Prezidentka Sally Sheridan je zastrelená behom slávnostného prehlásenia v Deň nezávislosti. Toho pred voľbami využíva k nárastu vlastných preferencií jej brat senátor. O tri mesiace neskôr objaví postarší pár na strome zraneného muža s padákom. Mladík si ale vôbec nič nepamätá a jedinou stopou je tak tetovanie na jeho krku - "XIII". Postupne sa rozpamätáva na tajnú operáciu, ktorej úlohou malo byť zvrhnutie vlády v USA. Objavujú sa aj ďalší agenti s vytetovanými číslami. Kto má záujem zvrhnúť vládu a kto má na krku vytetovanou rímsku jednotku? (oficiální text distributora)

made1

Vzhledem k tomu, že jsem konec předpovídala od okamžiku, kdy došlo k zastřelení prezidentky, nechávala jsem se pouze nést dějem k cíli. Trochu mi vadilo, že nebylo abolutní ukončení, protože tyhle filmy ho zatraceně potřebují, ale Stephen Dorff byl tak dobrý, že jsem to pominula a nechala vlastní představivost dojet konec. Rozdělení na dva díly mi vzhledem k dvd nevadilo, ale myslím, že se to dalo trošku zkrátit. Zvlášť scény s Kilmerem, protože byl trochu toporný. ()

medlo

Veľmi dlhé, veľmi nudné. Jedine čo ma zaujalo bol príbeh, ale aj to len preto, že som pri tom spomínal na hru. Takže na pripomenutie starých dobrých časov dobré. Ale ináč neodporúčam. Je to vlastne taký Bourne, len je to slabšie. Ešte aj hudba bola miestami podobná. ()

chamba

Užívateľ s nickom medlo píše, že je to citujem: "Veľmi dlhé, veľmi nudné. Ale ináč neodporúčam." Ja osobne by som to naopak vrele všetkým doporučil. Dlhé to zdaľeka nebolo, pretože sa na to má pozerať ako dvojdielny seriál s určitým časovým odstupom medzi epizódami. Príbeh je nadpriemerný, kde sa striedajú akčné pasáže s dialógmi, ktoré ženú dej postupne dopredu a odhaľujú sa nám nové skutočnosti. Ak ste fanúšikmi komiksu alebo aj počítačovej hry, XIII je jasná voľba na dva víkendové večery. ()

Lukoboss

Snaha natočit něco v Bourneově stylu je víc než jasná, ale přece jenom vůbec ne tak poutavá. Sledoval jsem to a měl z toho takový nijaký pocit. Prostě to běží v TV, já se na to dívám, ale výraznější požitek z toho nemám. Počkám si na druhej díl, třeba se to hodnocení někam pohne. ()

bruceman7

Myslím, že to nebylo špatné, jenže hlavní hrdina mi nepřišel nijak zvlášť oslnivej a schopněvypadající. Tím víc mě zaráželo jeho skládání vojáků jak hadrovejch panenek - ani Chuck Norris to nedává jednou ranou. 75% ()

Haymar

No upřímně, nečekal jsem žádnou bombu a už od prvních minut bylo jasný, že se jedná tak trochu (dost) o "vykrádačku" Bournea, silně říznutýho Odstřelovačem (či Atentátem). Prvních cca 45minut to slušně odsejpá, nicméně poté to znatelně ztrácí dech, napětí notně polevuje a divákovi začíná být servírováno jedno žánrové klišé za druhým... Docela překapil Dorff - coby titulní postava. To samé se ale zdaleka nedá říct o Kilmerovi, který je nepřesvědčivý a přehrává o stošest! ()

artas

Trocha prešpekulované, nápadne podobné Bournovi (vidí sa mi že agenti sú náchylní na stratu pamäti), oproti nemu ale menej dynamické. Napriek tomu "ja také rád".... ()

melloun

Tento TV film bezproblému strčí kdejaký velkofilm hravě do kapsy. Úroveň zpracovaní je vynikající a zároveň se podařilo udržet dostatečnou hladinu napětí po celou dobu obou dílů. ()

Meteorista

Hlasy, které tu tvrdí, že to na film určený jen do odpoledních vysílacích časů komerčních televizí nebylo špatné, mají naprostou pravdu. Zápletka byla místy velice komplikovaná (možná že tomu nahrávala i sem tam se objevující nepřehlednost) a na, řekl bych až špionážně-politicko-"kdo-sakra-jsem" thriller, to nebylo vůbec špatné. S celkovou stopáží taky nemám problém - rozdělení filmu do dvou částí umožňuje pohrát si s příběhem a zařadit místy i věci, které by do normálního snímku zařazeny být nemohly. Herecké výkony nebyly trapné a dialogy nevyznívaly nemotorně a vykonstruovaně. Takže proč tomuto filmu nedát větší hodnocení? Paradoxně asi právě proto, že je určen JEN do těch televizí a některé scény by potřebovaly vylepšit (a ač je příběh dobrý, někdy také skřípe).Celkově snímek není taky asi moc známý na to, aby prorazil mezi konkurencí. Na druhou stranu bude něco říkat hráčům, kteří, jestliže hráli stejnojmennou hru, při zaslechnutí názvu tohoto filmu asi zpozorní (což se stalo i mně). ()

Heffleyka

celkem zklamání... téměř od začátku bylo jasné, kdo má to celé na svědomí, takže moment překvapení nenastal. A bylo to příšerně dlooooooooooouhé... Řekla bych, že to šlo úplně vpohodě zkrátit na půlku, takže bych se celou druhou polovinu nemusela modlit za závěrečné titulky... A místy to až příliš připomínalo Bourna... ()

PDcz

2** body A pak přišel ten, jenž spasil celý svět. Onen nebojácný rek, který neváhá položit svůj život za něco o čem ani neví proč to je. Je potřeba více takových hrdinů. [X] Minus 1* bod Původně jsem chtěl odebrat bod za nejasné zaostření kamery a barevnou possynchronizaci odrazových světel, ale protože nevím co to znamená, tak mi tam vadil ten děj. Bože, tohle je tak profláklé a neustále se dokola opakující... Amériká, amériká, svět kde nikdo není ten hodný nebo o tom neví. [X] Minus 2** body Za úžasné věcné kraviny. Vyjmenovat? Drahý čtenáři, musel bych obsáhnout 240 minut děje. Zítra už nebudu vědět o čem ten filmový seriál byl. Ale smál jsem se často :-) [X] Opět proti místnímu hodnocení. Po náročné debatě jsme se rozhodli, že udělílme 33,3%. Jinak by ještě mohli natočit jak postřelili prezidentovic psa a on za odměnu vyčmuchal atomovou bombu na WC bílého domu. ()

xavierr13

Špionážna dvojdielna miniséria, pojednávanie o vražde prezidentky USA. Jej vrahovi sú na stope, avšak ten vďaka zraneniu ztratil pamäť a na nič si nepamatuje, tak netuší, kdo ho chce zabit. Finále o všetkom ukáže, že nič nemusí byt tak, jak sa zdá. Korupcia smeruje pochopiteľné do najvyšších miest a vrah nakoniec môže byt niekdo úplne iný. Vrelo doporučujem, Val Kilmer v role zlého je super. ()

J. T. Kirk

Na to že je to TV film je docela dobrý, obsazení taky ujde až na Dorffa toho bych vyměnil. Určitě by se to dalo udělat i líp, ale *** si to zaslouží. ()

Barak

Pamatuju se, jak jsem před pár lety strávil několik hodin hraním právě této originální hry, u které jsem si užil mnohem více zábavy, než u jejího béčkového televizního zpracování. Tříhodinová délka je neúprosně dlouhá a vzhledem k tomu, jak okatě je příběh servírován, není nouze o předlouhé scény plné blbých dialogů a nudy. Stephen Dorff svou roli očividně nezvládá a je jen další postavičkou mezi ostatními s předem daným směrem, ke kterému se bude ubírat. Hlavní úlohu zde mají flashbacky, které zprostředkují souvislosti ohledně atentátu. Ty jsou pak čistě náhodné, stejně jako chvíle, ve kterou se objeví, postrádajíc jakýkoliv moment překvapení. Příběh se čím dál více zamotává, až se stane sám sobě obětí, kdy divák nemá potuchu, která bije, či která z postav se právě přichomítla do záběru. Netřeba se zmiňovat o špatných hereckých výkonech či nezvládnuté režii, která film posílá ještě více ke dnu. I vzhledem k otevřenému konci o pokračování ani trochu nestojím.... ()