The Adventures of Young Indiana Jones: Espionage Escapades

Akční / Dobrodružný / Historický

USA, 1999, 92 min

Super, super, super.(2.5.2011)

Kafkova Praha... nezklamala. Ale nějak se nám při tom všem zmatku aparátnické představenstvo zapomnělo a nestihlo Indymu za ten impozantní souboj s formuláři a jejich autory udělit nejvyšší úřední vyznamenání - razítko "Spejbla do sešítku" :)))(26.8.2014)

Nejlepší díl. Náramně jsem se bavil.(30.6.2015)

14. Barcelona, Praha 1917(5.4.2009)

Díl, který je snad základ pro každého sarkastického jedince, vyrůstajícího v Čechách v 90 letech 20. století... Dodnes, když slyším slovo PAILA, napadne mě mladičký Indy, jak se ptá krásné špionky s rádoby sexy hlasem a s pseudosvádivým pohledem "máte ráda pailu, objednal jsem speciální pailu pro dva." :-D a druhá bláznivá část kterou jistý úředník Kafka okomentuje větou: "To byl proces" je naprosto luxusní zábava. :)(3.11.2011)

• - V maličké cameo roli byrokratického úředníka, který je sousedem úředníka Antonína Dvořáka, se ve filmu objevil český herec Jiří Krytinář. (Antal89)

• - Snímek se natáčel ve Velké Británii, Španělsku a také v České republice. (Yardak)

• - Ve filmu je několik narážek na české reálie. Indy (Sean Patrick Flanery) se ve snímku potkal na pražském úřadě s umělcem Antonínem Dvořákem a průvodcem je mu zde úředník z odboru pro pracovní úrazy, německý židovský spisovatel Franz Kafka, který na konci celého snažení o získání potřebného razítka na Indyho telefon pronese pamatánou větu: "To byl ale Proces." (Antal89)