Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)


Matčino milosrdentsví (S05E10)

(epizoda)
  • USA Mother's Mercy

Obsahy(1)

Stannis pochoduje na Zimohrad. Dany je obklíčena cizinci. Cersei prosí o odpuštění. Jon je napaden. (HBO Europe)

Recenze (23)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proti dvěma předchozím epizodám došlo opět k poklesu kvality. Netvrdím, že jsem se nudil, na to byl závěrečný díl příliš přecpaný událostmi, ale některé záležitosti mi prostě vadily. Brienne se v klidu prochází po bitevním poli, aby dosáhla své pomsty (Stannis měl na sobě asi GPS) a Cerseina procházka městem byla nekonečná, ani nevím, mělo mě to vzrušit, ohromit nebo znechutit? Nedošlo ani k jednomu, jen jsem musel použít tlačítko ffwd, protože to bylo nudné a dlouhé. Arya každopádně pobavila zajímavou řezničinou. ()

Luk Skywalker 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stannis a jeho rodina skončila. Sam opouští noční hlídku a má chlapský rozhovor s Jonem :-). Bitva je tentokrát jen střih, jako v počátcích seriálu, takže masakr se nekoná. "Sebevražedný" skok Sansy se Smraďochem bych teda v reálu chtěl vidět. Arya je dobrý zabiják, ten "její" rytíř má teda choutky (to by mě zajímalo, zda to tak Martin píše nebo produkce HBO) a sama je potrestána. Loučení v Dornu se neobešlo bez obětí. Spolek v Meereenu se vydá za Daenerys a objeví se Varys. Cersei se přizná a vydá se na cestu pokání, kde si ji můžeme prohlédnou v celé své kráse ;-). A závěr je "pro hlídku". ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spočiatku sa zdá, že celé finále bude jedna ohromná vojnová scéna, avšak po krásnych panoramatických záberoch na tisícky bojovníkov na koňoch nás čaká strih a krvavé dokončenie akcie. Ale to vôbec nevadí, pretože sa musia viac menej uzavrieť, aspoň čiastočne, dejové línie celej piatej série a to sa tentokrát podarilo na výbornú. Čakajú nás opäť úmrtia a tie pôsobia skutočne šokantne, postavy majú tentokrát dokonca veľký sklon k sebevraždám. Ale najsilnejšou sekvenciou je "kristovský" pochod Leny Headey po meste, možno ide o vôbec najlepšiu scénu doterajšieho priebehu. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čekal bych na závěr větší metelici, ale i tak vcelku spokojenost. Zřejmě se z toho stává trend tohoto seriálu, že nejvíce strhující jsou zpravidla osmé a deváté díly, přičemž desátý slouží spíše jako zvratový a překlenovací do další série. I přesto všecho zde však neabsentují emocionálně silné scény klíčových postav. Ať už je to Cersei a její ulička hanby, Stannis sice jen v prostřihu nejdůležitější bitvy svého života, ale nijak to výsledný dojem z rozuzlení neruší, na závěr bonbónek pro rozuzlení v šestce. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebolo to zlé.. Ale naopak ako predošlá epizóda, zase tu bolo toho až príliš veľa natlačeného a niekoľko epických dejov sa opäť skončilo niekde v strede nezmyselnou smrťou.. Stannis už asi sever naspäť nezíska, rod Lannisterovcov sa zničí sám a už nebudeme mať možnosť sledovať žiadne poriadne hry o tón, lebo každá rodina už hádam skončila. Dúfam, že v ďalších sériách tam nenadrbú znova nové postavy. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (2)

  • Ve scéně, kde sedí poražený Stannis Baratheon (Stephen Dillane) opřený o strom, jde vidět černou nabíječku na notebook, která mu trčí z pravé nohavice. (Duoscop)

Reklama

Reklama