Závěrečná epizoda třetí sezóny byla slabší než ta předchozí hlavně z důvodů, které ve svém komentáři uvedl Krub a s nimiž plně souhlasím. Jen bych za sebe dodal, že mě Brandonova dějová linie vůbec nebaví a fakt se netěším, až se k ní v další sérii vrátím. Závěrečná scéna s Daenerys mi silně připomněla situace na pobočkách České pošty ve dnech, kdy se vyplácejí sociální dávky. Ale abych jen nekritizoval, velice dobře se bavím pokaždé, když se na scéně objeví tyto postavy: Ohař, rodina Lannisterů a Varys, právě oni jsou za mým hodnocením.(12.12.2017)

Nečetl jsem knihy, a tak nevím, nakolik pravdivé jsou zvěsti o tom, že se seriál vzdálil od své předlohy. Budu-li tedy hodnotit, musím říct, že se spuštěnou ohlávkou se hřebci cválá lépe. Děj pomalu vzchází do epiky, jaké je hoden, a to i bez konečné scény této epizody. Ta byla naprosto skvělou samostatnou kapitolkou celého dílu a mně nezbývá než říct, že si každou pasáž s Daenerys užívám a čekávám na ní.(5.5.2016)

Vše kolem Stannise je zmatečné a prapodivné, zřejmě bude krystalizovat v dalších epizodách. V Kings Landing úřaduje ultra badass Charles Dance aka Tywin Lannister, který je skutečně k zulíbání. Zajímavě se rozvijí i Sansa a Arya. Děj kolem Johna Snowa je rovněž ne úplně přesvědčivý, avšak rozlučková scéna zde je vcelku působivá. Poslední díl tak trochu poodkrývá karty na další epizody, kde to vypadá, že to nebude boj mezi krály nebo národy, ale boj mezi živými, neživými a draky.(15.5.2017)

"Any man who must say, "I am the king" is no true king. I'll make sure you understand that when I've won your war for you." - Tywin Lannister. Dějová linka v Králově přístavišti je vynikající. Greyjoyové se chovají naprosto nepochopitelně. Theon se vydal dobýt sever s 20 lidmi, pokud si vzpomínám správně. Jeho sestra se nepokouší bývalou zem Starků ovládnout. Chce do ní jen napochodovat a odvézt to, co zbylo z Theona. Dobrý nápad a nečekaně ušlechtilé chování. Proč si na to ale vezme jenom 50 lídí? PROČ?! Nepochopím. ___ Bran putuje za Zeď, tak jako putoval Frodo do Mordoru. Jakkoliv se tvůrci snaží jeho putováním překonat to hobitovo, selhávají. Pevně věřím, že by se Branovi vedlo v zemi Bílích chodců lépe s jednotkami Noční hlídky, než bez nich. Branovo chování možná není tak nelogické, avšak tvůrci nepodávají důvody, proč se chová, jak se chová, dostatečně uvěřitelně. Malý chlapec chce radši vyrazit do ledového pekla, než se pokusit žít normální život. Chápu, je to hrdina, věří ve své poslání,atd. Ale proč odmítne pomoc, když mu ji někdo nabídne? Navíc Noční hlídka není jen tak někdo...____ Příběhová linie Jona Snowa je podobně nedomyšlená. Respektive ona není nedomyšlená, to jsou jenom její dialogy. "Jedno pře jen vím, mluji tě a ty miluješ mě." Jop a přesně proto jsem tě nechal na pospas zlovlkům. Co Jon probůh čekal, že se stane? ___ Faktem zůstává, že jediné smysluplé dějové linie jsou: Stannisova/Davosova (V ní se také většina postav chová nelogicky. Ale nevadí to, protože je důvod jejich chování popsán dostatečně smysluplně.), Aryina (Té nemám, co vytknout.), Samwellova (Žádné výtky, snad jen velmi krátké trvání.), Jaimeho (V ní se ale skoro nic nestalo. Jen přijel domů.) a Daenerysina (Doopravdy působivé záběry, dialogy, výkony herců, no prostě všechno.) Scénáristické boty, které jsem popsal výše jsou až neobyčejně nápadné a otravné. To hodnocení mě mrzí, ale nemohu jinak. Skvělí herci, působivá režie, geniální hudba ani Tywinovi hlášky nenapraví nedodělaný scénář. 5,5/10(20.7.2017)

Joffrey konečně dostal přes prsty od strýčka Tywina. Tyrion a Cersei se společně utápí v zoufalství z toho, že papá Tywin je využil jako kusy hadru. Arya se konečně pořádně vyřádila na jednom nebožákovi. Jon už konečně něco ví, ví, že se nemá ke své zrzuli otáčet zády. Poslední scéna s Daenerys byla zatraceně silná.(13.2.2017)