• Česko

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Horor / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2009, 88 min

Země Zombie je Disneyland pro ty, co radši živé mrtvolky, ukousnuté končetiny a vnitřnosti na předním skle. Pod černočernou komediální pokrývkou a ukrutnými záběry z populární hry "Mozkostřelnice" se ale skrývá nečekaně tradiční obhajoba ryze rodinných hodnot. Sbírka nesourodých postaviček se snaží zachránit holý život a zdravý rozum a při likvidaci nepřátel /zombie jsou jednotný anonymní proud a nevyskytuje se zde útlocitný žralok vegetarián a la Fido/ stejně jako při vybití zlosti postupují hravě a s příkladnou estetickou manýrou. Jednou z linií je loserovská romantická klasika "asociální nerd se snaží sbalit McVysněnou" zasazenou do Spojených států zombických, kde zkrátka koncept soulmate musíte opustit a racionálně brát, co ještě nesežrali zombíci, pokud vás tedy neláká celoživotní sexuální abstinence. Lépe to ladí buddylinii- postavám nevinné malé sestry a rambokovboje, který svoje trauma projektuje do lovu cukrovinek a ve filmu plní dva základní úkoly : hláškostroj a popkulturní fanda. Zombieland svým lunaparkovým finále a kompromisním přístupem jen potvrzuje, že má parametry vánočního filmu- taková masová a masitá zábava potěší celou rodinu. Existenciální cameo rulez.(19.11.2009)

Extrémně vtipná honba za krémovou buchtičkou, během níž se najde čas nejen na střílení zombíků, ale i na rady do života a jednu strašně milou romanci, kvůli níž mám chuť přihodit i "pátý pěticíp". Možná po druhém zhlédnutím. Zatím silné čtyři a spousta hezkých vzpomínek na ne úplně typickou zombie komedii s tunou odkazů, sexy Emmou Stone a famózním Eisenbergem, který útočí na post sympaťáka sezóny. P.S.: Druhé zhlédnutí rozhodlo.(5.11.2009)

Smál jsem se docela často a celé to bylo celkem zábavné - tady zombáckou krví, tamhle vtipem, tam zase vnitřnostmi. Ale nejsem si úplně jistý, jestli bych dal peníze za lístek do (multi)kina a jsem opravdu, opravdu, opravdu rád, že jsem se netáhnul do Práglu na CSFD premiéru, protože v opačném případě bych peněz za cestu dost litoval;) Zombieland je zábavka na jedno zkouknutí - na dvě, pokud máte nějakou zvláštní slabost pro "jak prdel drsné" cowboye s vysokým zombie-killer skillem - ale nutno zdůraznit, že to není žádný dead walk survival okořeněný humorem. Naopak - je to rodinná komedie (pravda, pro rodiny s poněkud odrostlejšími dětmi;)) využívající zombácký nájezd na náš svět jako nosnou rekvizitu, na kterou nabaluje problémy nesmělého a světu odcizeného chlapce s rodinným životem a vztahy s jakýmikoliv lidmi, kteří si maso před konzumací aspoň trochu propečou. Také je dobré říct, že čím víc jste viděli filmů, v nichž hrál hlavní roli make-up poněkud poškozené mrtvoly - Thriller se nepočítá - tím se koeficient pobavení zvyšuje;) Celé to drží pohromadě celkem dobře, snad až na drsné procitnutí ohledně Bucka a na to, že lidstvo skoro neexistuje, sestry by vraždily pro sprchu, ale Wichita si stejně drží svoji rockerskou fazónu s výrazným líčením:) Čtvrtou hvězdu dávám za důkladnou práci tvůrců na výtvarné podobě filmu a za k smrti vtipného Billa Murrayho, k jehož slovům o Garfieldovi není třeba nic dodávat. Takže ano, jsem ochoten dát 80%, ale bez v minulé větě uvedeného by podobná osmdesátiminutová jednohubka neměla na víc než šedesátku. BTW pokud někdo podobně jako já nepochopil číslo 3 na Tallahasseeho autě, nalezne poučení v záložce Zajímavosti. Tedy děkuji těm, kdož je doplňují a používají přitom mozek.(3.1.2010)

No, od snímku jsem předem nic nečekal, ale moje filmová dušička tajně doufala v něco ve stylu Braindead či Bad Taste. Zombieland si sice šel svou cestou, ale k mému velkému překvapení jsem se u jeho sledování bavil. Je sice škoda, že po hodně dobře rozjetém začátku přišel trochu vyšťavený prostředek, ale od náštěvy domu Billa Murraye (jeho přítomnost film znovu nastartovala) to zase chytlo správné tempo, a to vydrželo až do velkolepého finále v zábavním parku. Ne že by Zombieland odzačátku filmu napadl moji bránici a nenechal ji v klidu až do konce, ale některé hlášky byly opravdu vtipné, k tomu možná nečekaná přítomnost romantiky, dále pak efektní scény, triky, masky, dobrá hudba, kamera a solidní tempo. Ikdyž je film asi tak na 1, max. 2 použití a ničeho převratného se divák nedočká, můži ho vřele doporučit, já se bavil.(28.3.2010)

Těžko hledám slova. Tohle byla úžasná hororová zombie komedie, kterou jsem si užil od začátku až do konce a líbilo se mi v ní absolutně všechno, od úžasné postapokalyptické vize (já prostě miluju ve filmech prázdné silnice a ulice) přes zabíjení zombíků na tisíc a jeden možný způsob, pravidla nutná pro přežití, vnadné herečky a celkově sympatické postavy až po úžasné cameo Billa Murrayho. Všechno v tomhle filmu dokonale sedělo a bavil jsem se opravdu úžasně, málokterý film si vychutnávám po celou dobu a u málokterého filmu lituji, že už je konec, navíc zde mi přišlo, že je ten film velmi krátký, což byla velká škoda, jsem přesvědčený, že i kdyby to mělo dvě hodiny, tak bych se královsky bavil. Šílené role Woodyho Harrelsona začínám pomalu, ale jistě milovat, a docela by mě zajímalo, jestli se více vyřádil ve filmu 2012 nebo v této komedii. Jesse Eisenberg byl fajn a Emma Stone byla nádherná a sympatická, zkrátka příjemné zpestření pro mužské oči. Myslím, že více není co dodat, užil jsem si to, pobavil jsem se a jsem rád, že jsem si našel na zhlédnutí téhle komedie čas. Není nad čím váhat, kromě příliš krátké stopáže nemám fimu co vytknout, a tak dávám pět hvězd.(28.3.2011)

• - Rozhovor v Hummeru o Hannah Montaně byl celý improvizovaný. (sssssycak)

• - Hudební doprovod při úvodních titulcích je píseň For Whom the Bell Tolls skupiny Metallica z jejich alba Ride the Lightning (1984). (david666)

• - Keď Columbus (Jesse Eisenberg) kráča po opustenej diaľnici, prechádza okolo minivanu, ktorý má na zadnom okne nálepku 99X. 99X bola alternatívna rozhlasová stanica v Atlante, ktorá bola veľmi obľúbená v polovici 90. rokov. (WalterIK7)