Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zprávy o krvavé svatbě na hradě Freyů dorazily do královského přístaviště, Tywin Lannister svolává schůzi Malé rady. Král Joffrey se z nových informací raduje, nikdo ale nepodpoří jeho plán ukázat Sanse Robbovu hlavu na svatbě s Margaery. Arya přijímá Sandora Clegana jako svého ochránce. Předtím ale zjistí, co Freyové na hradě udělali Robbovi. Chtěla by svého bratra pomstít. Ygritte se snaží dostihnout Jona. Přežije dramatické setkání v Černém hradu, stejně jako Sam a Gilly. Bran se vydává přes Zeď do neznáma. Jaime s Briene přijeli do královského přístaviště. V dobytém Yunkai Daenerys čeká na jednání tisíce otroků, kteří jsou nyní volní. (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

DrobekSKS 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Joffrey konečně dostal přes prsty od strýčka Tywina. Tyrion a Cersei se společně utápí v zoufalství z toho, že papá Tywin je využil jako kusy hadru. Arya se konečně pořádně vyřádila na jednom nebožákovi. Jon už konečně něco ví, ví, že se nemá ke své zrzuli otáčet zády. Poslední scéna s Daenerys byla zatraceně silná. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledný diel, rovnako ako v prípade druhej série, je skôr takým logickým doklepnutím zásadných udalostí deviateho dielu. Našťastie nás už podobné šoky nečakajú, ale zopár šípov v jednej z obľúbených postáv môže s vami taktiež zamávať. Nejakej tej veľkej bitky sa nedočkáme, ale aspoň jedného monumentálneho záberu, ktorý je zároveň aj tým posledným v celej sérii. Emócie ale fungujú, kto si postavy obľúbil, respektíve začal nenávidieť, môže byť vo finále poriadne emocionálne zaangažovaný. ()

Reklama

Daertelon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečetl jsem knihy, a tak nevím, nakolik pravdivé jsou zvěsti o tom, že se seriál vzdálil od své předlohy. Budu-li tedy hodnotit, musím říct, že se spuštěnou ohlávkou se hřebci cválá lépe. Děj pomalu vzchází do epiky, jaké je hoden, a to i bez konečné scény této epizody. Ta byla naprosto skvělou samostatnou kapitolkou celého dílu a mně nezbývá než říct, že si každou pasáž s Daenerys užívám a čekávám na ní. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná epizoda třetí sezóny byla slabší než ta předchozí hlavně z důvodů, které ve svém komentáři uvedl Krub a s nimiž plně souhlasím. Jen bych za sebe dodal, že mě Brandonova dějová linie vůbec nebaví a fakt se netěším, až se k ní v další sérii vrátím. Závěrečná scéna s Daenerys mi silně připomněla situace na pobočkách České pošty ve dnech, kdy se vyplácejí sociální dávky. Ale abych jen nekritizoval, velice dobře se bavím pokaždé, když se na scéně objeví tyto postavy: Ohař, rodina Lannisterů a Varys, právě oni jsou za mým hodnocením. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vše kolem Stannise je zmatečné a prapodivné, zřejmě bude krystalizovat v dalších epizodách. V Kings Landing úřaduje ultra badass Charles Dance aka Tywin Lannister, který je skutečně k zulíbání. Zajímavě se rozvijí i Sansa a Arya. Děj kolem Johna Snowa je rovněž ne úplně přesvědčivý, avšak rozlučková scéna zde je vcelku působivá. Poslední díl tak trochu poodkrývá karty na další epizody, kde to vypadá, že to nebude boj mezi krály nebo národy, ale boj mezi živými, neživými a draky. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (2)

  • Fantomové bolesti amputované končetiny skutečně existují. Jde o pocit, že amputovaná nebo chybějící končetina je stále ještě připevněná k tělu. (Duoscop)

Reklama

Reklama