Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Theoretic

Průměrný thriller, který neurazí, ale nenabízí nic nového. Máme tu automobilové honičky, rvačky, sekundující hezké (a zbytečné) herečky a naštvanýho Neesona, který už má tyhle postavy najetý. Už jsem viděl i lepší filmy o ztrátě identity, ale tohle je rozhodně lepší průměr. ()

J.J.James

Další Evropský film s Liamem Neesonem v hlavní roli. Po excelentních 96 hodinách v Paříží přichází Neznámí s celkem otřepalou zápletkou. K ději nevím co bych řekl. Od začátku je nám podsouváno to, že nic nemusí být pravda, koneckonců i způsob subjektivního vyprávění příběhu jakéhosi Dr. Harrise, o kterém jenom víme, že letěl letadlem a je doktor (nic už ovšem o jeho výzkumu a detailech) od zařátku napovídá, jak to asi dopadne. Ok, nechám stranou omšelou zápletku, průhlednou jak skleněná tabule v rukou přecházejících sklenářů po ulici. Avšak očekávat, že forma bude převažovat nebo alespoň kompenzovat děj, je u tohoto snímku nemístné. Barevné filtry, použité při vzpomínkách ve mně vyvolávaly znechucení, herecké výkony byly velmi velmi nevyrovnané což dosáhlo vrcholu v druhé půlce, kdy i Liam přestal hrát a jen hledal výrazy ve tváři, jak nechuť zamaskovat. Styl kamery mne zprvu překvapil, poté ve mně vyvolával nevolnost a nakonec jsem musel rezignovat a brát to jako fajn reklamu, jenomže snímek má úmorných 112 minut. Samotná stopáž tak ve výsledku (pro mě) fungovala jako jakýsi výpomoc, kdy tvůrci záměrně zamotají divákovi hlavu, znudího, donutí jej nepřemýšlet, aby v závěru představili mohutnou digitální explozi a ke všemu se ještě nepřímo vysmáli do obličeje, když nechají hlavního hrdinu doznat se k pokusu o atentát, krádež, následně představí úspěšné zničení celého patra hotelu (vtip: dálkově "odpálená" bomba, kdy spínačem spouští časovou rozbušku??? Proč?), aby na závěr odešel s krásnou Diane Kruger, beztrestně? Pro mne veliké zklamání a jediné, co bylo na filmu fajn, byl Liam, Diane a Berlín. ()

Honny2

Námět je supr. Zápletka se mi líbí a ve filmu je i několik zajímavých momentů, ale celkově to není ono. Prostě tomu chybí šťáva... ()

simon84

Thriller bourneovského střihu (i příběhem připomíná Bournea) ovšem s Liamem Neesonem, který ty tvrďáky umí. 96 hodin bylo sice daleko lepší, ale i tak je tohle dobrý film. A Diane Kruger já můžu. ()

KOZEL84

Spíš starý známý s blbou pointou,která není blbá ani tak k filmu samotnému,ale spíš ke všemu co Neesonova postava celý film předvádí.Jakože bych čekal,že jeho postava aspon' bude umět německy.Ale možná scénárista jen zapomněl a nebo jak by řekl Liam ''občas to člověk dělá kvůli nájmu'' a mě je to občas fuk.Když Liamovi vezmou identitu není to taková sranda jako když mu vzali dceru,ale rozhodně to není nuda.Je to celkem pěkně natočené s pěknou autohonidbou (to jim vždycky úplně závidím,že si tak můžou zařádit) a ta pointa...no chuj s ní.Liam jede na charisma,Bruno zase ukazuje kdo je tady ''Fýrer'' a zastińuje všechny.I tu šikovnou servírku/taxikářku s bondovskou náturou a nadstandartním servisem.Nějak sem dostal chut' zopáknout si minimálně prvního zapomnětlivého Jasona,což se mi u tohodle asi nestane,ale na jedno použití dobré.3aPůlPS:A než někdo začne žvanit něco o spoilerech,at' se podívá na kolonku Podobné. ()

R4kosn1k

Musím se přiznat, že před filmem jsem se zde podíval na hodnocení mých oblíbených uživatelů, protože většina z nich dala filmu 3*, čekal jsem horší film, ale o to víc mě to překvapilo, od začátku do konce je ve filmu napětí, akce a na konci obrat, který nečekáte. Miluju takové filmy!! :) ()

KoleckoR

Od začátku filmu bylo jasné, že rozuzlení bude převratové. Divil bych se, kdyby tomu bylo jinak. Moc mě ani nesedlo pozadí zápletky - snaha o "nasycení" hladovéh světa, což se nakonec happyendem povede - vypěstují super odolnou kukuřici. Přesto to bylo dívatelný, i díky tomu, že se moc nerozmazávali se začátkem a rovnou se pustili do akce. ()

Brusíček

Rozhodně to nebylo špatné, do 2/3 filmu jsem byl přesvědčen že to bude za 5*, ale ten konec mi nějak dějově "nesedl" a proto nemůžu dát více než 3*, i když mám Liama jako herce rád. 70% ()

Chundys

Rozhodně to byl slabší soudek než 96 hodin, ale i tak Liam válel opět svým hlasem a akcí! Já byl spokojen a přesně jsem ani nevěděl co od filmu čekat a jestli na něj jít do kina. Konec mě v nějakých částech překvapil! pro mě 75% ()

HouseMK

Znáte to: jeden z těch filmů, kdy si říkáte: "Jo, to je dobrý, to jde..." A pak přijde konec a vy přijdete na to, jaká je to celý vlastně slátanina. A navíc zjistíte, že už jste ten film viděli - akorát se jmenoval trochu jinak, hrál tam Matt Damon a neměl manželku. ()

kowalski

Tohle mi sakra připadalo jako hodně povedená a do dneší doby upravená podoba Frantic od Polanského s Harrisonem Fordem. Základní kostra jakž tak odpovídá a pak už tu byly takové ty delikatesy jako scéna na střeše. Ikdyž tam to měl HF zajímavější. Jinak tady nenapíšu asi nic nového než ostatní. Výborný thriller, kterej odsejpá díky výtečným akčním scénám a skvělému scénáři bez vážných logických chyb. Jinak scéna Bruna Ganze a Frankem Langellou ukazuje jak herec, který má na plátně tak málo prostoru dokáže předvézt něco tak úžasného. To se u mě zapíše mezi pár fimlových scének u kterejch si vždy sednu na prdel. ()

Pidzey

Další film s Liamem který mě velmi bavil. Má to něco z Bornea, něco z Takena, něco málo z Uprchlíka a suprově to funguje a baví. Liamoj takovýhle typ filmu sedí a myslím že je jedním z nejlepších herců pro tento žánr. Velice milá byla přítomnost vždy obrovsky půvabné Diane, která je podle mě i slušnou herečkou. Přítomnost Franka Langell mě taky velice potěšila a i když tu byl jen krátce, tu roličku si střihnul pěkně. Neznámý je solidní film, ale zachraňuje ho především obsazení. Takže pro mě za 3*. Už jen protože podobný film s Liamem byl mnohem lepší(Taken). ()

goniss

Zbožňuju zápletky na konec, zbožňuju nádherné ženské, které jsou mrchy, zbožňuju takové lidi, kýmž byl Martin Harris (ten falešny Martin, neboli Liam Neeson) - tedy zabiják v utajení ()

jorgus

prvni hodina super..ale ten zvrat byl celkem jasny..:(takze nakonec kvuli velkym ambicim hodnotim jako spise zklamani..:( ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)