• Česko

• Austrálie

Komedie / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 88 min

• Isherwood

Slávu provolávající zámořské ohlasy sice chápu, ale odmítám se k nim přidat. Zombieland totiž jede tak na půl plynu, i když by s klidem mohl 85 minut tlačit pedál skrz podlahu. Nápady ze soudku černohumorného tvůrci vysypou během úvodních titulků, aby se pak hodinu víceméně nic nedělo, dojelo se k B. M. a pak do zábavního parku. Sem tam se vzpomene popkultura (Facebook, herci, filmy), občas se přeladí do videoherního módu (jízda na horské dráze je datadisk Painkillera), ale opravdu málokdy se vynoří něco opravdu kulervoucího, co bych nevypustil z hlavy navěky a chtěl si kvůli tomu snímek pouštět znovu… na to mi vlastně stačí trailer. PS: Woody Harrelson patří k absolutně nej frajerům roku, o tom žádná.(3.11.2009)

„Ale čo sme bez iných ľudí? Iba zombíci.“ Asi by som nespal, kebyže dám len 60%. Nijako zvlášť nemám v láske hororové komédie a byť režisérom, zrejme by som osadenstvo žltého Hummera trocha ostarel, aby mi ten svojrázny kovboj so slabosťou pre pochúťky z nadýchaného ružového cesta nepripadal ako pedofil. ZOMBIELAND od úvodných titulkov (vrátane) nasadzuje ostré hravé tempo s desiatkami skvelých nápadov, originálnych akčných scén, dialógov („Nezastrelíš ich, však?“ – „Ak si nezačnú, tak nie. Ale dúfajme, že si začnú.“) a hlášok („To mi pripomína, že kým som ťa nespoznal, takéto starosti som nemal.“). Občas je síce prekvapivo rozpačitý, až trápny (Facebook, cameo B.M.), ale len čo sa rozbehne, je hodný láskyplného objatia. Tomu napomáha predovšetkým skvelý Woody Harrelson a jeho pes. Alebo čo to bolo. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/zombici/386-zombieland-8o-(1.10.2010)

Tak tohle byla výzva od jednoho uživatele a já naprostá nehororka jsem si řekla.....že to na just dám a s hrůzou jsem si to ještě pustila pozdě večer. A vida, když jsem zavřela oči při různých momentech hladových zombíků, vyloupl se z toho celkem zábavný horor s výbornými hláškami s chlapem jak víno, Woodym a s kočkou Stoneovou. Občas mi to nedalo a dívala jsem se na ty autíčka poházená kolem a díky za triky. Na konci jsem se už nenamáhala zavírat oči a jednohubkový horor mám za sebou........vidíš, zvládla jsem to ! Když vypustím zvratky, tak klíďo solidní čtyřka.(20.1.2017)

Nakonec vůbec nejde o nemrtvé, prim hrají nekorektní vtípky a komplexy hlavního hrdiny, který s trochou nadsázky platil za zombie nikoli po, ale před nákazou. Ruben Fleischer netlačí na pilu, postavy taky nikam nespěchají (čas zbyde i na destrukci, vedle které bledne i Emmerich), jejich dialogy ale ani na sekundu nespadnou do nudné vaty (těch hlášek je vážně spousta, a tom jsme ještě nedorazili k Billu M.) a celé se to nese v nakažlivé pozitivní atmosféře, až by se mohlo zdát, že život v postapokalyptickém Zombielandu vůbec nemusí být peklo. A závěr v parku? Fantazie. 90%(3.11.2009)

"Když si nejste jisti, že z živé mrtvoly je mrtvá mrtvola, tak nešetřete střelivem." Jako zastánce hesla "Vždy ve střehu!" jsem si moc užil tento instruktážní snímek, který mi do budoucna dal šanci přežít stále rychleji se blížící okamžik, kdy naši planetu ovládnou zombíci. Svědomitě jsem do sebe nasál nemalé množství vtipných pravidel přežití a začal jsem se učit noty na banju a brokovnici. Přesto doufám, že mám ještě dostatek času na to, abych si rozmyslel, zda budu mít v den D chuť spíše na střelbu do mrtvého nebo zakousnutí do živého masa.(15.2.2012)

• - Štěně ze záběru z minulosti postavy Woody Harrelsona ve skutečnosti patří herečce Abigail Breslin (Little Rock). (sssssycak)

• - Melodie, kterou hraje Tallahassee (Woody Harrelson) v obchodě na banjo, je začátek skladby "Dueling Banjos", která zazněla ve filmu Vysvobození (1972). (Stanley619)

• - Wichita je jediná postava, která se nejmenuje podle hlavního města některého státu. (sssssycak)