Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zprávy o krvavé svatbě na hradě Freyů dorazily do královského přístaviště, Tywin Lannister svolává schůzi Malé rady. Král Joffrey se z nových informací raduje, nikdo ale nepodpoří jeho plán ukázat Sanse Robbovu hlavu na svatbě s Margaery. Arya přijímá Sandora Clegana jako svého ochránce. Předtím ale zjistí, co Freyové na hradě udělali Robbovi. Chtěla by svého bratra pomstít. Ygritte se snaží dostihnout Jona. Přežije dramatické setkání v Černém hradu, stejně jako Sam a Gilly. Bran se vydává přes Zeď do neznáma. Jaime s Briene přijeli do královského přístaviště. V dobytém Yunkai Daenerys čeká na jednání tisíce otroků, kteří jsou nyní volní. (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěrečná epizoda třetí sezóny byla slabší než ta předchozí hlavně z důvodů, které ve svém komentáři uvedl Krub a s nimiž plně souhlasím. Jen bych za sebe dodal, že mě Brandonova dějová linie vůbec nebaví a fakt se netěším, až se k ní v další sérii vrátím. Závěrečná scéna s Daenerys mi silně připomněla situace na pobočkách České pošty ve dnech, kdy se vyplácejí sociální dávky. Ale abych jen nekritizoval, velice dobře se bavím pokaždé, když se na scéně objeví tyto postavy: Ohař, rodina Lannisterů a Varys, právě oni jsou za mým hodnocením. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledný diel, rovnako ako v prípade druhej série, je skôr takým logickým doklepnutím zásadných udalostí deviateho dielu. Našťastie nás už podobné šoky nečakajú, ale zopár šípov v jednej z obľúbených postáv môže s vami taktiež zamávať. Nejakej tej veľkej bitky sa nedočkáme, ale aspoň jedného monumentálneho záberu, ktorý je zároveň aj tým posledným v celej sérii. Emócie ale fungujú, kto si postavy obľúbil, respektíve začal nenávidieť, môže byť vo finále poriadne emocionálne zaangažovaný. ()

Reklama

Daertelon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečetl jsem knihy, a tak nevím, nakolik pravdivé jsou zvěsti o tom, že se seriál vzdálil od své předlohy. Budu-li tedy hodnotit, musím říct, že se spuštěnou ohlávkou se hřebci cválá lépe. Děj pomalu vzchází do epiky, jaké je hoden, a to i bez konečné scény této epizody. Ta byla naprosto skvělou samostatnou kapitolkou celého dílu a mně nezbývá než říct, že si každou pasáž s Daenerys užívám a čekávám na ní. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vše kolem Stannise je zmatečné a prapodivné, zřejmě bude krystalizovat v dalších epizodách. V Kings Landing úřaduje ultra badass Charles Dance aka Tywin Lannister, který je skutečně k zulíbání. Zajímavě se rozvijí i Sansa a Arya. Děj kolem Johna Snowa je rovněž ne úplně přesvědčivý, avšak rozlučková scéna zde je vcelku působivá. Poslední díl tak trochu poodkrývá karty na další epizody, kde to vypadá, že to nebude boj mezi krály nebo národy, ale boj mezi živými, neživými a draky. ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na závěr jedna z velkých epických scén seriálu a mrazení v zádech. No co by tyto scény byly bez nádherné monumentální hudby že... Djawadi je génius. PS: neodpustím si ale jenu drobnost. Na to jak si tvůrci seriálu hlídají neskutečné detaily, aby seriál působil autenticky - např. detail na ruku Aryy, když chce zabít Ohaře kamenem, autenticky působící špinavé ruce i neudržované špinavé nehty, někoho, kdo je dlouho na cestách a na druhou stranu Theonovo  (smraďochovo) hladce vyholené podpaží a nejspíš i hrudník při scénách mučení na kříži...hmm.  Stejně jako Dany po dlouhém putování pouští atd... Přitom tohle pořešit je to nejvíc jednoduché. Když si to nepohlídají tvůrci, i samotní herci by mohli mít trochu soudnost a během natáčení historických filmů či seriálů by si mohli tu přehnanou hygienu odpustit na chvilku. Pamatujete Frodovy špinavé okousané nehty v LOTR?  :-) Vím, že to někomu připadne jako hloupost, ale já to vnímám, jako by tam někdo nosil digitální hodinky. Stejně jako mě iritují některé příliš okatě současné účesy - hlavně několika mužských herců. Hlavně Malíček, Gendry, i Joffrey plus bohužel od další série i Jamie. U toho jsem ten stupidní sestřich vážně nepochopil. Ten měl doteď fajn neudržovaně působící účes a to co mu udělali nově, je fakt pitomost a ani mu to vůbec nesluší. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (3)

  • Fantomové bolesti amputované končetiny skutečně existují. Jde o pocit, že amputovaná nebo chybějící končetina je stále ještě připevněná k tělu. (Duoscop)

Reklama

Reklama