Emma Stone mi bohužel moc sympatická nebyla... Film je "normální" road-movie, ve které hlavní hrdina hledá rodinu, projíždí zdevastovanou krajinou a zažívá různý zábavný situace obvykle spjaté s likvidováním zombií. Tvůrci se fakt vyžívaj v zobrazení likvidace a ničení, občas je to až přehnané, například zbytečná demolice indiánského obchůdku. Film dost mění tempo, občas zvolní na pokraj nudy, ale převážně je to fakt zábava. Hlavně vzhledem k tomu, že jde o žánr, kterej fakt nemusim, tak jsem se dobře bavil. Myslel jsem, že to bude něco jako Shaun of the Dead, ale ty filmy toho nemaj moc společného. Tamten je prostě britskej a tenhle americkej a způsob humoru je prostě úplně odlišnej a oba filmy se mi líbí. Ačkoliv u tohohle pořád přemítám mezi 3 a 4*. Možná, kdyby tu bylo víc Metalliky, než jen jeden song u úvodních titulků:) Jsem rád, že film nezobrazoval nákazu, no a Bill Murray FTW. Zajímalo by mě, co vymysleli scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick do filmu Venom...(5.11.2009)

Na tomto filmu oceňuji několik věcí: 1: Fleischer si uvědomil, že Soumrak mrtvých je někde jinde (především britským stylem humoru) a proto vsadil na osvědčené pop-kulturní odkazy (Facebook, Hannah Montana) a aby i filmový fandové byli potěšení, tak je zde několik narážek na pár filmů (Krotitelé duchů, Anakonda, Titanic). 2: Zombieland si nehraje na nic víc, než je. Je to opravdu jen pěkná a zábavná cypovinka a o zabíjení zombíků. 3: Některé postavy (Emma Stone) které mi byly ze začátku silně nesympatické, jsem si postupně zamiloval. 4: Geniální scénu s B. M. (nebudu prozrazovat, ať si jí patřičně užijete). Za tohle za všechno, plus za fakt, že to uteklo neskutečně rychle (stopáž je fakt akorát) dávám plný počet.(4.1.2010)

• - Tallahasse na auto píše číslo 3, jako poctu Dalu Earnhardtovi, slavnému závodníkovi série Nascar. (HellFire)

• - Spoiler: Wichita se zmíní, že Bill Murray vypadá v make-upu jako Van Halen. V průběhu filmu můžete zaslechnou několik písní této skupiny, např. hned na začátku píseň "Everybody Wants Some". (HellFire)

• - Když Columbus a Tallahassee jdou po ukradení Escalade po městě, tank v pozadí je britský Chieftain. (sssssycak)