Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Tessie

Mám ráda vtipné a originální nápady a Deadpool byl prostě v tomto dokonalý. Nevím doteď (24 hodin po filmu), co si o tom myslet, ale byla to parádní zábava. Originální a vtipné a nevkusné hlášky promyšlené do posledního detailu. Fakt bomba! ()

Pat.Ko

MÔJ 100. KOMENTÁR! Takže konečne som mal tú česť s Deadpoolom. Celý tento film som si vychutnal, od začiatku až do konca. Ryan Reynolds je proste skvelý, bezpochyby. Skvelý humor a slušné akčné scény. Iný typ Marvelovky. Deadpool? Rozhodne 10/10. ()

Mafiapau

Svěží vánek co se týče family-friendly superhrdinských filmů. Skvěle. Přidávám hvězdu za mojí oblíbenkyni Ginu. ()

Warle

Očekávání plně naplnilo už první 2 minuty, při kterých běželo intro. Tak zábavné a hlavně naprosto upřímné a originální jsem ještě neviděl. Film jako takový ubíhá jako voda, ale také má pouze necelé 2h, což je docela nezvyk, když skoro každý dnešní nový film má přes 2h. Ale není to na škodu. Pár nudných scén se samozřejmě našlo (především v prostřihách "před" proměnou), ale nic to nemění na tom, že pokud má na sobě Reynolds oblek, je naprosto k nezastavení a hláškuje v jednom kuse. Těch gagů a narážek bude po tomhle filmu nespočet. Deadpool je tedy především komedie. Nečekejte nějaké úžastý příběh, jedná se o obyčejný klišé jako každý druhý, jak už to tak v superhrdinských filmech bývá. Nic to ale nemění na tom, že Deadpool určitě není pro každého. Pokud nemáte rádi dětinský humor, narážky, nahotu, krev, usekané končetiny, nechutné záběry nebo sprostá slova, nechoďte na něj. Avšak pokud vás tyhle věci lákají a chcete vidět nahou Morenu Baccarin (ano, chcete, každý by chtěl), neváhejte. Deadpool je poctivý eRkový film jak se sluší a patří. Uvidíme po čase, ale zatím mi to přišlo jako jedna z nejlepších marvelovek. PS: počkejte si na potitulkovou scénu. Stojí za to. btw.. Fuka napsal snad první titulky, který nebyly strašný. Čas slavit. ()

Hadriel

Čím že je to jiné než zbytek té náplavy komiksových rychlokvašek? Jó, vlastně tím nevkusným, trapným, záchodovým humorem. Tohle je prostě moc. Cílová teen skupina je naprosto evidentní a bude to milovat. Reálně je to další, příběhově plochý komiksový akčňák. Tentokrát ale ždímající rating co to dá, bohužel ne směrem který by mi vyhovoval. Nemůžu říct, že bych se nudil. Spíš mě prostě takhle bezduše, trapně a prvoplánově namíchaná směs sexu, vulgarit a násilí neoslovila. Ne v téhle formě. "Hlášky" v Deadpoolovi, to není černý humor v kterém si libuji. To je kanálový humor, plný nadávek, sprostých slov a neustálých narážek na sex a honění péra. Ale není nějak chytře použit. Je to spíš jako kdybych si stoupl o velké přestávce na chodbu základní školy. Po pravdě je to celkem hnus. Je to tak mezi 1-2*, ale dám 1*. Hodnocení je šíleně přestřelené a nejspíš tak bohužel zůstane. Jako pomatený patnáctiletý spratek bych si to asi užil víc. Takhle ale... Nechutné. ()

IvoB

Povedlo se. Deadpool přináší fanouškům přesně to, o co žádali. Nekompromisní a náležitě vulgární humor, přiměřeně násilí a pěkně ujetý hlavní hrdina - tohle všechno zde funguje bez problému. Ryan Reynolds si tak napravuje pěkně pošramocenou pověst z X-men Origins: Wolverine a Green Lantern, což mu ale nebrání, aby na ně posměšně odkazoval. Ono právě odkazování na všemožné další komiksové postavy, filmy a obecně popkulturu vytváří jedny z nejvtipnějších momentů filmu. Už taková úvodní sekvence vydá humoru za dva filmy. A to ani nemluvím o našlapaném soundtracku. Povedlo se toho prostě dost, a Deadpool patří právě mezi ty oddychové filmy, které je lepší nebrat moc vážně, ale které stoprocentně zabaví. Samozřejmě nedostatků se zde dá najít dost. Několik omezení využívá film ve svůj prospěch (např. proč není ve filmu více X-menů apod.), jiné už tak lehce zakrýt nejde. Podle mého je vlastně největším záporem to, že i Deadpool trpí tak trochu stigmatem hrdinských originů - musí se prostě mnoho postav představit, přičemž nezbývá tolik času na akci samotnou. V tomto případě je origin řešen o mnoho elegantněji než např. u Wolverina či Thora, ale i tak je Deadpool o trošku více komornější, než bych od něj čekal. Přesto nemám s filmem sebemenší problém, sázím spokojené 4* a těším se na pokračování. A opravdu doufám že nějaké bude, protože takto odvážných filmů je jen pomálu a potenciál je zde obrovský. ()

Strandmon

Do teď jsem nevěděl , že jdou dát čtyřy hvězdy , a říct , že jsem zklamanej! Jako Deadpool je obrovskej projekt to bezesporu, ovšem když to vezmu kolem Marvelu , tak to u mě pořád vyhrávaj Strážci Galaxie, společně s prvníma Avengerama. Jako zasmál jsem se atd. , ovšem kdyby Ryan nechrlil stopadesát hlášek za minutu, nevím kde by tento film byl. ()

AndrejBB

Myslel som si, že ten hype okolo tohto filmu bol prehnaný... Nebol. Čakal som, že film sa bude snažiť byť až príliš vtipný a skončí to tým, že to niekedy zájde až do trápnosti... Nezašiel. Obával som sa, že kvôli R ratingu to s krvavými scénami preženú... Neprehnali. Jednoducho, tomuto filmu nemám čo vytknúť. Obsadenie bolo skvelé. Každý jeden herec od Reynoldsa po Stana Leeho bol jednoducho super. Najviac sa mi páčili vtipné narážky na Green Lanterna, Wolverina a X-Men celkovo. Je škoda, že v tak veľkom dome a celkovo filme narazil vždy zrovna na tých dvoch (asi ako keď v centrále Avengerov bol len Falcon, viď Ant Man). Ale najmä Kolosusa som si dosť obľúbil. Snáď sa objaví aj v ďalších filmoch. A scéna po titulkách... Chýbalo už len aby Deadpool otvoril dvere a za nimi naozaj stál Sam L. Jackson. ()

angloumene

Moje vysoká očekávání vedla k velkému zklamání. Deadpool je sice cool guy, co namísto otravných frází o tom jak zachránit svět raději řeší, jak ze svého ksichtu zase udělat obličej. I tak jsem se ale nedokázala zbavit dojmu, že se koukám na klasický mainstream, který je zahalený do aktuálního trendy kabátku. Na jednu stranu musím říct, že to byla zábava, na stranu druhou jsem se třeba u takového Kick Ass bavila mnohem víc. Celkově pro mě tohle dílko představuje jeden z řady zapomenutelných filmových výstřelků, který diváka (zejména fandu X-Menů) sice potěší, ale nenabídne nic dalšího. ()

BrakeZ

Originální! Vtipné! Hravé! Dobře znějící! Dobře vypadající! A už jsem říkal originální? Po letech super hrdinské masáže se stejným konceptem je Deadpool velmi příjemná a vítaná změna! ()

Dyas

Moje reakce na Deadpoola? Miluju Deadpoola! A chci víc! Takhle zábávný film, z kterého jsem tak nadšený, tu dlouho nebyl. Celý film jsem se bavil ze všech těch vtípků, keců a krvavých střetů. Deadpool se skutečně poved, jde z něj poznat ta zapálenost lidí, co na něm pracovali. A co je paráda, je to, že se poved ve všech směrech. Funguje jako akční řežba, ztřeštěná komedie nebo laskyplná romantika, přičemž tomu skvostně asistuje boření čtvrté zdi a skvělé odkazy na jiné komiksovky. It's a Big house. It's weird I only ever see two of you. Almost like the studio coulnd't afford another X-Man. Poslední slova? Deadpool je tak strašně cool, že ani slovo cool ho nevystihuje dostatečně. I don't have time for you X-men bullshit, Colossus! Besides, nobody's getting hurt! ........ That guy was up there before i go here. ()

bloodcountes

Trochu záhada a zázrak - žádný známý tvůrce, žádný superznámý herec, dokonce ani hlavní postavy mi nepřišly nijak sexy a přesto je to dokonalý. Teda ne úplně dokonalý, ale kdybych nějak víc pobrala (a spokojila se) to, jak se z chlapa stane Deadpool a hlavně kdybych pobrala Francise, tak by to dokonalý bylo:) I s tou Dádou, protože to byl takovej nejvíc vyčnívající přešlap, jinak mě ty lokální překlady ani nijak nerušily. A kdyby tam bylo maličko méně zastoupeno celkem slabé přirovnání, že "je to jako když mihule šuká nemocnou mihuli" apod. Ale jinak naprostá paráda. Hlavně způsob vyprávění a kontakt postavy s divákem. A začátek vynikající, přímo fascinující včetně popisů kameramana, scénáristů, režiséra atd. Líbilo se mi taky, že jsou tam maličko zrychlené záběry, což celkem postrádám u jiných superhrdinů, že jsou takoví trochu pomalí- asi stejní jako lidi. A tady: zrychlení a zase úplně zastavení. Prostě extatická technika:) Nadchlo mě to a pohnulo nejen bránicí, ale i osrdím a tak tedy přináleží i pátá hvězda. ()

mclenin

Nemal som absolútne žiadne očakávania, pretože, úprimne, nejaký Deadpool ma nikdy predtým nezaujímal a vlastne som o ňom až donedávna ani nepočul, o to viac bolo moje prekvapenie väčšie a môj filmový zážitok umocnenejší. Deadpool nie je dokonalý film, dokonca môžme polemizovať o jeho zarážajúcom komerčnom úspechu a vysokom percentile, no na druhej strane, slovami hlavného hrdinu "I dont give a shit". Klobúk dole scenáristom - "they are the true heroes here", hlášky vyšperkované a perfektne načasované s popkultúrnymi odkazmi a často parodujúc svet superhrdinov, so štipkou násilia a sexu, a humor ostrý ako britva, to je ten správny pikantný Marvel cock-táájl, a aj preto prihliadnuc na to, že sa jedná o komiksový žáner a porovnávajúc ho s ostatnými dosiaľ sfilmovanými hrdinami Marvel univerza, nemôžem dať menej ako 4*. A už len kvôli potitulkovej scéne sa oplatí v kine posedieť o pár minút dlhšie. :) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě