Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

ARI50

První vojáci ve svojí akci, nápad a provedení je dobré, herci se celkem vybraly dobře a samotný konec filmu mě přesvědčil o takovém hodnocení jeto slušné ale hodně slabé na akční film. ()

Necrotongue

Americký akční film se čtyřmi Belgičany a jedním Švédem se mi kdysi hodně líbil, a když jsem si ho pustil dneska, zjistil jsem, že si zub času vybral větší daň na mě než na filmu. Úplně jsem se viděl, jak srážím hodnocení, ale nakonec k tomu nedošlo. Jasně, jde o záležitost skoro třicet let starou, což se muselo projevit, základní myšlenka byla dost chabá (necháme si zmrazit nějaké mrtvé vojáky, páč mám tušáka, že se pro ně za čtvrt století najde nějaké využití), ale jako akční béčko to na mě vcelku funguje a dokonce je to občas i slušně vtipné. ()

Bauer

Na tu dobu si myslím že je to hodně dobrej film.Van Damme tam hrál sice takovýho dementa ale ty *** jsou za Dolph Lungrena ten hrál skvěle!!!!!!!!!!! ()

mm13

Celkom príjemné prekvapenie. Akurát toho van Damma nemuseli toľko našminkovať, v snahe urobiť z neho dobráčiska stvorili gayka. Ale inak ani nevadí, že v rámci akčného žánru bol Universal Soldier v dobe vzniku už nejaký ten rôčik po funuse. Dnes je to jedno. ()

luka4615

Jedna z nejlepších akčních záležitostí mého dětství, která ale bohužel stárne rychleji než je zdrávo. „They're all traitors! ()

JASON_X

Dostal jsem chuť si trochu proprat mozek a sáhl po téhle béčkové klasice. A i když podobný militaristický exhibice nijak zvlášť nežeru, Emmerichův Universal Soldier je jedna z výjimek. Perfektně zmáknutý akčňák bez nějakého závažnějšího nedostatku... no tedy možná až na "herecký" výkon Žána Klóda, kterému jdou přece jen líp kopačky než hraní. Ale jinak samá pozitiva - stoprocentně béčkový scénář, dostatek akce, slušná výprava, pěkné scenérie (přehrada, kaňon), pár efektních oldschoolových záběrů (výbuch benzinky, pád trucků ze skály), spousta vtipných hlášek i gagů a v neposlední řadě Dolfiho parádní držka a jeho stylový náhrdelník. ()

Sawy

První půlhodina je nechtěně směšné, trapně vážné a nezajímavé béčko, které nejenže nebaví, ale skoro až vyloženě nudí. Od chvíle, kdy JCVD nasedne do auta a začne objevovat své staré já, začíná úplně jiný film. Film, který si dělá srandu sám ze sebe, který je místy skutečně vtipný, má sympatického hrdinu a cool záporáka a až do samotného závěru už neztratí tempo. Tak nevím. Za ten začátek slabé dvě, za zbytek pohodové čtyři, ty výsledné tři jsou strašně nicneříkající. Každopádně Emmerich vždycky věděl, jak natočit zábavný film. 70 % ()

ScarPoul

fúúúha. Veľmi tažko písať a to hneď z dvoch dôvodov - ten film je naproduktívnejšie béčko 90 rokov, síce má svoje chyby ale dá sa odpustiť a za druhé je nehorázne plytké, čo u emmericha je síce zvykom ale nie nutnosťou. Tak isto môžem povedať že je to najlepší film van dammeho vôbec ale aj napriek tomuto všetkému skrátka neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Kopec novátorských nápadov, akčné scény neskutočne zvládnuté, dokonca sa tam nájdu nejáke tie heroické odjeby, a trocha humoru, neviem či to spôsobil scenár alebo to že je to bol prvý emmerichov americký film ale v dialógoch je jeho režisérska neistota výrazná, nudná a rušivá a to je škoda lebo ani ten scénar nie je taký zlý. Damme si rolu užíva tak isto aj Lundgren ale za väčšieho sympaťáka považujem Dammeho preto mi jeho herectvo bolo viac po chuti a Lundgren mi s tým jeho prežívaným svojej postavy prišiel skôr na smiech. Ally Walkerová bola podľa mňa ťahúňom celého filmu pretože aj keď slávy sa jej nedostalo jej kreácie frustrovanej novinárky sú dokonalé snaď až na koniec a obohacujú film. Ale v zásade filmu nemám čo vytknúť , dá sa to pozerať, nie je to stupídne. teda nie je to AŽ tak stupídne ale ako som povedal tá plytkosť s toho robí strašne povrchný film, bez absolútnej šance stotožniť sa s postavou a hudba tiež stojí za zaschnutý sopeľ. ()

Lacike

Suboja titanov, ktory nam tak dlho odopierali v A lige (Arnie vs. Sly) sme sa v 1992. roku dockali aspoň v B lige (Van Damme vs. Lundgren) a rozhodne stal za to. Do velkej miery za to môze cerstvy nemecky dovoz Roland Emmerich, ktory tu odviedol spickovu robotu ako skoro vzdy. Ak k tomu este pridame zaujimavu zapletku so sci-fi prvkami, tak tu mame vo Van Dammeovej filmografii malo vidanu kombinaciu kvalitneho pribehu a spickovej akcie. Akcia je rôznoroda. Mame tu skvele prestrelky a konecne aj nejaku poriadnu nahanacku. Akurat je tu mensi dôraz na bitky. Co mi vôbec nevadi. Jednu väcsiu bitku tu Van Damme má a okrem nej tu je uz len finale, ktore je natocene americkym krcmovo wrestlerkym stylom s dôrazom viac na tvrde udery ako nejake akrobaticke poskakovanie, takze priaznivci MA filmov budu trochu sklamani, ale mne to nevadi. K tomuto filmu sedia viac drsnejsie bitky, ktore sa drzia pri zemi. Najdôlezitejsie je, ze finalna bitka je natocena rovnako spickovo ako zvysok klasickej akcie. Podme k postavam. Lundgren tu stvarnil doslova ikonickeho zaporaka, ktory tromfne aj jeho legendarneho Ivana Draga. Trosku upozadene pôsobi Van Damme, ktory sa cely film snazi predviest seriozny vykon skoro jak Hoffman v Rain Manovi. V ramci filmu to je OK, ale v inych filmoch ma bavil viac. Liniu s nim preto do velkej miery zachranuje roztomila a vtipna Ally Walker. Z ostatnych hercov za zmienku stoji uz len drsniak Ed O'Ross a potom kopa povedomych svalovcov, ktory sa tu mihnu v ulohach dalsich Univerzalnych vojakov. Skoda, ze nedostali trochu väcsi priestor. Ale nevadi. Napriek tomu to je stale spickovy film, ktory nam 18 rokov pred Expendables ponukol koncept v ktorom sa stretnu svalnate hviezdy akcnych filmov. A v tej dobe dokonca este vo vrcholnej forme. 8/10. ()

Ouwen

Hodně scén mě nudilo, ale jako vždy to zachránil JCVD a Dolph se svejma hláškama, jinak nápad je to dost originální :-) ()

moviesfan

Univerzální voják má poměrně slušný scénář. Akce samozřejmě taky není k zahození, ale vyznívá to tak nějak ,,obyčejně", i když je to asi divný slovo. Ale dobrej snímek. Hodnocení: 65% ()

Suzie05

Teda Dolph si tuhle roli určitě užíval, když krosil všechny ty nevinné oběti. Měla jsem tu čest vidět film s původním dabingem z videokazet a musím dodat, že ty suše odsýpající hlášky se mi vryly do paměti jako injekční stříkačka s posilovačem svalů do srdce. Vysvětli mi, jakto že tlačíš auto rychleji než moje babička jezdí?! ()

Falcor

Evropská trojka, dva páni "herci" a režírující ostuda německéhu národa útočí na brány trapnosti. Ale je to nákladně natočené béčko, které se mi dokonce na gymplu líbilo, takže 2* ()

corpsy

Nostalgická akčná klasa s vtedy megahviezdnou dvojicou, výbornými akčnými scénami a zábavou mierou vrchovatou. ()

sidzej

Skvela Emmerichovska akcna zabava. Van Damme a Lundgren na vrchole kariery, vydarene humorne sceny, vyborne nasnimana akcia a prijemna atmosfera pociatku 90.rokov. ()

ConanVJ

Parádní akční jízda podle 90.tkových pravidel se skvělým obsazením, pěknou akcí a dobrým příběhem. Pro mě rozhodně jede z nejlepších filmů jak JCVD, tak i Lundgrena. JCVD zde hraje svojí standardní postavu a Lungren zde jede opravdu parádního záporáka. Film má spoustu hlášek a i nějaké ty vtipnější pasáže. Akce je hodně přehledná a je jí zde dost. Za mě jasných 100%. Je to prostě klasika. :) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)