Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

MoiJe

Viem si ľahko predstaviť, prečo by sa to niekomu mohlo páčiť, ale mne sa nepáčilo. Tesne než sa to stalo scifi som už naťahovala ruku, že to vypnem, a potom som len čumela, čo preboha... ()

Terva

Zlatá míle, První pošta, Starý známí, Slavný kohout, Zkřížené ruce, Dobrý společníck, Věrný sluha, Dvohlavý pes, Mořská panna, Včelí úl, Díra ve zdi a U konce světa................... CITÁT - 5X vodu prosím....... ()

Chermy

Kdo by to byl řekl, že nejlepší akční film za dlouhá léta v kinech, bude britská komedie. Bohužel nejsem úplně cílová skupina tohohle humoru. ()

JohnCZ

Tenhle film byl se dal rozdělit na dvě části. Osobně se mi líbila nejvíce ta první nesoucí se v atmosféře klasické "kámoši na tahu" komedie. Druhá polovina sice navnadila jistým twistem, ale pak už to samotné akční pobíhání nějak ztrácelo dech. Je vidět, že situační komedie jde téhle partičce nejlépe a toho by se měli držet. ()

Suzie05

Strašná hovadina. Nebýt tu několika vtipných scén, ale že jich bylo skutečně jen pár, asi bych u toho (stejně jako moje mamča) usnula.... Doufala jsem, že se budu opravdu bavit, když to tu má tolik chvály. Jsem zklamána a vůbec nejsem překvapena, že Pegg opět nesplnil má očekávání. Mně osobně přišla z celého filmu nejlepší ta část, kde si Rosamunda objednala vodku s tonikem a já si otevřela pytlík solených Bohemia chips. ()

liquido26

Výborná britská komedie. Začalo to jako nostalgické hospodské setkání bývalých rebelů a změnilo se to v noční můru plnou robotů, co nejsou roboti. Nicméně i přes nebezpečí je cíl i nadále jasný. Pokořit zlatou míli - dvanáct hospod. ()

stiw

Dřívější filmy se Simonem Peggem a spol. mě alespoň trochu bavili a občas jsem se zasmál... tenhle nic z toho neměl. ()

ConanVJ

Po soumraku mrtvých a jednotce rychlého nasazení jsem asi čekal od téhle sci-fi komedie asi moc. První půlka filmu mi přišla docela nudná a ani jednou jsem se nezasmál. S Příchodem modráků se to zlepšilo, ale i tak mi to přišlo jako obyčejnej průměrnej filmek bez vtipného nápadu. Já se svěří komedie prostě nedočkal a jsem z celkového pojetí zklamanej. Za mě pouhých 55% :) ()

PauloZ

Po Scottovi nejslabší Wright. Mělo to zůstat u poctivé vzpomínkové tour the pub, kde by se parádně obsazená pětice excelentně zrušila, na čemž se dala vystavět mnohem zábavnější a odvázanější jízda. Samozřejmě jsem se neubránil několika poctivím výbuchům smíchu, o které se stará hlavně Nick Frost, který mě tu bavil ze všech nejvíc. Hlavně při scéně, kdy jich lupe židlema v rukách :). Jinak je to takové prázdné a samotné zapojení sc-fi velice vlažné. V porovnání se soumrakem a jednotkou je to chudý příbuzný. ()

berny2468

Jednoznačně nejslabší film tria Wright/Frost/Pegg, ale přesto stále tohle trio baví ne že ne. Je to bláznivé (možná až moc) a velmi vtipné. Opět skvěle natočena akce. To už jsem ostatně Wrigtova deviza. Wrightův humor a celkově styl mám rád a hodně, a proto mi mrzi, že to nedopadlo lépe. Obsazení skvělé, jen herci nemají moc co hrát. Příběh ma slabší chvíle (trochu více než by bylo hodné ), které ale pramení ze slabšího scénáře. Je to škoda, možná se to celé mohlo odvíjet jinam a dopadlo by to možná lépe, ale přesto jsem rád že jsem rád že jsem to shlédl... 60%. ()

mad_ness

Fenomenálne zakončenie tohto deväťročného trojdielneho „cyklu“. Nick Frost ešte nikdy nebol akčnejší a Simon vlasatejší. A Bill as a Network ma rozsekal. Sassy Martin na konci bol totálny Martin, žiadny Oliver a nikto ma nepresvedčí o opaku. Ospravedlňujem sa všetkým piatim ľuďom, že som sa 10 minút smiala z upchatého záchodu a z Gay Kinga. "What the fuck does the W.T.F. mean?" " What the fuck?" "Oh, thank you." ()

FFilipCZ

Není to žádná super skvělá komedie, ale Simon Pegg si za tu roli zaslouží zlatej metál, zahrál to fakt perfektně. Párkrát sem jsem zasmál a thanx god za ten závěrečnej dialogovej battle, kterej mě nehorázně rozsekal a přidal další hvězdu. ()

ledzepfan

Parádně natočené a zahrané ale ten nápad dost rychle ztrácí dech. První chlastací část tak byla paradoxně tím nejlepším co film přinesl a od prvního výstřiku modré to už jde jen dolů.. Vyloženě do sraček nebo protivnosti to nespadne nikdy, ale podruhé si to už asi nikdy nepustím. ()

zdepapepa

Závěrečné dostaveníčko Cornetto trilogy. Ironicky se stejným názvem jako závěrečné dostaveníčko naplánované chlastačky ústředních hrdinů. Pokusím se moc nespoilovat, protože některé věci je lepší nevědět. Bohatě vám bude stačit vědět, že partu kamarádů dokope k pokusu znovu uskutečnit a tentokrát dokončit chlastačku se systémem 12 piv - 12 hospod v jednom městečku. To ovšem nabere trochu jiný směr už od začátku a s odhalením "emzáků" tento filmovlak s názvem kamarádská chlastačka - povídačka změní kolej na plnohodnotné sci-fi se zastávkami ve stanicích Horor, Akce i Komedie. To vám bohatě stačí. Pokud jste znalci předchozích počinů trojice Wright-Pegg-Frost, můžete se těšit na stejně vypiplaný scénář s obrovským množstvím odkazů, náznaků i ostatních filmařských fines a dočkáme se i Cornetta, tentokrát zeleného. Plejáda slavných herců i hereček je už jen třešnička na dortu, stejně jako opět bohatá výprava. ()

maddy

Cornetto trilógia sa završuje a režisér Edgar Wright opätovne dokazuje, že je v súčasnosti majstrom kombinovania vážnej zápletky s paródiou žánru. Po uťahovania si zo všemožných zombie klišé v Shaun of the Dead a následne z buddy krimináliek v Hot Fuzz prichádzajú vo World's End na rad sci-fi klasiky ako Invasion of the Body Snatcher, The Day The Earth Stood Still alebo Close Encounters of the Third Kind. Detailne premyslená štruktúra filmu opäť zo začiatku servíruje inteligentnú komédiu, ktorá sa v žiadnom prípade nezameriava na lacné vtípky a trápne situácie, ale humor vyplýva skôr z vynikajúceho scenára (preto si film rozhodne užijú lepšie tí anglicky zdatnejší, nakoľko množstvo gagov plynie z jazykových prešmyčiek; zlo v podobe dabingu rozhodne nebrať!). Film sa zameriava výhradne na slovný humor ako na ten situačný, a preto je kadencia odzbrojujúcich hlášok, plodných debát o starnutí a spomienok na pubertálne chlastačky priam nezastaviteľná. Vyžaduje si divákovu plnú pozornosť, ale v zapätí tých vnímavejších odmení skrz naskrz príjemnou odľahčenou atmosférou. To všetko zároveň na pozadí banálnej, ale funkčnej zápletky o návšteve krčiem v jednom anglickom zapadákove. Ústredná pätica hrdinov je správne vyvážená a budí sympatie hlavne vďaka vynikajúcim hercom v podaní tradične potrhlého Simona Pegga, ale potešia aj vedľajšie role napr. Martin „Bilbo Pytlík“ Freeman alebo cameo roličky v podobe Pierce „Bonda“ Brosnana, ktorí si natáčanie rozhodne užili a príjemná nálada sa našťastie prenáša aj na diváka. Ako už tradične, v polovici sa film nenásilne presunie takmer až k sci-fi thrilleru a napodiv táto náhla zmena nálady vôbec nedrhne a nestratí nadhľad nad žánrom. Wright opäť dokazuje aký je zručný režisér a akčné scény podáva s neuveriteľnou prehľadnosťou (osobne by som si nikdy nemyslel, že tú najzábavnejšiu akciu tohto roka zažijem pri komédii). Do toho sa mieša obrovské množstvo popkultúrnych odkazov a tak vôbec nevadí, že občas je tu toho humoru už primálo. Tento multižánrový mix nakoniec v závere dospeje až k parodickému ožratému-slovnému súboju s finálnym bossom, ktorý v niekoľkých trefných vetách efektne zotrie zápletky všetkých kultových sci-fi filmov, aby im v zapätí mohol vzdať poklonu. World's End rozhodne nie je typ komédie, ktorá smiechom natrhne bránice, ale kto dokáže súvisle vnímať aj 10 minút prednášané vety, ten si v nich nájde tie pravé perly (opätovne upozorňujem na vzhliadnutie filmu v originálnom znení, prípadne s anglickými titulkami, akýkoľvek preklad je v tomto prípade zabijak!). Znalcov tradičných sci-fi následne poteší variovaním a rozumných pohrávaním sa so žánrom. Má to síce niekoľko múch ako absolútne zbytočný záverečný postapokalyptický epilóg, občas nevyužité postavy (z osadenstva vyniká v podstate len skvelý Simon Pegg) a aj vyváženie humoru a sci-fi mohlo byť hlavne v druhej polovici o niečo pestrejšie, ale na druhej strane po filme ostane príjemná nálada a to sa cení o to viac. S tou správne naladenou partiou rozhodne tá najlepšia voľba na zábavu, ktorá neurazí žiadnymi lacnými fórkami. PS: POZOR, film spôsobuje neodolateľnú chuť na pivo! CELKOVO: 3,5* () (méně) (více)

depony

Simon a Pegg v režii Edgara - zvykl jsem si na skvělou souhru, ale zde to nějak pokulhávalo. Pegg hraje otravnýho alkáče Garyho, který po letech chce zopakovat chlastací akci. Jako abstinent tam tu super pointu neshledávám. Přesto je film velmi dobře obsazen. A ačkoliv se zde děje několik pro mne nepochopitelných věcí a kroků, stejně jsem se celkem bavil. Prostě ty dva britský magory miluju! ()

SaNcHeZ_cz

Partička pěti, 12 hospod, 60 pint. Hodina a tři čtvrtě s nohou na plynu a konkurencí za zády. Na konci světa je parádním zakončením výborné volné trilogie, které baví od začátku do konce. V rámci scénáře sice možná Pegg s Frostem trochu zvolnili, v rámci humoru a nápaditosti ale nikoliv. Zábavný britský export, který je zatím nejen nejlepší komedií roku, nicméně řadí se také k tomu vůbec nejlepšímu, co se tenhle rok dostalo do kin. Pokud vám britský humor není úplně cizí, nezbývá než se vydat s hrdiny na konec světa. Budete sice muset po cestě rozmazat mozek několika inkoustovým emzákům, nicméně po cestě to bude dozajista zábava. [85%] ()

MartinezZ

Shaun of Dead byla celkem dobrá konina, která měla několik vtipných scének a nápadů, ale zabíjel to zbytečný pokus o přenesení na vážnější vlnu. Zbytečný pokus. Hot Fuzz mi přišlo mnohem lepší, protože to prostě byl praštěný "vodvaz", kde ta vážnější vlna jen šplouchla a zmizela a nezanechala rány. World's End je z těch tří ale největší zklamání. Ještě do odchodu z diskotéky bych tomu byl ochoten dát tak ***, bylo to blízko 'Shaun of Dead', tedy nijak extra hmorné, ale pár zábavných a vtipných momentů to mělo, ale zbytečně to vážnělo. Co se dělo po diskotéce ale sráželo zábavnost a koukatelnost filmu strmě dolů a konec s blbými proslovy a obhajobou lidské debility byl tak zbytečný, až to bylo smutné. To, co se dělo ještě poté, bylo už úplně debilní a celý film mi to tak dokonale zkazilo. Nevadily mi až zbytečné efekty, ale ten scénář a děj mi vše u konce až znechucoval. Sorry, ale tohle se Pegg-Wrightovi nepovedlo. Z celé téhle 'trilogie' (kecy, autoři se chtěli jen přiživit na starších filmech, aby na to alespoň někdo šel) mi tak zůstávají koukatelní jen Hoit Fuzz. Škoda, potenciál tu byl. Ale byla mu utržena a rozšlapána hlava. ()

zlabus

Slátanina, která místy hodně boduje v jednotlivostech. Nejít o Wrighta, Pegga, Frosta a závěr Cornetto trilogie, tak bych asi šel výš. Takhle bohužel zbývá trpká pachuť zklamání. 50% Edit po letech a druhé projekci: Musím říct, že buď měknu nebo jsem tehdy čekal příliš. Pecka jako Hut Fuzz to rozhodně není, ale pořád se jedná o upřímnou a zábavnou žánrovku Wrightova stylu. 75% ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)