BoPo

Séria, ktorá ma prevádzala mojím detstvom. Časy kedy som presne vedel kto je inspektor Clouseau, ale nemal som ani potuchy kto je nejaký Sellers. ()

corpsy

Ani o chĺpok horšie, ani o chĺpok menej vtipné, ani o chĺpok horšie. Proste vynikajúce, ďalšie pokračovanie streštených príhod, ešte streštenejšieho detektíva Clousea. ()

bublajsa

Rozhodně nejlepší film ze Clouseaovské série. Peter Sellers je geniální, stejně jako vše ostatní - hlášky, gagy, scénky, humor a výteční herečtí kolegové, kteří pan Sellersovi sekudnují. Tenhle film pro mě nemá jedinou chybičku a je klenotem ve své řadě. ()

kobejn

Jako děti sme podobnej typ filmů milovali, ale co s tím dnes? Když sem na to včera koukal, tak sem si říkal, no ale to už je fakt uplná blbina, to už nemá s původnim růžovym panterem nic společnýho...sází to hlavně na absurditu a se střídavými úspěchy to baví...jelikož sem se ale u toho bavil o něco více než u předchozí části, hodnotím to lépe...jinak je to ale pitomina od začátku do konce...Sellers je ovšem jako herec vyýborný. ()

MikO_NR_1909

Séria mimoriadne vtipných montážnych sekvencií, Sellersov kult a tupota vyjadrená umeleckými prostriedkami a náhodnými skečmi. Potom ale prídu mdlé desaťminútovky, potom opäť eskapády vtipu a opäť nič. Problém tkvie v tom, že podobne ako pri James Bondovi, pokiaľ sa naň tešíte a ste jeho milovníkom, úplne inak k všetkým pokračujúcim sequelom pristupujete. Ja v tomto smere nie som cieľovka. Dilema medzi tromi a štyrmi. ()

Pierre

Ve zdravééém těle, zdravýýýý duch... Ano, zdravý duch. Přesně tak, zdravý duch nade vše! A aby  došlo k Panteřímu dílu, který si ho zachovává nejvíce, stačilo málo...Tedy aby o zdravý duch bývalý šéfinspektor Dreyfuss přišel a mezi inspektorem  Clouseaueam a Dreyfussem, těmi co dříve natírali celosvětový zločin, nyní nepřáteli  se mohl odehrát souboj na život a na smrt. I když na tu smrt se Clouseaovi furt nějak ne a ne chtít....   Ti bystřejší z vás ani nemusí vlastnit doma  převlek Zvoníka u Matky Boží, aby mi z mých předchozích slov vytušili, že tohle je pro mě nejkoncentrovanější a nejvíc konzistentní Panter. I když by se spíše hodil název ,,Případ dvou bláznivých šéfinspektorů.´´ Nebo jak trefně poznamenal jeden můj oblíbený kolega: ,,Blbý a blbější ze Scotland Yardu.´´Je pravda, že když jsem film před lety viděl poprvé, ta přeměna zábavného zblázněného Dreyfusse, v superpadoucha mi úplně nesedla. Ale dnes již velmi oceňuji, jak v tomto díle konečně došlo k přirozenému  propojení komediální a kriminální línie. Obě  se doplňují, na rozdíl od Návratu ani Pomsty nepřekazí. Film je pořád bláznivina, ale tentokrát už konečně i s pořádně atraktivní zápletkou kolem vzácné zbraně a Dreyfussova ďábelského úkrytu na hradě s varhany. Ale je jasné, že nejlepší jsou  opět Clouseauovy bláznivé scény jako výslech nebo závěrečný převlek za zubaře, který sice   Sellersův  životopisec označuje sice jako ,,nejpříšernější´´ sekvenci   za Sellersovu kariéru a zapáleně popisuje, jak není příjemné se na Clouseaovu stékající tvář za doprovodu křečovitého smíchu dívat a takový byl jistě záměr. Zajímavá úvaha, ale mě i  tato šílenost a neracionalita  právě na Panterech baví.  Mimo Clouseaových bláznivin mě zde ovšem baví i celá ta přehlídka nezdárných zabijaků, politické pozadí a hlavně celá až Bondovská stylizace. Dreyfuss je prostě schválně plakátový komiksový superpadouch se všemi stereotypy, neomezenými možnostmi, ničivými a výhružnými sklony a Clouseau jako jeho protipól nakonec stejně uspěje, během toho se naprosto ladně vyhne všem atentátům a získá si srdce jedné krásky, která ho původně chtěla zabít, ale prostě nemohla, protože to je náš James...Tedy Clouseau....Jack Clouseau. Clouseau-girl v podání jakési Lesley-Anne Down je tak sexy, že až zamrzí, že má prakticky jen  dvě scény. Rovněž mi tady chybí zachycení Dreyfussova útěku z blázince a závěr mezi zničením hradu a úchvatnou postelovou scénou (mimochodem, Clouseaua obdivuji, já bych se tam svlíkal ještě teď)  je takový ufiklý, jako by tam ještě něco chybělo. Sice nesnáším mišmas Stopa Růžového pantera, který jako zoufalý pokus o zisk sesmolil Edwars po Sellersově  smrti, ale je pravda, že obsahuje z tohoto dílu scény (nákup, letadlo, mesáž), které klidně nemusely být vystřiženy, ale když si to Sellers přál...I tak je výsledek i přes komplikace během natáčení skvělý a pořád osvěžující. Rovněž mistr Mancini snad ještě překonává sám sebe. Pasáž ,,The Inspector Clouseau Theme´´ ze soundtracku  je snad ještě lepší než ,,Meglio Stasera´´ z jedničky a  ,,Summer in Gstaad´´. Na to už stejně jako na Moon river v Tiffanym asi nejsou adekvátní slova. Snad jen poděkování za to, že něco takového vůbec existuje.Co se týče dabingu, tak opět upřednostňuji ten původní z 80.let s duem Fišer+Hrušínský  který opět naštěstí vysílá nejen ČT, ale i komerční Prima. Ten druhý devadesátkový je opět bohužel na DVD, a byť znovu oceňuji alespoň zachování Stanislava Fišera, tak podstatně hlášek ubylo, slovní komoleniny jsou v podstatě ignorovány a  Pavel Šrom se mi  na Dreyfusse nehodí. () (méně) (více)

Orlau32

Peteru Sellersovi jsem moc nerozuměla. Zkrátka: jeho filmy mě k šílenství srandy nepřiváděly. Zrovna tak, jak mě NIKDY (a teď se držte !!) nerozesmál CHarlie CHaplin. Ani jako dítě, přesto, že ho uznávám jako geniálního umělce. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale z nějakého důvodu mi tenhle díl až tak vtipný nepřijde. On je pořád dobrý, al předchozí mě dostaly mnohem více. Na druhou stranu jsou zde scény, které prostě člověk normálně vymyslet nemůže. Na to musí mít skutečně hlavu a Blake Edwars ji s Frankem Waldmanem měli. A samozřejmě bez Sellerse by to nikdy nešlo. ()

topi

Těžko hledat slova na tuto neskutečnou klasiku!! Záplava vtipů, gagů a hlášek v rychlém sledu za sebou. Rozhodně nejlepší díl celé série! A ten luxusní českej dabing! Clouseu - Stanislav Fišer a Dreyfus - Rudolf Hrušínský! Nádhera!! ()

FilmFan24

Se vždycky smíchy málem neudržím! Skvělá nestárnoucí komedii o jednom cenném šutru o kterém jsem si kdysi jako kluk myslel, že je to panter natřený na růžovo! :) ()

L_O_U_S

Z komediálního požitku u některých filmů prostě člověk vyroste. V dětství jsem tuhle sérii miloval, i když mě štvalo, že se v některých dílech navzdory názvu vůbec neobjevuje slavný drahokam. O čtvrtém dílu se někdy říká, že je nejlepší z celé série, já se ale u něj po těch letech už kdovíjak nebavil. Spíš mi připadá, že se jedná o sled gagů (byť někdy třeba i vtipných) spojených mizerným příběhem. Potěšil mě Omar Sharif, ale vyloženě mi nesedla ta „Bond girl“. (1 308.) ()

Colonist

Nikdy se neshodnu na tom, který díl ze série Panterů je nejlepší. Zda je tento film, nebo Clouseau na stopě. Zřejmě tento, ale jen o chlup. Nejvtipnější díl je to ale určitě! Tento Panter je prostě úžasná záplava brilantního humoru už od úvodní scény v blázinci, přes výslech svědků v Anglii, pivní festival, až po dobývání hradu a úplný závěr. K tomu všemu má tento díl asi nejlepší hudební stránku ze všech Panterů, Mancini se opravdu vytáhl. 70. léta byla v hodně ovlivněna Bondem a v tomto filmu je to vidět. Konečně má ze všech dílů v sérii nejvíce prostoru bláznivý Dreyfus v roli hlavního záporáka. Hluchá místa tentokrát chybějí a trapných fórů není mnoho. Teď mě ani nenapadá, že by tam nějaký byl. ()

radomiil

Geniální nenásilný humor>>s jednoduchým příkladem"vždyť jste ale říkal,že Váš pes nekouše">>>"to taky není můj pes". ()

Fanucci

Sellers je skvělý, některé vtípky a situační gagy jsou povedné, ale většinou jde o dost trapnou a bohužel nudnou podívanou...50% ()