• Česko

Země zombií

Komedie / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 88 min

Ruben Fleischer nám ponúka trocha iný pohľad na zombie filmy. Kde miesto hororu prevláda komédia a dobrodružnosť no a podľa mňa to je jeden z najlepších filmov o zombie vôbec...................Soundtrack David Sardy: 1. Opening [2:51] ,2. Cardio [2:29] ,3. The Standoff [1:29] ,4. Escalade Sting [0:35] ,5. Hostess Truck [0:28] ,6. 406 [2:10] ,7. Carpush Manwich [1:41] ,8. Grocery Store [2:09] ,9. Marriagable [2:46] ,10. Girls Abandon Guys [1:01] ,11. Smash The Van [0:28] ,12. Walk N Talk [1:04] ,13. The Yellow Hummer [0:31] ,14. Clown Dump [0:41] ,15. H3LP [1:33] ,16. Gas N Gulp [2:05] ,17. The Quiet Game [1:09] ,18. Zombie Kill Of The Week [0:12] ,19. Zombie Kimosabe [0:54] ,20. Searching The Murray House [1:03] ,21. Zombie In the House [0:59] ,22. Monopoly [1:06] ,23. Pacific Playland Pt. 1 [2:52] ,24. Pacific Playland Pt. 2 [2:02] ,25. Columbus Alone [0:30] ,26. Pacific Playland Pt. 3 [2:03] ,27. Pacific Playland Pt. 4 [4:30] ,28. Estasi Dell Anima [1:54] ,29. Clown [1:30] ,30. Rat Scare [0:37] ,31. As Close As I'll Ever Get To Home [0:56],(22.1.2011)

|| Scenár: Paul Wernick, Rhett Reese | Hudba: David Sardy | Produkcia: Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Relativity Media, Pariah | Rozpočet: 23,6 miliónov $ | Tržby: 102,391,542 $ || Tak to jaká haluz bazzmek :D Hoďka a pól smršti scén, ktoré si robia srandu zo všetkých doterajších filmových zombie počinou. Už samotné úvodné titulky sú hodné samostatnej zombie-kultovosti :D Forma dokonalá, no škoda nedotiahnutej dejovej linky, kôli ktorej som vlastne počas celého filmu cítil akúsi divnú prázdnotu. Chýbala náplň, ktorú obsahuje premňa zatial najlepší zombie-počin, Dawn of the dead.(1.12.2009)

Zombie a upírské filmy mají pořád potenciál. Mimochodem, pro mě nejlepší role Woodyho Harrelsona. Chci dvojku. A prequel. Ten si představuju jako drama o tom, jak se ze starostlivého otce stal kovbojský zombie-bijec. Dvojka by pak mohla být ještě větší nářez než jednička. (A možná by moh' přijít i Eddie Van Halen. :-)(1.12.2009)

Lidi jsou čím dál větší hovada a svět se kvůli porušování pravidel řítí do řádných sraček... tohle film odráží, ale vůbec nijak neřeší. Naopak tento fakt bere jako vhodnou záminku k rozpoutání divoké, stoprocentně bezohledné zábavy. Sympatické. Jedinou stabilní hodnotou sice nadále zůstává rodina, ale v tomto případě rodina poněkud umělá a stmelená litry krve a kopci tělesných orgánů. Bezplatný (thx POMO) večer v Zombielandu byl srovnatelně příjemný i přínosný jako den v nejmodernějším zábavním parku. Ničím víc film být nechce, na nic víc si nehraje. Vy-víte-která scéna s BM se pak nachází mimo jakákoliv hodnotící měřítka - so fucking unbelievable! Kéž by šlo o pilotní díl televizního seriálu. Apendix: Abigail Breslin (ta málo pěkná dívenka z Little Miss Sunshine) rychle dospívá v mnohostrannou herečku. 80% Zajímavé komentáře: genetique, 2-Xtreme, JFL(1.12.2009)

No, od snímku jsem předem nic nečekal, ale moje filmová dušička tajně doufala v něco ve stylu Braindead či Bad Taste. Zombieland si sice šel svou cestou, ale k mému velkému překvapení jsem se u jeho sledování bavil. Je sice škoda, že po hodně dobře rozjetém začátku přišel trochu vyšťavený prostředek, ale od náštěvy domu Billa Murraye (jeho přítomnost film znovu nastartovala) to zase chytlo správné tempo, a to vydrželo až do velkolepého finále v zábavním parku. Ne že by Zombieland odzačátku filmu napadl moji bránici a nenechal ji v klidu až do konce, ale některé hlášky byly opravdu vtipné, k tomu možná nečekaná přítomnost romantiky, dále pak efektní scény, triky, masky, dobrá hudba, kamera a solidní tempo. Ikdyž je film asi tak na 1, max. 2 použití a ničeho převratného se divák nedočká, můži ho vřele doporučit, já se bavil.(28.3.2010)

• - Emma Stone si prý hrozně užívala natáčení se zbraněmi. (sssssycak)

• - Původní název filmu byl Another Day in Zombieland, změněn byl ale z důvodu obavy studia, že vyvolá u diváku dojem, že jde o pokračování. (Chatterer)

• - Hlavní hrdinové ve filmu použijí auta Hummer H2, Cadillac Escalade, GMC Yukon XL Denali, BMW 650i a Saab 9-5. (imagoo)