Stannis a jeho rodina skončila. Sam opouští noční hlídku a má chlapský rozhovor s Jonem :-). Bitva je tentokrát jen střih, jako v počátcích seriálu, takže masakr se nekoná. "Sebevražedný" skok Sansy se Smraďochem bych teda v reálu chtěl vidět. Arya je dobrý zabiják, ten "její" rytíř má teda choutky (to by mě zajímalo, zda to tak Martin píše nebo produkce HBO) a sama je potrestána. Loučení v Dornu se neobešlo bez obětí. Spolek v Meereenu se vydá za Daenerys a objeví se Varys. Cersei se přizná a vydá se na cestu pokání, kde si ji můžeme prohlédnou v celé své kráse ;-). A závěr je "pro hlídku".(26.8.2018)

Deset epizod čekám na nějakou velkou bitvu a ti pitomci ji vystřihnou. Sansin skok je taktéž dost wtf moment. Jaimeho příběh je utnut předčasně a strašně hloupě. Aryina dějová linie je pro změnu dotažená, napínavá a dost působivá. Hledání Daenerys má dvě velké scénáristické chyby. 1) Jak se sakra dostali Jorah a spol z Bojové jámy. 2) Kde jsou zbývající dva draci? Královo přístaviště je neomylné a vynikající. Sever taktéž. 7/10(12.9.2017)

Čekal bych na závěr větší metelici, ale i tak vcelku spokojenost. Zřejmě se z toho stává trend tohoto seriálu, že nejvíce strhující jsou zpravidla osmé a deváté díly, přičemž desátý slouží spíše jako zvratový a překlenovací do další série. I přesto všecho zde však neabsentují emocionálně silné scény klíčových postav. Ať už je to Cersei a její ulička hanby, Stannis sice jen v prostřihu nejdůležitější bitvy svého života, ale nijak to výsledný dojem z rozuzlení neruší, na závěr bonbónek pro rozuzlení v šestce.(5.6.2017)

Varování! Následující článek je plný spoilerů! No, kde začít? Jsem rád, že se konečně Brienne dočkala své pomsty(už nebudu muset další série poslouchat:"Přísahám na bohy staré i nové, že pomstím smrt Renlyho Baratheona.....), ostatně Stannis si to taky zasloužil. Arya zas neposlouchá a věnuje se vlastní pomstě, to se mi líbí! Theon udělal krok správným směrem, otrávený polibek byl předvídatelný a Cersei je zkrátka hříšnice. Ovšem závěr mi vzal rozhodně dech...Líbilo se mi, jak neočekávaný zvrat to byl. Chvíli jsem byl dokonce přesvědčený, že v následující sérii budeme hledat strýčka Benjena, než jsem uviděl ten nápis. Bílé chodce na vás!(27.7.2017)

Žádná velká metelice, ale přesto jeden z nejsilnějších dílů celého seriálu. Takhle rozkopaný díl s tolika otevřenými konci tady nikdy nebyl. Navíc ty zvraty u jednotlivých postav. Tolik překvapení a zklamání. Nejdříve chudák Stanis. Konečně obleva a hurá dobít království. Ale ouha. Opustí jej vojko, opustí jej žena i vědma. Nemá již pro co žít a padá v boji. Sam zkusí nový život a John se ocitne sám. Sansa wtf sebevrah? Arya jak je spokojená se svým plněním listu a ejhle odplata o boha. Jamie po dlouhé době šťastný. Poprvé v životě zná jeho dítě pravdu a je rádo. A ejhle zmije koušou. Tyrion žije, Mormon žije, ale bez královny jsou v loji. Daenerys se povozí a skamarádí opět s svým dítětem a ejhle je v loji, unesena. Cersey se zpovídá a může jít domů, ale má to háček naháček. A samozřejmě samotný konec, který by nikdo nepředpokládal. Ten dobrák John.(27.3.2019)

• - Ve scéně, kde sedí poražený Stannis Baratheon (Stephen Dillane) opřený o strom, jde vidět černou nabíječku na notebook, která mu trčí z pravé nohavice. [Zdroj: Lidovky.cz] (Duoscop)