Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

OG_Swifty

Tenhle dil Wolverina nejak ostatni nepresvedcil, me se ale libil naramne. Wolverine v Japonsku se mlati s Yakuzou, Viper (Madame Hydra, ale COPYRIGHTS) a obrim samurajem a pomahaji mu divna japonka a pekna japonka. Me se to libilo vic nez prvni dil. ()

Jigy

Nejsem ani nadšen a převládá spíše zklamání. Nemůžu dát více než tři bodíky, protože jsem asi čekal víc a přijde mi, že nebylo dostatečně využité prostředí, které Japonsko poskytovala. Pár scén se povedlo a když divák úplně vypne nároky na děj, jedná se o solidní film, ale na Wolverina dosti slabý počin. Nejlepší scény se dočkáte až mezi závěrečnými titulky. Z jarních trháků zatím asi nejslabší. ()

Kosmik

K mému velkému překvapení jako odpočinkový akční film docela koukatelné. Japonské reálie dodávají snímku trochu originality. Kdo je ale v komiksových zpracováních zvyklý na vysokou laťku nasazenou prvními dvěma X-Meny, bude z Wolverina asi spíš zaskočen. ()

Cl3ricK

Začíná to být docela nuda. Wolverine jako postava, která se objevila v tolika filmech, stagnuje. Prakticky nic nového se nestalo. Wolvík se nasral, přišel o schopnosti, získal schopnosti a šmitec. Bitky s meči byly dobré, ale mohlo jich být klidně víc. Proč tam byla proboha postava Viper? Naprostá zbytečnost, vždyť ani nezasahovala do děje. Teď mě docela i štve, že hlavní postavou místo komiksové Kitty Pryde, bude v nových X-Menech zase Hugh. Jinak tohle jsou slabé 3 drápy. ()

Axis

Marvel by se měl konečně poučit a s filmy o Wolverinovi jít za scénáristy, kteří s ním umějí pracovat, nebo rovnou bafnout do ruky původní komix podle něhož volně adaptují svůj výplod (film). Takhle na něm zůstane hodna zapamatování jen potitulková scéna. ()

Chen

Ukázky mě vysloveně nenadchnuly, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Charakteristika některých vedlejších postav je sice slabší (případně se až příliš odklání od komiksové předlohy, stačí dvě slova Silver Samurai), ale pokud odhlédnu od tohoto, tak se z toho vyklubal docela fajnový blockbuster, který není tak efektní jako někteří jeho kolegové, ale je slušně zábavný. Film samozřejmě nese na bedrech Hugh Jackman, ale docela mile mě překvapila i Yukio, která mi v trailerech zrovna sympatická nevyšla. Nakonec jsem byl relativně spokojen, slušných 7/10. ()

M.i.k.e

jakkoliv mám rád vechny předchozí filmy z x-menovského univerza a jakkoliv je původní komiks,kterým je film inspirován velmi dobrý,Wolverine jako film je ve výsledku zklamání.Jackman je sice ve vrcholné formě a Logan je pořád ten samý Logan jako v prvních X-menech,ale to je asi tak všechno a celý tenhle kousek působí spíš jako rychle spíchnuté cosi,které vzniklo z důvodu,aby se opět na plátně objevila známá figura.Mangold je zkušený rutinér a bohužel pro něj i pro diváka,z Wolverina ta rutina přímo teče.Bohužel...lepší tři,ale pořád jen tři...70% (edit : za prodlouženou verzi nakonec hvězda nahoru,ale procenta zůstávají) ()

Wiikii

Je zde dost špatných hodnocení a komentářů co říkají jak je tenhle díl špatný, ale mě se líbil. Možná i tím, že nejsem zatím fandou X-menů a dokonce je tohle můj první film se samotným wolverinem(za což se i trochu stydím jak jsem pozadu), ale možná i pro to je mé hodnocení tak vysoké, budu muset shlédnout všechny díly a zasvětit se do celku jménem X-men, a pak možná i změním hodnocení na tento film, ale prozatím je mé HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

zbyshek

Už mi to nepřipadalo jako ty pravé, marvelovské snímky. Je to spíše "One man show" v podání Wolverina, což nemusí být negativum, ale přeci jen tomu chybělo takové to kouzlo. Jackman má charisma, a to stále nenudí, ale už nebyl ten suverénní Logan, kterého nic nerozhází. V tom to bylo trochu jiné, a možná díky tomu místy monotónní. Nejsem si jist správností volbou režiséra, ale to mi nepřísluší posuzovat. Nicméně, stále to je vysoká úroveň filmové atraktivity, a to už asi nezmění nic. 70%. ()

Havaj8

Parádní část do ty X-menovský skládačky, nemusí tam bejt spousta mutantů, aby to o něčem bylo, Hugh Jackman dokáže utáhnout celej film sám a vidět ho krvácet a trpět bolestma, něco nevídanýho, ale o to víc si tý nesmrtelnosti bude cenit a prostě užitej dvouhodiňák. Potitulkova scéna potěšila... ()

Rocky88

Poslat šermíře Wolverina mezi šermíře z jakuzy a připravit ho přitom o regeneraci? To se jevilo jako velice nadějný námět, jenže bohužel, je to v prdeli. Začátek parádní, pak najednou tempo ustane, Logan se pořád někam přemisťuje, ale akcí se šetří a nijak objevná není. Chvíli dělá starosti Loganova smrtelnost, ale i tady Mangold přestane tlačit na pilu. Romace otravuje. No a pak přijde finále, které ke zbytku absolutně nepasuje. Celou dobu se hraje na nějakou uvěřitelnou notu, a na konec pak nacpou komixovou složku, která ale nemá hlavu (heh) ani patu a působí jako Loganův dráp do prdele. Ale co si budeme povídat, takhle to dopadne s každou samostatnou adaptací o drápavém mutantovi, dokud ho někdo nepustí ze řetězu a nechá si udělit znaménko R. Za návštěvu kina tohle nestojí. ()

O´Neill

Zatímco první díl pěti hvězdičkovou akcí od začátku až do konce, to se o novém Wolverine říct nedá. Hugh Jackman je borec vždy, ale herci to na pět utáhnout nemůžou. Hudba byla slušná, akce tady bylo požehnaně, ale čekal jsem zkrátka něco víc. Špatný film to není, to rozhodně ne. Jen nedosahuje kvalit prvního dílu. 3D nebylo na obtíž, ale zároveň ani nijak nutné. ()

Pugo

Ani na druhý pokus sa nepodarilo natočiť kvalitný film o Wolverinovi. Je dosť smutné, ak potitulková scéna je to najlepšie, čo film prinesie... Celková dejová linka je určite zaujímavá, aj exotické prostredie Japonska, casting je v pohode, Janssen usilovne pučí prsia do kamery a Jackmanova charizma stále funguje (hoc by som privítal viac suchých hlášok a sarkazmu, priestor na to je), ale počet facepalmov je dosť vysoký. A keď si k nim prirátam smiešne finále (záverečný twist som akceptoval) a zistenie, že Wolverine vlastne nikoho silnejšieho sám nepremohol, vychádzajú mi výsledné dve hviezdičky, o jednu menej ako pri Origins. Plus film v marveláckom mutantskom svete obsahuje len troch mutantov (z toho Yukio len sníva a Viper okrem bradavici nad ústami toho veľa nepredvedie). Príde mi to ako ťaženie z Wolverinovej obľúbenosti, Jackamnovej charizmy a prepojenie medzi x-men-ovskými sériami. Pri konkurenci avengerov, batmanov a supermanov, veľmi chabý pokus. Beltrami priemerný. ()

BarryLyndon

Potitulková scéna lepší, než zbytek filmu, ale na hodnocení to mění pramálo. Film evidentně trpí ve střižně spáchal harakiri. Na komiksových blockbusterech mne štve to, že všechny novodobé jsou o záchraně světa a osudovosti, v tomhle je mi Rosomák trochu sympatický, ale tím to hasne, v tom filmu nefunguje prakticky nic, co by mělo. Opakované shlédnutí jen snižuje hodnocení. Škoda, úvod s digi medvědem a WW2 okénkem byl vcelku slibný, takhle mohl vypadat celý film. 4/10 ()

apacka

Mám rada vousatýho svalnatýho Jackmana, komiksy, Wolverina speciálně, Japonsko, holky, co jako by vypadly z hentai, samuraje, všecko všecičko. Ale tohleto bylo slabý. ()

cariada

Série X-Men mám hodně rád a nejvíc asi to , že na rozdíl od jiných je velmi plodná a díly přibývají velmi rychle což je dobře. A i kvalita nák zvlášt nekolísá, byt tenhle díl nemá takový ohlas, ale mě to nevadilo, já byl spokojený. Wolverin řádí tak jak ho známe, ano nepopírám, že dalo trochu práce si zvyknout na japonské prostředí, ale po první třetině se vše rozjelo tak jak to má být. Spoiler-K tomu tu je na konci pozvánka na další díl se starou dobrou partou což se už nemůžu dočkat. ()

Crawler-D

Rónin s adamantiovými drápy místo katany. Konečně blockbuster, který není od začátku do konce o akci, dokonce je příjemně klidný a nikam nepospíchá (mnoho příjemných momentů jako jablko k zakousnutí). Na rozdíl od prvního filmového pokusu o sólovou dráhu je tak mnohem klidnější, méně předigitalizovaný, s menším množstvím zbytečných mutantů (byť Viper a Silver Samuraje bych oželel). Mangold zvládá prodat i rozervanou duši Rosomáka, přičemž scénář zůstal v mnohém věrný předloze z r. 1982, včetně úvodu s medvěděm, ale jde si vlastní cestou, Logana ovlivněného láskou Jean a zmoženého vlastní nesmrtelností. Hlavní nedostatkem je, že do finálního sestřihu nezměnili scénu s Viper dvakrát si sundávající rukavici a že fyzicky nemá nastupující smrtelnost na Wolverina takový vliv (původně zamýšlený režisér Aronofsky by ho nechal pořádně potrápit, jak má ve svých filmech ve zvyku). A 3D si raději nepředstavuju, už tak byla akce dost roztřesená. ()

Yorkcz

Viděl jsem všechny filmové díly X-many i Wolverina které udávaly kvalitu a velikou laťku ale tento Wolwerin je prostě japonská telenovala ve stylu wolwerina a doufám že nikdy více tento film už neuvidím!!!!! ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)