Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

themiracle

Dorbrý příběh, ještě lepší zápletka a ankonec nečekané rozuzlení. To je přesně to co od thrilleru očekávám. 70 %. ()

rhodos

Tak takhle má vypadat akční thriller současnosti, který se opírá o zajímavý příběh s vynikajícími hereckými výkony. Příběh o ztrátě identity rychle šlape a vůbec nenudí, ba právě naopak. Liam Neeson v hlavní roli dokazuje, že i přes svůj věk na něj ostatní akční hvězdy zkrátka nemají. Také ostatní herci jsou skvěle obsazeni a uvěřitelní. V menší roli mne potěšil německý herec Bruno Ganz. Příběh o ztrátě paměti, ve kterém vůbec nevíte, jak skončí podle mne patří mezi nejlepší akční thrillery roku 2011. ()

obrda1

Na tento film jsem se velice těšil, už jen kvůli tomu, že se odehrává v mém oblíbeném městě a ještě s oblíbenějším hercem. Tato kombinace mě dostávala do varu od začátku, sice místy byl film velice chaotický, ale nakonec jsem byl docela spokojený. Celý snímek je na tři hvězdičky ale za atmosféru zimního Berlína přidávám ještě jednu. ()

Ollivander

Podivný scénář, v podivném provedení s nepřesvědčivým Neesonem. Zajímavé v některých detailech, nezajímavé jako celek. Ale palec nahoru za Diane Kruger, ostatně jako vždycky.Hudba (John Ottman, Alexander Rudd): 3z5 (60%) ()

pepito25

Kým sa Dr. Martin Harris nestretne so svojou manželkou v galérii, je všetko v poriadku. Ja - divák netuším, čo sa v zákulisí deje, aké spiknutie to na sympatickom doktorovi spáchali a spolu s ním chcem na to prísť. Držím mu svoje malé bezvýznamné divácke palce. Potom sa všetky základné kamene, na ktorých svoj filmový zážitok staviam, rozkotúľali. Dr. Martin Harris je vrah a žiadny Dr. Martin Harris nie je. Zjesť sa dá asi všetko. No to neznamená, že keď mi niekto na podošvu od topánky povie, že to je chrumkavý rezeň, že mu ju neoplieskam o hlavu. ()

bertrand

Hrozná konina nebo spíš bychom řekli až hovadina neboť konina zavání zábavností. Senioro Bruno Ganz ve své epizodní roli hravě přehrává tvrďouse Neesona (jinak oblíbence pana B.) 10:0. Radši bychom viděli nějaký spin-off zabývající se jeho postavou ex-agenta Stasi nebo co to vlastně bylo. Ztráta času, Liame, vybírej pečlivě, moc času už na podobné taškařice nemáš! ()

Vampira

Příjemná žánrovka, která mě bavila, a nepřišla mě až tak předvídatelná. Tím neříkám, že je bůhvíjak originální, samozřejmě nechybí klasické postupy typu, opuštěný hlavní hrdina najde útočiště u krásné dívky, která ho sotva zná - ale kdyby se ke mě chtěl nastěhovat Liam Neeson, asi bych taky nakonec nebyla proti :-) - a samozřejmě zabijáci na stopě, atd atd. Ale vzhledem k tomu, že miluju tyhle filmy a Liam se mi taky líbí (překvapivé, že?), dávám hodnocení jaké dávám. ()

Baruska92

Za posledních pár měsíců jsem neviděla lepší film tohoto žánru - opravdu mě velice zaujal a proto doporučuji ostatním! ()

farinelli77

Tu poslední půlhodinu bych si představoval jinak, ale i tak skvělý thriller s krásnou Diane Kruger, který se natáčel ve slavném Studiu Babelsberg v Postupimi. ()

alvi

Možná za to mohou příliš vysoká očekávání, ale film mě zklamal. Abych to uvedla na pravou míry, zklamal mě tím, že šlo o průměrný akčňák složený ze všech klišé, která jsou pro tento žánr typická. Zklamání neodvrátila ani ona mysteriózní zápletka, které však fungovala jen do poloviny filmu a i tak byla více než očekávatelná. Škoda, ale jako nenáročná oddechovka, film funguje. ()

martasdas

Film, který toho má tolik, až je to vlastně moc. Skvěle natočeno, výborné herecké výkony, ale jinak žánrová klasika plná auto honiček a pěstních soubojů. Film jsem sledoval v autobuse, děkuji za zpříjemnění cesty, ale podruhé už si to zřejmě nepustím. ()

vicvixx

Kde se takhle americkej doktor naučí prát a skvěle řídit? By mě teda zajímalo ... ok, ok, nájemný vrah, další důvod prč tomu dát dvě hvězdy, laciná napodobenina Jasona Bourna, překombinovaný, zmatený, nevyužitý, takový levný mno. ()

milous11

Moc slušně udělaný akční thriller, vůbec jsem nečekal že u té telky budu tak zařezanej a budu hltat každou vteřinu tohoto podle mě velkomfilmu. Fascinující příběh, který nenechá diváka ani na pár vteřin vydechnout, teda krom těch reklam co jsou v telce. Popravdě mi chvíli ale trvalo ze začátku, než jsem přišel o co tam popravdě jde, moc jsem si o tom filmu nečetl a nezjišťoval, abych byl o to více překvapenej dějem filmu a musím opravdu říct že jsem moc překvapenej jak moc super tohle film je. Liam Neeson je prostě úžasný herec který umí a začínám ho mít popravdě více rád, jako herce, nikdy jsem ho moc nežral, ale po shleédnutí pár jeho filmech a obzvlášť po tady tomhle, se zařadil právoplatně mezi top herce co se mi líbí. ()

k.rakonos

Koprodukční, na můj vkus až příliš akčně nedupaný thriller. Kdyby se ubralo někdy až přemrštěných akčních scén a přidalo se na napínavosti, mohlo to být lepší. Solidní herecké obsazení s dvěmi atraktivními herečkami. Na to, že je u filmu uvedeno, že to je vhodné od 12 let je místy film poměrně drsný. ()

lazyman

Žánr, který mám rád. Film nemá prakticky hluchého místa a závěrečné vyústění bylo vcelku překvapující. Bylo dobré, že děj filmu byl zasazen do evropského velkoměsta, čímž mi byl i bližší. A hlavně, hrál zde můj oblíbený herec Liam Neeson. Myslím, že film se dá zkouknout i vícekrát. ()

andydufrsn

Nepříliš povedená variace na téma Jason Bourne. Množství logice odporujících momentů a snaha o „zašmodrchání“, která, ale vede k neprůhlednosti děje činí z filmu podprůměrnou podívanou. Navíc Neeson prostě není akční hrdina (naštěstí!!!!) ()

Widlicka4

Američan, ztracený kdesi v evropském velkoměstě a zoufale něco hledající, tu manželku, tu svou identitu. Nebylo to tady už náhodou? Ano, skutečně mi tento film poměrně dlouhou dobu připomínal 48 hodin v Paříži, byť dějově se nakonec odvíjí jiným směrem. Od sobotního vysílání doteď (středa) mi ale hlavou vrtá základní otázka, proč nájemní vrazi problém s Liamem Neesonem nevyřešili mnohem dříve, již v zárodku. Jestliže se mi fiktivní doktor vytratí v důsledku autonehody ze scény a nahradím ho jiným fiktivním doktorem, tak si přeci od toho samého okamžiku ohlídám, aby původní fiktivní doktor neudělal nějakou blbost - tj. ho buď zabiju, nebo ho v mírnější verzi odklidím zpátky do Států. Podle mého soudu pokus zbavit se Neesona přišel logicky příliš pozdě. Ale možná vysvětlení je, že zabijáci byli naprosto neschopní, což názorně předvedla Liz v závěru - ale Cole byl poměrně dost profík, takže tohle vysvětlení taky dost nesedí. No nic, nemá cenu nad tím bádat, filmařsky docela solidní práce, film rozhodně nenudí, plusem je herecké obsazení. PS: kde přesně jsem měl ve filmu hledat tu mysteriózní část uvedenou v popisu filmu? ()

Muad

Příjemná oddechovka, která se ovšem nedostane za hranici průměru. Diane Kruger je vážně kočka.. ()

zuzulend

Přemýšlela jsem, zda mám dát 3 nebo 4 hvězdy. Vzhledem k tomu, že jsem ale před malou chvílí hodnotila o dost pro mě horší film nebylo by fér dát tomuto jen 3, ale pravda, 4 jsou zase možná až moc. Nicméně co nadělám, nakonec jsem se rozhodla pro více, než méně. Teď už ale k filmu. Ze začátku se mi opravdu líbil, byl napínavý a řekla bych pěkně natočený, ale konec mě velmi překvapil. Čekala jsem takový ten tradiční konec jako snad u každého filmu..prostě jsem čekala, že se opravdu zjistí, kdo to všechno dělá a proč. Byla jsem koncem dost šokovaná a pokazilo mi to celý ten dojem na tento film. To, kvůli čemu jsem se na tento film vlastně dívala v podstatě neexistuje. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)