V akční komedii s názvem 21 Jump Street se policisté Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) připojí k tajné jednotce Jump Street a využijí svůj mladistvý vzhled k tomu, aby v utajení pracovali na místní střední škole. Když vymění zbraně a odznaky za školní batohy, riskují své životy, aby vypátrali nebezpečný gang drogových dealerů. Zjišťují však, že střední škola se vůbec nezměnila od té doby, co ji před pár lety opustili – a především přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili. Oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že jsou nuceni znovu zažívat všechny strasti, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí. (Cinemax)

bloodline

Svojim spôsobom priemerná žánrovka obohatená obligátne o perverziu, blbé reči a vydarenú akciu. Čím si ma 21 Jump Street najviac získal, tkvie v prevedení priemerných ingrediencií na fungujúcu zábavu a z pomerne predsudkovo vnímanej trápnosti, sa vykľula šmrncovná, vtipná oddychovka na víkendovú siestu. ()

Guzmicz

Snad jedna z nejlepších komedií za poslední roky. Ujetý humor, zábavná podívaná a napínavá akce. A hlavně zajímavé "oživení" Jump Street 21. Klidně bych bral další dávku v podobě druhého dílu. ()

Ratherfly

Channing mi vždycky připadal tak trochu jako přiteplená kopie Toma Hardyho, kterou jsem v ostatních jeho filmech co jsem měl možnost vidět vesměs protrpěl, čímž jsem -i díky mému předpokladu, že jde tvůrcům jen o pokus vyždímat z průměrného seriálu někde z přelomu 80. a 90.let nějaký cash- nečekal od tohohle snímku nic víc než tuctový průměr na zabití večera. Chyba lávky. Takže prvně mě velmi kladně překvapil slovenský dabing, který používal slovník jako z cikánské školky, takže jsem zejména z počátku často mezi hlasitým smíchem čuměl jak puk a nechápal, co že si to dovolí JOJ-ka pustit do éteru v osm večer (=klobouk dolů). Dále ale naprosto nechápu, že se na scénáři podílel Michael Bacall, který stojí za megapičovinou Scott Pilgrim proti zbytku světa, poněvadž počet kulervoucích scén a hlášek v JS 21 by u zmíněného filmu nevyčerpal, ikdyby měl stopáž všech dílů Ordinace v růžové zahradě dohromady.. Mno, abych to zkrátil a neudělal z téhle pseudorecenze novelu; totální překvápko, perfektní hlody, které místy sjíždějí až do parodie (viz. například scéna zmíněná v komentáři Superpera) a ve výsledku jedna z nej buddy komedii za poslední roky. Btw. ta hvězda dolů je za trošku té hluchoty v celkové stopáži a pár klasických trapnovtipů. Jinak ale setsakramentsky silných 80. ()

F.W.Colqhoun

Domácí promítání v rámci přípravy na Filmový víkend 2014. Snaha Jonaha Hilla proniknout do první hollywoodské ligy je respektuhodná i dojemná zároveň. Filmový spin-off osmdesátkové klasiky ale naznačuje, že je to možná na úkor kvality jeho druhořadých komedií. 21 Jump Street totiž alespoň zpočátku není nic moc, s legrandou Superbad, postavenou na invenci většího počtu hlav Apatowovy stáje, naprosto nesrovnatelné. Kdybych neměl v plánu sledovat druhý díl, k promítání jedničky bych se po marném prvním pokusu nevracel. Kde to vázne? Jonah Hill se sice občas snaží, ale Channing Tatum, kterého jinak docela rád, se svým hovězím výrazem působí dle očekávání jako komediální jelito a z plátna slézá jen málo. Na druhou stranu: Možná mi toho hodně uteklo kvůli kulturní amnézii. Jelikož si z občasných sledování seroše v devadesátkách pamatuju jen xicht Johnnyho Deppa, právě to jediné mě donutilo zvednout uznale obočí a plácat se do stehen. Všudypřítomné pomrkávání jsem registroval, ale neužíval si. Snad si v sobotu 9.8. 2014 mezi X-Many a sci-fi Cruisem pošmáknu víc. ()

farfalla

Channing Tatum jako Jenko je příliš nevýrazný. Jonah Hill by si byl zasloužil nějakou větší výzvu v podobě dobrého partnera. V ´Superbad´ (2007) a v ´Knocked Up´ (2007) byl zábavnější a v ´The Wolf of Wall Street´ (2013) přímo zazářil. V '21 Jump Street´ bylo pár zábavných momentů, ale film celkově nebyl žádná sláva. ()

kolemjdouc

O čem film je je popsáno v tiráži.Pokud budete snímek brát od prvního záběru s nadhledem i se pobavíte.Zjistíte totiž že od samého začátku si tvůrci dělají srandu z amerických akčních nabubřelých zhovadilostí! Scéna s honičkou dlouhých neohrabaných limuzín ta fakt nemá chybu :-) A hercům role akčního krasavce a zpomaleného nešiky opravdu sedla.Nedejte se odradit některýni komentáři a pokud se chcete odreagovat a pobavit se tak se na to podívejte .U mě dobrý. ()

ChrisBa

Bavil som sa síce výborne, ale na viac ako 3* by to potrebovalo trochu inteligentnejší humor a scénar. Potenciál to malo pritom obrovský. Už len úvodný príchod do školy po 7 rokoch a zistenie, že veci, ktoré zaberali medzi mladými, už teraz nefungujú a školský svet sa posunul úplne inam, ma veľmi pobavilo.. Škoda ale, že sa tvorcovia zamerali na cieľovku teenagerov, ba až pubertiakov a tomu prisposôbili humor, t.j. miestami trápny a miestami primitívny. Takisto by som si vedel predstaviť lepšiu ústrednú dvojicu.. Ale zasa nebudem len haniť, tak ako som napísal, bavil som sa a to celkom dobre.. takže slušnejšie 3*. ()

ThomasCrown

Neuveriteľne vtipný film. Všetko to hranie sa s klišé, kedy geekovia sú kráľmi školy a športovci hrajú na gitare pesničky o znečistení planéty, Jonah "Slim Shady" Hill, školský trip, všetky naháňačky, pobodanie na party, Ice Cube či kórejský Ježiš a áno, objaví sa aj Johnny Depp. Jednoducho dávka zábavy, na ktorú som čakal a rozhodne budem s radosťou očakávať pokračovanie na univerzite. ()

Marrty3

Paráda. Hodně svižná akční komedie, která mě kvalitně pobavila. Styl takovéhle komedie se většinou neodehrává v prostředí střední školy a už vůbec ne s takhle mladými "agenty". A tím je 21 Jump Street originální. Skvělé scénky, jak akční tak velmi vtipné. Obvykle je ten hezký zároveň i oblíbenější a zavalitější je nerd, ovšem i tady to má 21JS přesně obráceně. Z tohoto snímku čiší velká originalita. Spousta komických scének a hlášek mi udělala upřímně velkou radost. Herecké obsazení je skvostné; nejen hlavní dva hrdinové ale i "nasranej vulgární" Ice Cube je famózní a jepičí scénka s Johnnym z původního Jump Street byla fakt parádně zasazená do děje. Dávám tomu 5*****, ikdyž je fakt, že místy to bylo lehce slabší, ale je to originální a ve svém žánru rozhodně jeden z těch lepších filmů. ()

iampatrik

85% Momentálně se mi hledají těžko slova, kterými bych film shrnul. Tolik skvělých scén, hlášek, akce v milionkrát ohraném konceptu - smekám. (namátkou: stavy po droze? - neznám lepší filmové podání; hláškující Ice Cube; akční honička parodující výbuchy ve filmech; cameo dvou herců, které nebudu zmiňovat a plno dalšího!) ()

SHit4U

Bavil jsem! opravdu bavil...spoustu trefných narážek a utahování si z policejních buddy-movie a Ice Cube v roli drsného policejního šéfa Dicksona. (plus urážka seriálu Glee)...(plus skvělé cameo) ()

peetriss

Směsice výborných zábavných hlášek a podivného až trapného humoru ležícího trochu mimo mísu v poměru tak půl na půl, následkem čehož jsem se u 21 Jump Street několikrát od srdce zasmál, ale v mezičasech mezi těmito vrcholy jsem se nejednou málem ukousal nudou. Zajímavý pokus s vysokým potenciálem nezvládnutý režiséry. Výborný byl Ice Cube. 40% ()

ondrula

Mám poslední dobou smůlu na podprůměrný kraviny. A možná to je tím, že jsem si na dovolenou natahal do noťase filmy, na který jsem v poslední době neměl doma náladu a taky jsem asi očividně dobře tušil proč. Komedie "Jump Street" mi přišla žalostně smutná, obzvláště pak svou úpornou snahou vytvářet dvěma strnulými panáky ve sterilním prostředí komický situace. Probíhaly tam nějaký nepochopitelný události, v jejichž rámci se blbec skamarádí s nerdama a druhej blbec (ten špekoun) zase svýma upocenýma kecama zlomí nejkrásnější pipinku široko daleko poté, co se narve do kostýmku Petra Pana (vážně se na highschoolu v Americe inscenujou takový kraviny?). Přišlo mi takový poměrně hloupý, že pokaždý, když měl vstoupit na scénu kriminální živel, přijeli vždycky ti staří známí motorkáři. Příjemně mě překvapila epizodní role Johnny Deppa, kterej debutoval v původním Jump Streetu; toho druhýho strejdu si ze seriálu nepamatuju. Nějak jsem si nevšiml, koho tam hrál Ice Cube, asi toho jejich nasranýho velitele. No a v rámci komediálního happy endu jeden z blbců (myslím, že špekoun) ustřelí záporňákovi klobásu, načež všichni - včetně záporňáka - dělaj, jakoby se zas až tak moc nestalo, zatímco v reálu by týpek během chvilky vykrvácel a ještě předtím se posral bolestí. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)