Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

petero

Konečne film ktorý pohladí divákove srdce. Presne to som potreboval po kope priemerností. Soundtrack šup do zbierky. Skákanie z veselých momentov do tých smutných bol geniálny ťah, nie len vďaka tomu to má svoje nezameniteľné kúzlo. ()

gogo76

Romantika ako z obrázku...Aj keď nás rozprávač v úvode ubezpečuje, že toto nie je milostný príbeh, celý čas sledujeme romantické iskrenie , aké by mnohé romantické filmy chceli mať. Film je plný čísel, štatistík i nečakaných scén, napr. netuším, čo tam do riti robil ten kreslený vtáčik i celé to tanečné číslo na ulici, ale ok. Úvodné scény s rozprávačom a jemným klavírom v pozadí mal zvláštne, až rozprávkové čaro. Scéna s deleným obrazom „Expectation-reality“ je niečo naozaj originálne a nikde inde som nič podobné zatiaľ nevidel. Zdá sa, že Gordon po Nolanovom Počiatku preradil do prvej hereckej ligy. Summer v podaní Z. Deschanel bola trochu divná, i keď sympatická a nakoniec sa potvrdí, že nie je jediná ryba v rybníku...“Odkopla ma a úplne sana mňa vysrala, doslova“...“Doslova??“ – tak táto hláška ma vážne pobavila. Celkovo jednoznačne film, ktorý trochu oživil polomŕtve vody romantického žánru. 80%. ()

Mahalik

To znám!? Ráno se vyškrábete z postele, pustíte si hudbu a už to jede.. Pohlíží na vás jako na blázna, který to měl dříve v hlavě srovnaný, ale dneska ho evidentně pustili z Bohnic. U snídaně se smějete, zatímco ostatní mají pytle pod očima. Veršujete: "....rohlík namazaný máslem, celý den prodchnutý krásnem..". Jdete do školy- sami, jelikož všichni jsou dneska jako zpomalanej film, a do háje já toho musím stihnout tolik! Mezi druhým kafem a třetí koblihou uvidíte osobu, kvůli které jste se vyfešákovali, ale jelikož sedíte v tom nejdebilnějším koutě bufetu, je vám to k prdu, nevidí vás. Pak se zadaří a vy místo řečnických obratů gestikulujete, protože se nemůžete vyjádřit. Vyprávíte scestnou scénu z výletu do Berlína, která nemá hlavu natož patu. Představujete si jak vás nacisti postaví ke zdi a zastřelí, úleva. Ale jste z toho všeho happy, celý týden! Pak nastane obrat. Ráno se praštíte hlavou o palandu a jste to vy, kdo má u snídaně pytle pod očima. Neveršujete. Mezi dvanáctým zívnutím a dvaadvacátou myšlenkou: "To jsem teda dopad!", přichází ona osůbka, nepozdraví. Představujete si, že se ufetujete k smrti a všichni vás oplakávaj. Polejete se kafem.__Všechno je k něčemu. Jednou jsme dole jednou nahoře. Jednou v prdeli, podruhé v nebi. (500) Days of Summer pojednává o výše zmiňovaném. Óda na nenaplněný vztah. Jsem za ten film vděčný, zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo čeká na Godota. Na Godota nenaplněnýho snu! ()

pepo

neuveriteľné, že niečo takto príjemne vyšlo z americkej skoro mainstreamovej produkcie.Tento film je o láske, ale nie je to love story. Najlepšie na tejto štúdii jedného rozchodu a vzťahu je fakt, že takmer každý si v ňom nájde paralelu so svojim životom a dokáže sa pozerať na príbeh Toma a Summer skrz vlastné skúsenosti. Už od prvého titulku neskutočne hravá a úprimná vzťahovka, ktorá srší nápadmi na všetky stany. Ústredna dvojica s vynikajúcou vzájomnou chémiou, inteligentný scenár a v rámci možností originálna atmosféra k výbornému výsledku takisto veľmi pomohli. Aj keby neponúkal nič iné ako geniálnu scénu očakávaní/reality, tak si tento počin v našom rebríčku prvé miesto zaslúži. Je škoda, že po vstupe do sveta veľkej hollywoodskej produkcie režisér svoju nastavenú latku neudržal. ()

Xmilden

Poměrně složitá romantická komedie, která je jedním slovem pravdivá. Myslím že Tomovu situaci zažil nejeden mladý člověk. Hlavně my kluci asi budeme přesně vědět jak je někdy marné někoho milovat a přitom si nepřipouštět že druhá strana vidí situaci jinak. Ve druhé polovině filmu jsem Summer nenáviděl za to co provedla našemu hrdinovi, ale i já jsem pochopil, že lásce se prostě poručit nedá. K hereckému obsazení snad jen tolik že Zooey už v Yes Manovi dokázala že role tajemných a střeštěných žen umí na jedničku. Joseph Gordon-Levitt (s tímto jménem to nebude mít nikdy lehké:)) předvedl velmi soustředěný výkon. 70% ()

Arbiter

Pohled muže se zlomeným srdcem: Je to celý sakra nefér. Proč to takhle funguje. Proč ho nechala zamilovat se do ní. Jak se na něj může ještě usmívat, když každý její pohled ho kurva pálí. Jak jí má dostat z hlavy. Jak jí mám dostat z hlavy... Já vim sakra nejlíp, že byla ta pravá. Ale ona si to uvědomí. Já to vim. Nejsem totiž ani trošku naivní, když si myslím, že jsme byli ideální pár. Pro sebe stvořeni. To se poddá. Všechno bude fajn. Ne! Nebude. Všechno je v hajzlu. Život bez ní nemá cenu. Asi se zabiju. Nebuď magor. Mysli logicky, vždyť už jsi v cajku. Jsi tak v cajku, že na ní myslíš už jenom jednou do půl hodiny. Tak teď budu holky jenom prznit, no. Dost těžko, když všechny porovnáváš s ní.. Už je to ale půl roku sakra.. Hele vychladni a buď fér, nemůžeš čekat že to hned výjde. Jak nemůžu?! Jak ty sakra můžeš vědět jak by to mělo být. A vypadni mi z hlavy! Byl to osud a vůbec. Nikoho nemůžu milovat jako jí.. nikdy a ani nechci. bla láska bla bla neexistuje bla bla moc jí miluju bla! Pohled muže, co prošel standartní silnou trojkou velkých lásek: Po každym létě přichází podzim.. bitch ()

-bad-mad-wolf-

Ano, občas musíme potkat nějakou tu BITCH, abychom si utřídili hodnoty a mohli šťastně žít s později nalezenou PERFECT GIRL. A dál? Roztříštěná chronologie ději nepřekáží, ani ho neobohacuje, působí spíše jako módní trik. Pamětihodné momenty utrpěly debakl od těch lehce zajímavých až obyčejných. Režie svěží, místy nápaditá, titulní dvojka... eh... príma? Přítelkyni bych na to do kina možná i vzal, vyložená negativa tu nejsou. Originalita sice taky ne, ale příjemně nezvyklé to je. Na druhou stranu, moje filmové senzory nějak nezachytily přísady, dělající z tohoto díla onu vyzdvihovanou prestižní záležitost. Chytrá romance pro mladistvé (být mi 19 a mít za sebou první rozchod, pravděpodobně bych dal o hvězdičku víc), jež je sice možná upřímná, ale také přespříliš banální a neobjevná. 6/10 ()

lesumir

Na mě trochu moc velá artovka, ale jinak zajímavě předvedená romance. Zooey "bešamel" Deschanel ale pořád není herečka. Vykulené výrazy a nepopsatelné xichty to z ní opravdu neudělají. ()

Molly

Marc Webb je můj oblíbený videoklipař, přesto bych ani v tom nejdivočejším snu nedoufala, že pod jeho vedením může vykvést celovečerní dílko tak milé, neotřelé a poetické. Stačilo prvních pár minut a byla jsem v tom až po uši. Jsem si jistá, že i napodruhé, napotřetí, napočtvrté... mi ta hoďka a půl se Summer a Tomem zavoní stejně. P.S: Konečně to někdo řekl nahlas - Octopus's Garden opravdu JE nejlepší písnička od Beatles!:-) ()

Hrabka

Pěkný romantický film o beznadějně zamilovaném klukovi a dívce, která je tak trochu mrcha. Zajímavě a poutavě udělané, v některých momentech film ztrácí, ale to se mu může odpustit. Hlavní herecké duo bylo moc fajn. 70% ()

cheyene

Tato romantická komedie/drama má ideální stopáž, dobré herce, vcelku příjemný soundtrack a příjemnou formu vyprávění příběhu. Občas jsou tu scény velmi záživné, občas slabší, takže při konečném zúčtování zůstanu na 4*. ()

nunka

Hravý vizuál a trpkovtipná storyline o ľudskej duši, ktorú postupne "vraždí" láska..až kým...ale to treba vidieť...Súhlasím s tým, že Joseph Gordon - Levitt miestami pripomína Heatha Ledgera a Zooey Deschanel je cukrová bábika na narodeninovej torte. Výborný ne/romantický film, ktorý veľa myslí a ešte viac rozpráva... a v budúcnosti sa rada nechám prekvapiť ďalšími projekciami s mozgom a vtipom od nováčika Marca Webba. ()

Jamal

Milé překvapení, zajímavé po stránce zpracování, zajímavý, ale uvěřitelný příběh, skvělé obsazení. Co víc si přát? ()

juta

Místo Summer tam mohlo být klidně 500 dní se Zooey, protože Zooey je tahounem celého filmu. Konec jsem očekával trochu jinačí, jak to už tak bývá u romantických filmů. Bylo to překvapivé a konečně to nespadlo do stejného stereotypu. Chloë svou postavu opět zvládla skvěle a mrzelo mě, že tam nebyla více. "Spoiler!" Udivilo mě, když se Summer vdala, když ani žádný vztah mít nechtěla, žeby osud? :D ()

ajuska

Konečně zase jedna originální romantika, která vlastně tak úplně romantikou není, jak se dozvíme hned na začátku. Nechronologický postup vyprávění funguje skvěle a divák si postupně skládá příběh jednoho vztahu, kde najednou vedle sebe figuruje to dobré s tím špatným. A soundtrack je vynikající. ()

Shakers

Pokial už vás nebavia happy edovske konce, tak toto je rozhodne fajn zmena. Príjemný a zábavný film, no zároveň pekne drsný s istého uhla pohľadu. Ale taká je realita. Príbeh je pekne vyrozprávaný, ma štýl, tempo a nenudí. Hudba tiež príjemne ladí a herci sú taktiež skvelý. Zo začiatku to začína ako všetky ostatné romantické filmy, ale tento je odlišný hlavne tým perfektným a zaujímavým spracovaním a hlavne tým, že toto nie je love story, ale príbeh o tom ako jeden mladík hlada svoju cestu. 90% - 5* ()

filmfanouch

Láska může být to nejkrásnější a zároveň to nejhorší, co může člověka potkat. Její podoba přitom není stálá, něco přenádherného se může časem změnit v něco naprosto zničujícího a v člověku vytvořit nenávist něco podobného znova prožít i přes vzpomínky na to krásné. Podobnou výpovědí hodnotu má i celovečerní debut Marca Webba, který je dnes vzpomínán především jako režisér dvojice filmů Amazing Spider-Man. Už tehdy se přitom hlasitě kroutila hlava nad tím, že po Samovi Raimim dostává otěže od pavoučího muže zrovna Webb, při pohledu na jeho režijní debut se ovšem volba rázem stává stává o poznání pochopitelnější.   Webbův režijní debut vycházející ze scénáře dvojice Scotta Neustadtera a Michaela H. Webera zažil srovnání například s počátečními filmy Woodyho Allena. Samotný film ostatně začíná nápisem ,,Toto dílo je fiktivní, jakákoliv podobnost s živými či mrtvými osobami je náhodná, především s tebou Jenny Beckmanová, mrcho!´´, přičemž Jenny Beckman byla právě bývalou přítelkyní Neustadtera a bylo jasné, že pachuť zklamání z jejich vzájemného vztahu se z velké části otiskla i do výsledného scénáře. 500 dní se Summer nabízí kýčovitý pohled na lásku jen na první dobrou, v průběhu se ovšem definitivně ukazuje, jak se láska nezřízeně mění a jak se z lásky vašeho života může stát osoba, kterou prakticky nenávidíte a přitom k ní stále v hloubi srdce cítíte tu lásku. Zamilovaný Tom se rázem díky Summer začíná cítit jako nejšťastnější člověk za světě, tancuje na pozadí písně You Make My Dreams, připadá si jako Han Solo a v jeho mysli mu poletují práci jako vystřiženi ze Sněhurky a sedm trpaslíků (celá taneční sekvence má díky Webbově podání neskutečnou energii a dokáže přesně prodat ty správné emoce v rámci příběhu). Euforie se seznámení se Summer se ovšem rázem začíná bortit v momentě, kdy se vyobrazují pochybnosti nad tím, zda jsou pro sebe Tom a Summer skutečně stvoření. Z kýčovité romantické pohádky se tak rázem stává cosi jako terapie nad smyslem lásky a vztahů, která je dost možná jedna z nejpovedenějších romantických komediálních záležitostí posledních 15 let.   V roce 2009 vznikla chytrá a víceméně neobvyklá komedie, která sice vybízí k sázce na všechna ta žánrová klišé, rázem ovšem vyobrazuje poměrně realistické vyobrazení toho, jak se v rámci vztahu mění pocity a jak vztah ovlivňuje fungování v životě. Tahle komedie dokázala nabourat zavedená klišé, kdy se o ní jako o naivní pohádce dá přemýšlet skutečně obtížně. Skvělá dvojice Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel má spolu vynikající chemii a dokáží prodat komplikovaný vztah, který již na samotném počátku selhává v tom, že každý z článků je dost možná až příliš odlišný a každý chce od vztahu něco zcela odlišného. Pro jednoho z nich tento vztah znamená opravdu mnoho, pro druhého vlastně zas tolik ne. Snadno to tak celé působí dojmem, že vztah Toma a Summer nevyhnutelně vede ke srážce, přesto tahle záležitost dokáže chvílemi vyvolat pocit, že by se něco možná přeci jen mohlo změnit. A je velmi snadné tomu fandit, především pokud divák s milujícím protagonistou dokáže naplno soucítit.   Ještě před 500 dní se Summer byl Marc Webb zkušený režisér hudebních videoklipů, v jeho celovečerním debutu je poté jeho předchozí tvůrčí zkušenost snadno identifikovatelná. Jeho v podstatě komorní záležitost měla díky jeho uchopení audiovizuální lesk a nápaditost, i to byla nejspíš ta pravá kritéria pro to, že se Webb později chopil právě Amazing Spider-Mana. Klíčovým faktorem nejspíš bylo i právě to schopné vedení dvou herců v uvěřitelný a procítěný vztah (nutno dodat, že právě vztah Petera Parkera a Gwen Stacy patřil mezi největší klady obou Amazing Spider-Manů), především ovšem z jeho režijního debutu sršela sebejistota. Ani 500 dní se Summer se přitom vyloženě nezvládlo ubránit pár těm romantickým klišé, s víceméně každou si ovšem dokázalo alespoň vyhrát a i v závěrečné pointě dodat lehčí bonbónek na vrch. I samotné nelineární vyprávění vlastně funguje jako takové zrcadlení toho, jak se vzpomínka na vztah střídá jinou vzpomínku a ve vzpomínkách se vztah stává chaotickým údolím.   Filmu se celkově podařilo redefinovat žánr romantických komedií a ukázat, že se dá k osvědčenému příběhu pořád přistoupit svěže. V rámci hodiny a půl poté skutečně odvyprávět funkční a uvěřitelný romantický oblouk. I přes to, jak v jádru vlastně 500 dní se Summer vypráví realistický příběh o spárech lásky se nadále filmu daří udržovat si svou rozkošnost, kterou v průběhu pořád podporuje sladká dvojice Levitt/Deschanel. Přitom všem ovšem 500 dní se Summer pořád zůstává v rámci svého žánru sympaticky nohami na zemi a skutečně vyloženě nesází na vyhlížený dějový vývoj. Stěžejní je ovšem především to, zda divák dokáže více soucítit s Tomem či Summer. Jedna či druhá varianta dokáže víceméně vypovídat o divákovi samotném a jeho přístupu k lásce k takové. Osobně jsem ovšem málokdy dokázal soucítit s ústředním hrdinou romantické komedie jako právě s Levittovým Tomem. A i díky tomu jsem vlastně dokázal po letech Webbův celovečerní debut docenit, jak si právem zaslouží.   Webbův celovečerní debut i po letech funguje stejně super způsobem, kdy se navíc ukazuje, že málokdo od roku 2009 udělal v rámci romantického žánru takový pokrok jako právě kdysi Webb. V součtu je vlastně 500 dní se Summer o poznání sladší a pocitově sympatičtější terapie o lásce než například Věčný svit neposkvrněné mysli, přesto ovšem tato záležitost i po letech sympatická tím, že se na lásku jako takovou dívá růžovými brýlemi jen na první pohled..... () (méně) (více)

JohnnyD

Ak by mi niekto rozprával o tom filme, asi by som si myslel, že je to jeden z najlepších romantických filmov. Bohužiaľ zdanie klame. Skvelý príbeh nabúchaný emóciami a potenciálom na humor je pochovaný najmä nezmyselným nechronologickým dejom, ktorý každé tri minúty skáče hore dole. Asi snaha vytvoriť niečo ako Večný svit nepoškvrnenej mysle. Bohužiaľ výsledok bol opačný. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)