Obránci Severu po pádu Zdi přijíždějí bránit Winterfell. Daenerys a Jona tam čeká chladné přivítání, Sama tragická zpráva. Daenerys se dozví tajemství Jonova původu. Theon se snaží napravit svá selhání. Cersei utužuje nové spojenectví. (DavidWark)

Arkanoid

Keby táto zoznamovačka a stretávka všetkých so všetkými neobsahovala kinoscénu ako vycvičiť draka, znížim hodnotenie. Pre fanúšika príjemné, pre diváka, ktorý by sa na GoT pozrel prvýkrát v tejto epizóde, to bude prázdne a bez invencie, len s pár odhaleniami a motívmi pozdržanými do ďalších epizód. Zdržanlivé. ()

srbak

Príjemný a pokojný úvod do poslednej série GoT možno trošku zaskočil fanúšikov tým, že prekvapivo priniesol len ťažkopádne rozhovory medzi hlavnými protagonistami. Samozrejme, nie je to žiadny scenáristický skvost, avšak na prvý diel viac než postačujúce. ()

LEATHERFAC

Ta divná trvalá a fousy trpaslíkovi vůbec nesluší. Ovšem Tormund se tu postará o nejlepší zápich seriálu: "Zpátky - má modré oči!" Tormund: "Vždycky jsem měl modré oči!"  :-)) ()

Esgalnor

Na úvod nejkratší, nejočekávanější a snad i nejosudovější řady... docela slabé? Vyloženě zlý to nebylo, ale moc se tam toho nestalo a osudová znovushledání mě nechala naprosto chladným. Čtvrtou hvězdu dávám jen za naznačení velkých věcí budoucích. Díl samotný mě každopádně úplně nepřesvědčil, že osmá řada opravdu bude reparátem zpackané (fan service) sedmé - snad ale ty zbývající epizody budou konečně využité na maximum... A teda sledovat herectví Emilie Clarke je skutečně utrpení. Edit: Po druhé epizodě snižuju na tři hvězdy. Laťka je vysoko a tohle si čtyři nezasloužilo. ()

WayDott

Tak se nám ten první díl tak hezky rozjel více směry a těším se na další pokračování. Zatím se nic zásadního nestalo, ale to se dalo čekat u prvního dílu. Hrozně fandím Daenerysa a Jonovi, ale škoda, že jsou příbuzní, slušelo by jim to spolu. ()

Marius_ss

Predvídateľné a chaotické. Nemyslím si že to bol dobrý nápad zakončiť to 8 sériou nakoľko je to všetko zrýchlené a tie stretnutia ktoré mali byť dojímavé tým pádom zas tak dojímavé nie sú. Ale ak tvorcom dochádza para ta je to tak asi lepšie, ak by však boli viac talentovaní, pracovití a originálni, mohlo to mať kľudne 10 sérii aj viac. Stále je to však lepší priemer z GoT, hádam to pôjde len k lepšiemu (a to hlavne scenáristicky) ()

jarmik

Nevím, vy jste jako čekali, že se to všechno v 1. epizodě série rozhodne a potom budeme 5 epizod sbírat či pozorovat (probouzející se) mrtvoly? Já jsem spokojený. Víc jsem nečekal a nenudil jsem se. ()

KM Phoenix

Vcelku civilní díl, ze kterého zatím není moc poznat kam se bude kvalita série ubírat. Pár scén bylo až nechtěně vtipných, ale nijak extrémně. Vcelku mne potěšil Kit Harrington, který se pokoušel i o jinou grimasu než tu svojí obvyklou, kdy dělá Ricka z Walking Dead. ()

kkarx

Epizoda o ničem. Nic nového, jen se shledávají známí a příbuzní, kteří se x sérií neviděli, setkávají se postavy, které se nikdy neviděly. Zažil jsem takové malé dejavu, protože skoro totožně vedené dialogy a scénky se vyskytovaly již v minulé sérii. Zase tu je mudrlant, který prohlásí "Na tohle není čas!" a zase se připomíná, co se stalo někdy někomu ve 3. sérii. "Tys mi udělal tohle a ty mě tohle....". My to víme, nemusíte to opakovat. Klany ze severu se opět chovají jako idioti. Bylo by zajímavější, kdyby to mělo nějakou gradaci.... Nenašel jsem jeden jediný dialog, který by posunul děj či charaktery někam dál. Vlastně jeden ano, někdo si po 7. sérii najednou vzpomněl, že draci a armády musí něco žrát a umístil do této epizody asi tři věty o tomhle problému. Tohle se mělo ale řešit už v 7, sérii a když ne, tak alespoň teď ukázat, že se to řešilo mimo obrazovku a ne "Jééé oni vojáci něco musí jíst, na to jsem nepomyslela". Prostor mezi těmito škrobenými rozhovory vyplňují draci a další cgi. Našel jsem jednu jedinou dobrou působivou scénu s atmosférou a to byl brutální vzkaz od nemrtvých, jinak to byla veskrze limonáda. Absenci atmosféry se snaží vynahradit temnějším filtrem. Všechny postavy mi lezou na nervy. Sansa se pořád směje, skoro jako by ta herečka měla z natáčení hroznou srandu a už se nedokázala nesmát, Snow je neskutečně otravnej, Hound pořád mluví jako kanálník, v každé větě tři sprostá slova.... Skoro každej přehrává a je vidět, že toho mají po dekádě už dost. Opět zasadili do dílu pornografickou scénku. Dříve to dávalo jistý smysl, ukázat charaktery a dekadenci světa, ale v tomto díle je to už jen čirá samoúčelnost pocházející z dutých hlav scénáristů. No uvidíme dál, ale nějak nečekám, že to půjde moc nahoru. Snad jen ty bitvy. ()

Wallis3 odpad!

Řekl sem to dvakrát a řeknu to s klidným svědomím ještě i šestkrát. Ten seriál jde do takových sraček, že je až neuvěřitelný, kolik lidí to tu slepě žere! Tahle epizoda byla stupidní, obkecaná tak hloupýma a nesouvislýma dialogama, jenom proto, že tvůrci si asi myslí, že nám chystají půdu, tak se jim nějaká ta debilita sežere. Jako ukončit předchozí sérii útokem na Zeď a začít novou takovouhle sračkou, to chce mít hodně vypitej mozek. Jediný, co na tom seriálu ještě stojí za to jsou kostýmy a výprava! ()