Prezidentka Sally Sheridan je zastrelená behom slávnostného prehlásenia v Deň nezávislosti. Toho pred voľbami využíva k nárastu vlastných preferencií jej brat senátor. O tri mesiace neskôr objaví postarší pár na strome zraneného muža s padákom. Mladík si ale vôbec nič nepamätá a jedinou stopou je tak tetovanie na jeho krku - "XIII". Postupne sa rozpamätáva na tajnú operáciu, ktorej úlohou malo byť zvrhnutie vlády v USA. Objavujú sa aj ďalší agenti s vytetovanými číslami. Kto má záujem zvrhnúť vládu a kto má na krku vytetovanou rímsku jednotku? (oficiální text distributora)

Patr1k

Pri tejto minisérii som sa v podstate nenudil, celkom v pohode, ale aj tak ma to núti znížiť hodnotenie od prierného, pretože neustále prerody charakterových čŕt postáv a hrozný koniec, to nejde prepáčiť...mimo to vidieť tlstého Vala Kilmera utekať, nič pre mňa :D ()

gu-staff

Mně to v podstatě příjemně překvapilo. Pro někoho, kdo neviděl Bournovu trilogii to může být dokonce něco jako výborná zábava. Mně to nenudilo, ale "vzory" jsou tady více než nasnadě. Nesouhlasim, že Stephen Dorff hrál špatně, myslím, že obstál se ctí (i když Damon ani Wahlberg to není), na rozdíl od Kilmera, který od Doors jde dolů jako Klausova popularita. Škoda jenom, že celý film (nebo dvojfilm) působí hrozně chladně, vůbec se nedostanete postavám pod kůži. A politická linie filmu je vysloveně trapná. Nižší rozpočet je znát, ale je šikovně zamaskován. Ani jsem nevěděl, že je to podle nějaké hry. Jenom jsem si všiml hodnocení, tak jsem na to mrknul. Ale přes to všechno se mi zdá 71% (05.května 09) silně nadhodnocených, podle mně takovejch 55 - 60. Prostě průměr. Ale poctivej. ()

brasek

Miestami dobré... miestami nie veľmi presvedčivé. Kedže ide o TV film, tak v takom odľahčenom duchu môžeme povedať, že film je vcelku zaujímavý... aj keď isté myšlienky a nápady už sme videli v iných snímkoch. ()

LilySnape

Jo,jo,jo ! Tak tohle mám už ve filmotéce dlouho, ale viděla jsem ten film někdy asi naposledy před třemi roky... včera jsme si ho pustili znovu a obě části najednou. Na rozdíl od Djakomy, jsem vůbec nečekala, že by " jedničkou " byl ... spoiler - bratr prezidentky - konec spoileru . Takže velké překvapení na závěr. Film se mi moc líbil a myslím si, že podobně jako " Obchodník se smrtí " s Nickem Cagem, se velkému nadšení u Americké vlády nesetkal :-) Dám tomuhle filmu klidně s čistým svědomím čtyři hvězdičky . Já mám takovéhle " agentské " tříhodinovky ráda ! ()

Saxos

Televizní brácha slavného Jasona Bourneho, trpí stejnou Alzheimer chorobou, ale vše ostatní má na jedničku. Když se střílí, trefí se jen on, ve rvačkách a využívání inteligence podobně. Prostě jedině XIII, ostatní jsou odpad. Kladem je, že otevřený konec zůstal opravdu jen otevřený a někoho doteď nenapadlo pustit se do třídílného "Návrat třináctky". ()

Sedmilhář

Myslím, že je to zbytečně dlouhé. Film je sice akční, ale borec zabijí po desítkách velmi španě vycvičené členy speciálních jednotek, kteří neumí borce trefit ani z pěti metrů...ale takových věcí je tam hodně. Co mi ještě vadilo, bylo množství vysvětlování pro diváky. Vlastně se pravidelně střídá s nějakým střílením...Jestli se přenesete přes tyhle nelogičnosti, jde o film, který má celkem spád...ale tři hodiny???!!! ()

Karel69

Koukatelná záležitost s dobrým i když docela předvídatelným koncem. Val Kilmer jako jeden z hlavních padouchů bl docela dobrá volba, na druhou stranu hlavního hrdinu bych si představoval trochu jinak. Možná kdyby to neroztahovali do dvou dílů a udělali jeden dvouhodinovej bylo by to lepší, tři hodiny je opravdu trochu moc. ()

cobraSK odpad!

Na televíznu mini sériu je to skvelé. Perfekný film na sobotný večer, síce evidentné vykrádanie Bourne univerza, ale napriek tomu ma tento film maximálne zaujal. ()

aulikd

Viděl jsem to na jeden zátah a bylo to dlouhé. Trošku moc překombinované s tím že jsem od začátku tušil kdo je jednička. Taky mi moc nehrála časová posloupnost. Nevím jako dlouho trvá operace obličeje s následným uzdravováním ale rozhodně déle než než několik dní. Ale když si tohle všechno člověk odmyslí tak se na to i dalo koukat. Ovšem podrhé už si to rozhodně nepustím. Do televize to mělo i celkem slušnou kvalitu zpracování. ()

Helgard

Kdyby v tomto seriálu bylo o něco málo méně nereálných a poněkud naivních scén, dalo by se říci že to je téměř dokonalé. Pochopitelně kostra příběhu stojí na úsměvné představě konspirace která se povadla utajit od A až do dvojitého W a těsně před Z se to všechno úplně podělá. Ale i tak je to koukací a místy napínavé a mně se zdálo že pár scén odpovídalo realitě. Jelikož nejsem na násilnické scény a nemám rád nic kolem takových těch přihlouple mučednických scén, tak bych jen pár záběrů předělal. Ale opravdu jinak to nepovažuji za ztrátu času a doporučuji se mrknout...:-) ()

mirakk

Nemůžu si pomoc, ale první díl je tak prošpikovaný Bourne, že se mi to až zhnusilo. Pokud byl ale vynechal podobnost, hodnotil bych jako velmi kvalitní TV film (seriál) ()

Jasmín

V TV rozděleno do dvou částí - první mě celkem nadchla, je ve stylu Agenta bez minulosti, druhé části trochu docházel dech, ale jako celek to je lepší průměr. Kilmer tady vypadá už dost sešle. ()

bendo°85

Na tv film dobré, ale do kina by som na to určite nešiel. Od začiatku filmu bolo hneď jasné kto za všetkým stojí, bolo však zaujímavé sledovať ako sa vyvíjal dej. Ako oddychový akčňák sa určite oplatí pozrieť, netreba čakať veľa a možno prekvapí. ()

Bloodoom

Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Nakonec se přikláním ke 4*. Scénář podařený, ač je od prvního okamžiku jasné, proč se prezidentka sestřelena. Je jasné, že je zde použit Bourn, ale troufám si říci, že nikterak to nekopíruje. Na to, že jde o dvoudílný televizní film tak je to velmi zdařilé. ()

Devon74

Má to své mouchy,ale dohromady to celkem uteklo, ikdyž první část byla mnohem silnější než ta druhá...začátkem druhé půle to jde se scénářem krutě dolů. ()

boris323

Slaby pokus uchytit sa uspechu rovnomennej hry XIII. Svojej doby velmi zaujimava, napinava a hlavne putava hra ktora ma co ponuknut aj dnes. Co sa uz ani o jednom v tomto filme povedat neda. Keby aspon ponechali original pribeh z hry tak som zhovievavejsi ale toto nebolo dokopy o nicom. Zda sa to len mne alebo v poslednom case filmy kde hra Stephen Dorff (Blade I, Felon a Deuces Wild boli super astatne co som videl nestoje ani za zmienku) alebo Val Kilmer ktoreho slava uz upada ale sem tam este nejake to svetielko nadeje zasvieti (Salton Sea, Deja Vu, Kiss Kiss Bang Bang a tiez uz spominany Felon). Vacsinou ide uz Val dole vodou bud by mal vymenit agenta alebo nad sebou porozmyslat a zhodit aj nake to kilecko mozno to pomoze (je to smutne ale je to tak). V skratke film nudny zdlhavy a u nas dvojdielny co uz ma dorazilo takze davam hviezdu. ()