Epizody(16)

Millanium

Seriálová obdoba koženého slunce. Jednotlivé díly jsou velmi nevyrovnané, nicméně u většiny jsem se výborně bavil. Ten, kdo zdá dění kolem vesnického fotbalu, dá zapravdu, že spousta věcí zde není až tak moc nadsazených. 70% ()

yeniczek

No toto.. Kdyby mi někdo před dvěma měsíci řekl, že budu každý týden čekat na náš seriál a ještě o fotbale, tak bych se mu vysmál. Parádní práce s herci! ()

zdenny

Toto se fakt povedlo! Jako fanda fotbalu jsem se na tento seriál neuvěřitelně těšil. Čekal jsem, že to bude něco ve stylu "Koženého slunce" a ano. Mé hodnocení je dáno srovnáním tohoto s jinými českými seriály. Tento si získal obrovskou popularitu v rámci celé naší země. Protože je mezi námi dost fotbalových fandů, ale také těch, kteří se na seriál dívali jen tak. Nezapomenutelné jsou hlášky Ádovy hlášky z "j" místo "r". Pro mě ale byl tahounem celého seriálu Ondra Vetchý, který nám předvedl nejen zápal pro fotbal, ale i pro celý tento projekt. Myslím, že si svou roli skvěle užíval. Taky Luděk Sobota byl pro publikum více přijatelný než když hrál celý život samé pitomce. Hrál opravdu sympaticky. Vysokému hodnocení se nedivím, protože opravdu věřím, že si seriál získal srdce široké veřejnosti. Mně se nejvíce líbila osmá epizoda s názvem "Schůze": "To si snad děláte prdel...!" ()

greghouse

nemám rád fotbal a hlavně kecy typu poďme hoši poďme...ale tohle miluju. 6ivotní role Soboty a Kikinčuka. Nejak mi to nezapadá do produkce TV NOVA ()

MIGHTTREE

Ze začátku jsem tenhle seriál přímo nesnášel. V hospodě mi neustále říkali Dobjej Dobjej a nechápal jsem co je na tom tak vtipného. Mé přímení se hodí na všechny druhy komolení, ale tohle bylo moc. Naštěstí jsem se z toho vyspal a nakonec to není zas tak špatné, jak jsem původně doufal... ()

hroubek

Jako blesk z čistého nebe působí Okresní přebor na tuzemskou tvorbu.Za posledních pár let je to nejkvalitnější komediálním seriálem co vznikl u nás.Seriál jistě není dokonalý ale co v dnešní době je ale hlavní je že skvěle dokaže pobavit a člověk nemá při sledování pocit, že seriál vznikl kůli penězu.Víc takovýhle seriálu, které myslí více na diváky než na vlastní potřeby. ()

LEGACY

Slavoj Houslice !!! Slavoj Houslice!!! Jakožto fotbalový fanoušek i hráč jsem si toto nemohl nechat ujít., i když v televizi u mě seriál moc pozornosti nezískal a viděl jsem jen tak tři díly, ale po tom to frčel jeden díl za druhým a za čtyři dny jsem měl seriál komplet shlédnutý. Chvílemi jsem se v týmu poznal, ale s některým obsazením jsem nebyl moc spokojen, teda až do teď, ale třeba takovej Vetchý když se nasere to je fakt........ jak jste sami viděli. Ale zase ve stoje tleskám Česku, protože mi točit umíme, i když některé novější filmy jako Westernstory nebo Saxána tomu neodpovídají, ale to jsou jen vyjímky. Hodně jsem se bál a čekal jsem, že si neohlídají třeba registračky a takové drobnosti, které obyčejný člověk nemusí znát. Na to důležitější si dali pozor, ale stejně tam byla řada nepřesností a úmyslných zápasů. A to je další velká chyba - zápasy. Fotbalový seriál, kde je toho fotbalu celkem málu je špatně, ale jinak seriál působí dobrým dojmem. Někdo si možná u seriálu říkal, vždyť je to jen okres, proč u toho tak blbnou? Ale já hraju stejně jako Slavoj okres a můžu vám s čistým svědomím říct, že takové věci se ve fotbalu běžně stávají, né všechny, ale některé jo. Mohli udělat i druhou série, když je seriál docela dost úspěšný, třeba jak by to probíhalo v kraji, myslím že kdyby se režie ujali ti stejní, co nám vyrobily prvních šestnách dílů nebyl by problém. Nejlepším dílem je pro mě nejspíš díl, kde si zahrál van Trojan božskýho trenéra. Tento díl vzal do kapsy všechny a u mě má suveréně čislo jedna. Shrnutí sérií: 1. série 85% Hodnotím 85% ()

Aven

Buranský humor dovedený do absolutní dokonalosti. V Okresním přeboru jsem si nenašel žádnou oblíbenou hlavní postavu, které bych "fandil", protože všechny postavy jsou prostě klasickými venkovskými křupany. Právě tohle však dělá tento seriál tak zábavným - tvůrcům se dokonale podařilo přiblížit "venkovské" charaktery (bez urážky), pro které je hraní "pralesa" vším. Někomu takovýto seriál zákonitě nesedne, mě však královsky pobavil. ()

VanTom

Ohromné "novácké" překvapení, jeden z hodně mála českých seriálů za poslední dekádu, který mne zaujal, pobavil a nezhnusil řemeslným diletantismem. Brilantně odpozorovaný mikrosvět vesnického fotbalového klubu TJ Slavoj Houslice zalidňují obyčejné, přesto jedinečné figurky v dokonalém hereckém podání, jimž jednoznačně kralují zapálený trenér-cholerik Ondřeje Vetchého, startující na první našlápnutí, a rozvážný předseda Luďka Soboty. I přes určitá zaškobrtnutí se navíc úroveň díl od dílu zvyšuje. ()

Všivák

Tohle fak stojí zato. Hlavně Ondřej Vetchý jako Jirka Luňák. To je snad jeho životní role. A vlastně všichni. U těch rozhovorů zdejších protagonistů snad nejde zůstat v klidu. Je s podivem, že seriál z produkce Tv Nova si dokáže udržet takový nadhled. Že se nebere moc vážně. Že se nesnaží divákovi vtlačit do hlavy nějaké moudro. Ani jednou seriál nespadne do trapnosti. Je to pořád velká zábava. Radost poslouchat zdejší herce. Tenhle seriál je pravdivý. ()

Compadre

Strašně dlouho jsem Okresnímu přeboru vůbec nevěřil. Nechtěl jsem se na něj ani dívat v předtuše že zase půjde o nějakej totální humus jak je to poslední dobou u českých seriálů zvykem. Nakonec se ale z Okresního přeboru vyklubal pěknej vtipnej seriál. Humor není debilní a ani není vytvořen nějak násilně, což už je teď úplnej nadstandard. Sympatická sestava herců je ještě plus. Jinak samozřejmě Ondřej Vetchý je tady milionovej. Jedním slovem srdcař :)) ()

SamVimes

Nejlepší český seriál vůbec. Kolečko a Prušinovský tady stvořili ohromně vtipné postavy, ze kterých se ovšem zároveň nestávají pouhé karikatury, ale zůstávají skutečnými trojrozměrnými lidmi. Tak zábavné a uvěřitelně živé dialogy umí psát málokdo, tady jsou navíc odehrané s dokonalým komediálním timingem. ()

fabecc1222

Kdo by to byl řekl, že se Nově povede vytvořit další komediální kult. V době rodinných nekonečných vztahovek dokázali vyprodukovat fenomenální komedii o vesnickém fotbale, která díky své kvalitě nikdy nezestárne. Dvojice Kolečko-Prušinovský dokázala napsat takové postavy a hlášky, které se nesmazatelně zapsali do dějin české televizní, a následně i filmové historie. ()

Gallagher

První díl: Nuda a bída. Pár dobrých hlášek jinak vata. Když už se tempo začalo rozjíždět, tak naběhly závěrečný titulky a po necelé půlhodince konec. Moc velké očekávání a nic z toho. Doufám, že kvalita půjde nahoru, protože potenciál na to seriál určitě má... Druhý díl: Výrazné zlepšení kvality. Dialogy o ničem vystřídaly vcelku vtipné hlášky a konečně to nejdůležitější - FOTBAL. Zápas sice na obrazovkách trval chvilinku, ale už to mělo to, co divák očekával. Palce nahoru a zvednutí hodnocení o jednu hvězdičku... Třetí díl: Nejnudnější část seriálu. Skvělá herečka Vilhelmová hraje tak akorát přiblbou krávu a děj pouze nudí. Čistá bída... Čtvrtý díl: Konečně trochu více Davida Novotného, ale děj stál opět za houby. Chce to trochu toho fotbalu... Následující epizody: S dalšími díly výrazně přibývá kvalita a Okresní přebor vyrostl do jednoho z nejlepších seriálů na našem území za poslední léta. ()

ghatos

Je to škoda. Myšlenka vesnického fotbalového týmu a jeho fungovaní poskytuje pestrou paletu zábavných historek. Ten, kdo zná fotbalové prostředí si jistě vybaví plno vtipných situací. Kdyby se tohle podařilo přenést na obrazovku, tak by se Okresní přebor mohl stát kultovní záležitostí. Nelze však nevidět občasné tápání a nezkušenost režie. Fotbalové prostředí je specifické. Chtělo si to dát větší práci a posbírat lepší story materiály z ulice. Korupce, nevraživost, hádky, zranění - inspirace je opravdu hodně :) . Kdyby záleželo na mě, nebál bych se to pojmout drsněji a vulgárněji (to se nakonec stalo ve Vyšehradu). Takový je holt fotbal :) . Největším šokem je Luděk Sobota. Před jeho hereckým výkonem smekám. Po opakovaném shlédnutí zvyšuji na 70% (film Pepik Hnátek je rozhodně lepší). ()

Pražák

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší. ()

Ravi

Tenhle seriál je zvláštní tím, že ačkoliv o venkovském fotbalu zas tak moc nevypovídá (možná o tom před 10 až 15-ti lety) všem se docela líbí. Nevím. K čemu je komediální seriál, kde se nesměju, protože scénky jsou strojené až to natahuje, a kde všichni známí herci vymačkávají maximum ze scénáře stojícího na hláškováni jako z Kameňáku. Ne, tomuhle já na chuť prostě nepřijdu. Pro měšťáky dezinformace, pro vesničany zábava k popukání, o které netuší, že se jim tak trochu vysmívá tím, jak je hloupá. 35% = 2/5 ()

Ichabod

Zejména díky pánům Vetchý a Novotný je tenhle seriál čím dál lepší. Scénáře k některým dílům nejsou úplnou perlou, ale podání je špičkové a díky tomu je to opravdová prdel od osmi na Nově a mne to baví navzdory všemu co z její tvorby znám či o ní dlouhodobě soudím. ()