Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Indy je v tomto díle vyslán do Barcelony, kde se přidává ke třem agentům, jejichž úkolem je přesvědčit neutrální Španělsko, aby se zapojilo do války. Docílit toho chtějí díky komtese z Toleda a německému kulturnímu atašé ve snaze rozvinout mezi nimi milostný románek. Ve druhé části se Indy dostává do Prahy. Zde si má nechat zapojit telefon v pronajatém bytě a vyčkat na telefonát, díky němuž se dozví další instrukce. Jenže zapojení aparátu se díky byrokracii zdá být nemožným úkolem... (Indy_Brabino)

(více)

Recenze (5)

D.Sleeper 

všechny recenze uživatele

Kafkova Praha... nezklamala. Ale nějak se nám při tom všem zmatku aparátnické představenstvo zapomnělo a nestihlo Indymu za ten impozantní souboj s formuláři a jejich autory udělit nejvyšší úřední vyznamenání - razítko "Spejbla do sešítku" :))) ()

Zajímavosti (3)

  • Ve filmu je několik narážek na české reálie. Indy (Sean Patrick Flanery) se ve snímku potkal na pražském úřadě s umělcem Antonínem Dvořákem a průvodcem je mu zde úředník z odboru pro pracovní úrazy, německý židovský spisovatel Franz Kafka, který na konci celého snažení o získání potřebného razítka na Indyho telefon pronese pamatánou větu: "To byl ale Proces." (Antal89)
  • V maličké cameo roli byrokratického úředníka, který je sousedem úředníka Antonína Dvořáka, se ve filmu objevil český herec Jiří Krytinář. (Antal89)
  • Snímek se natáčel ve Velké Británii, Španělsku a také v České republice. (Yardak)

Reklama

Reklama