Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Rikky007

Super jen škoda, že z toho je tak trochu cítit ten nedostatek peněz, ze kterého si i přímo utahují ve filmu. Jinak parádní sranda a skvělé hlášky. Nic víc, nic míň. ()

moviechecker

Trochu ma iritoval ten násilný humor byť vtipným za každú cenu a niektoré scény pripomínali snáď céčkové filmy, ale aj cez tieto nedostatky som sa pri mŕtvom bazéne pobavil. ()

papaprochy

Když se Marvel rozhodl, že vytvoří tak trochu jiný superhrdinský film, s klidnější atmosférou a plný přisprostlého a lehce stupidního humoru, znělo to pro mě aspoň trochu zajímavě. Ve skutečnosti je Deadpool spíše takový film tří tváří. Ta první je založena na roztomilém a až překvapivě dojemném romantickém vztahu dvou mladých lidí, kteří se k sobě nádherně hodí a jsou spolu až do osudového okamžiku moc šťastni. Druhá tvář mě potěšila snad ještě více, a sice velké množství skvělých hlášek, převážně však vhodně použitých v dané situaci. To je potřeba zdůraznit, protože pak je tu ta třetí, poslední stránka filmu. Deadpool byl stvořen jako komická postava, vtipná, sprostá a bez zábran. Právě proto je celý film nacpán nebetyčným množstvím rádoby vtipného balastu, při kterém se paradoxně většina osazenstva biografu vesele mlátí do stehen v záchvatech smíchu. Věta " I'm touching myself tonight" je totiž pro obyčejného diváka asi ztělesnění dokonalého vtipu, zatímco deadpoolův perfektní rozhovor se slepou spolubydlící ("Love is blind." "No, you're blind") ve snímku plném mnoha neskutečně vtipných a zároveň spousty ostudně trapných vět takřka zapadl. Zároveň také nesouhlasím s majoritními názory ostatních v tom, že se jedná o jednoduchý a laciný děj. Děj samotný totiž nebyl nijak zvlášť odpudivý nebo rušivě monotónní. Mnohem větší problém mi dělal "záporák". Vzhledem k tomu, že jsem Deadpoola viděl dvakrát a už zase nevím ani jak Ajax vypadal, tak je asi něco špatně. Co se týče jak kvality snímku, tak i kvality humoru, Deadpool zaostává i za novým povedeným Kapitánem Amerikou: Občanská válka, tudíž pochopitelně také za Suicide squad v čele s Harley a Deadshotem. A pokud vezmeme v potaz fakt, že vtipnost je to jediné, čím mohl Deadpool výše zmíněným "konkurentům" zavařit, a ani to nedokázal, je jasné, že si zaslouží nejnižší hodnocení ze všech tří. Víte proč? Protože Suicide Squad i Capt. America: Civil War jsou lepší filmy. ()

kersten

Nezaujímavá, trápna a počítačovo vyrobená sračka na pozadí green screenu. Srdce mi puká ako nechutne je hanobené umenie filmu. Nečudujem sa že dnešne decká sú také sprosté,keď vyrastajú na takýchto filmoch. Určené pre jedincov slabšej a jednoduchšej povahy s IQ mrzené filé. Jedna hviezda z masky, aj to pochybujem že sa maskérka vyšantila, zase len pc výroba Jdu blejt ()

anitae

Na začátku filmu mě překvapila písníčka Angel of the morning - Juice Newton a hudba byla asi taky to jediné co se mi na filmu líbilo. Nejvíc mě asi štvaly nevtipné poznámky Wada. Nějak nechápu jak tohle může být 93. nejoblíbenější film. ()

papaguy

Ke spokojenosti tomu něco chybí. Trochu mě štval kasting antihrdiny a dvou spřátelených x-manů. Vtipná byla nabouchaná Františkova kámoška (tento typ rolí jí celkem sedne).:-) Pár hlášek i choreograficky vyladěných zpomalovaček se opravdu vydařilo. Taxikář se vyloženě povedl. Za dobrý pokus trochu nadhodnotím. ()

PEZ

Tak sa Ryan Reynolds dočkal. A rovno na všetkých frontoch - úspech u divákov (dvojka je na spadnutie), úspech u kritikov (jeho prvá nominácia na Zlatý Glóbus a zároveň aj nominácia celého filmu na najlepšiu komédiu roku - mimochodom toto sa stalo prvýkrát vrámci Marvel Cinematic Universe), masívny úspech aj po finančnej stránke (druhé najúspešnejšie R-ko na americkej pôde v histórii - chýbalo mu len 7 mil. USD na predbehnutie "Utrpenie Krista", celkovo 6. najzárobkovejší film čo sa týka kín v roku 2016! Je nutné dodať, že v celosvetových zárobkoch má Deadpool jednoznačne najvyššie tržby v rámci R-kových filmov v histórii). A navyše s postavou, ktorú už dlho chcel použiť tak, ako si to podľa komiksu zaslúžila. Dokonca do natáčania vložil vlastné finančné prostriedky. Čo dodať, bola to jedná veľká jazda, brutálne vtipná a vtipne brutálna. Od začiatku až po samotný koniec. Originálny prístup, tona pop-kultúrnych odkazov, výsmechov (aj zo seba - viď Green Lantern), skvelá forma a naozaj využité R-ko. Pozitívne prekvapko roka a úprimné tešenie sa na dvojku. Ryanovi to prajem. UPDATE Júl 2018: Aj na druhýkrát film funguje, je vtipný, no v určitých fázach vážny zároveň. Ryan Reynolds ťažko vládne. Skvelá príprava na dvojku. [#26/2018] ()

AloeB

Superhrdinské filmy bývají zpravidla kraviny na entou (čest budiž několika výjimkám). Minimálně pro mě je těžký brát vážně postavu v pestrobarevným kostýmu, která v generickém souboji na život a na smrt metá rádoby vtipné hlášky na postavu záporáka se stejně šiblým ohozem. Když je to všechno bráno vážně, je to k smíchu. Ale když z toho sesmolí parodii a k tomu ještě ne ledajakou, ale skutečně zábavnou, lidskou a zároveň krutou, která nemá čas na nějaké eufemismy a tak nám nakládá pořádné porce násilí, tortury, vulgarit, drog, erotiky a jiných věcí, které jsou pro jiné snímky tohoto žánru přísné tabu, a všechno to funguje, ačkoliv je film skrz na skrz prošpikován výborně použitými scatchy, bathosy (které rapidně a pokaždé kazí MCU), popkulturními narážkami a satirou na všechna možná i nemožná sjúprhrdinská klišé a přesto film funguje jak po stránce humorné, tak do jisté míry i po stránce dramatické, přestože příběh je vcelku jednoduchý, což ale nevadí, protože dokáže navnadit a splnit očekávání. Plusem je třeba jen to, že mne poprvé za dlouhou dobu nenudila akce. Už jen díky tomuto všemu si Deadpool zaslouží plný počet a přestože se ho obávám, tak doufám v pokračování. ()

tranquill

"Exploze domu upevňuje charakter!" A exploze smíchu upevňuje můj vztah k tomuto komixu. Vo to go! Ne o hrdinu, ne o příběh, ale o černotu, nadsázku a parodii sebe sama. To se Marvelům povedlo! "Pod tím oblekem už taky nejsem stejnej, mám superpéro!" ()

geek.ondra

Perfektní akční jednohubka a jedna z nejodvážnějších komiksovek. Na Glóbus nominovaný Reynolds se v tom našel a Tim Miller předvádějící skvěle řemeslo vlastně taky. 8/10 ()

kondor77

Recenze pro chlapy: vzpomínáte si na sex se slečnou, která měla suchou vagínu? Tak takhle nějak začíná ten film, pozvolna, ale když zvlhne, je to jízda až do konce (oboustranného). Recenze pro ženské: přečtěte si recenzi pro chlapy. ()

JohnnyKladno

Hláškující antihrdina, který má jediný cíl, vyřešit osobní problém, pomstít se a pokusit se získat zpět svou milou, úžasnou Morenu Baccarin. Záchrana světa, konání dobra se tentokrát nekoná. Ryan Reynolds je svými iniciály stvořen pro komiksový svět a svou otravnost tu umí pěkně prodat. No já se celkem bavil, ale 5* jsem přestřelil. Marvel si natočil takovou parodii sám na sebe a minimálně to osvěží šeď komiksových filmů. 80% ()

255085349

Yep! Deadpool je výborný a já se za takové prohlášení nestydím, i když jsem holka a už nejsem teenager. Nahláškovaná metafilmová klukovská blbina s jalovým příběhem o tom, jak nájemný žoldák s prostitutkou ke štěstí přišli, je synonynem té nejlepší zábavy na páteční večer, ačkoliv je to vkusné jen v měřítkách vulgárního humoru. Potěšil našlapaný osmdesátkový soundtrack. Ryanu Reynoldsovi budiž odpuštěny všechny jeho přešlapy, především Zelený Lucernička. Nikdy jsem v kině neslyšela tolik a tak často se smějících se lidí. Guilty pleasure roku. ()

EwE.EwE

Tohle mě naprosto bavilo! Skvělé komediální scény a hlášky.  Deadpool je můj nový oblíbený anti/superhrdina :D Ryan Reynolds to zahrál naprosto neuvěřitelně. Tohle je prostě něco, co si můžu pouštět pořád dokola. ()

fallanga

Bylo to vtipné, bylo to akční a přesto pořád vtipné, bylo to romantické a přesto pořád vtipné a co hlavně, bylo to vtipné. Deadpoola jsem měl vždy rád, i když jsem o něm prakticky nic moc nevěděl. Stačí vědět, že je to sympatický antihrdina, který se s ničím neštve, skvělý hláškař, tak trochu kretén a že dokonale boří šestnácté stěny. A v podání skvělého Ryana Reynoldse je opravdu úžasný. Mimo to, to má i skvělý soundtrack a grafické efekty. Jediná chybka je, že akční scéna na začátku byla až moc nepřehledná. Tak trochu Bay style. Rychlé střihy, které vytvoří nějaký dojem rvačky. Naštěstí to zachraňuje humor. A jen tak by the way... jsem jediný, kdo si myslí, že Ryan je nejlepším superhrdinou vůbec? Chci tím říct, že Green Lanterna zahrál skvěle, Deadpoola z X-men Origins zahrál skvěle a teď i Kapitána Deadpoola zahrál skvěle. ()

Hashirama

Deadpool dokazuje, že i když nemáte důvěru studia a nemůžete si dovolit natočit velkovýpravný epický masakr, ještě to neznamená, že nemůžete natočit svižný a stylový origin. Parádně využitá retrospektiva, nahláškovaný zásobník a X-man na kokainu. Tim Miller má komediální timing suverénně pod palcem, což je u adaptace takové postavy žádoucí víc než co jiného, přesto nezanevře v zájmu vyprávění na nosnou romantickou linku, která stojí v osvěžujícím kontrastu s šílenými superhero kreacemi, které se eRkového ratingu rozhodně nebojí. Z filmu čiší zápal a nadšení, které se neprojevuje jen v práci se zápletkou a živelnou hlavní postavou, ale i v profilaci nezapomenutelných vedlejších individuí, která dávají roztomilé fuck-off celému X-men univerzu. Živá, originální a po všech stránkách vykutálená komiksovka s velkým srdíčkem a fištrónem jak v obechcávání studiového systému, tak v pochcávání pravidel komiksových adaptací. ()

Human_Traf

Tady není co řešit, všechno co jsme od Deadpoola chtěli, tam je. Je to zábavné, krvavé a ještě jednou zábavné. Jestli se někomu humor nelíbí, tak vážně netuším, proč na takový film šel, když to z trailerů a úžasné propagace stříkalo na všechny strany. Někdo by možná filmu vytkl klišovitý originový příběh, ale z mého úhlu pohledu, s Deadpoolovou osobností může být každé klišé neuvěřitelně zábavné. P.S: Taky je to nejlepší romantický film od dob lásky nebeské :-) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě